Προς το περιεχόμενο

Υποβολή Ε1 ΟΙΚ 2013-Εντυπώσεις, προβλήματα κ.α


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΓΩ εβαζα του ΙΚΑ ας ψαξουν να τα βρουν.... αλλο θεμα... εκανα ελεγχο σε ε9 και οριστικοποιησα το 2012 πρεπει μετα να κανουμε το ιδιο και για το 2013?

άνοιξε το 2013;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αναλυτική κατάσταση για τα μισθώματα ακινήτων, στο πεδίο τοποθεσία γράφετε την περιοχή που βρίσκεται το αγροτεμάχιο, στο πεδίο θέση επιλέγετε 0, στο πεδίο χρήση επιλέγετε αγροτεμάχιο, στο πεδίο επιφάνεια συμπληρώστε την επιφάνεια μόνο σε τ.μ. Στα στοιχεία ενοικιαστή το ονοματεπώνυμο και το ΑΦΜ του, στη διάρκεια ενοικίασης γράφετε τη διάρκεια και τους μήνες χωρίς τεκμαρτό μηνιαίο εισόδημα, στο πεδίο ποσοστό συνιδιοκτησίας γράφετε το ποσοστό που σας αναλογεί (χωρίς το σύμβολο %) και τέλος στη στήλη 15 γράφετε το εισόδημα.

 

Γιατί ρε παλικάρια δεν θέλει το τεκματό μηνιαίο εισόδημα στα χωράφια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα στην ΔΟΥ Π. Φαλήρου υπήρχαν φορολογουμενοι οι οποίοι ήθελαν να υποβάλλουν τα δικαιολογητικά της δήλωσης για να προχωρησει η εκκαθαριση .

 

Η προθεσμία ώς γνωστόν είναι 15 ημέρες όπως λεει και η σχετική ειδοποίηση μετά την υποβολή της δήλωσης .

 

Επικοινώνησαν απο την ΔΟΥ με το υπουργείο για να τους ρωτήσουν τί πρέπει να κάνουν , αφου δεν υπάρχει σύστημα για να καταχωρήσουν και να προχωρήσει η εκκαθάριση  και ο υπεύθυνος του υπουργείου  απάντησε .................

 

μα ο υπουργός είπε να μην βιαστούν ........................

 

Κανενα διακιολογητικο δεν παρελήφθει απο την ΔΟΥ και τους είπαν να περάσουν την επόμενη εβδομάδα. 

 

Σήμερα ο κύριος τουίτι ενημέρωσε μέσω επίσημου τιτιβίσματος ότι ο 659 θα είναι προσυμπληρωμένος με τα ποσά των τόκων .

 

Σημερα εγω ξαναλέω

 

ρε δεν πάτε στον γεροδιάολο όλοι σας .

 

Ανίκανοι ε ανίκανοι .

 

Υ.Γ Βάση Νόμου όπως λεει και γραφει και ο broster η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων Ε1 είναι η 25η Σεπτεμβρίου 2013

και αφήστε τους όλους να λένε .

 

1.Η δήλωση υποβάλλεται σε δύο (2) αντίτυπα είτε αυτοπροσώπως από τον υπόχρεο ή από πρόσωπο που έχει εξουσιοδοτηθεί από αυτόν είτε ταχυδρομείται επί αποδείξει. Με τη χρήση σύγχρονων ηλεκτρονικών μεθόδων και δικτυακών υποδομών γίνεται υποχρεωτικά η υποβολή από κάθε υπόχρεο που ασκεί επιχείρηση ή επάγγελμα, καθώς και από κάθε άλλο υπόχρεο του οποίου η δήλωση υποβάλλεται από εξουσιοδοτημένο λογιστή στον προϊστάμενο της δημόσιας οικονομικής υπηρεσίας, που είναι αρμόδιος, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 63. Η δήλωση υποβάλλεται από την 1η Φεβρουαρίου μέχρι και την 30ή Ιουνίου του οικείου οικονομικού έτους και μέχρι την έναρξη του ωραρίου λειτουργίας των δημοσίων υπηρεσιών της επόμενης μέρας από την ημέρα λήξης της προθεσμίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα στην ΔΟΥ Π. Φαλήρου υπήρχαν φορολογουμενοι οι οποίοι ήθελαν να υποβάλλουν τα δικαιολογητικά της δήλωσης για να προχωρησει η εκκαθαριση .

