Προς το περιεχόμενο

ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΑΣ ΘΑ ΕΚΔΟΘΕΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΣ Γ.Γ.Π.Σ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, δεν βρίσκω κάποια σχετική ανάρτηση αν και νομίζω οτι σε πολλούς έχει υπάρξει το θέμα αυτό.

Φέτος για 1η φορά μετά την υποβολή της Δήλωσης δεν σε αφήνει να εκτυπώσεις το εκκαθαριστικό με το μηνυμα οτι:

"Η δήλωση σας υποβλήθηκε με επιτυχία, η εκτύπωση του Εκκαθαριστικού Σημειώματος θα είναι διαθέσιμη έπειτα απο έλεγχο των στοιχείων απο τη ΓΓΠΣ''

 

 

Τι καινούργιο φρούτο ειναι αυτό ??? Μου το εμφανίζει τόσο σε Χρεωστικές Δηλώσεις - όσο και σε Πιστωτικες ! Μόνο σε μηδενικές όπου το εκτυπώνεις κανονικά. Κάνεις δε γνωρίζει κάτι, καλά σε ΔΟΥ εννοείται τίποτα...

 

Καμία πληροφόρηση ? Υπάρχει περίπτωση όλους αυτούς να τους καλέσουν για έλεγχο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 186
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό το καινούργιο φρούτο μερικές φορές εμφανίζει εκκαθαριστικό ενδεικτικό και σε χρεωστικές και σε πιστωτικες

Καινούργιο φρούτο είναι ότι θέλει κάνει. Πάντως πιστωτική που έβγαλε εκκαθαριστικό ήταν μία δήλωση που είχε

δώσει πινακα με ΑΦΜ των εταιριών που παρακράτησαν φόρο (κωδ 507,605)

Τι άλλο θα δούμε ?

Ας μας εξηγήσει κάποιος με ποια κριτήρια εκδίδεται το εκκαθαριστικό.

Βαρέθηκα να λέω στους πελάτες μου "δεν ξερω",,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνουν πάντως τίποτα ως προς έλεγχο όλων αυτών των περιπτώσεων, μας βλέπω με κλασερ Αύγουστο - Σεπτέμβριο στις ΔΟΥ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα!

 

Λόγω των τόσων ασαφειών σε διάφορα θέματα από μέρους του Υ.Ο. για τις φορολογικές δηλώσεις,ακόμα δεν έχω στείλει καμία.

 

Μπορεί να μου πει κάποιος συνάδελφος αν και φέτος πριν πατήσουμε υποβολή της δήλωσης εμφανίζει την εκκαθάριση ώστε αν θέλουμε να μπορούμε ν'αλλάξουμε κάτι?

Ισχύει ότι και πέρυσι (δηλ.για περιορισμένο αριθμό εμφάνισης εκκαθάρισης) ή άλλαξε κι αυτό?

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα!

 

Λόγω των τόσων ασαφειών σε διάφορα θέματα από μέρους του Υ.Ο. για τις φορολογικές δηλώσεις,ακόμα δεν έχω στείλει καμία.

 

Μπορεί να μου πει κάποιος συνάδελφος αν και φέτος πριν πατήσουμε υποβολή της δήλωσης εμφανίζει την εκκαθάριση ώστε αν θέλουμε να μπορούμε ν'αλλάξουμε κάτι?

Ισχύει ότι και πέρυσι (δηλ.για περιορισμένο αριθμό εμφάνισης εκκαθάρισης) ή άλλαξε κι αυτό?

 

ευχαριστώ

καλημέρα και πάλι, όχι αυτό ισχύει κανονικά όπως και πέρισυ, για περιορισμένο αριθμό εμφάνισης εκκαθαρισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα και πάλι, όχι αυτό ισχύει κανονικά όπως και πέρισυ, για περιορισμένο αριθμό εμφάνισης εκκαθαρισης.

 

 

Ευχαριστώ..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα σήμερα μια πιστωτική στη ΔΟΥ για τον πίνακα 8 της δήλωσης που λέει και το μήνυμα...

 

Ισχύει το 15ημερο από την υποβολή για προσκόμιση δικαιολογητικών μου λένε...

Δηλαδή αν τα έφερνα σε 20 ημέρες τι θα γινόταν τους λέω θα ήμουν ....'εκπρόθεσμος '..?

Δεν πήρα απάντηση , είναι όλα ρευστά μου λένε...

 

Τέλος πάντων , τα κράτησαν τα έβαλαν σε ένα φάκελο για όταν τους ανοίξουν το 2013 ....Καλά Χριστούγεννα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Εγώ πήγα σήμερα μια πιστωτική στη ΔΟΥ για τον πίνακα 8 της δήλωσης που λέει και το μήνυμα...

 

Ισχύει το 15ημερο από την υποβολή για προσκόμιση δικαιολογητικών μου λένε...

