Προς το περιεχόμενο

Επιδομα παιδιών και εντυπο Α21 με υποβολή απαραίτητα ταυτόχρονη με το Ε1?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού πρέπει να τσεκάρω ένα από τα δικαιολογητικά που έχουν στην  αίτηση αλλιώς δεν προχοράει το σύστημα.  Υπάρχει το 11 που λέει άλλο δικαιολογητικό που  αναρωτιέμαι τι είναι αυτό το  άλλο..........

Επείδη συμπληρώνω και εγώ Α21, για αυτή την περίπτωση μου είπαν ότι αν γίνει έλενχος, μπορεί ο υπόχρεος να κάνει μία υπεύθυνη δήλωση ότι διέμενε στην Ελλάδα για τα χρόνια αυτά όπως και μπορεί να ζητήσει από την αστυνομία βεβαίωση ότι δεν έχει εκδοθεί στο όνομά του διαβατήριο.. Στην περίπτωση που υπάρχει διαβατήριο, αυτό θα δείχνει οπωοσδήποτε για τα παλια χρόνια, αν έφυγε από Ελλάδα για διακοπές ή αν έφυγε για διαμονή σε άλλη χώρα...

Πάντως η αλήθεια είναι ότι οι ανταποκριτές του ΟΓΑ που είναι στους δήμους δεν συνεργάζονται όλες τις φορές και ακόμη περισσότερο η ενημέρωσή τους είναι αρκετά πλημμελής για να μην πω ανύπαρκτη για τέτοια θέματα..  Υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΕ Α21 ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ??? ( ΕΓΙΝΕ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΔΗΜΟΣ )

ΤΟΥ ΕΤΥΧΕ ΚΑΝΕΝΟΣ ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΕ Α21 ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ??? ( ΕΓΙΝΕ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΔΗΜΟΣ )

ΤΟΥ ΕΤΥΧΕ ΚΑΝΕΝΟΣ ????

βιάζεσαι συνάδελφε ...

περίμενε, δεν μας κυνηγάει κανείς (ακόμα!) ...

θα το βγάλουν εν καιρό ...

 

όπως και το πετρέλαιο θέρμανσης...

 

Καλημέρα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, το υπολογίζουμε..

 

καλό μεσημέρι!

ευχαριστω πολυ Σοφακι καλο μεσημερι μου ετυχε περιπτωση που με τους τοκους το χανει για 200 ευρα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ Σοφακι καλο μεσημερι μου ετυχε περιπτωση που με τους τοκους το χανει για 200 ευρα

τίποτα δεν κάνανε τυχαία..! ξέραν οτι θα το χάσουν πολλοί με αυτό τον τρόπο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εγω εχω μια περίπτωση στην οποία η σύζυγος δηλώνει το ενα απο τα τρία παιδιά αυτή στο κωδικό 004 και τα αλλα δυο παιδιά ο σύζυγος στο 003 κανονικά στο α21 πως θα το δείξω? πήρα στο υπουργείο και μου είπαν οτι πρέπει να μηλισω με τον ΟΓΑ γιατι εάν κάνω λαθος δεν διορθώνεται ημαρτον . Να σας πω οτι το παιδί ειναι απο τον πρώτο της γάμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εγω εχω μια περίπτωση στην οποία η σύζυγος δηλώνει το ενα απο τα τρία παιδιά αυτή στο κωδικό 004 και τα αλλα δυο παιδιά ο σύζυγος στο 003 κανονικά στο α21 πως θα το δείξω? πήρα στο υπουργείο και μου είπαν οτι πρέπει να μηλισω με τον ΟΓΑ γιατι εάν κάνω λαθος δεν διορθώνεται ημαρτον . Να σας πω οτι το παιδί ειναι απο τον πρώτο της γάμο

Δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά το αν κάνεις λάθος δεν διορθώνεται,έχει τα μούτρα το υπουργείο (ειδικά το συγκεκριμένο) να το δηλώνει;;;Έλεος πια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΕ Α21 ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ??? ( ΕΓΙΝΕ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΔΗΜΟΣ )

ΤΟΥ ΕΤΥΧΕ ΚΑΝΕΝΟΣ ????

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΤΑΧΙΣ,   ΜΟΥ  ΕΙΠΑΝ  ΟΤΙ   ΣΕ   4-5 ΗΜΕΡΕΣ  ΘΑ  ΠΕΡΑΣΟΥΝ  ΕΦΑΡΜΟΓΗ  ΓΙΑ  ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ,   ΥΠΟΜΟΝΗ, :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εγω εχω μια περίπτωση στην οποία η σύζυγος δηλώνει το ενα απο τα τρία παιδιά αυτή στο κωδικό 004 και τα αλλα δυο παιδιά ο σύζυγος στο 003 κανονικά στο α21 πως θα το δείξω? πήρα στο υπουργείο και μου είπαν οτι πρέπει να μηλισω με τον ΟΓΑ γιατι εάν κάνω λαθος δεν διορθώνεται ημαρτον . Να σας πω οτι το παιδί ειναι απο τον πρώτο της γάμο

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,,

ΕΧΩ   ΚΑΙ   ΓΩ  ΙΔΙΑ  ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,

ΑΝ  ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ,  ΕΧΕΙ  ΣΕ  ΕΝΑ  ΣΗΜΕΙΟ  ΠΟΙΟΣ  ΕΧΕΙ  ΤΗΝ  ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ  ΤΩΝ  ΠΑΙΔΙΩΝ,

ΤΣΕΚΑΡΟΥΜΕ  ΛΟΙΠΟΝ  ΑΥΤΟ  ΤΟ  ΚΟΥΤΑΚΙ.