 

Εκκαθάριση το λέμε τώρα? την επιστροφή θέλουν τα ληγούρια λέμε..

Ήθελα νάξερα ποιος ανεκδιήγητος αναρχοάπλυτος λογιστής απέστειλε ήδη δηλώσεις .. και δη πιστωτικές..

 

Υ.Γ. Ο Καχρίλας εξαιρείται των χαρακτηρισμών καθότι στόχος ήτο το Νο 1 της παραλαβής!!  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκκαθάριση το λέμε τώρα? την επιστροφή θέλουν τα ληγούρια λέμε..

Ήθελα νάξερα ποιος ανεκδιήγητος αναρχοάπλυτος λογιστής απέστειλε ήδη δηλώσεις .. και δη πιστωτικές..

 

Υ.Γ. Ο Καχρίλας εξαιρείται των χαρακτηρισμών καθότι στόχος ήτο το Νο 1 της παραλαβής!!  :P

 

Ασε με ρε συ ,

 

είχα το γαμπρό μου απο την Παρασκευή που άνοιξε και με επρηξέ .

 

Του την εστειλα εχθες και πήγε σημερα απο εκει για να τα καταθέσει .

 

Εσυ ακόμα δεν την έστειλες ????

 

:rolleyes: :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια να στείλω Κίμωνα ? την δική μου? αμ δε .. 30/09 θα την στείλω..

αφού χρεωστική θα είναι .. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια να στείλω Κίμωνα ? την δική μου? αμ δε .. 30/09 θα την στείλω..

αφού χρεωστική θα είναι .. :D

 

Ααααααααααααααααααα ,

 

μάλιστα.

 

Πρόσεξε γιατί 30/9 θα εχει λήξει

 

:D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι τι είναι όλα αυτά , έχουν κάνει μπαλάκια τους φορολογούμενους και εμας να κτυπάμε φλέβες. Να ρωτήσω κάτι , γιατί πάνε τα δικαιολογητικά για να γίνει η εκκαθάριση , και ποιός τους στέλνει, εκτός και αν έχουν κάνει μόνοι τους την δήλωση. Τουλάχιστον εμείς γνωρίζουμε πολύ καλά ότι το ταχις κάθε μέρα το κλείνουν και το ξανανοίγουν, με τι εμπιστοσύνη στέλνουν δηλώσεις . Δεν κέρω μπορεί να είναι χαζή η ερώτησή μου. Τέτοια βιασύνη πια.Σε όλες τις ΔΟΥ επικρατεί ένα μπάχαλο, πόσο μάλλον να παραλαμβάνουν και τα δικαιολογητικά. Ας είναι . Να δούμε τι άλλο θα γίνει φέτος.Τάχουμε δεί όλα.Καλο κουράγιο και ψυχραιμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι τι είναι όλα αυτά , έχουν κάνει μπαλάκια τους φορολογούμενους και εμας να κτυπάμε φλέβες. Να ρωτήσω κάτι , γιατί πάνε τα δικαιολογητικά για να γίνει η εκκαθάριση , και ποιός τους στέλνει, εκτός και αν έχουν κάνει μόνοι τους την δήλωση. Τουλάχιστον εμείς γνωρίζουμε πολύ καλά ότι το ταχις κάθε μέρα το κλείνουν και το ξανανοίγουν, με τι εμπιστοσύνη στέλνουν δηλώσεις . Δεν κέρω μπορεί να είναι χαζή η ερώτησή μου. Τέτοια βιασύνη πια.Σε όλες τις ΔΟΥ επικρατεί ένα μπάχαλο, πόσο μάλλον να παραλαμβάνουν και τα δικαιολογητικά. Ας είναι . Να δούμε τι άλλο θα γίνει φέτος.Τάχουμε δεί όλα.Καλο κουράγιο και ψυχραιμία.

 

Καμμία εκκαθάριση δεν γίνεται αν δεν υποβληθούν στην ΔΟΥ έντος 15 ημερων τα σχετικα διακιολογητικά της δήλωσης .

