Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζούμε με την ελπίδα, η οποία ως γνωστόν πεθαίνει τελευταία, ότι κάποιος θα φιλοτιμηθεί κατά τις 24 του μηνός να βγάλει κάποια διευκρινιστική....

 

 

Αντε να δουμε τι θα δουμε με αυτους τους τοκους εφετος....

 

Δεν ξερουν τι τους γινεται..

 

Τοσο δυσκολο ειναι να βγαλουν μια πολ 5 σειρων που να μας λεει πως του δηλωνουμε να τελειωνουμε??

 

Παντως πολοι συναδελφοι κρατουν δηλωσεις ετοιμες και δεν τις στελνουν ακομα εξαιτιας των τοκων....

 

Καλημερα και καλη συνεχεια σε ολους.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει τύχει σε κανέναν να βαζει τον αρ. παροχης ΔΕΗ στο Ε2, και να μην εμφανιζει το σπιτι? Απο το PBS βγαζει ενα σφαλμα στη διαρκεια της αποστολης (onomateponimo@) . Σημειωτεον ο αρ.παροχης δεη ειναι σωστος, το Ε9 εμφανίζει σωστά το ακίνητο, δοκίμασα να το βάλω απευθειας στη φορμα, αλλά τζίφος. Η απάντηση απο τη ΔΕΗ, οπου ολα φαινονταν ενταξει ήταν δοκιμάστε με 8 ψηφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτροφία (€ 900) από το ίδρυμα ....... προς το παιδί που σπουδάζει στο πολυτεχνείο, το βάζει ο πατέρας στην δήλωση του στον πίνακα 4Δ(4)

Εισόδημα που δεν εντάσσεται σε άλλη περ. του πιν. 4 (507).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΤΥΠΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΚ/ΚΟ ΣΥΝΤΑΞΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑΤ????

ΓΙΑΤΙ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ) ΜΟΟΟΟΟΟΟΛΙΣ ΠΗΓΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΤΟ Κ@ΛΟΧΑΡΤΟ, ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ..  :angry:

  No Response from Application Web Server

There was no response from the application web server for the page you requested. 

Please notify the site's webmaster and try your request again later.

 

Εγώ τύπωσα πριν από λίγο. Δίνεις τα στοιχεία και μετά σου ζητάει να αποθηκεύσεις ένα αρχείο σε μορφή pdf. Εγώ το έκανα με chrome δεν ξέρω τι γίνεται αν το κάνεις σε explorer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γνωρίζετε τα επιδόματα πρόνοιας για άτομα με βαρειά αναπηρία σε ποιό

κωδικό μπαίνουν;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΠΙΤΙ 100 Τ.Μ ΜΕ ΕΝΑ ΡΟΛΟΙ ΔΕΗ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟ ΣΕ ΔΩΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΝΟΙΚΙΑΖΟΝΤΑΙ.ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ.ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΟΙΚΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΕΝΑ ΣΤΟ Ε2 Ή ΠΡΟΣΤΙΘΕΝΤΑΙ ΣΤΑ Τ.Μ ΤΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΤΟΥ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

Πελατης μου εχει φερει  " ΔΗΛΩΣΗ ΕΝΤΑΞΗΣ Ν4014/2011 που αφορα σε τακτοποιηση /νομιμοποιηση κατοικιας.

Στο Ε9 για φετος δεν κανουμε τιποτα ,απο το 2014, αλλα μου εχει φερει και φωτοτυπιες απο τα χρηματα που κατεθετε στην τραπεζα ολο το 2012. Αυτα περνανε καπου???

Ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Ξέρει κανέις να μου πει αν τα δίδακτρα για τον ιδιωτικό παιδικό σταθμό μπαίνουν στον κωδικό 769? Και επίσης όταν ο λογαριασμός της τράπεζας είναι στο όνομα του συζύγου,της συζύγου και του ανήλικου τέκνου πώς επιμερίζονται οι τόκοι? :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

Πελατης μου εχει φερει  " ΔΗΛΩΣΗ ΕΝΤΑΞΗΣ Ν4014/2011 που αφορα σε τακτοποιηση /νομιμοποιηση κατοικιας.

Στο Ε9 για φετος δεν κανουμε τιποτα ,απο το 2014, αλλα μου εχει φερει και φωτοτυπιες απο τα χρηματα που κατεθετε στην τραπεζα ολο το 2012. Αυτα περνανε καπου???

Ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αναγραφή ΑΦΜ ιδιοκτήτη 999999999 στον πίνακα 7.10 (φιλοξενία) και κανένα άλλο στοιχείο.

Μου το έβγαλε σαν οδηγία σε μήνυμα λάθους κατά την υποβολή Ε.

