Προς το περιεχόμενο

ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΑΣ ΘΑ ΕΚΔΟΘΕΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΣ Γ.Γ.Π.Σ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμ δε!! εξηφανίσθη το μύνημα.. τώρα λέει πως προωθήθηκε για εκκαθάριση ή έχει εκκαθαριστεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 186
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αμ δε!! εξηφανίσθη το μύνημα.. τώρα λέει πως προωθήθηκε για εκκαθάριση ή έχει εκκαθαριστεί..

ΤΕΛΕΙΑ!!ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΑ!ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΒΛΕΠΩ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μια γρήγορη ματιά..

 

-Το 90% των δηλώσεων που υπέβαλα έχει εκκαθαριστεί.. (Χρεωστικές-Πιστωτικές-Μηδενικές)

μία πιστωτική λέει ότι θα ελεγχθεί από την ΔΟΥ (μάλλον χρωστάει και θα τα συμψηφίσουν).

 

-Μερικές χρεωστικές (με ή χωρίς αρχική κλήση για παράδοση δικαιολογητικών) εκκρεμούν.

 

-Μία πιστωτική που έχει υποβληθεί από τον 6ο χωρίς κάλεσμα εκκρεμεί  χωρίς λόγο..οπότε εκκρεμεί και το επίδομα τέκνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενώ έχω πάει τα δικαιολογητικά στην ΔΟΥ, μετά από αυτό το μύνημα που προαναφέθηκε εμφανίζει το παρακάτω νέο !!!!

Η δήλωση έχει υποβληθεί μέσω διαδικτύου στις 20/07/2013. Προσκόμιση δικαιολογητικών στη Δ.Ο.Υ.

 

Εχει κάποια λογική (!!)  γιατί αρχικά έλεγε να προσκομισθούν ή ταχυδρομηθούν στην ΔΟΥ σε 15 ηημέρες.

Τελικά αποφασισαν ότι θέλουν προσκόμιση και όχι ταχυδρόμιση !!

post-50589-0-43748400-1375271640_thumb.j

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ενημερωθείτε για την εκκαθάριση της δήλωσή σας, μετά τον έλεγχο των στοιχείων 

που συμπληρώσατε, μέσω της ιστοσελίδας www.gsis.gr ................... ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΤΗΝ Δ.Ο.Υ. ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δήλωση απεσταλμένη  24/7/2013 εχει βγει ειδοποίηση για κατάθεση ή αποστολή των δικαιολογητικών στην αρμόδια ΔΟΥ .

 

Εχθες το βράδυ τυπώθηκαν τα σχειτικά έντυπα (Ε1 - Ε3) τα οποία έγγραφαν το ίδιο μνμ σχετικα με τα δικαιολογητικά

 

Σήμερα η αρχική δήλωση γράφει .......... 

 

 

 

 

Χωρίς να έχει αποσταλλέι ή κατατεθεί κανένα απολύτως δικαιολογητικό

 

Αυτά είναι κόλπα ζόρικα που κάνουν στην Ινδία .........

 

 

Φίλε, το σύστημα της Γ.Γ.Π.Σ. είναι πολύ μπροστά απ' όσο νομίζεις. Όταν είσαι στο πρόγραμμα της Γ.Γ.Π.Σ. μια ειδική εφαρμογή -με ενσωματωμένη κάμερα-  τρέχει πίσω απ΄την οθόνη σου. Αν σε δει να τυπώνεις τα υποβληθέντα έντυπα, να συλλέγεις τα δικαιολογητικά και να τα ετοιμάζεις ώστε να τα πας στη Δ.Ο.Υ., τότε ένας ειδικός αλγόριθμος ενεργοποιείται και με βάση τη θερμοκρασία, τους καρδιακούς παλμούς και τη γενικότερη στάση του σώματός σου, το σύστημα αντιλαμβάνεται ότι είναι αληθή και ακριβή αυτά που θα προσκομίσεις στη Δ.Ο.Υ. και αυτομάτως η δήλωση προχωρά προς εκκαθάριση. Τι νόμιζες έτσι απλά είναι τα πράγματα; Που ζείς φίλε μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εγώ τι έπαθα με το εκκαθαριστικό;  :wacko:

 

Εμένα μου το έβγαλε κατ' ευθείαν αλλά όταν το έδωσα στην Ιωάννα, μ' άρχισε τις φωνές λέγοντάς μου:

"Βρε αχαΐρευτε καθαριστικό σου είπα να μου φέρεις από το Σούπερ μάρκετ όχι εκκαθαριστικό !!!

