Προς το περιεχόμενο

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ 2013 Ο.Ε. ΕΕ. ΚΛΠ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω ένα άλλο εύλογο ερώτημα.

Οι τροικανοί γιατί δεν τους δέρνουνε αυτούς τους άχρηστους.

Αναλογίστηκαν οι τροικανοί ότι με κάθε χρεωστική δήλωση ΝΠ που υποβάλλεται εισπράτει το δημόσιο το 1/8, και με το ρυθμό που πάνε δεν θα τα εισπράξουν ούτε τα Χριστούγενα

Γιατί δεν του πλακώνουν στις φάπες τους αλήτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συναδελφοι παρακαλω....αν καποιος γνωριζει κατι ,εχει ακουσει κατι...εχει τουιταρει με το κ.Θεοχαρη ή οτιδηποτε που θα ριξει λιγο φως παρακαλω να το δημοσιευσει .......

 

 

απο οτι βλεπω κανεις δεν γνωριζει..............αυτο σημαινει οτι δεν συζητιεται τιποτα δηλαδη κοινως μας εχουν γραμμενους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι βλεπω κανεις δεν γνωριζει..............αυτο σημαινει οτι δεν συζητιεται τιποτα δηλαδη κοινως μας εχουν γραμμενους

Τον έκανα τουίτ πριν δύο ώρες, αλλά τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

Ελ. Βενιζέλου 75, Νέα Ιωνία, 14231. Τηλ.: 210 51.38.289, 210 51.57.310, [email protected], www.lsa.gr

ΠΡΟΣ

Υπουργείο Οικονομικών

Γενικό Γραμματέα Δημοσίων Εσόδων

κ. Χάρη Θεοχάρη

Κοινοποίηση :

1. Γεν. Γραμματέα Πληροφοριακών Συστημάτων

κ. Τσαβδάρη Χάρη

2. Υφυπουργό Οικονομικών

κ. Γεώργιο Μαυραγάνη

3. Πανελλήνια Ομοσπονδία Φοροτεχνικών Ελεύθερων Επαγγελματιών (Π.Ο.Φ.Ε.Ε.)

4. TaxHeaven, Κόμβος φορολογικής και λογιστικής ενημέρωσης

5. E-forologia

Αθήνα, 26 Ιουνίου 2013

Θέμα: «ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ TAXISNET»

Κύριοι,

Με την παρούσα επιστολή θέλουμε να διαμαρτυρηθούμε εντόνως για τις δυσχέρειες που παρατηρούνται κατά την υποβολή και την επεξεργασία των δηλώσεων στο TAXISNET, καθώς και για το γεγονός ότι για κάποιες δηλώσεις δεν έχει ανοίξει η αντίστοιχη εφαρμογή.

Εξαιτίας της απαράδεκτης αυτής κατάστασης, των προγραμματισμένων διακοπών του συστήματος, των καθυστερήσεων κατά την διάρκεια της ηλεκτρονικής καταχώρησης και υποβολής των δηλώσεων, καθώς και της αδυναμίας του συστήματος να δεχτεί δηλώσεις με υπερδωδεκάμηνη χρήση, παρακαλούμε, όπως δοθεί τουλάχιστον μηνιαία παράταση αφενός για τις δηλώσεις νομικών προσώπων, αφετέρου για τις δηλώσεις φυσικών προσώπων.

Με τιμή

Για το Δ.Σ.

Ο Πρόεδρος                       

Κυριακόπουλος Νικόλαος                        

Η Γεν. Γραμματέας

Πολίτου Μαρίνα

Νομίζω ότι κάπως αλλιώς θα ΄πρεπε να τελειώνει το έγγραφο..

 

"Κύριοι,

Με την παρούσα επιστολή θέλουμε να διαμαρτυρηθούμε εντόνως για τις δυσχέρειες που παρατηρούνται κατά την υποβολή και την επεξεργασία των δηλώσεων στο TAXISNET, καθώς και για το γεγονός ότι για κάποιες δηλώσεις δεν έχει ανοίξει η αντίστοιχη εφαρμογή.

Εξαιτίας της απαράδεκτης αυτής κατάστασης, των προγραμματισμένων διακοπών του συστήματος, των καθυστερήσεων κατά την διάρκεια της ηλεκτρονικής καταχώρησης και υποβολής των δηλώσεων, καθώς και της αδυναμίας του συστήματος να δεχτεί δηλώσεις με υπερδωδεκάμηνη χρήση, ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ να κλεισουμε τα γραφεια μας και ΟΤΑΝ ευαρεστηθείτε και αποκαταστήσετε την επικοινωνία μας ΤΟΤΕ και ΜΟΝΟΝ ΤΟΤΕ θα επανέλθουμε προς υποβολή Δηλώσεων. 

Με Τιμή κλπ κλπ κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΣΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ και χωρις ακομα να ειναι κατι επισημο (αρα και σιγουρο)   στο group της Διαδικτυακης Παρεμβασης Λογιστων στο facebook αναφερθηκε απο συναδελφο το παρακατω :

08/07/2013 όλες οι εταιρείες. Από επικοινωνία με ΠΟΦΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να 'ξερα γιατι κατηγορειτε το taxisnet ολοι σας. Το προβλημα ειναι απλως οτι απο σημερα ο Ερμης ειναι αναδρομος μεχρι τις 20 Ιουλιου. B)

ΧΑΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΣΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ και χωρις ακομα να ειναι κατι επισημο (αρα και σιγουρο)   στο group της Διαδικτυακης Παρεμβασης Λογιστων στο facebook αναφερθηκε απο συναδελφο το παρακατω :

08/07/2013 όλες οι εταιρείες. Από επικοινωνία με ΠΟΦΕΕ

Και γιατι η ΠΟΦΕΕ δεν βγαζει μια ανακοινωση να μας ενημερωσει? Τι περιμενει? Να μας πει δηλ.οτι επικοινωνησε με τον ΜεγαλοΧαρη και οτι επικειται επισημη ανακοινωση?