Για περίπτωση σκηνίτη στον 801 ΑΦΜ 000000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι γνωρίζει κάποιος, κι ας με παραπέμψει αν του είναι εύκολο, αν σε αρχική εκπρόθεσμη λόγω αναδρομικών (για χρονιά για την οποία δεν υπήρχαν άλλα εισοδήματα και άρα υποχρέωση υποβολής δήλωσης) καταλογίζεται πρόστιμο;Απ΄τον 2523/97 βρήκα το άρθρο 4 παράγραφος 8 αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα με καλύψει για να μην πληρωθεί πρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Ξέρει κανέις να μου πει αν τα δίδακτρα για τον ιδιωτικό παιδικό σταθμό μπαίνουν στον κωδικό 769? Και επίσης όταν ο λογαριασμός της τράπεζας είναι στο όνομα του συζύγου,της συζύγου και του ανήλικου τέκνου πώς επιμερίζονται οι τόκοι? :huh:

1)Τα κατωθι μπαινουν στις γενικες δαπανες

α)Διδακτρα Νηπιαωγειου-Δημοτικου

β)Διδακτρα Γυμνασιου-Λυκειου

δ)Διδακτρα φροντηστηριων ξενων γλωσσων

 

2)Ενω η Δαπανη  λεει ,για ιδιωτικα σχολεια αποτελει  τεκμηριο και μπαινει στον 769.

 

Βλεπουμε  πιο πανω μιλαει μονο για περιπτωσεις προσχολικης(νηπιαγωγειο ) και σχολικης εκπευδευσης ,και ο  παιδικος σταθμος γενικα δεν συμπεριλαμβανεται σε καμια απο τις ανωτερω ενοτητες.

Αποψη μου  και μονο ειναι ,οτι επειδη  ο παιδικος και ο βρεφονιπηπιακος σταθμος, δεν προσφερει προσχολικη και γενικα  εκπαιδευση και αγωγη, αλλα σκοπος του ειναι κυριως η  φυλαξη των παιδιων,δεν εμπιπτει στην ενοια  του σχολειου που εκπεδευει , στην  οποια  εμπιπτουν ολα τα υπολοιπα ξεκινωντας απο το Νηπιαγωγειο.

αρα μαλλον ,....η δαπανη του πρεπει να συμπεριλαμβανεται στις γενικες δαπανες  του 049.

Εδω ας πει και καποιος αλλος συναδελφος την γνωμη του διοτι στο 049 ειναι απλη δαπανη ,ενω, αν μπη στον 769 ειναι τεκμηριο για αυτο, θελει λιγη προσοχη πριν το βαλεις, ειδικα αν δεν εχει να το καλυψη..

Οσο για τους τοκους, <κοντος ψαλμος αλληλουϊα > Την παρασκευη ειπαν, θα μπουν?...  στα Ε1 των φορολογουμενων αστα να δουμε πρωτα ,πως ...θα τα βαλουν και μετα τα ξαναλεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος;

κανενας δεν εχει πελατη απο το πολεμο βρε συναδελφοι να κανω μια επιβεβαιωση για τη συνταξη εαν μπαινει στο 659?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενας δεν εχει πελατη απο το πολεμο βρε συναδελφοι να κανω μια επιβεβαιωση για τη συνταξη εαν μπαινει στο 659?

Στον 659 και δεν απαλασσεται απο το εκτακτο χαρατσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ. Fazexa σε ευχαριστω πολυ, απλα δεν εχω αυτοπεποιθηση κ οτι βρισκω καινουριο ψαχνω τροπο να το επιβεβαιωσω.

ΚΥΡΙΟΣ ,ειναι μονο ο Θεος  εγω ,ειμαι... απλα,Νικος ή...fazexa! :D :D

Καλη σου νυχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Τα κατωθι μπαινουν στις γενικες δαπανες

α)Διδακτρα Νηπιαωγειου-Δημοτικου

β)Διδακτρα Γυμνασιου-Λυκειου

δ)Διδακτρα φροντηστηριων ξενων γλωσσων

 

2)Ενω η Δαπανη  λεει ,για ιδιωτικα σχολεια αποτελει  τεκμηριο και μπαινει στον 769.

 

Βλεπουμε  πιο πανω μιλαει μονο για περιπτωσεις προσχολικης(νηπιαγωγειο ) και σχολικης εκπευδευσης ,και ο  παιδικος σταθμος γενικα δεν συμπεριλαμβανεται σε καμια απο τις ανωτερω ενοτητες.

Αποψη μου  και μονο ειναι ,οτι επειδη  ο παιδικος και ο βρεφονιπηπιακος σταθμος, δεν προσφερει προσχολικη και γενικα  εκπαιδευση και αγωγη, αλλα σκοπος του ειναι κυριως η  φυλαξη των παιδιων,δεν εμπιπτει στην ενοια  του σχολειου που εκπεδευει , στην  οποια  εμπιπτουν ολα τα υπολοιπα ξεκινωντας απο το Νηπιαγωγειο.

