Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
BERA

Δημοσίευση στο ΓΕΜΗ οικονομικές κατασταστάσεις ΕΠΕ

Question

Καλημέρα

θα ήθελα να ρωτήσω αν στο ΓΕΜΗ εκτός από τον Ισολογισμό σε 3 αντίτυπα και το παράβολο για ΕΠΕ πρέπει να στείλουμε και προσάρτημα- Εκθεση Διαχειριστών γιατί για ΕΠΕ δεν υποβάλλαμε τίποτα μέχρι τώρα ( βασικά ούτε φτιάχναμε οικονομικές καταστάσεις).

Ευχαριστώ

Recommended Posts

• 0

ΤΕΛΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣ ΣΕ Φ.Ε.Κ.

ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΣ

ΚΑΕ

2531

ΚΑΕ

1229

ΚΑΕ

1228

ΚΑΕ

3512

ΚΑΕ

1229

ΚΑΕ

1228

ΚΑΕ

3531

ΚΑΕ

1229

ΚΑΕ

1228

ΣΥΝΟΛΟ

Σύσταση εταιρείας

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

Κωδικοποίηση καταστατικού, Ισολογισμός κάθε χρήσης, πίνακας επενδύσεων, Συνοπτική μηνιαία κατάσταση Τραπεζών, Άδεια επέκτασης εργασιών Ασφαλιστικής Εταιρείας

470 €

14,10

2,82

23,50 €

0,47 €

0,09 €

32,90 €

0,66 €

0,13 €

544,67 €

Ανακοίνωση γα κάθε στοιχείο, του οποίου η δημοσιότητα επιβάλλεται από το Νόμο, καθώς η τροποποίηση καταστατικού

250 €

7,50 €

1,50 €

12,50 €

0,25 €

0,05 €

17,50€

0,35 €

0,07 €

289,72 €

ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ, ΣΥΝ.Π.Ε., ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΟΜΙΛΩΝ ΟΙΚΟΝ.ΣΚΟΠΟΥ, ΑΛΛΗΛΟΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟΙ ΣΥΝ/ΣΜΟΙ & ΤΑΜΕΙΑ, ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ

ΚΑΕ

2531

ΚΑΕ

1229

ΚΑΕ

1228

ΚΑΕ

3512

ΚΑΕ

1229

ΚΑΕ

1228

ΚΑΕ

3531

ΚΑΕ

1229

ΚΑΕ

1228

ΣΥΝΟΛΟ

Σύσταση εταιρείας

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

ΑΤΕΛΩΣ

Ισολογισμός κάθε χρήσης, Έκθεση εκτίμησης περιουσιακών στοιχείων και απόφαση έγκρισης.

250 €

7,50 €

1,50 €

12,50 €

0,25 €

0,05 €

17,50€

0,35 €

0,07 €

289,72 €

Τροποποίηση καταστατικού (για κάθε συμβολαιογραφική πράξη), ανακοίνωση με συμβολαιογραφική πράξη, με απόφαση Γ.Σ., πρόσκληση Γ.Σ., διάλυση, διόρθωση σφάλματος, κωδικοποίηση, τροποποίηση και κωδικοποίηση με μία συμβολαιογραφική πράξη

130 €

3,90 €

0,78 €

6,50 €

0,13 €

0,03

9,10 €

0,18

0,04 €

150,66 €

• 0

1. Για το παραπάνω ήθελα να βοηθήσω αλλά τα έκανα σκ... Είναι πίνακας σε μορφή word για τα κόστη δημοσίευσης όλων των πράξεων των Α.Ε., Ε.Π.Ε. καί άλλων μορφών Ν.Π. Ο διαχειριστής του συστήματος ας το διαγράψει. Δυστυχώς οι γνώσεις μου μέχρι εκεί φτάνουν.

2. Υπάρχει κώλυμα για την διενέργεια των Γ.Σ. των μετόχων Α.Ε. και των διαχειριστών Ε.Π.Ε. την Κυριακή;

• 0

Τελικά οι "οικογενειακές" ΕΠΕ (ίσως και οι αντίστοιχες ΑΕ) που δεν θα έχουν προβλήματα ενστάσεων περί ακυρότητας ΓΣ ή Συνέλευσης των εταίρων, θα αντιμετωπίσουν κάποιο πρόστιμο ή άλλο πρόβλημα σε περίπτωση υποβολής δικαιολογητικών στο ΓΕΜΗ αμέσως μετά την 28η Ιουνίου που θα κάνουν τις δηλώσεις τους ?