Ειμαστε μεσα στη υπερενταση γαμ τα καντηλια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έκανα τουίτ πριν δύο ώρες, αλλά τίποτα

 

Εάν  χρησιμοποιείς  την ίδια φωτογραφία & στο τουίτερ  μάλλον θα αργήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν  χρησιμοποιείς  την ίδια φωτογραφία & στο τουίτερ  μάλλον θα αργήσει

Στη φώτο είναι ο λήσταρχος Γκαντάρας, οπότε πιστεύω ότι θα υπάρχει μια αλληλεγγύη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι γλυτώσουμε το εγκεφαλικό ,ανακοπή θα χρειαστούμε ψυχαναλητή αφού θα έχουμε τελειώσει. Αυτοί βαλθήκανε να μας ξεκάνουν. Δεν καταλαβαίνουν ότι έτσι εξοργίζουν τους φορολογούμενους, και από έσοδα μηδέν, αντε να δούμε τι θα πούνε στην ΤΡΟΙΚΑ. Βγάζουν την μια ΠΟΛ μετά την άλλη , τορποποίηση των νόμων ώ τροποποίηση και περιμένουν οι φορολογούμενοι να ανταποκριθούν . Και τα ακούμε  εμείς λες και φτιάχνουμε εμείς τους νοόμους τους.Φοβάμαι να πάω το πρωί στο γραφείο μου. Πόσο υπομονή πλέον......... :angry: :angry: :angry: :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά λυπάμαι δεν γνωρίζω κάτι .

Λυπάμαι ούτε εγώ μπορώ να στείλω.

 

 Τι εννοείς χάλασε ο server? :ph34r:

Μπα, μάλλον κάπου εδώ βάζουμε την λέξη ΤΕΛΟΣ...

Κάνω καταγγελία για ... σαμποτάζ : Μόλις διαβάζω εδώ ότι το taxis μας πετάει έξω, ο γούγλης μου βγάζει αυτό το μήνυμα:

Ωχ! Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση του Google Chrome με τη διεύθυνση www.taxheaven.gr

Δοκιμάστε να φορτώσετε ξανά: www.­taxheaven.­gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΔΥΣΦΟΡΙΑ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΗ , ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ ΚΤΛ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΝΤΟΝΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΛΩ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ.........................................................ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΥΡΙΕ ΘΕΟΧΑΡΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περαστικα σε καταλαβαινω απολυτα και εγω το ιδιο ζω ............τι να πω εχω χασει τα λογια μου και η κατασταση συνεχιζεται 5 και 25 και ενημερωση τιποτα .....

εστω και αν η ενημερωση ειναι οτι δεν προκειται να δοθει παραταση τουλαχιστον να Ξ Ε Ρ Ο Υ Μ Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος κάτι περαπάνω ?

 

ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ ΛΟΓΙΣΤΩΝ - ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ

 

https://www.facebook.com/groups/162989260422123/532772280110484/?notif_t=group_activity

 

 
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΓΙΑ Α.Ε., Ε.Π.Ε., Ο.Ε., Ε.Ε. 10/7 - ΑΥΡΙΟ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ

ΓΙΑ ΦΑΠ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΤΟ TAXHEAVEN ΓΙΑ 2/7

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΑΠΟ 27/7 ΕΩΣ 31/8 ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΑΦΜ

Ε7 19/7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχύει .

Σε λίγη ώρα θα ενημερωθούν και οι ημερομηνίες του Taxis .

Οσοι υποβάλετε δήλωση θα το δείτε.

 

Μα καλά δίνουν παράταση για τα νομικά πρόσωπα έως 10/7 και για τα φυσικά από 27/7 !!! Ποιός προλαβαίνει και πως ;;; Από το πρωί δύο έστειλα κακήν κακώς.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχύει .

Σε λίγη ώρα θα ενημερωθούν και οι ημερομηνίες του Taxis .

Οσοι υποβάλετε δήλωση θα το δείτε.

 

 

GUS είσαι θεός !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ

ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ

Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

ΙΟΥΛΙΑΝΟΥ 42 - 46 - ΑΘΗΝΑ 104 34

ΤΗΛ: 210 8253445 - FAX: 210 8253446 * Ε - Μail: pofee@otenet.gr

ΑΠ.ΑΝΑΓ. ΠΟΛ.ΠΡΩΤ.ΑΘΗΝΩΝ 2923/94 ΚΑΙ ΑΡ.ΚΑΤ. 545/4787/94

 

 

Τετάρτη, 26 Ιουνίου 2013

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

 

Μετά απο συντονισμένες προσπάθειες του Δ.Σ. της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. και του Δ.Σ. της Ε.Φ.Ε.Ε.Α. παρατείνεται η υποβολή των Δηλώσεων Νομικών Προσώπων Ο.Ε., Ε.Ε., Α.Ε. και Ε.Π.Ε. μέχρι τις 8/7/2013.

 

Αναμένεται η εγκύκλιος εντός της ημέρας.

 

 

 

ειδατε ρε παιδια αυτοι τρεχουν για μας και μεις τους βριζουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...