Jump to content
  • 0

Εκπροθεσμη υποβολη πινακα προσωπικου νεας προσληψης

anast
 Share

Question

Το λαθος εγινε.

Προσληψη 27/5, αναγγελια στον ΟΑΕΔ 24/5, ο πινακας προσωπικου δεν υποβληθηκε.

Θα παω αυριο να τον καταθεσω χειρογραφα.

Σωζεται με τιποτα η κατασταση ή να κατσω να υπολογιζω τα μορια για το προστιμο;

Recommended Posts

• 0

SOS ΕΓΙΝΕ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΥ 27/05/2014 ΚΑΙ ΛΗΞΗ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ (ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ) ΥΠΟΒΛΗΚΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ,ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΛΗΞΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΩΣΤΟΣΟ ΕΚ ΠΑΡΑΔΡΟΜΗΣ ΔΕΝ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ,ΝΑ ΚΑΤΕΘΕΣΩ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ? Η ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ? ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΠΟΣΟ? Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΤΡΟΠΟΣ .

• 0

SOS ΕΓΙΝΕ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΥ 27/05/2014 ΚΑΙ ΛΗΞΗ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ (ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ) ΥΠΟΒΛΗΚΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ,ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΛΗΞΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΩΣΤΟΣΟ ΕΚ ΠΑΡΑΔΡΟΜΗΣ ΔΕΝ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ,ΝΑ ΚΑΤΕΘΕΣΩ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ? Η ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ? ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΠΟΣΟ? Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΤΡΟΠΟΣ .

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΤΕΛΙΚΑ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΘΕΙ?

• 0

γιατί δεν κάνεις αυτό που γράφει ο κ. Doctor πιο πάνω?

spirosvii, on 23 Dec 2013 - 7:54 PM, said:snapback.png

Ωραία θα πρέπει να κατατεθεί χειρόγραφα. Οπότε με το που θα πάμε να καταθέσουμε τον Πίνακα Προσωπικού της πρόσληψης θα μας κόψουν ένα δελτίο και θα μας ζητάνε να εξηγήσουμε τους λόγους. Εμείς θα πούμε ήταν βράδυ, είχε καλό καιρό, πίναμε το ποτάκι μας στην παραλία, και λίγο η θάλασσα λίγο τα λόγια του παπά ζαλιστήκαμε και δεν τον καταθέσαμε. Και ότι θέλουμε να διορθώσουμε το λάθος μας...μετά τι;

Doctor:

"Μην κάνεις τίποτα. Ή αν θέλεις κάνε μία τυπική αποχώρηση και την επομένη νέα πρόσληψη με τις ημερομηνίες να ξανατρέχουν...."

• 0

γιατί δεν κάνεις αυτό που γράφει ο κ. Doctor πιο πάνω?

spirosvii, on 23 Dec 2013 - 7:54 PM, said:snapback.png

Doctor:

"Μην κάνεις τίποτα. Ή αν θέλεις κάνε μία τυπική αποχώρηση και την επομένη νέα πρόσληψη με τις ημερομηνίες να ξανατρέχουν...."

TO ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΕΝΣΗΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΑΜΕΙΟ.ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΞΑΝΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΧΩ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΝΙΜΑ ΜΗΠΩΣ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΘΕΙ.

• 0

η υπηρεσια yeka.gr για αποστολη ηλεκτρονικων τροποποιησεων για ΣΕΠΕ απο χθες δεν εχει ανοιξει ποτε θα ανοιξει ξερει κανεις;; ευχαριστω 

• 0

κανεις παιδια; εχει στειλει ηλεκτρονικα σεπε προσληψεις αποχωρησεις πινακες κλπ αυτο το διιημερο;; ξερει κανεις ποτε θα επανελθει για αποστολες ;

• 0

κανεις παιδια; εχει στειλει ηλεκτρονικα σεπε προσληψεις αποχωρησεις πινακες κλπ αυτο το διιημερο;; ξερει κανεις ποτε θα επανελθει για αποστολες ;

ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΜΙΑ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΗ ΣΕΠΕ ΧΑΝΙΑ

• 0

Απογραφη εργοδότη Παρασκευη μεσημέρι (χθες) εκανα αιτηση για κωδικους ,μου ηρθαν αμεσως

μπηκα σημερα  για να επιβεβαιωσω το εμαιλ και να κανω αιτηση απογραφξης κ ακομα περιμενω τοι εμαιλ με RIN ,PUK  ...

τΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?

τΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΟ?

• 0

ΑΠΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΩΙ.ΜΑΛΛΟΝ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ,ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΓΙΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ,ΟΠΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΗΜΕΡΩΝ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΓΙΕΣ .ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ,ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ.

• 0

Είναι τρεις εργάσιμες, οπότε μην αγχώνεστε.

Aληθεια?Ειναι τσεκαρισμένο?Δ εχω δει καπου να αναφερει 3 εργασιμες...κ στο ΙΚΑ δεν ηξεραν να μου πουν....

• 0

Δες μηπως το μηνυμα εχει μπει στην ανεπιθύμητη αλληλογραφια στο mail σου. Ετσι και εγω περιμενα και τελικα ηταν εκει

• 0

Aληθεια?Ειναι τσεκαρισμένο?Δ εχω δει καπου να αναφερει 3 εργασιμες...κ στο ΙΚΑ δεν ηξεραν να μου πουν....

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/17078

αλλά και στην Εγκύκλιο Ι.Κ.Α. αρ. 48/27.6.2014 (http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/19086) που δημοσιεύθηκε προχθές το γράφει.

• 0

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/17078

αλλά και στην Εγκύκλιο Ι.Κ.Α. αρ. 48/27.6.2014 (http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/19086) που δημοσιεύθηκε προχθές το γράφει.

Να σαι καλα,με ανακουφισες...πολλα ευχαριστώ..καλη συνεχεια!!!1

• 0

Καλημέρα θα θελα τα φώτΑ ΣΑς  αστειλα πίνακα προσωπικου και ε9(συμβαση μερικης απασχολησης  αλλά δεν εστειλα την αναγγελία τί πρέι να κάνω τώρα θα έχει πρόστιμο?

• 0

Καλημέρα θα θελα τα φώτΑ ΣΑς  αστειλα πίνακα προσωπικου και ε9(συμβαση μερικης απασχολησης  αλλά δεν εστειλα την αναγγελία τί πρέι να κάνω τώρα θα έχει πρόστιμο?

Πως γίνεται αυτό ? Αφού πλέον ο πίνακας στις προσλήψεις δημιουργείται με την υποβολή της πρόσληψης

• 0

Πως γίνεται αυτό ? Αφού πλέον ο πίνακας στις προσλήψεις δημιουργείται με την υποβολή της πρόσληψης

Πιθανα να έστειλε τον ετήσιο. Θα μας τρελλάνουν με την ηλεκτρονική γραφειοκρατία τους!

• 0

Απο ποτε εγινε υποχρεωτικο οι μισθοι να κατατιθενται σε τραπεζικο λογ/μο του εργαζομενου?

Από που προκύπτει αυτή η υποχρέωση;;

• 0

για τον νεο πινακα ετησιο προσωπικου ΕΡΓΑΝΗ μεχρι 21/10/2015 που υποβαλλουμε,,,στελνουμε πινακα με τους εργαζομενους που υπαρχουν στις 01/01/2015 ή μεχρι τις 21/10/2015,μ εγω πχ προεβη σε μια απολυση σε εταιρια, και ο πινακας προσωπικου θα τον υποβαλλω με τους εναπομεινοντες εργαζομενους πχ αν τον στειλω στις 20/10/2015?