Δηλαδή αν τα έφερνα σε 20 ημέρες τι θα γινόταν τους λέω θα ήμουν ....'εκπρόθεσμος '..?

Δεν πήρα απάντηση , είναι όλα ρευστά μου λένε...

 

Τέλος πάντων , τα κράτησαν τα έβαλαν σε ένα φάκελο για όταν τους ανοίξουν το 2013 ....Καλά Χριστούγεννα...

δεν καταλαβαμε γιατι το πηγες στην δου απο τωρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, δεν βρίσκω κάποια σχετική ανάρτηση αν και νομίζω οτι σε πολλούς έχει υπάρξει το θέμα αυτό.

Φέτος για 1η φορά μετά την υποβολή της Δήλωσης δεν σε αφήνει να εκτυπώσεις το εκκαθαριστικό με το μηνυμα οτι:

"Η δήλωση σας υποβλήθηκε με επιτυχία, η εκτύπωση του Εκκαθαριστικού Σημειώματος θα είναι διαθέσιμη έπειτα απο έλεγχο των στοιχείων απο τη ΓΓΠΣ''

 

 

Τι καινούργιο φρούτο ειναι αυτό ??? Μου το εμφανίζει τόσο σε Χρεωστικές Δηλώσεις - όσο και σε Πιστωτικες ! Μόνο σε μηδενικές όπου το εκτυπώνεις κανονικά. Κάνεις δε γνωρίζει κάτι, καλά σε ΔΟΥ εννοείται τίποτα...

 

Καμία πληροφόρηση ? Υπάρχει περίπτωση όλους αυτούς να τους καλέσουν για έλεγχο ?

Μόλις μου το έβγαλε σε μηδενική!!!! Αντε να δούμε πότε με το καλό θα γίνει ο έλεγχος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν την υποβολή και για περιορισμένο αριθμό..

 

μετά την υποβολή...δεν..

 

καλημέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διακιολογητικά δεν τα πάμε στην Εφορία όταν μας έρθει το εκκαθαριστικό με την ανάλογη σημείωση; Άλλαξε κάτι;

Εμένα μου το έβγαλε σε μια κοπέλα που πρέπει να πάει το εκκαθαριστικό της στον ΟΑΕΔ για ανανέωση της κάρτας και για το επίδομα... ελπίζω οτι θα της δεχτούν το Ε1 μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πιστωτικές δεν δίνει εκκαθαριστικό σε καμία πάντως ! Ασε που ακούγεται ότι δεν θα δώσουν επιστροφες σε αρκετές πιστωτικές δηλώσεις φέτος...τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διακιολογητικά δεν τα πάμε στην Εφορία όταν μας έρθει το εκκαθαριστικό με την ανάλογη σημείωση; Άλλαξε κάτι;

Εμένα μου το έβγαλε σε μια κοπέλα που πρέπει να πάει το εκκαθαριστικό της στον ΟΑΕΔ για ανανέωση της κάρτας και για το επίδομα... ελπίζω οτι θα της δεχτούν το Ε1 μόνο.

Με το Ε1 κάνει την δουλειά της χωρίς πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν ξεκλικάρουμε την επιλογή που μας δίνει στην αρχική για έκδοση του εκαθαριστικού ηλεκτρονικά το εκαθαριστικό θα εκδοθεί όπως παλιότερα?

Θα ταχυδρομηθεί δηλαδή στο πελάτη?

Επίσης αν δε το ξεκλικάρουμε θα εκδοθεί ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά στο email επικοινωνίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πιστωτικές δεν δίνει εκκαθαριστικό σε καμία πάντως ! Ασε που ακούγεται ότι δεν θα δώσουν επιστροφες σε αρκετές πιστωτικές δηλώσεις φέτος...τι να πω..

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ.ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ.ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΣΤΕ ΕΣΤΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δούμε πότε θα τελειώσουμε φέτος.

 

Τέτοια μυνήματα θα έχουμε. Ολες οι δηλώσεις ηλεκτρονικά και μετά στη ΔΟΥ για εμπέδωση......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την αίσθηση ότι (πέρα από προφανείς λόγους όπως ανάλωση κεφαλαίου, παρακρατήσεις, συντάξεις εξωτερικού κλπ) δεν βγάζει εκκαθαριστικό και σε όσους έχουν κάποιο πρόβλημα στην εικόνα τους στο μητρώο

Ελπίζω να κάνω λάθος, γιατί θα γελάσει ο κάθε πικραμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ & ΣΕ ΠΕΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟ ΤΑΧΙΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΑΝ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ (ΛΕΝΕ) ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ..ΛΟΓΟΥΣ.   Ο  ΝΟΩΝ  ΝΟΕΙΤΩ!!!!!!! 

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ DΕΝ  ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε εντάξει .. και πέρσι που έβγαζε ενδεικτικό ήταν, οπότε την ίδια αξία είχε με αυτό που μπορούμε να δίνουμε στους πελάτες από το λογισμικό που χρησιμοποιούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...