αρα μαλλον ,....η δαπανη του πρεπει να συμπεριλαμβανεται στις γενικες δαπανες  του 049.

Εδω ας πει και καποιος αλλος συναδελφος την γνωμη του διοτι στο 049 ειναι απλη δαπανη ,ενω, αν μπη στον 769 ειναι τεκμηριο για αυτο, θελει λιγη προσοχη πριν το βαλεις, ειδικα αν δεν εχει να το καλυψη..

Οσο για τους τοκους, <κοντος ψαλμος αλληλουϊα > Την παρασκευη ειπαν, θα μπουν?...  στα Ε1 των φορολογουμενων αστα να δουμε πρωτα ,πως ...θα τα βαλουν και μετα τα ξαναλεμε.

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΣΚΟΥΜΕΝΟΣ ΤΕΙ ΕΚΑΝΕ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΑΜΟΙΒΟΤΑΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΠΑ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΩΣΗ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες;

 

Σύμβαση για την προσαρμογή των ηλεκτρονικών υπηρεσιών του νέου TAXISnet που λειτουργούν παραγωγικά για τις ανάγκες της παραλαβής δηλώσεων οικονομικού έτους 2013 υπέγραψαν σήμερα Πέμπτη η Γενική Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών του υπουργείου Οικονομικών και η εταιρεία Intrasoft International.
 

Συγκεκριμένα, στα πλαίσια του έργου TAXISnet-εφαρμογές, έχουν υλοποιηθεί και λειτουργούν παραγωγικά ηλεκτρονικές υπηρεσίες υποβολής δηλώσεων, συγκεντρωτικών καταστάσεων και άλλων εντύπων με στόχο αφενός την καλύτερη και ταχύτερη εξυπηρέτηση του πολίτη και αφετέρου την αποσυμφόρηση των Δ.Ο.Υ.

Για την απρόσκοπτη λειτουργία των παραπάνω ηλεκτρονικών υπηρεσιών απαιτούνται προσαρμογές μικρής κλίμακας ώστε να ενσωματώσουν τις τελευταίες νομοθετικές αλλαγές του 2013. Οι υπηρεσίες που απαιτούν προσαρμογή είναι:

1. Υποβολή της οριστικής δήλωσης ΦΜΥ με την ενσωμάτωση της παρακράτησης για την εισφορά αλληλεγγύης (υλοποίησης νέας έκδοσης εντύπου).

2. Τροποποίηση των ποσοστών παρακράτησης για το νέο υπολογισμό των ποσών στην προσωρινή δήλωση απόδοσης φόρων και τελών χαρτοσήμου – έντυπο προσωρινής δήλωσης απόδοσης φόρων και τελών χαρτοσήμου.

3. Υποβολή δηλώσεων εισοδήματος Νομικών Προσώπων οικονομικού έτους 2013.

4. Τροποποίηση της περιοδικής δήλωσης Φ.Π.Α. ως προς τον τρόπο πληρωμής.

5. Υποβολή αρχικής, εμπρόθεσμης και εκπρόθεσμης και τροποποιητικής, προσωρινής δήλωσης ΦΜΥ και ασφαλιστικών εισφορών ΙΚΑ (έντυπο προσωρινής δήλωσης ΦΜΥ).

Tο συνολικό συμβατικό τίμημα για την παροχή των υπηρεσιών από την Intrasoft International θα ανέλθει σε 116,9 χιλιάδες ευρώ και το έργο θα πρέπει να παραδοθεί μετά από τρεις μήνες. :angry: 

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1231253794

:wub:  :wub:  :(  :(  :angry:  :angry:  :wacko:  :wacko:

καλό καλοκαίρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΣΚΟΥΜΕΝΟΣ ΤΕΙ ΕΚΑΝΕ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΑΜΟΙΒΟΤΑΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΠΑ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΩΣΗ;

Ποιος σε πληρωνε? απο αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση: αντρας εχει τη ψιλη κυριοτητα σε σπιτι στο χωριο το 2011 εχει κανει διακοπη ρευματος στο σπιτι στο χωριο, αυτος πρεπει να το δηλωσει στο Ε2 ως κενο και να βαλει τον αριθμο της παροχης που ειχε;

 

ρωτω για το Ε2 επειδη εχει τη ψιλη κυριοτητα, εχω την εντυπωση οτι πρεπει να κανει! αλλα δεν ειμαι σιγουρος. κανω λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

 

Α21

 

ΜΗΤΕΡΑ ΜΕ ΤΕΚΝΟ ΟΡΦΑΝΟ ΑΠΟ ΠΑΤΕΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ !

 

ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ??

 

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...