Προς το περιεχόμενο

ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΑΣ ΘΑ ΕΚΔΟΘΕΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΣ Γ.Γ.Π.Σ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κσλησπέρα, 

σε πελάτη έστειλα την δήλωσή του στι 6/6. Χρεωστική

Στο taxis στην ενημέρωση εκκαθαριστικού αναφέρει "Εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής εκκαθαριστικού 10/6"

Ημερομηνία πρώτης καταβολής 29/6. 

Αλλά δεν είναι δυνατή η εκτύπωση του εκκαθαριστικού 

 

πώς θα πληρώσει στις 29/6 και  αν δεν έχει ακόμη το εκκαθαριστικό. 

επίσης αν δεν κάνω λάθος οι δηλώσεις που εκκαθαρίζονται μέσα στον Ιούνιο , η πρώτη δόση τους δεν πάει μέχρι 31/7; γιατί και το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ τότε μου δίνει ημερομηνίες. έχει αλλάξει κάτι ή μου διαφεύγει κάτι 

έχει τύχει σε κάποιον παρόμοια περίπτωση;;; η απλά περιμένουμε μηπως και το εμφανίσει στις 28/6;;

Μήπως λέει 29/06/2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 186
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μήπως λέει 29/06/2012

πωπω!!! έχετε δίκαιο!! απλά γράφει πάνω τελευταία ενημέρωση 21/6/2013. αλλά αν σε παίρνει ο πελάτης έντρομος και μέσα στη ζάλη των αριθμών....κι εγώ τι περίμενα να έχει ανοίξει η εφαρμογή από τώρα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω!!! έχετε δίκαιο!! απλά γράφει πάνω τελευταία ενημέρωση 21/6/2013. αλλά αν σε παίρνει ο πελάτης έντρομος και μέσα στη ζάλη των αριθμών....κι εγώ τι περίμενα να έχει ανοίξει η εφαρμογή από τώρα.....

:rolleyes: καλή συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα σήμερα μια πιστωτική στη ΔΟΥ για τον πίνακα 8 της δήλωσης που λέει και το μήνυμα...

 

Ισχύει το 15ημερο από την υποβολή για προσκόμιση δικαιολογητικών μου λένε...

Δηλαδή αν τα έφερνα σε 20 ημέρες τι θα γινόταν τους λέω θα ήμουν ....'εκπρόθεσμος '..?

Δεν πήρα απάντηση , είναι όλα ρευστά μου λένε...

 

Τέλος πάντων , τα κράτησαν τα έβαλαν σε ένα φάκελο για όταν τους ανοίξουν το 2013 ....Καλά Χριστούγεννα...

 

Και εγώ συνάδελφε πήγα τη δικιά μου και ενός πελάτη και μου είπαν από τη ΔΟΥ ότι δεν υπάρχει ακόμα σύστημα για εκκαθάριση του 2013. Όντως Καλά Χριστούγεννα. Τότε το 15νθήμερο για υποβολή δικαιολογητικών τι το λένε. Απλά άλλη μια ημερομηνία για να τρέχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι sos αν γνωρίζει κάποιος ή αντιμετώπισε κάτι τέτοιο...

 

Επειδή έχω αμφιβολία μήπως σε κάποιον πελάτη μου έβγαλε τέτοιο μήνυμα για προσκόμιση των δικαιολογητικών μέσα σε 15 μέρες και δεν το πρόσεξα, 

τι γίνεται στην περίπτωση που όντως έγινε αυτό?

 

Υπάρχει η δυνατότητα να το εμφανίσει κ πάλι το μήνυμα μπαίνοντας στον λογαριασμό του?

 

Κι αν όχι, σε περίπτωση που αργήσουν να προσκομισθούν τα δικαιολογητικά, θα στείλουν ειδοποίηση εκ νέου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα...σε όλες τις δηλώσεις που έχω στείλει και έχει παρακράτηση φόρου δεν μου έχει εκδώσει εκκαθαριστικό.

