Προς το περιεχόμενο

ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΑΣ ΘΑ ΕΚΔΟΘΕΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΣ Γ.Γ.Π.Σ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μηδενική η εκκαθάριση γίνεται αμέσως και εκτυπώνετε το εκκαθαριστικό. Έτσι τουλάχιστον έγινε σε μια μηδενική που υπέβαλλα.

 

Σε πιστωτική ανάλογα από που προκύπτει, βγάζει και διαφορετικό μήνυμα για τα δικαιολογητικά που πρέπει να προσκομίσεις στον έλεγχο. Φυσικά η εκκαθάριση θα γίνεται από τους υπαλλήλους (λογικά)

 

Σε χρεωστική η εκκαθάριση θα γίνεται στο δευτερόλεπτο  :lol:

 

 

Συγνώμη που σας αμφισβητώ αλλά εγώ σήμερα έστειλα και χρεωστική και μηδενική και εκκαθαριστικό δεν έβγαλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 186
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι sos αν γνωρίζει κάποιος ή αντιμετώπισε κάτι τέτοιο...

 

Επειδή έχω αμφιβολία μήπως σε κάποιον πελάτη μου έβγαλε τέτοιο μήνυμα για προσκόμιση των δικαιολογητικών μέσα σε 15 μέρες και δεν το πρόσεξα, 

τι γίνεται στην περίπτωση που όντως έγινε αυτό?

 

Υπάρχει η δυνατότητα να το εμφανίσει κ πάλι το μήνυμα μπαίνοντας στον λογαριασμό του?

 

Κι αν όχι, σε περίπτωση που αργήσουν να προσκομισθούν τα δικαιολογητικά, θα στείλουν ειδοποίηση εκ νέου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που σας αμφισβητώ αλλά εγώ σήμερα έστειλα και χρεωστική και μηδενική και εκκαθαριστικό δεν έβγαλε!

 

συγνώμη κι από εμένα, κι εγώ μηδενική έστειλα σήμερα και μάλιστα εισόδημα από πρόνοια, αλλά το εκκαθαριστικό είναι για μένα.. ΓΚΡΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΑΣ ΘΑ ΕΚΔΟΘΕΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΣ Γ.Γ.Π.Σ.

Το μείζον θέμα κατά την γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε με ένα e-mail, (αφού το έχουν λόγω κλειδαρίθμων κτλ) να μας ειδοποιούσαν για την προσκόμιση των δικαιολογιτικών στις Δ.Ο.Υ.  Φυσικά και δεν αναφέρομαι σε αυτές που με την ολοκλήρωση της υποβολής μας βγάζει το γνωστό μήνυμα...εντός 15 ημερών.... κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο και καλυτερο γινεται το συστημα .... Επιστροφη 12000 περιπου και εβγαλε εκκαθαριστικο και σταλθηκε κιολας απο το υποικ... Χρεωστικο εκκαθαριστικο 9800 περιπου " στειλτε τα απαραιτητα δικαιολογητικα εντοσ 15 ημερων """ αυτα ειναι .. τις επιστροφες δεν τις κοιταζουμε αλλα τα χρεωστικα ΝΑΙ !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πιστωτικη μου έβγαλε για υποβολη δικαιολογητικών, τα πήγα στην εφορία και έκατσα μαζί με τον υπάλληλο και μου είπε οτι όλα οκ από αυτούς.

Από τις 30/7/ περιμένω και στο taxis δεν έχει αλλάξει τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Σε πιστωτικη μου έβγαλε για υποβολη δικαιολογητικών, τα πήγα στην εφορία και έκατσα μαζί με τον υπάλληλο και μου είπε οτι όλα οκ από αυτούς.

Από τις 30/7/ περιμένω και στο taxis δεν έχει αλλάξει τίποτα...

ΣΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΙΤΕ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ Η ΔΕΝ ΤΑ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ

 

1.EXEI EKKAΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΤΑΧΙΣ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΤΕ ΑΠΟ ....

 

2. Η ΕΧΕΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΤΑΧΙΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΤΕ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΣΑΣ .παω στην δου δεν εχουν μυρωδια ,η απαντηση ειναι οτι θα σας ενημερωσουμε μεχρι το τελος του μηνα αλλιως να μας ενοχλησετε ...αλλα τον αλλον δηλαδη ...

