Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο φορος απο τους δικηγορικους συλλογους ενω φαινεται οτι εχει αποσταλει βεβαιωση δεν εμφανιζεται στον κωδικο 605 , 606 σας εχει τυχει τετοια περιπτωση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα. μήπως μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να εκτυπώσω το πινακάκι με τους τόκους?

καλημερα, 

 

το ανοιγεις full screen, πατας print screen στο πληκτρολογιο, επειτα ανοιγεις ζωγραφικη, κανεις επικολληση και επειτα αρχειο ----> εκτυπωση! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, 

 

το ανοιγεις full screen, πατας print screen στο πληκτρολογιο, επειτα ανοιγεις ζωγραφικη, κανεις επικολληση και επειτα αρχειο ----> εκτυπωση! :)

 

Και στη Βιλαρίμπα ακόμα τρίβουν... :P:D

 

Καλημέρα Μάθιουυυυυ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θάνατος φορολογούμενου->ξεχωριστές δηλώσεις κλπ. την γυναίκα του τί κατοικία την βάζουμε? φιλοξενούμενη? της βάζουμε κι αυτηνής το σπίτι? δεν το θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ όσο θυμάμαι..

 

 κανονικά 12 μήνες..

 

φιλοξενούμενη σε ποιον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα. μήπως μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να εκτυπώσω το πινακάκι με τους τόκους?

 

Καλημέρα, ποιο εύκολος τρόπος είναι με ανοικτό το πινακάκι να πατήσεις ctrl+P και θα σου το δώσει για εκτύπωση στον εκτυπωτή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ποιο εύκολος τρόπος είναι με ανοικτό το πινακάκι να πατήσεις ctrl+P και θα σου το δώσει για εκτύπωση στον εκτυπωτή σου.

Σωστος! Δε τον ηξερα αυτο τον τροπο! Kudos! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Τελικά με τους τόκους τι θα γίνει? Στις δηλώσεις που στέλνετε βάζετε και τόκους π.χ 2 ευρώ?

Καλημερα! Εγω προσωπικα τους βαζω...ακομη και 1 λεπτο να εχει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! Εγω προσωπικα τους βαζω...ακομη και 1 λεπτο να εχει....

Λύθηκε το θέμα με τους ανέργους που είχαν χαμηλά εισοδήματα αλλά για το θέμα των τόκων δεν έχω ξανακούσει κάτι. Που σημαίνει οτι δεν θα ισχύσει μάλλον το όριο των 250? Αν είναι έτσι τότε όντως πρέπει να δηλώσουμε τόκους απο το πρώτο ευρώ. Αν δεν το κάνουμε, π.χ εγώ έστειλα δήλωση χωρίς να βάλω τόκους 1,5 ευρώ..είναι μεγάλο το κακό?? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, 

 

το ανοιγεις full screen, πατας print screen στο πληκτρολογιο, επειτα ανοιγεις ζωγραφικη, κανεις επικολληση και επειτα αρχειο ----> εκτυπωση! :)

 

Καλημέρα, ποιο εύκολος τρόπος είναι με ανοικτό το πινακάκι να πατήσεις ctrl+P και θα σου το δώσει για εκτύπωση στον εκτυπωτή σου.

Σας ευχαριστώ πολύ..... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λύθηκε το θέμα με τους ανέργους που είχαν χαμηλά εισοδήματα αλλά για το θέμα των τόκων δεν έχω ξανακούσει κάτι. Που σημαίνει οτι δεν θα ισχύσει μάλλον το όριο των 250? Αν είναι έτσι τότε όντως πρέπει να δηλώσουμε τόκους απο το πρώτο ευρώ. Αν δεν το κάνουμε, π.χ εγώ έστειλα δήλωση χωρίς να βάλω τόκους 1,5 ευρώ..είναι μεγάλο το κακό?? :P

Δε νομιζω να ειναι μεγαλο το κακο...Εγω στη θεση σου δε θα μπαινα σε διαδικασια συμπληρωματικης...Απλα εφοσον δεν εχει βγει ακομη διαταξη οπως περισυ για δηλωση τους εφοσον ειναι πανω απο 250, καλο ειναι να δηλωνουμε ο,τι βλεπουμε στο συστημα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ν.2238/94

 

Άρθρο 63 παρ.6

...

Ειδικά, για τα εισοδήματα της παραγράφου 1 του άρθρου 12 του Κ.Φ.Ε. του οικονομικού έτους 2013 δεν υφίσταται υποχρέωση δήλωσής τους, εφόσον το συνολικό καθαρό ποσό αυτών δεν υπερβαίνει τα διακόσια πενήντα (250) ευρώ.

 

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφε καλημερα! Αρα τοκους κατω απο 250 ευρω δε τους δηλωνουμε??

 

Καλημέρα

Δείτε αν θέλετε ξανά την παράθεσή μου.

Καλή δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία φοιτήτρια στο Μεσολόγγι μπαίνει σε ταξί.