Σε μία που είχε προκαταβολή φόρου από μισθώματα και φέτος έχει επιστροφή από την προκαταβολή μου βγάζει ενδεικτικό εκκαθαριστικό. Την παράταση πότε θα την ανακοινώσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι sos αν γνωρίζει κάποιος ή αντιμετώπισε κάτι τέτοιο...

 

Επειδή έχω αμφιβολία μήπως σε κάποιον πελάτη μου έβγαλε τέτοιο μήνυμα για προσκόμιση των δικαιολογητικών μέσα σε 15 μέρες και δεν το πρόσεξα, 

τι γίνεται στην περίπτωση που όντως έγινε αυτό?

 

Υπάρχει η δυνατότητα να το εμφανίσει κ πάλι το μήνυμα μπαίνοντας στον λογαριασμό του?

 

Κι αν όχι, σε περίπτωση που αργήσουν να προσκομισθούν τα δικαιολογητικά, θα στείλουν ειδοποίηση εκ νέου?

 

Πήγα σήμερα δήλωση πιστωτική που είχε υποβληθεί 24/5...!!

 

Μου είπαν πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, τι θα γίνει φέτος με τα εκκαθαριστικά?Θα περιμένουν να τελειώσουν οι υποβολές Ε7 και μετά θα αρχίσει η εκκαθάριση?Δηλαδή πάμε για μετά τις 19 Ιουλίου?Και το θέμα είναι θα στέλνουν mail ότι η εκκαθάριση έγινε, θα στέλνουν ταχυδρομικώς τα εκκαθαριστικά ή θα μπαίνουμε σε κάθε πελάτη για να τσεκάρουμε αν έγινε η εκκαθάριση?Αναπάντητα ερωτήματα που θα απαντηθούν στην πράξη καθώς δεν υπάρχει καμία διευκρίνηση από το υπουργείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Στις ΔΟΥ ακόμα δεν έχουν ενημέρωση για το τι θα κάνουν με τις δηλώσεις που εμφανίζεται το μύνημα για πρωτότυπα δικαιολογητικά εντός 15 ημερών...

Πήγα τη δικιά μου, τη βάλαν σε ένα φάκελο μαζί με άλλες, ούτε απόδειξη παραλαβής, ούτε πρωτόκολο, ούτε τίποτα...

Ξέρει κανείς κάτι σχετικά με την ενημέρωση των ΔΟΥ? Μας βλέπω Πασχα και να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν έχω καταλάβει ακόμα τι γίνεται φέτος με τις εκκαθαρίσεις.Θα βγουν ποτέ ή δεν θα εισπράξουν τίποτα φέτος?Έχουμε κανά νέο από τον Τουίτυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν έχω καταλάβει ακόμα τι γίνεται φέτος με τις εκκαθαρίσεις.Θα βγουν ποτέ ή δεν θα εισπράξουν τίποτα φέτος?Έχουμε κανά νέο από τον Τουίτυ?

EIΠΑΝ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ...

ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΑ Η ΘΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΝΑ ΤΑ ΕΚΤΥΠΩΝΟΥΜΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

Καλησπερα. να κανω μια ερωτηση? σε εναν πελατη μου εγινε εκκαθαριση και βγαινει πιστωτικος αλλα  ξεχασα να βαλω λογαριασμο. παει στη τραπεζα με εκκαθαριστικο και τα παιρνει? ευχαριστω πολυ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο εκκαθαρισιτκο του δεν γραφει κατι. στην ενημερωση της εκκαθαρισης που εκανα για να δω αν εγινε η εκκαθαριση βγαινει

 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
Αποτέλεσμα εκκαθάρισης : Πιστωτικό Εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής εκκαθαριστικού : 09/08/2013 Το επιστρεφόμενο ποσό θα είναι διαθέσιμο στις : 13/08/2013

 

