Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι απο χθές στις 11 το βράδυ δεν μπορώ να τυπώσω εκκαθαριστικά.

Δεν τα ανοίγει.

Το έχετε παρατηρήσει;

καλημέρα..... http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/19038

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχει βγει ανακοινωση λογω του οτι εφυγε ο Θεοχαρης πρεπει να τα υπογράφει καποιος αλλος.

Ποιος ομως?

Αναμονη μεχρι τις 10/6 αν θυμαμσι καλα την ανακοινωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελθοντων ετων ναι

οχι παρελθοντων ετων.για φετινη οικ.ετος 2014. εχει σταλει η αρχικη και δεν μπηκαν καποια εργοσημα και θελω να κανω συμπληρωματικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι παρελθοντων ετων.για φετινη οικ.ετος 2014. εχει σταλει η αρχικη και δεν μπηκαν καποια εργοσημα και θελω να κανω συμπληρωματικη.

θα περιμένεις, όπως όλοι μας, να ανοίξει για τις συμπληρωματικές του οικ.2014..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα περιμένεις, όπως όλοι μας, να ανοίξει για τις συμπληρωματικές του οικ.2014..

το θεμα ειναι αν ανοιξει μετα τη ληξη της προθεσμιας δεν θα δεχτει τις επιπλεον αποδειξεις που απαιτουνται γιατι θα θεωρηθει εκπροθεσμη. δεν ξερω αν κανω λαθος σ αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πως διαγράφονται Ε.Ι.Χ. από Ε1?

Σε ατομική επιχείρηση ενοικίασης αυτοκινήτων εμφανίζονται όλα τα αυτοκίνητα, ενώ έχω την άποψη (αν δεν κάνω λάθος) ότι μπαίνει μόνο το μεγαλύτερο σε κυβισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι αν ανοιξει μετα τη ληξη της προθεσμιας δεν θα δεχτει τις επιπλεον αποδειξεις που απαιτουνται γιατι θα θεωρηθει εκπροθεσμη. δεν ξερω αν κανω λαθος σ αυτο

Θα είναι τουλάχιστον γελοίοι αν η εφαρμογή ανοίξει μετά την λήξη της προθεσμίας.

Οι αποδείξεις αναγνωρίζονται μόνο με την εμπρόθεσμη δήλωση.

ΚΦΕ άρθρο 9, παρ. 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο κουλό ,πάω να στείλω ε1 και μου βγάζει οτι πρέπει να συμπληρώσω αφμ φορολογικού εκπροσώπου,

προσπάθησα σε δυο τρεις το ίδιο,έχει αλλάξει κάτι?θα μας τρελάνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ?

Υοαρχει ο 727 που αν βαλεις ποσο και συνεχισεις την υπιβολη σου ανοιγει παραθυρο για να γραψεις ποδο δανειου κσι αν ειναι για α' κατοικια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ?

Υοαρχει ο 727 που αν βαλεις ποσο και συνεχισεις την υπιβολη σου ανοιγει παραθυρο για να γραψεις ποδο δανειου κσι αν ειναι για α' κατοικ

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βεβαίωση αποδοχών από υπάλληλο ΟΤΑ οι αμοιβές που απαλλάσσοναται από τον φόρο ( Αποζ.μετακινήσεων) στον κωδικό 659-660 και θα προκύψει εισφορά αλλ/γγύης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ηλεκτρολογο με ζημια, ο  οποιος εχει κανει και διακοπη μου βγαζει φορο 2906 ευρω απο τα τεκμηρια, αναλωση δεν εχει γιατι ειχε παντα ζημια, τι θα κανω? εχει καποιος καποια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ?

Υοαρχει ο 727 που αν βαλεις ποσο και συνεχισεις την υπιβολη σου ανοιγει παραθυρο για να γραψεις ποδο δανειου κσι αν ειναι για α' κατοικια

και εχει φοροαπαλλαγη? η ειναι πληροφοριακο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βεβαίωση αποδοχών από υπάλληλο ΟΤΑ οι αμοιβές που απαλλάσσοναται από τον φόρο ( Αποζ.μετακινήσεων) στον κωδικό 659-660 και θα προκύψει εισφορά αλλ/γγύης;

Εαν δεν γραφτεί στην δήλωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ηλεκτρολογο με ζημια, ο οποιος εχει κανει και διακοπη μου βγαζει φορο 2906 ευρω απο τα τεκμηρια, αναλωση δεν εχει γιατι ειχε παντα ζημια, τι θα κανω? εχει καποιος καποια ιδεα?

Όλοι συμφωνούμε για την αδικία που υπάρχει στη φορολόγηση των επιτηδευματιων με τα τεκμήρια, αλλά κάποιες περιπτώσεις είναι εξοφθαλμες.Πώς ζούσε ο άνθρωπος τόσα χρόνια αφού είχε πάντα ζημιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

μια ερωτηση οταν ατομικη επιχειρηση βγαζει ζημια πχ 2000,00 και τα τεκμηρια ειναι 9000 τοτε δεν παει με το 26% τα τεκμηρια

αλλα με κλιμακα μισθωτων και απαιτει αποδειξεις διοτι τετοια εκκαθαριση μου κανει το προγραμμα της singular το εχει δει κανεις η ειναι λαθος εκκαθαριση του προγραμματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι συμφωνούμε για την αδικία που υπάρχει στη φορολόγηση των επιτηδευματιων με τα τεκμήρια, αλλά κάποιες περιπτώσεις είναι εξοφθαλμες.Πώς ζούσε ο άνθρωπος τόσα χρόνια αφού είχε πάντα ζημιά

φιλοξενουμενος στους γονεις του κ οφειλοντας στον οαεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

μια ερωτηση οταν ατομικη επιχειρηση βγαζει ζημια πχ 2000,00 και τα τεκμηρια ειναι 9000 τοτε δεν παει με το 26% τα τεκμηρια

αλλα με κλιμακα μισθωτων και απαιτει αποδειξεις διοτι τετοια εκκαθαριση μου κανει το προγραμμα της singular το εχει δει κανεις η ειναι λαθος εκκαθαριση του προγραμματος?

ειναι ιδια με τη περιπτωση που αναφερω πιο πανω και φορολογειται ως επιτηδευματιας , αρα 26% επι των τεκμηριων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω δοκιμασει στο gsis με αποδειξεις και βγαινει ο φορος , οχι στα προγραμματα των εταιρειων


 

 

καλησπερα

 

μια ερωτηση οταν ατομικη επιχειρηση βγαζει ζημια πχ 2000,00 και τα τεκμηρια ειναι 9000 τοτε δεν παει με το 26% τα τεκμηρια

αλλα με κλιμακα μισθωτων και απαιτει αποδειξεις διοτι τετοια εκκαθαριση μου κανει το προγραμμα της singular το εχει δει κανεις η ειναι λαθος εκκαθαριση του προγραμματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...