Προς το περιεχόμενο

ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΑΣ ΘΑ ΕΚΔΟΘΕΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΣ Γ.Γ.Π.Σ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω 2-3 περιπτωσεις μισθωτών με συμπληρ.κωδικο 507 κ 605 που όμως δεν ζητήθηκε....κ απο ελ.επαγγ.δεν εχω καταθεσει ακομα..για να δουμε...

Σευχαριστώ κ πάλι..!!!

εχω συνταξιουχο καθηγητη του οποιου η δηλωση εχει σταλει απο 21/06/2012 και δεν εμφανιζει ακομα εκκαθαριστικο?

ειναι λογικο ?

μηπως ειναι στις 100.000 που δηλωσε ο κυριος θεοχαρης οτι αυτην την εβδομαδα θα τους καλεσουν στις δου για διευκρινισεις ?

και τι διευκρινησεις ακριβως θελουν ?για να δουμε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 186
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σε ταχυδρομική αποστολή , με συστημένο, βάζω και τις αποδείξεις του κωδ.049?

Άλλες εφορίες τις θέλουν και άλλες όχι.

 

Βάλτες για να είσαι σίγουρος. Η οδηγία του υπουργείου λέει ότι θα τις ελέγχουν δειγματοληπτικά, και όσες δεν ελέγξουν θα τις επιστρέφουν στους φορολογούμενους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω συνταξιουχο καθηγητη του οποιου η δηλωση εχει σταλει απο 21/06/2012 και δεν εμφανιζει ακομα εκκαθαριστικο?

ειναι λογικο ?

μηπως ειναι στις 100.000 που δηλωσε ο κυριος θεοχαρης οτι αυτην την εβδομαδα θα τους καλεσουν στις δου για διευκρινισεις ?

και τι διευκρινησεις ακριβως θελουν ?για να δουμε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φορολογούμενο που εχει προσκομίσει τα δικαιολογητικά στην ΔΟΥ, αντί εκκαθαριστικού εμφανίζεται ενας 26ψηφιος αριθμος....

Γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει αυτό ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενώ έχω πάει τα δικαιολογητικά στην ΔΟΥ, μετά από αυτό το μύνημα που προαναφέθηκε εμφανίζει το παρακάτω νέο !!!!

Η δήλωση έχει υποβληθεί μέσω διαδικτύου στις 20/07/2013. Προσκόμιση δικαιολογητικών στη Δ.Ο.Υ.

 

Εχει κάποια λογική (!!)  γιατί αρχικά έλεγε να προσκομισθούν ή ταχυδρομηθούν στην ΔΟΥ σε 15 ηημέρες.

Τελικά αποφασισαν ότι θέλουν προσκόμιση και όχι ταχυδρόμιση !!

Και εμένα αφού πήγα τα δικαιολογητικά στην ΔΟΥ το ίδιο μου βγάζει.

Τι εννοεί ο ποιητής;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κάτι μισθωτοί και συνταξιούχοι που στείλανε δηλώσεις Ιούνιο και Ιούλιο και δεν έχει βγεί τίποτα ακόμα, ούτε προσκόμιση δικαιολογητικών.

Τι γίνεται με αυτούς;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα αφού πήγα τα δικαιολογητικά στην ΔΟΥ το ίδιο μου βγάζει.

Τι εννοεί ο ποιητής;

Μετά από κάποιες μέρες θα γίνει η εκκαθάριση και θα σου εμφανίσει τις ημερομηνίες για την εκδοση του εκκαθαριστικού.

Εμένα τα μυνήματα που μου έβγαλε με χρονολογική σειρά ήταν.

Προσκομιση κτλ εντος 15 ημερών

Τα πήγα

Μετά εβγαλέ ότι η δήλωση έχει προωθηθεί προς εκκαθάριση ή εκκαθαριστεί

Μετά προσκόμιση δικαιολογητικών στην ΔΟΥ

 

Εδ΄ώ είχα και εγω την ίδια απορία

 

Μετα έγινε η εκκαθάριση και εμφάνισε τις ημερομηνίες παραλλαβής εκκαθαριστικού

Και μετά για τρεις-τεσσερις μέρες εμφάνιζε στην θέση του εκκαθαριστικού έναν 26αψήφιο κωδικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από κάποιες μέρες θα γίνει η εκκαθάριση και θα σου εμφανίσει τις ημερομηνίες για την εκδοση του εκκαθαριστικού.

Εμένα τα μυνήματα που μου έβγαλε με χρονολογική σειρά ήταν.

Προσκομιση κτλ εντος 15 ημερών

Τα πήγα

Μετά εβγαλέ ότι η δήλωση έχει προωθηθεί προς εκκαθάριση ή εκκαθαριστεί

Μετά προσκόμιση δικαιολογητικών στην ΔΟΥ

 

Εδ΄ώ είχα και εγω την ίδια απορία

 

Μετα έγινε η εκκαθάριση και εμφάνισε τις ημερομηνίες παραλλαβής εκκαθαριστικού

Και μετά για τρεις-τεσσερις μέρες εμφάνιζε στην θέση του εκκαθαριστικού έναν 26αψήφιο κωδικό

 

Σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω συνταξιουχο καθηγητη του οποιου η δηλωση εχει σταλει απο 21/06/2012 και δεν εμφανιζει ακομα εκκαθαριστικο?

ειναι λογικο ?

μηπως ειναι στις 100.000 που δηλωσε ο κυριος θεοχαρης οτι αυτην την εβδομαδα θα τους καλεσουν στις δου για διευκρινισεις ?