Νομίζω ότι το ερώτημα αυτό αφορά το 90% των εταιρειών.

Γνωρίζει κανείς ?

• 0

εγω εστειλα ισολογισμο , λογαρισμο γενικης εκμεταλευσης  πρακτικο κλπ.

και κρατησαν ισολογισμο , λογαριασμο γενικης εκμεταλευσης και παραβολο φεκ

τον ισολογισμο και τον λογαριασμο γενικης εκμεταλευσης τα επιστρεψαν σφραγισμενα

λες  να επεσα σε περιπτωση ? :lol:

Ακριβώς

• 0

Τελικά οι "οικογενειακές" ΕΠΕ (ίσως και οι αντίστοιχες ΑΕ) που δεν θα έχουν προβλήματα ενστάσεων περί ακυρότητας ΓΣ ή Συνέλευσης των εταίρων, θα αντιμετωπίσουν κάποιο πρόστιμο ή άλλο πρόβλημα σε περίπτωση υποβολής δικαιολογητικών στο ΓΕΜΗ αμέσως μετά την 28η Ιουνίου που θα κάνουν τις δηλώσεις τους ?

Νομίζω ότι το ερώτημα αυτό αφορά το 90% των εταιρειών.

Γνωρίζει κανείς ?

απάντηση?.....

• 0

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΠΡΩΤΟΘΕΜΑ.GR  ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 10/7/2013 ΓΙΑ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥΣ ΣΤΟ ΓΕΜΗ.

Δημοσίευση στο ΠΡΩΤΟ TAXHEAVEN μέχρι 10/7 παράταση για τους Ισολογισμούς

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/13985

• 0

ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ ΚΛΠ... ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΓΠΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΦΑΛΜΑ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΦΜ...ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;;; ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Κ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ;;;;;;;;;;; 6 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΑΣΑΝ Κ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ;;;;;

• 0

Tελικά ΜΟΝ. ΕΠΕ θα πρέπει να βάλει σε site τον ισολογισμο ή οχι?

Έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ θέλει ΓΕΜΗ, ΦΕΚ και  είτε 2 εφημερίδες (οικονομική, πολιτική) ή ιστοσελίδα.

• 0

Έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ θέλει ΓΕΜΗ, ΦΕΚ και  είτε 2 εφημερίδες (οικονομική, πολιτική) ή ιστοσελίδα.

ΦΕΚ και μία εφημεριδα ημερήσια οικονομικη ή ιστοσελίδα .

• 0

ΦΕΚ και μία εφημεριδα ημερήσια οικονομικη ή ιστοσελίδα .

Σωστός/ή.

Τώρα με 40 ευρώ για δημιουργία site (μου ήρθαν στο e-mail τέτοιες προσφορές) για την δημοσίευση Ισολογισμού, πλέον μόνο για λόγους prestige θα δημοσίευε κανείς σε οποιαδήποτε εφημερίδα. Στα σύν οτι το site μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για διαφημιστικούς/εμπορικούς σκοπούς.... Η εφημερίδα δεν προσέφερε τίποτε παραπάνω (στον διαφημιζόμενο) παρά την κάλυψη των νομίμων υποχρεώσεών του.

• 0

Συγγνωμη μια απορια gιati δεν εβρισκα σχετικο forum....απο το ΓΕΜΗ μου επιστρεψαν διπλοτυπο που δεν επρεπε να κοπει...μπορω να παω στη Δ.Ο.Υ και να εισπραξω το αντιτιμο? (το ποσο ειναι 271,80 και αφορα δημοσιευση γενικης συνελευσης). Ευχαριστω!

• 0

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΓΕΝ.ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΕΠΕ ΕΠΙΚΥΡΩΣΗΣ ΤΟΥ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΕΜΗ ?

• 0

Καλημέρα για έκδοση παραβόλου 289,72 για δημοσιευση ΑΕ βγαίνει κάπου ηλεκρονικά ή παμε στην Δ.Ο.Υ με τραπεζική επιταγή?