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟΨΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2. Η ΕΧΕΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΤΑΧΙΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΤΕ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΣΑΣ .παω στην δου δεν εχουν μυρωδια ,η απαντηση ειναι οτι θα σας ενημερωσουμε μεχρι το τελος του μηνα αλλιως να μας ενοχλησετε ...αλλα τον αλλον δηλαδη ...

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟΨΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ?

Μάλλον σ' αυτή τη περίπτωση θα υπάρχει οφειλή του φορολογούμενου και η επιστροφή θα γίνει μετά από συμψηφισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον σ' αυτή τη περίπτωση θα υπάρχει οφειλή του φορολογούμενου και η επιστροφή θα γίνει μετά από συμψηφισμό.

οχι καμμια  οφειλη δεν υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον σ' αυτή τη περίπτωση θα υπάρχει οφειλή του φορολογούμενου και η επιστροφή θα γίνει μετά από συμψηφισμό.

 

ΣΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΙΤΕ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ Η ΔΕΝ ΤΑ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ

 

1.EXEI EKKAΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΤΑΧΙΣ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΤΕ ΑΠΟ ....

 

2. Η ΕΧΕΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΤΑΧΙΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΤΕ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΣΑΣ .παω στην δου δεν εχουν μυρωδια ,η απαντηση ειναι οτι θα σας ενημερωσουμε μεχρι το τελος του μηνα αλλιως να μας ενοχλησετε ...αλλα τον αλλον δηλαδη ...

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟΨΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Η δήλωση έχει υποβληθεί μέσω διαδικτύου στις 30/07/2013. Θα ενημερωθείτε για την εκκαθάριση της δήλωσή σας, μετά τον έλεγχο των στοιχείων που συμπληρώσατε, μέσω της ιστοσελίδας www.gsis.gr.

 

 

:o :o :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δήλωση έχει υποβληθεί μέσω διαδικτύου στις 30/07/2013. Θα ενημερωθείτε για την εκκαθάριση της δήλωσή σας, μετά τον έλεγχο των στοιχείων που συμπληρώσατε, μέσω της ιστοσελίδας www.gsis.gr.

 

 

:o :o :o :o

Έχω 2 δηλώσεις με ημερομηνία υποβολής στα τέλη Ιουνίου ... και βγάζει το σχετικό μήνυμα Κίτσο ... και να φανταστείς πρόκειται για δηλώσεις ψιλικατζούρικες ... τώρα τι ψάχνουν? ο Θεός και η ψυχή τους το  ξέρει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πηρε ο ανθρωποσ να ρωτησει αν θα πληρωσει τελικα στις 30/08/13 κ του πα ναι δε του εχει ερθει το εκκαθαριστικο γι αυτο ρωτω , ειναι κι αλλοι μη ξεκινουν κ ζητανε απο εδω τα εκκαθαριστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πιστωτικη με υποβολη 19/6 χωρις να εχει ακόμα γινει εκκαθαριση και το μηνυμα παραμενει "θα ενημερωθειτε για την εκκαθαριση ...κλπ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλημέρα,

Σε πελάτη μου συνταξιούχο με σύζυγο δημόσιο υπάλληλο του οποίου η δήλωση έχει υποβληθεί στις 21/06 ακόμη δεν έχει γίνει εκκαθάριση...

Είναι φυσιολογική τόση καθυστέρηση?

Έχετε τέτοιες περιπτώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλημέρα,

Σε πελάτη μου συνταξιούχο με σύζυγο δημόσιο υπάλληλο του οποίου η δήλωση έχει υποβληθεί στις 21/06 ακόμη δεν έχει γίνει εκκαθάριση...

Είναι φυσιολογική τόση καθυστέρηση?

Έχετε τέτοιες περιπτώσεις?

Φυσιολογικότατη...

Κάποτε είχαμε μια λίστα με τις δηλώσεις προς υποβολή και σβήναμε αυτές που υποβάλαμε. Τώρα έχουμε κι άλλη μία γι' αυτές που εκκαθαρίζονται...

Μην ανησυχείς, όλοι μας έχουμε αρκετές εκκρεμότητες εκκαθάρισης...ήταν που θα εκκαθαρίζονταν πριν το καλοκαίρι, για να εισπράξει το κράτος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΙΤΕ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ Η ΔΕΝ ΤΑ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ

 

1.EXEI EKKAΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΤΑΧΙΣ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΤΕ ΑΠΟ ....

