Προς το περιεχόμενο

Υποβολή Ε1 ΟΙΚ 2013-Εντυπώσεις, προβλήματα κ.α


Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχει ανακοινωθεί στην αρχική σελίδα διακοπή από 16:00-21:00.από τις 18:00 μπαίνω και βγαίνω χωρίς αποτέλεσμα.

το χα ξεχάσει..

 

thanks..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα γιάννη..

 

δεν έχω καταλάβει ακριβώς...εγώ το ξετσέκαρα και βγάζω και προσωρινό εκκαθαριστικό..

Ευχαριστώ, Τζίμη, το ίδιο θα κάνω.

το χα ξεχάσει..

 

thanks..

Καλά να πάθεις! Κράτα και κανένα μπλοκάκι για σημειώσεις π.χ. Σήμερα από ...μέχρι... ΓΓΠΣ γιοκ. Αρα ουζάκι στην παραλία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη για την παρέμβαση, αλλά εγω τουλάχιστον πριν τις 10 Ιουνίου δεν στέλνω καμία δήλωση όσο και να βιάζονται.

Αφού δεν έχουμε τελικές οδηγίες και διευκρινήσεις για παρα πολλά θέματα, που ξέρω εγώ τι θα κάτσει στο κεφάλι τους να μας ζητήσουν ή να μας δώσουν οδηγίες.

Και αν πούν θέλουμε και αυτό, αλλά δεν θέλουμε το άλλο που σας είχαμε αρχικά ζητήσει, θα τρέχω μετά ξανά φτου για τροποποιητικές ή δεν ξέρω τι . Με αυτούς ειδικά φέτος ΟΟΟΛΑ τα περιμένω!

Ας δω πρώτα εγκυκλίους γραπτές και μετά βλέπουμε

Βέβαια προς θεού δεν έχω κατι με το tweet, οχι τίποτα άλλο μην με παρεξηγήσετε

 

Γιατί 10 Ιουνίου θα έχουν βγει διευκρινιστικές?????? Όπως είπε παραπάνω ο συνάδελφος καλό Σεπτέμβριο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωρινό εκκαθαριστικό εκδίδει άσχετα με το αν κλικάρεις ή όχι την ηλεκτρονική αποστολή του

Μέχρι τώρα δεν μου έχει βγάλει εκκαθαριστικό το οποιο θα εκδοθει μετά απο έλεγχο (ζητάει τα δικαιολογητικά εντός 15 ημερών, αλλά στις εφορίες δεν ξέρουν πως να παραλάβουν) σε ανάλωση κεφαλαίου και σε παρακρατήσεις φόρου του κ603-604.

Επίσης το ίδιο έγινε σε έναν που "ξέχασε" να μου πεί ότι παίρνει σύνταξη εξωτερικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αφού δεν αντιστοιχεί στο διαμέρισμα κα΄ποιος ξεχωριστός λογ...ο κοινόχρηστος λογ/μος της πολυκατοικίασ θα αναγραφεί?που αφορά όλοτ το κτίριο?

Τι σημαινει ¨δεν αντιστοιχεί¨?. Απο αυτον δεν παιρνεις ρευμα ? Αυτον θα γραψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω την εντύπωση οτι αναφέρεται σε αυτό .
Οπως και τα προηγούμενα χρόνια    

 

Ενημέρωση Εκκαθάρισης

 

Δείτε αν η Φορολογική σας Δήλωση έχει εκκαθαριστεί

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: H υπηρεσία είναι διαθέσιμη ανεξαρτήτως του τρόπου υποβολής της Φορολογικής σας Δήλωσης (στη Δ.Ο.Υ. ή μέσω διαδικτύου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΥ" ναι-οχι

 

Ρωτήσαμε σήμερα το helpdesk του taxisnet ...αν αυτό σημαίνει ότι το εκκαθαριστικό θα σταλθεί ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά και η απάντηση ήταν ΝΑΙ

Προσοχή λοιπόν , με το προεπιλεγμένο ΝΑΙ , επιλέγουμε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ηλεκτρονική αποστολή εκκαθαριστικού - στο e-mail που έχει δωθεί κατά την εγγραφή χρήστη στο taxisnet ....

αν λέμε αν το εκκαθαριστικό είναι πιστωτικό με επιστροφή φόρου και το λάβουμε ηλεκτρονικά και δεν δηλώσαμε IBAN θα ισχύει η επιταγή για την επιστροφή του φόρου??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν λέμε αν το εκκαθαριστικό είναι πιστωτικό με επιστροφή φόρου και το λάβουμε ηλεκτρονικά και δεν δηλώσαμε IBAN θα ισχύει η επιταγή για την επιστροφή του φόρου??????