και τι διευκρινησεις ακριβως θελουν ?για να δουμε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κάτι μισθωτοί και συνταξιούχοι που στείλανε δηλώσεις Ιούνιο και Ιούλιο και δεν έχει βγεί τίποτα ακόμα, ούτε προσκόμιση δικαιολογητικών.

Τι γίνεται με αυτούς;;

κ γω εχω αυτη την απορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτούς που εκτιμωμενη ημερομηνια παραλαβής εκκαθαριστικου δίνει π.χ.10/08 και δεν εχει έρθει, ενω εμείς μπορούμε να το εκτυπώσουμε κανονικά και έχει επιστροφή για την οποία έχει ιδιαίτερη επισήμανση "για το επιστρεφόμενο ποσό απευθεινθειτε στη ΔΟΥ σας",  τι κάνουμε ρε παιδιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλημέρα,

Σε πελάτη μου συνταξιούχο με σύζυγο δημόσιο υπάλληλο του οποίου η δήλωση έχει υποβληθεί στις 21/06 ακόμη δεν έχει γίνει εκκαθάριση...

Είναι φυσιολογική τόση καθυστέρηση?

Έχετε τέτοιες περιπτώσεις?

Το 4/6 που έχω εγώ,μήπως λέει κάτι :angry: :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτούς που εκτιμωμενη ημερομηνια παραλαβής εκκαθαριστικου δίνει π.χ.10/08 και δεν εχει έρθει, ενω εμείς μπορούμε να το εκτυπώσουμε κανονικά και έχει επιστροφή για την οποία έχει ιδιαίτερη επισήμανση "για το επιστρεφόμενο ποσό απευθεινθειτε στη ΔΟΥ σας",  τι κάνουμε ρε παιδιά?

Περιμένεις να σου έρθει και πάς εφορία.Εντάξει,μήν περιμένεις να το παραλάβεις και ακριβώς την μέρα που λέει.Βάλε και κανα 2 βδομάδες,ίσως και λίγο παραπάνω.Σε εμένα πάντως,ερχόταν μετα απο δεκαήμερο περίπου απο την ημερομηνία που έλεγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κοιταξτε στο ΤΑΧΙΣ  αν εχουν βγει τα εκκαθαριστικα!!!!!!!!Απο την ΓΓΠΣ μου ειπανε οτι αν δεν εχουμε κλικαρει τον κωδικο 010  δεν θα στειλουν εκκαθαριστικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κοιταξτε στο ΤΑΧΙΣ  αν εχουν βγει τα εκκαθαριστικα!!!!!!!!Απο την ΓΓΠΣ μου ειπανε οτι αν δεν εχουμε κλικαρει τον κωδικο 010  δεν θα στειλουν εκκαθαριστικα..

Kαινούργιο φασούλι είναι πάλι αυτό???????Ελεος,τί άλλο θα ακούσουμε σε αυτόν τον άμοιρο τόπο. :angry: :angry: :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαινούργιο φασούλι είναι πάλι αυτό???????Ελεος,τί άλλο θα ακούσουμε σε αυτόν τον άμοιρο τόπο. :angry: :angry: :angry:

Αυτο μου απαντησανε στην ΓΓΠΣ.Και το διαπιστωσα και ο ιδιος εκτυπωνοντας εκκαθαριστικα τα οποια δεν εχει στειλει το TAXIS  .Εχω παθει εγκεφαλικο απο τα  νευρα μου.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ που δεν κλίκαρα σε κανέναν γιατί σε άλλους έρχονται και σε άλλους όχι ;

Ο κωδικος αυτος καταρχας δεν εχει σχεση με τα εκκαθαριστικα .Κατα δευτερο υπαρχει περιπτωση να βρεθει λογικη εξηγηση σε αυτο που συμβαινει  τον τελευταιο χρονο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κωδικος αυτος καταρχας δεν εχει σχεση με τα εκκαθαριστικα .Κατα δευτερο υπαρχει περιπτωση να βρεθει λογικη εξηγηση σε αυτο που συμβαινει  τον τελευταιο χρονο?

ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΠΛΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΛΕΙ ΑΠΟ ΤΕΛΗ ΙΟΥΝΙΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΟΥΤΕ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΟΡΦΗ

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΤΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταχωρήθηκε Χθες, 10:18 πμ

stamgalaios, on 27 Aug 2013 - 09:50 AM, said:snapback.png

Μετά από κάποιες μέρες θα γίνει η εκκαθάριση και θα σου εμφανίσει τις ημερομηνίες για την εκδοση του εκκαθαριστικού.

Εμένα τα μυνήματα που μου έβγαλε με χρονολογική σειρά ήταν.

Προσκομιση κτλ εντος 15 ημερών

Τα πήγα

Μετά εβγαλέ ότι η δήλωση έχει προωθηθεί προς εκκαθάριση ή εκκαθαριστεί

Μετά προσκόμιση δικαιολογητικών στην ΔΟΥ

 

Εδ΄ώ είχα και εγω την ίδια απορία

 

Μετα έγινε η εκκαθάριση και εμφάνισε τις ημερομηνίες παραλλαβής εκκαθαριστικού

Και μετά για τρεις-τεσσερις μέρες εμφάνιζε στην θέση του εκκαθαριστικού έναν 26αψήφιο κωδικό

 

Σε ευχαριστώ!

 

Και μετά από 4 ημέρες μετά τον 26αψηφιο κωδικό εμφάνισε το εκκαθαριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...