Ρωτάει ο ταξιτζής:
- Που να σε πάω;
- Στην Αθήνα και γρήγορα γιατί δύο απουσίες ακόμα και χάνω το εξάμηνο.
Ξεκινάει ο ταξιτζής και αυτή του λέει:
- Έτσι πας ; Οι ταξιτζήδες στην Αθήνα πετάνε!

 

Τελικά προλαβαίνει η κοπέλα.

 

Την επόμενη εβδομάδα, στον ίδιο ταξιτζή μπαίνει φαντάρος για τα Γιάννενα.

- Γρήγορα φίλε γιατί βγαίνω Α.Α.
Ξεκινάει ο ταξιτζής και του λέει ο φαντάρος:
- Πώς πας έτσι; Οι ταξιτζήδες στην Αθήνα πετάνε!

 

Τελικά προλαβαίνει και ο φαντάρος.

 

Ο ταξιτζής μετά από λίγες μέρες βρίσκεται Αθήνα χωρίς αυτοκίνητο και παίρνει ένα ταξί.

Ρωτάει ο Αθηναίος ταξιτζής:
- Που να σε πετάξω;
- Στη Συγγρού, του απαντάει αυτός.

- Σε ποιο ύψος;

 

- Ρε άσε τις μαλακίες και πήγαινε απ' το δρόμο...

 

Έτσι και το taxis. Στην Αθήνα, πετάει λέμεεεεεεεεε :P:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία φοιτήτρια στο Μεσολόγγι μπαίνει σε ταξί.

Ρωτάει ο ταξιτζής:

- Που να σε πάω;

- Στην Αθήνα και γρήγορα γιατί δύο απουσίες ακόμα και χάνω το εξάμηνο.

Ξεκινάει ο ταξιτζής και αυτή του λέει:

- Έτσι πας ; Οι ταξιτζήδες στην Αθήνα πετάνε!

 

Τελικά προλαβαίνει η κοπέλα.

 

Την επόμενη εβδομάδα, στον ίδιο ταξιτζή μπαίνει φαντάρος για τα Γιάννενα.

- Γρήγορα φίλε γιατί βγαίνω Α.Α.

Ξεκινάει ο ταξιτζής και του λέει ο φαντάρος:

- Πώς πας έτσι; Οι ταξιτζήδες στην Αθήνα πετάνε!

 

Τελικά προλαβαίνει και ο φαντάρος.

 

Ο ταξιτζής μετά από λίγες μέρες βρίσκεται Αθήνα χωρίς αυτοκίνητο και παίρνει ένα ταξί.

Του λέει ο Αθηναίος ταξιτζής:

- Που να σε πετάξω;

- Στη Συγγρού, του απαντάει.

Ο Αθηναίος ταξιτζής:

- Σε ποιο ύψος;

 

- Άσε τις μαλακίες και πήγαινε απ' το δρόμο.

 

Πετάει λέμεεεεεεεεε :P:D

και εδω ξεκολλησε τελικα, ειναι γιατι πεταει μαλλον, και ισως οσοι δεν εχουν αυτουσια συνδεση ΟΤΕ μπορει να εχουν καποια καθυστερηση. Να ρωτησω κατι , μερικοι εργαζομενοι ασφαλισμενοι στο ΙΚΑ που παρακολουθησαν σεμιναρια και τους δωσανε βεβαιωση αποδοχων σαν να ειναι ελευθεροι επαγγελματιες με παρακρατηση 20%, και περασανε οι φορεις μονο την παρακρατηση το ποσο στον κωδικο 605 πινακα 8 και οταν πας να τα στειλεις βγαζει μηνυμα να στειλουμε Ε3(!!) , αυτο πως το αντιμετωπιζουμε τι κανουμε; τα βαζουμε στο 343 και το παιρνει και την στελνουμε με συστημενη επιστολη;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eφόσον δεν έχει βεβαίωση αποδοχών από τον εργοδότη, τότε το καθαρό ποσό βάσει των  αποδείξεων πληρωμής στα ΕΛ.ΤΑ.. Πάντως νομίζω ότι αν παει σε ανταποκριτή, μπορεί να του τυπώσει τα περί αμοιβής.

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εδω ξεκολλησε τελικα, ειναι γιατι πεταει μαλλον, και ισως οσοι δεν εχουν αυτουσια συνδεση ΟΤΕ μπορει να εχουν καποια καθυστερηση. Να ρωτησω κατι , μερικοι εργαζομενοι ασφαλισμενοι στο ΙΚΑ που παρακολουθησαν σεμιναρια και τους δωσανε βεβαιωση αποδοχων σαν να ειναι ελευθεροι επαγγελματιες με παρακρατηση 20%, και περασανε οι φορεις μονο την παρακρατηση το ποσο στον κωδικο 605 πινακα 8 και οταν πας να τα στειλεις βγαζει μηνυμα να στειλουμε Ε3(!!) , αυτο πως το αντιμετωπιζουμε τι κανουμε; τα βαζουμε στο 343 και το παιρνει και την στελνουμε με συστημενη επιστολη;; 

 

Στους κωδικούς 507-508 δηλώνονται αυτά τα εισοδήματα και όχι στους 343-344.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...