Το ποσό θα είναι διαθέσιμο στον τραπεζικό σας λογαριασμό, εφόσον τον έχετε αναγράψει στη φορολογική σας δήλωση και η Τράπεζά σας επιβεβαιώσει την ορθότητά του. Αν δεν έχετε αναγράψει στη φορολογική σας δήλωση αριθμό τραπεζικού λογαριασμού ή αν η Τράπεζά σας δεν τον επιβεβαιώσει για οποιοδήποτε λόγο, θα πρέπει να αναμένετε την παραλαβή του εκκαθαριστικού σημειώματος και κατόπιν να προσέλθετε στην τράπεζα για την είσπραξη του επιστρεφόμενου φόρου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δε μου βγαζει εκκαθαριστικα αλλα ουτε μου λεει να προσκομεισω τα πρωτοτυπα δικαιολογιτικα.....τι κανω;;;;;περιμενω;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΜΕΣΩΣ.ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΙΤΚΟ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.  ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δε μου βγαζει εκκαθαριστικα αλλα ουτε μου λεει να προσκομεισω τα πρωτοτυπα δικαιολογιτικα.....τι κανω;;;;;περιμενω;;;;;

Περιμένεις να γίνει έλεγχος και να εκδοθεί το εκκαθαριστικό.Ενημερωτικά, δηλώσεις που είχα στείλει 16/6 εκκαθαρίστηκαν 17/7 και τους στείλανε και ταχυδρομικά τα εκκαθαριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένεις να γίνει έλεγχος και να εκδοθεί το εκκαθαριστικό.Ενημερωτικά, δηλώσεις που είχα στείλει 16/6 εκκαθαρίστηκαν 17/7 και τους στείλανε και ταχυδρομικά τα εκκαθαριστικά.

στελνονται και ταχυδρομικα δηλαδη? ωραια. σε εναν που βγηκε πιστωτικος δεν εβαλα λογαριασμο μολις του σταλει σπιτι πηγαινει τραπεζα και τα παιρνει? ευχαριστω πολυ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στελνονται και ταχυδρομικα δηλαδη? ωραια. σε εναν που βγηκε πιστωτικος δεν εβαλα λογαριασμο μολις του σταλει σπιτι πηγαινει τραπεζα και τα παιρνει? ευχαριστω πολυ!!

Στέλνονται και ταχυδρομικά και μόλις του έρθει το εκκαθαριστικό πάει στην τράπεζα και τα παίρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλού κακού μην το δέσει και κόμπο.. μπορεί να πάρει λεφτά.. μπορεί να πάρει ομόλογα..  μπορεί να πάρει άτοκα γραμμάτια..

μπορεί να πάρει κι απ'το τρίτο το ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δήλωση απεσταλμένη  24/7/2013 εχει βγει ειδοποίηση για κατάθεση ή αποστολή των δικαιολογητικών στην αρμόδια ΔΟΥ .

 

Εχθες το βράδυ τυπώθηκαν τα σχειτικά έντυπα (Ε1 - Ε3) τα οποία έγγραφαν το ίδιο μνμ σχετικα με τα δικαιολογητικά

 

Σήμερα η αρχική δήλωση γράφει .......... 

 


*ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ *

 

Η φορολογική δήλωση έχει προωθηθεί για εκκαθάριση ή εκκαθαριστεί !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

 

Χωρίς να έχει αποσταλλέι ή κατατεθεί κανένα απολύτως δικαιολογητικό

 

Αυτά είναι κόλπα ζόρικα που κάνουν στην Ινδία .........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Συνάδελφοι sos αν γνωρίζει κάποιος ή αντιμετώπισε κάτι τέτοιο...

 

Επειδή έχω αμφιβολία μήπως σε κάποιον πελάτη μου έβγαλε τέτοιο μήνυμα για προσκόμιση των δικαιολογητικών μέσα σε 15 μέρες και δεν το πρόσεξα, 

τι γίνεται στην περίπτωση που όντως έγινε αυτό?

 

Υπάρχει η δυνατότητα να το εμφανίσει κ πάλι το μήνυμα μπαίνοντας στον λογαριασμό του?

 

Κι αν όχι, σε περίπτωση που αργήσουν να προσκομισθούν τα δικαιολογητικά, θα στείλουν ειδοποίηση εκ νέου?

AN ΜΠΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ PDF ΤΟΥ Ε1 ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ, ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΕΧΕΙ Κ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ!!!ΑΝ ΣΤΟ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΘΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙ Κ ΕΚΕΙ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...