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με taxis με παρότρυναν να μην ξεκλικάρω την επιλογή  και ότι έχει να κάνει με την ηλεκτρονική ενημέρωση για την εκκαθάριση και ότι αν δεν στείλουν σε κανένα εκκαθαριστικό ταχυδρομικά γιατι γι'αυτό δεν έχουν ενημέρωση ακόμη θα ληφθεί σχετική μέριμνα για τα πιστωτικά εκκαθαριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί 10 Ιουνίου θα έχουν βγει διευκρινιστικές?????? Όπως είπε παραπάνω ο συνάδελφος καλό Σεπτέμβριο...

 

Οχι όλες, αλλά τουλάχιστον αυτές που αφορούν τόκους καταθέσεων και παροχές ΔΕΗ, ευχομαι ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα το πρωι αντιμετωπιζω το εξης προβλημα,το ε9 οριστικοποιημενο η κυρια και μοναδικη κατοικια εμφανιζεται κανονικα στο πλαισιο την τσεκαρω ως κυρια δινω αριθ.παροχης δεη και μεταφορα στην δηλωση,αλλα δεν μεταφερεται τιποτα.εχει παρουσιαστει και σε αλλον τετοιο προβλημα?

εδιτ.

ανακαλυψα οτι ειναι προβλημα του mozilla με ie το περναει κανονικα ,προβλημα για εμενα που δεν χρησιμοποιω ie...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα το πρωι αντιμετωπιζω το εξης προβλημα,το ε9 οριστικοποιημενο η κυρια και μοναδικη κατοικια εμφανιζεται κανονικα στο πλαισιο την τσεκαρω ως κυρια δινω αριθ.παροχης δεη και μεταφορα στην δηλωση,αλλα δεν μεταφερεται τιποτα.εχει παρουσιαστει και σε αλλον τετοιο προβλημα?

εδιτ.

ανακαλυψα οτι ειναι προβλημα του mozilla με ie το περναει κανονικα ,προβλημα για εμενα που δεν χρησιμοποιω ie...

προσπάθησε να κάνεις πρώτα καταχώριση εγγραφής.ίσως βοηθήσει.και μένα με ταλαιπώρησε ο mozilla.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑ   ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ??? : ΠΩΣ  ΓΙΝΕΤΑΙ (ΦΕΤΟΣ) ΔΗΛΩΣΗ  ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ?? ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ "ΚΛΙΚΑΡΟΥΜΕ" ΣΤΟ ΣΥΓΚ.ΠΕΔΙΟ  ΚΑΙ ΜΕΤΑ??????

ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΗ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.

ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έστειλα την πρώτη δήλωση αλλά δεν μου έβγαλε εκκαθάριση!!!!! θα ενημερωθείτε από gsis.gr μου έγραψε!!!

Το ίδιο και σε μένα στην 1η μου δήλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑ   ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ??? : ΠΩΣ  ΓΙΝΕΤΑΙ (ΦΕΤΟΣ) ΔΗΛΩΣΗ  ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ?? ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ "ΚΛΙΚΑΡΟΥΜΕ" ΣΤΟ ΣΥΓΚ.ΠΕΔΙΟ  ΚΑΙ ΜΕΤΑ??????

ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΗ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.

ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EΝΟΩ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ  ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ??? ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ  ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ.

ΝΑ   ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ??? : ΠΩΣ  ΓΙΝΕΤΑΙ (ΦΕΤΟΣ) ΔΗΛΩΣΗ  ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ?? ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ "ΚΛΙΚΑΡΟΥΜΕ" ΣΤΟ ΣΥΓΚ.ΠΕΔΙΟ  ΚΑΙ ΜΕΤΑ??????

ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΗ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.

ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τις οδηγίες συμπλήρωσης του ε9 για το 2005...

 

ΣΤΗΛΗ 13: Αναγράψτε τη συνολική επιφάνεια των βοηθητικών χώρων. Βοηθητικοί χώροι θεωρούνται τα πάσης φύσεως ανεξάρτητα κτίσματα που βρίσκονται στον ακάλυπτο ή στον υπόγειο χώρο π.χ. αποθήκες, πλυσταριά, κλειστοί χώροι στάθμευσης, πατάρι κ.λπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΑΖΟΥΜΕ ΑΡ ΠΑΡΟΧΗΣ ΔΕΗ ΣΤΟ Ε2;

ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΛΑ;

ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΝ;

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/16507

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...