Βρε αχαΐρευτε μια δουλειά δεν μπορείς να κάνεις σωστά; "

:unsure:

 

Και μετά απ' όλα αυτά πιστεύω ότι είναι καλύτερα τελικά να μην  βγάζει εκκαθαριστικά... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα

 

Κώστα η κάμερα όντως υπάρχει αλλά

 

Παίρνει τις αναλογίες . Αν  αξίζει να σε δουν σε καλούν αλλιώς σε εκκαθαρίζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καποιες δηλωσεις μου ειχε βγαλει μυνημα να προσκομισω  τα διακαιολογητικα σε 15 μερες  .Στην πορεια σε καποιες απο αυτες χωρις να εχω παει τα χαρτια μου βγαζει μηνυμα πως εχει προωθηθει για εκκαθαριση η εχει εκκαθαριστει  και σε αλλες οτι  ειναι σε αναμονη των δικαιολογητικων.Πραγματικα εχω χασει την μπαλα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....Απορω και ξυστε με ..Στα δικαιολογητικα που θα στειλω πρεπει να βαλω και τις αποδειξεις  ?Σε χειρογραφη λογω θανατου πρεπει να βαλω και τις αποδειξεις.?Αν καποιος συναδελφος ξερει ας απαντησει  και τον ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....Απορω και ξυστε με ..Στα δικαιολογητικα που θα στειλω πρεπει να βαλω και τις αποδειξεις  ?Σε χειρογραφη λογω θανατου πρεπει να βαλω και τις αποδειξεις.?Αν καποιος συναδελφος ξερει ας απαντησει  και τον ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!

Πρέπει να είναι ανάλογα την εφορία.Στην Α' Πειραιά που ξέρω εγώ δεν παραλάβανε αποδείξεις ούτε σε χειρόγραφη λόγω θανάτου, ούτε σε ηλεκτρονική που ζήταγε προσκόμιση δικαιολογητικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εγώ τι έπαθα με το εκκαθαριστικό;  :wacko:

 

Εμένα μου το έβγαλε κατ' ευθείαν αλλά όταν το έδωσα στην Ιωάννα, μ' άρχισε τις φωνές λέγοντάς μου:

"Βρε αχαΐρευτε καθαριστικό σου είπα να μου φέρεις από το Σούπερ μάρκετ όχι εκκαθαριστικό !!!

Βρε αχαΐρευτε μια δουλειά δεν μπορείς να κάνεις σωστά; "

:unsure:

 

Και μετά απ' όλα αυτά πιστεύω ότι είναι καλύτερα τελικά να μην  βγάζει εκκαθαριστικά... ;)

:D :D :D :D Καλό.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είναι ανάλογα την εφορία.Στην Α' Πειραιά που ξέρω εγώ δεν παραλάβανε αποδείξεις ούτε σε χειρόγραφη λόγω θανάτου, ούτε σε ηλεκτρονική που ζήταγε προσκόμιση δικαιολογητικών.

Οταν τους τις πάς δέν τις θέλουν .Αμα δεν τις πας όμως μπορεί να σου τις ζητήσουν. :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τους τις πάς δέν τις θέλουν .Αμα δεν τις πας όμως μπορεί να σου τις ζητήσουν. :angry:

Εγω θα τα στειλω ταχυδρομικως,γιατι πηγα στην δου χολαργου και επαθα σοκ...Οποτε σε αυτη την περιπτωση βαζω στον φακελο και εναν  αλλο φακελο με τις  αποδειξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....Απορω και ξυστε με ..Στα δικαιολογητικα που θα στειλω πρεπει να βαλω και τις αποδειξεις  ?Σε χειρογραφη λογω θανατου πρεπει να βαλω και τις αποδειξεις.?Αν καποιος συναδελφος ξερει ας απαντησει  και τον ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!

