Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επίσης άλλο πρόβλημα(έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα όλο προβλήματα είναι)... έχω αναλάβει να κάνω τη δήλωση για κάποιον με μηδενικό εισόδημα και μισθωμένη κατοικία για το 2013 στην οποία όμως δεν κατέβαλλε κανένα ενοίκιο και η ιδιοκτήτρια του , έκανε εκχώρηση μισθωμάτων. Η ερώτηση είναι αν θα πρέπει να βάλει τα μισθώματα που δεν κατέβαλλε ποτέ στην δήλωση εισοδήματος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επίσης άλλο πρόβλημα(έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα όλο προβλήματα είναι)... έχω αναλάβει να κάνω τη δήλωση για κάποιον με μηδενικό εισόδημα και μισθωμένη κατοικία για το 2013 στην οποία όμως δεν κατέβαλλε κανένα ενοίκιο και η ιδιοκτήτρια του , έκανε εκχώρηση μισθωμάτων. Η ερώτηση είναι αν θα πρέπει να βάλει τα μισθώματα που δεν κατέβαλλε ποτέ στην δήλωση εισοδήματος του.

??????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωσης ζημίας από ατομική επιχείρηση του συζύγου στα οικ.2013-2012 κλπ(μέχρι 4 έτη) και επανάληψη του σκηνικού(της ζημίας δηλ.) και στο οικ.2014 , αυτή προστίθεται στη φετινή ζημιά ή εξαρτάται από τα τεκμήρια που υπάρχουν και στον σύζυγο που έχει την ατομική και στην σύζυγο που έχει άλλα τεκμήρια ? έστειλα τη δήλωση, με άφησε να προσθέσω τη ζημία των προηγ.χρήσεων αλλά μου ζήτησε εντός 15 ημερών τα δικαιολογητικά η ΔΗΛΕΔ. Και ερωτώ αν παίζει ρόλο -στο γιατί με καλούν- τα τεκμήρια της συζύγου(διότι ο σύζυγος δεν είχε πέραν της διαβίωσης αλλα τεκμήρια) για να μειώσουν τη ζημία. Διαφορετικά γιατί με κάλεσαν? δεν μπορώ να καταλάβω..αφού τα Ε3 είναι ξεκάθαρα και μπορούν να τα ελέγξουν!!!! 

???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωσης ζημίας από ατομική επιχείρηση του συζύγου στα οικ.2013-2012 κλπ(μέχρι 4 έτη) και επανάληψη του σκηνικού(της ζημίας δηλ.) και στο οικ.2014 , αυτή προστίθεται στη φετινή ζημιά ή εξαρτάται από τα τεκμήρια που υπάρχουν και στον σύζυγο που έχει την ατομική και στην σύζυγο που έχει άλλα τεκμήρια ? έστειλα τη δήλωση, με άφησε να προσθέσω τη ζημία των προηγ.χρήσεων αλλά μου ζήτησε εντός 15 ημερών τα δικαιολογητικά η ΔΗΛΕΔ. Και ερωτώ αν παίζει ρόλο -στο γιατί με καλούν- τα τεκμήρια της συζύγου(διότι ο σύζυγος δεν είχε πέραν της διαβίωσης αλλα τεκμήρια) για να μειώσουν τη ζημία. Διαφορετικά γιατί με κάλεσαν? δεν μπορώ να καταλάβω..αφού τα Ε3 είναι ξεκάθαρα και μπορούν να τα ελέγξουν!!!! 

?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης άλλο πρόβλημα(έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα όλο προβλήματα είναι)... έχω αναλάβει να κάνω τη δήλωση για κάποιον με μηδενικό εισόδημα και μισθωμένη κατοικία για το 2013 στην οποία όμως δεν κατέβαλλε κανένα ενοίκιο και η ιδιοκτήτρια του , έκανε εκχώρηση μισθωμάτων. Η ερώτηση είναι αν θα πρέπει να βάλει τα μισθώματα που δεν κατέβαλλε ποτέ στην δήλωση εισοδήματος του.

?????κάποια άποψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωσης ζημίας από ατομική επιχείρηση του συζύγου στα οικ.2013-2012 κλπ(μέχρι 4 έτη) και επανάληψη του σκηνικού(της ζημίας δηλ.) και στο οικ.2014 , αυτή προστίθεται στη φετινή ζημιά ή εξαρτάται από τα τεκμήρια που υπάρχουν και στον σύζυγο που έχει την ατομική και στην σύζυγο που έχει άλλα τεκμήρια ? έστειλα τη δήλωση, με άφησε να προσθέσω τη ζημία των προηγ.χρήσεων αλλά μου ζήτησε εντός 15 ημερών τα δικαιολογητικά η ΔΗΛΕΔ. Και ερωτώ αν παίζει ρόλο -στο γιατί με καλούν- τα τεκμήρια της συζύγου(διότι ο σύζυγος δεν είχε πέραν της διαβίωσης αλλα τεκμήρια) για να μειώσουν τη ζημία. Διαφορετικά γιατί με κάλεσαν? δεν μπορώ να καταλάβω..αφού τα Ε3 είναι ξεκάθαρα και μπορούν να τα ελέγξουν!!!! 

τα τεκμηρια ειναι μονο του συζυγου και θα εινια 2.500 της διαβιωσης!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω τελικα ,η 1η δοση του εκκαθαριστικου δεν πηρε παραταση εως κ 31/8/2014?

 

Για ολες τις δηλώσεις ανεξαρτήτως απ την ημερομηνια υποβολης?

