Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΚΑΔ ΕΦΟΡΙΑΣ cv ΚΑΔ ΙΚΑ & Κωδικοί ειδικότητας


adel

Ερώτηση

Πρόσφατα έκανα έναρξη εργασιών σε πελάτη μου στην ΔΟΥ με ΚΑΔ έδρας 7022. Το ίδιο ΚΑΔ μου δήλωσαν και στο ΙΚΑ με την απογραφή εργοδότη. Στην καταχώρηση της ΑΠΔ ο ΚΑΔ 7022 είναι άγνωστος. Κατέληξα στον 9309.

Δεν πρεπει οι 2 ΚΑΔ να συμφωνούν ?

Ο πελάτης μου με σύμβαση έργου εκμεταλλεύεται πρατήριο υγρών καυσίμων στο οποίο απασχολεί προσωπικό το οποίο στο ΙΚΑ δήλωσα ώς παράρτημα.

Γμωρίζετε ποιός είναι ο ΚΑΔ ΙΚΑ για βενζινάδικο ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Πρόσφατα έκανα έναρξη εργασιών σε πελάτη μου στην ΔΟΥ με ΚΑΔ έδρας 7022. Το ίδιο ΚΑΔ μου δήλωσαν και στο ΙΚΑ με την απογραφή εργοδότη. Στην καταχώρηση της ΑΠΔ ο ΚΑΔ 7022 είναι άγνωστος. Κατέληξα στον 9309.

Δεν πρεπει οι 2 ΚΑΔ να συμφωνούν ? οχι άλλος της εφορίας άλλος του ικα

Ο πελάτης μου με σύμβαση έργου εκμεταλλεύεται πρατήριο υγρών καυσίμων στο οποίο απασχολεί προσωπικό το οποίο στο ΙΚΑ δήλωσα ώς παράρτημα.

Γμωρίζετε ποιός είναι ο ΚΑΔ ΙΚΑ για βενζινάδικο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ.

Ο κωδικός 532015 (ή 532015) δεν συνδέεται όμως με τον ΚΑΔ 5053.

Και μία ακόμα ερώτηση. Πως θα μάθω εάν είμαι εντός ή εκτός ΤΕΑΥΕΚ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για Πρατήριο καυσίμων

Κωδικοί ΙΚΑ :  5052 με ΤΕΑΥΕΚ  5053 χωρις ΤΕΑΥΕΚ

 

Κωδικός ΟΑΕΔ πωλητών καυσίμων: 532012  (αφορά την ηλεκτρονική υποβολή προσλήψεων κλπ)

 

Κωδικός ΙΚΑ για πωλητή πρατηρίου : 341540

 

Για ΤΕΑΥΕΚ

 

  Στο Ταμείο Επικουρικής Ασφαλίσεως Υπαλλήλων Εμπορικών Καταστημάτων (Τ.Ε.Α.Υ.Ε.Κ.) ασφαλίζονται υποχρεωτικά όλοι οι εργαζόμενοι (εκτός από τους τεχνίτες και τους εργάτες), οι οποίοι παρέχουν εξαρτημένη εργασία έναντι οποιασδήποτε αμοιβής, σε κάθε εμπορική επιχείρηση χονδρικής ή λιανικής πώλησης.

 

       Εξαιρούνται οι απασχολούμενοι σε επιχειρήσεις εμπορίας φαρμάκων, τροφίμων και ποτών, οι οποίοι ανήκουν στην ασφάλιση άλλων Ταμείων.

 

       Οι περιοχές τις οποίες καλύπτει ασφαλιστικά το Ταμείο είναι οι εξής:

  1. Οι περιφέρειες της τέως Διοικήσεως Πρωτευούσης και Θεσσαλονίκης

  2. Οι πρωτεύουσες (δήμοι) των Νομών όλης της χώρας και

  3. Οι πόλεις (δήμοι) Άργους, Αιγίου, Αγρινίου, Αμαλιάδας, Θήβας, Νάουσας, Ορεστιάδας, Πτολεμαΐδας, Τυρνάβου, Μεγάρων, Σαλαμίνας, Ελευσίνας και Γιαννιτσών.

       Ασφαλισμένοι του Ταμείου παραμένουν στην ασφάλισή του, εάν μεταφερθεί η επιχείρηση στην οποία απασχολούνται ή απασχοληθούν σε υποκατάστημά της, εκτός των καθοριζομένων περιοχών ασφαλιστικής αρμοδιότητας του Ταμείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...