παντως εγω που κατέθεσα και Θανάτου αλλά και  τα δικαιολογητικά σε άλλη δήλωση για έλεγχο , με ενημέρωσαν οτι τις αποδείξεις τις κρατάμε εμείς και αν μας ζητηθούν θα τις προσκομήσουμε σε μεταγενέστερο έλεγχο . Τωρα τι μεταγενέστερο έλεγχο ενοούσε αγνωστο !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω που κατέθεσα και Θανάτου αλλά και  τα δικαιολογητικά σε άλλη δήλωση για έλεγχο , με ενημέρωσαν οτι τις αποδείξεις τις κρατάμε εμείς και αν μας ζητηθούν θα τις προσκομήσουμε σε μεταγενέστερο έλεγχο . Τωρα τι μεταγενέστερο έλεγχο ενοούσε αγνωστο !!

μολις κατεθεσα θανατου, ζητησαν και τις αποδειξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση.

συμφωνα με δημοσιευματα ,100.000 εκκαθαριστικα εχουν μπλοκαρι λογω ελεγχου ειτα γιατι ειναι επιτηδευματιες ,ειτε γιατι εχουν πολλες ιατρικες δαπανες ,ειτε γιατι εχουν υψηλα ποσα παρακρατησεις φορου.κ.τ.λ.

ειναι λογικο σε συνταξιουχο του δημοσιου (καθηγητη )και σε συνταξιουχο στην δεη χωρις τις παραπανω προυποθεσεις να μην εκδιδετε εκκαθαριστικο ενω εχει σταλει απο 25/06 η δηλωση ?υπαρχει καποιος λογος η γινονται τυχαια η εκκαθαρισεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  ... σε πολλούς πελάτες μου σήμερα το απόγευμα έβγαλε εκκαθαριστικό με την ένδειξη :

 

"Ο Λογαριασμός σας πιστώθηκε από την 06/08/2013" 

 

Οι άνθρωποι είναι μέρες μπροστά.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κανείς ξύπνιος τέτοια ώρα;

σε μια δήλωση που υπέβαλα προ 25 ημερών μου εβγαλε μνμ για κατάθεση των δικαιολογητικών στην εφορία. δεν το προσεξα όταν έπρεπε.

τώρα που το είδα θα έχει λέτε πρόβλημα αν τα πάει από εκεί τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κανείς ξύπνιος τέτοια ώρα;

σε μια δήλωση που υπέβαλα προ 25 ημερών μου εβγαλε μνμ για κατάθεση των δικαιολογητικών στην εφορία. δεν το προσεξα όταν έπρεπε.

τώρα που το είδα θα έχει λέτε πρόβλημα αν τα πάει από εκεί τώρα;

Δε νομίζω να βάλουν πρόστιμο επειδή άργησες να πας τα δικαιολογητικά.Αρκεί να τα πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε ένα στοίχημα ότι κάποια   στιγμή που θα καταλάβουν ότι   δεν υπάρχει περίπτωση να ελεγχθούν όλες αυτές οι δηλώσεις θα βγάλουν εκκαθαριστικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Παίρνει τις αναλογίες . Αν  αξίζει να σε δουν σε καλούν αλλιώς σε εκκαθαρίζουν

 

εμενα με εκκαθαρισαν  :(  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OTAN MAΣ ΛΕΕΙ ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ "ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΜΕΝΟ ΠΟΣΟ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΤΕ ΣΤΗ ΔΟΥ ΣΑΣ" ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ Ή ΟΧΙ; ΣΤΗ ΔΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OTAN MAΣ ΛΕΕΙ ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ "ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΜΕΝΟ ΠΟΣΟ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΤΕ ΣΤΗ ΔΟΥ ΣΑΣ" ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ Ή ΟΧΙ; ΣΤΗ ΔΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Λογικα υπάρχει οφειλή και πρέπει να γίνει συμψηφισμός τα δικαιολογητικά θα στα ζητήσουν σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...