 

Στις ταυτοτητες οφοειλης αναγραφει εως 31/7/2014 η 1η δοση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω τελικα ,η 1η δοση του εκκαθαριστικου δεν πηρε παραταση εως κ 31/8/2014?

 

Για ολες τις δηλώσεις ανεξαρτήτως απ την ημερομηνια υποβολης?

 

Στις ταυτοτητες οφοειλης αναγραφει εως 31/7/2014 η 1η δοση....

 

όχι βρε Ελένη, 31/7

 

29/8 πήγε η πληρωμή των δηλώσεων που κατατέθηκαν από 1/7 και μετά και είναι μόνο μία δόση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι βρε Ελένη, 31/7

 

29/8 πήγε η πληρωμή των δηλώσεων που κατατέθηκαν από 1/7 και μετά και είναι μόνο μία δόση..

Σοφι ,σε  δηλωση που την εστειλα 21/6 μου βγαζει ταυτοτητα οφειλης  29/8/14 ...το ειδα χθες γιατι με ρωτησε πελατης κ θεωρησα οτι ειναι ετσι για ολες ανεξαρτητως ημερ/νια υποβολης...κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α, κάτσε να τσεκάρω και γω κάποιον..

Δ μπορω να καταλαβω ....

 

Επίσης με ημ/νια αποστολης  μες τον 7 ,μου βγαζει ταυτοτητα οφειλης εως 31/7......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δ μπορω να καταλαβω ....

 

Επίσης με ημ/νια αποστολης  μες τον 7 ,μου βγαζει ταυτοτητα οφειλης εως 31/7......

Λενάκι έχεις δίκιο, δήλωση που κατέθεσα 16/6 και αρχικά στο εκκαθαριστικό έβγαζε πληρωμή 31/7, τώρα εμφανίζει πληρωμή έως 29/8

 

αυτό μήπως έχει περισσότερες δόσεις? αν ναι η πρώτη είναι 31/7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λενάκι έχεις δίκιο, δήλωση που κατέθεσα 16/6 και αρχικά στο εκκαθαριστικό έβγαζε πληρωμή 31/7, τώρα εμφανίζει πληρωμή έως 29/8

 

αυτό μήπως έχει περισσότερες δόσεις? αν ναι η πρώτη είναι 31/7

Δηλ εαν βγαινουν 3 δοσεις κ ημ.αποστολης ειναι μες τον 7ο τοτε η 1η δοση ειναι εως 31/7?Ειμαστε καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δηλ εαν βγαινουν 3 δοσεις κ ημ.αποστολης ειναι μες τον 7ο τοτε η 1η δοση ειναι εως 31/7?  ω ναι...Ειμαστε καλα? όχι.. :P

 

Perfect....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει καποιος αν εχει ανοιξει η εφαρμογη για το ακατασχετο....δε βλεπω κατι οσο κ αν εψαξα κ εχω 2 που με κυνηγανε....-λες κ φταιει κ γαυτο ο λογιστης-

 

Επιης , θα δοθει δυνατοτητα  για πληρωμη του εκκαθ.σε 12 δοσεις κ θα ξεκινησει ποτε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει καποιος αν εχει ανοιξει η εφαρμογη για το ακατασχετο....δε βλεπω κατι οσο κ αν εψαξα κ εχω 2 που με κυνηγανε....-λες κ φταιει κ γαυτο ο λογιστης-

 

Επιης , θα δοθει δυνατοτητα  για πληρωμη του εκκαθ.σε 12 δοσεις κ θα ξεκινησει ποτε??

θα γίνει με ρύθμιση με την ρ2 ΑΊΤΗΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει καποιος αν εχει ανοιξει η εφαρμογη για το ακατασχετο....δε βλεπω κατι οσο κ αν εψαξα κ εχω 2 που με κυνηγανε....-λες κ φταιει κ γαυτο ο λογιστης-

 

Επιης , θα δοθει δυνατοτητα  για πληρωμη του εκκαθ.σε 12 δοσεις κ θα ξεκινησει ποτε??

 

Τι είναι η εφαρμογή για το ακατάσχετο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι περιμένεις να είναι?

 

μια ακόμη μ@λακία που θα μας φορτώσουν..

 

θα έρχονται να δηλώνουν το έναν και μοναδικό τραπεζικό αριθμό μισθοδοσίας που θα προστατεύεται από την κατάσχεση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση... πόσες μέρες χρειάζεται από τη στιγμή που κάνεις την μεταβολή στο μητρώο και είσαι πλέον κάτοικος εξωτερικού για να ενημερωθεί το σύστημα της επιβέβαιωσης του Ε1? 3,4,15,25,555,687,1022????????????;άει στον κόρακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι περιμένεις να είναι?

 

μια ακόμη μ@λακία που θα μας φορτώσουν..

 

θα έρχονται να δηλώνουν το έναν και μοναδικό τραπεζικό αριθμό μισθοδοσίας που θα προστατεύεται από την κατάσχεση..

και πότε θα γίνει αυτό??????α κατάλαβα...αυτόν που θα δηλώσει ο κόσμος, από αυτόν στο τέλος θα τα πάρουν!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πότε θα γίνει αυτό??????α κατάλαβα...αυτόν που θα δηλώσει ο κόσμος, από αυτόν στο τέλος θα τα πάρουν!!!!!

δε γνωρίζω αδερφέ..

 

πάει καιρός που το είχα δει..http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/18791

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε γνωρίζω αδερφέ..

 

πάει καιρός που το είχα δει..http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/18791

Οι αμεσα ανδιαφερομενοι το γνωριζουν απ τις πρωτες μερες κ με χουν ζαλισει ποτε θα ανοιξει κλπ.....Παντως ακομα αναμενουμε...σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...