ΟΣΟ  ΓΙΑ  ΤΗ  ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ  ΚΑΝΟΝΙΚΑ    Ο  ΑΝΤΡΑΣ,  Η  ΓΥΝΑΙΚΑ,  ΚΑΙ  ΣΤΗ  ΣΥΝΕΧΕΙΑ  ΤΑ  ΠΑΙΔΙΑ   ΜΕ  ΤΑ  ΕΠΩΝΥΜΑ  ΤΟΥΣ  ΚΑΙ   ΟΛΑ  ΤΑ  ΣΤΟΙΧΕΙΑ  ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΑ, ΤΕΚΝΟ  ΑΠΟ ΠΡΟΗΓ ΓΑΜΟ ΚΛΠ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τίποτα δεν κάνανε τυχαία..! ξέραν οτι θα το χάσουν πολλοί με αυτό τον τρόπο..

Συγκεκριμένα, στην έννοια του συνολικού οικογενειακού εισοδήματος περιλαμβάνονται όλα τα εισοδήματα από οποιαδήποτε πηγή και ανεξαρτήτως τρόπου φορολόγησης (αυτοτελώς φορολογούμενα ή φορολογούμενα με ειδικό τρόπο κόκ). Η προσθήκη αυτή είναι αναγκαία  προκειμένου η δημοσιονομική δαπάνη να ανταποκριθεί στον εγκεκριμένο προϋπολογισμό.

 

ΦΩΝΑΖΕΙ απο μακρυα η προσθηκη  Δεν φτανουν τα λεφτααααααααααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΤΟ 2012 ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΕΚΝΩΝ ΟΧΙ. ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ.   ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΛΑΘΟΣ ΕΓΩ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βάλω ένα ερώτηαμα σχετικά με το Α21. Στο πεδίο Αρ. οικογ. μερίδας θα βάζουμε σε όλα τα μέλη τον ίδιο αριθμό ή θα βάζουμε την ένδειξη 4444/1 , 4444/2  κ.ο.κ. σύμφωνα με τον α/α μέλους οικογενειακής μερίδας. Στο taxisnet δεν ήξεραν με παρέπεψαν στον ΟΓΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να κάνω την αίτηση για πρώτη φορά και μόλις συμπληρώνω τα στοιχεία των τέκνων  και πατάω συνέχεια δεν μπορώ να πατήσω την "οριστικοποίηση αίτησης" και τα στοιχεία των τέκνων έχουν εξαφανιστεί. Γνωρίζει κάποιος για το συγκεκριμένο? Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο αυτό? Έχει υποβληθεί κανονικά το Ε1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να κάνω την αίτηση για πρώτη φορά και μόλις συμπληρώνω τα στοιχεία των τέκνων  και πατάω συνέχεια δεν μπορώ να πατήσω την "οριστικοποίηση αίτησης" και τα στοιχεία των τέκνων έχουν εξαφανιστεί. Γνωρίζει κάποιος για το συγκεκριμένο? Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο αυτό? Έχει υποβληθεί κανονικά το Ε1.

κάνε προσωρινή αποθήκευση πρώτα και ξανά μπες...

Το σύστημα πετάει λέμε... <_< <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΜΑΘΕΝΕΤΑΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΑΣ.

ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ Α21 ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΒΑΛΕΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΤΡΙΜΗΝΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΧΟΡΕΥΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΟΠΩΣ ΧΤΥΠΑΕΙ Η "ΟΡΧΗΣΤΡΑ" ΤΟΥ ΣΑΠΙΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ.

ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ Μ@Λ@ΚΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΟΡΤΩΣΑΝ ΦΕΤΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνε προσωρινή αποθήκευση πρώτα και ξανά μπες...

Το σύστημα πετάει λέμε... <_< <_<

Είχα δοκιμάσει και αποθηκεύσεις και είχα το ίδιο πρόβλημα. Το σύστημα πραγματικά σερνόταν. Δοκίμασα εν τέλει πιο ήσυχη ώρα και από άλλο υπολογιστή και στάλθηκε κανονικά. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΜΑΘΕΝΕΤΑΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΑΣ.

ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ Α21 ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΒΑΛΕΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΤΡΙΜΗΝΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΧΟΡΕΥΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΟΠΩΣ ΧΤΥΠΑΕΙ Η "ΟΡΧΗΣΤΡΑ" ΤΟΥ ΣΑΠΙΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ.

ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ Μ@Λ@ΚΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΟΡΤΩΣΑΝ ΦΕΤΟΣ.

 ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑΤΙ ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΩΣ ΑΥΡΙΟ Α21 ΘΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΛΕΕΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΛΗΞΕΩΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

Ανυπαντρος πατερας, ζει με τη μητερα του τεκνου απλα δεν ειναι παντρεμενοι. Ουτε δικαστηρια ουτε διατροφες ουτε τιποτα. Κανονικη συμβιωση.

Στο Α21 ομως δεν σε προχωραει στην οριστικ/ση αν δεν τικαρεις ΚΑΙ το κουτακι περι δικαστικης αποφασης για κηδεμονια του τεκνου κλπ. Πως αντιμετωπιζεται το προβλημα, αφου το ζευγος δεν εχει χρειαστει ποτε να παρει κανενα τετοιο δικαιολογητικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

έχω θέμα με το Α21

 

βάζω το ΙΒΑΝ και δεν το δέχεται (τράπεζα Πειραιώς)

 

δεν γράφει 25 ψηφία - μόνο 21 μπορώ να γράψω

 

τι να συμβαίνει άραγε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...