 

2. Η ΕΧΕΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΤΑΧΙΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΤΕ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΣΑΣ .παω στην δου δεν εχουν μυρωδια ,η απαντηση ειναι οτι θα σας ενημερωσουμε μεχρι το τελος του μηνα αλλιως να μας ενοχλησετε ...αλλα τον αλλον δηλαδη ...

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟΨΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ?

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΒΕΒΑΙΩΜΕΝΗ ΟΦΕΙΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΜΨΗΦΙΣΜΟΣ ,ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΑΛΕΙ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΑ Η ΕΠΙΤΑΓΗ ΓΙΑ ΕΙΣΠΡΑΞΗ ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΞΑΝΑΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ ?Η ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΛΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηνυμα που εμφανίζεται για ενημέρωση προσκόμιση δικαιολογητικών στη Δου ?

 

Εφοσον η δήλωση έχει εκκαθαριστεί και δεν ειχε εμφανίσει καποιο αντιστοιχο μην στην 1η σελιδα ,(που ειναι μαζι με την δηλωση)...υπάρχει περιπτωση να εμφανίστηκε καπου αλλού?

 

όπως για παράδειγμα στην σελίδα που εμφανίζει συγκεντρωτικά όλυς τους κωδικούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηνυμα που εμφανίζεται για ενημέρωση προσκόμιση δικαιολογητικών στη Δου ?

 

Εφοσον η δήλωση έχει εκκαθαριστεί και δεν ειχε εμφανίσει καποιο αντιστοιχο μην στην 1η σελιδα ,(που ειναι μαζι με την δηλωση)...υπάρχει περιπτωση να εμφανίστηκε καπου αλλού?

 

όπως για παράδειγμα στην σελίδα που εμφανίζει συγκεντρωτικά όλυς τους κωδικούς?

 εμφανίζεται μόλις υποβληθεί η δήλωση και στην 1η σελίδα και όχι εκεί που εμφανίζει συγκεντρωτικά οι κωδικοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εμφανίζεται μόλις υποβληθεί η δήλωση και στην 1η σελίδα και όχι εκεί που εμφανίζει συγκεντρωτικά οι κωδικοί

Σευχαριστώ EVI ...αν λοιπόν ειναι στην 1η Σελιδα εεμενα δε το έχει εμφανισει σε καμια... :) :) :)

 

Να με προβληματίσει :huh: ...άσε καλύτερα...

 

Δεν υπάχρει περιπτωση να ζητηθει αργοτερα μέσω EMAIL?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σευχαριστώ EVI ...αν λοιπόν ειναι στην 1η Σελιδα εεμενα δε το έχει εμφανισει σε καμια... :) :) :)

 

Να με προβληματίσει :huh: ...άσε καλύτερα...

 

Δεν υπάχρει περιπτωση να ζητηθει αργοτερα μέσω EMAIL?

απ'οτι έχω καταλάβει μέχρι τώρα, το εμανίζει σε όλους τους ελ.επαγγελματίες με παρακράτηση φόρου 20% , σε όσους δηλώνουν εισόδημα στον κωδ.507 με παρακράτηση φόρου στον κωδ. 605 και σε μία περίπτωση πελάτη μου με πολύ υψηλές ιατρικές δαπάνες 8000 ευρώ. άλλη περίπτωση δεν έχω αντιληφθεί. τώρα άν θα έρθει αργότερα ειδοποίηση με mail δεν το ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ'οτι έχω καταλάβει μέχρι τώρα, το εμανίζει σε όλους τους ελ.επαγγελματίες με παρακράτηση φόρου 20% , σε όσους δηλώνουν εισόδημα στον κωδ.507 με παρακράτηση φόρου στον κωδ. 605 και σε μία περίπτωση πελάτη μου με πολύ υψηλές ιατρικές δαπάνες 8000 ευρώ. άλλη περίπτωση δεν έχω αντιληφθεί. τώρα άν θα έρθει αργότερα ειδοποίηση με mail δεν το ξέρω...

εχω 2-3 περιπτωσεις μισθωτών με συμπληρ.κωδικο 507 κ 605 που όμως δεν ζητήθηκε....κ απο ελ.επαγγ.δεν εχω καταθεσει ακομα..για να δουμε...

Σευχαριστώ κ πάλι..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...