 

Τι εννοείται ποιος τους στέλνει ???

 

Η ΓΓΠΣ και το υπουργείο τους στέλνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη για την παρέμβαση, αλλά εγω τουλάχιστον πριν τις 10 Ιουνίου δεν στέλνω καμία δήλωση όσο και να βιάζονται.

Αφού δεν έχουμε τελικές οδηγίες και διευκρινήσεις για παρα πολλά θέματα, που ξέρω εγώ τι θα κάτσει στο κεφάλι τους να μας ζητήσουν ή να μας δώσουν οδηγίες.

Και αν πούν θέλουμε και αυτό, αλλά δεν θέλουμε το άλλο που σας είχαμε αρχικά ζητήσει, θα τρέχω μετά ξανά φτου για τροποποιητικές ή δεν ξέρω τι . Με αυτούς ειδικά φέτος ΟΟΟΛΑ τα περιμένω!

Ας δω πρώτα εγκυκλίους γραπτές και μετά βλέπουμε

Βέβαια προς θεού δεν έχω κατι με το tweet, οχι τίποτα άλλο μην με παρεξηγήσετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κ'ατι, σε περίπτωση π'ωλησης αυτοκινήτου μέσα στο 2012 γιατι φαινεται ακόμα αυτόματα στο Ε1 2013?? πρέπει να το διαγραψω και να παει ο ενδιαφερομενοσ και στην εφορια? δε γινεται αυτοματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κ'ατι, σε περίπτωση π'ωλησης αυτοκινήτου μέσα στο 2012 γιατι φαινεται ακόμα αυτόματα στο Ε1 2013?? πρέπει να το διαγραψω και να παει ο ενδιαφερομενοσ και στην εφορια? δε γινεται αυτοματα?

Λογικά θα το εμφανίζει  για όσους μήνες μέσα στο 2012 ήταν στην κατοχή του υπόχρεου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΥ" ναι-οχι

 

Ρωτήσαμε σήμερα το helpdesk του taxisnet ...αν αυτό σημαίνει ότι το εκκαθαριστικό θα σταλθεί ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά και η απάντηση ήταν ΝΑΙ

Προσοχή λοιπόν , με το προεπιλεγμένο ΝΑΙ , επιλέγουμε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ηλεκτρονική αποστολή εκκαθαριστικού - στο e-mail που έχει δωθεί κατά την εγγραφή χρήστη στο taxisnet ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΥ" ναι-οχι

 

Ρωτήσαμε σήμερα το helpdesk του taxisnet ...αν αυτό σημαίνει ότι το εκκαθαριστικό θα σταλθεί ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά και η απάντηση ήταν ΝΑΙ

Προσοχή λοιπόν , με το προεπιλεγμένο ΝΑΙ , επιλέγουμε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ηλεκτρονική αποστολή εκκαθαριστικού - στο e-mail που έχει δωθεί κατά την εγγραφή χρήστη στο taxisnet ....

 

 

Όχι ρε γαμώτο...

Μέχρι στιγμής όσες έστειλα...ευτυχώς λίγες...το είχα κλικάρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε και έχεις δώσει το δικό σου e-mail μιας και ο μέσος Έλληνας συνταξιούχος δε διαθέτει τέτοιο "πράμα" ...... και τον παίρνεις και τηλέφωνο .... και έρχεται ...

Σε αυτούς που έχουν στείλει κλειδάριθμους στο σπίτι και όταν Logareis βγάζει ένα e-mail μη υπαρκτο του στυλ [email protected] τί κάνουμε ? Πρέπει να μπούμε και στα στοιχεία λογαριασμού να δώσουμε το δικό μας e-mail ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε και έχεις δώσει το δικό σου e-mail μιας και ο μέσος Έλληνας συνταξιούχος δε διαθέτει τέτοιο "πράμα" ...... και τον παίρνεις και τηλέφωνο .... και έρχεται ...

Σε αυτούς που έχουν στείλει κλειδάριθμους στο σπίτι και όταν Logareis βγάζει ένα e-mail μη υπαρκτο του στυλ [email protected] τί κάνουμε ? Πρέπει να μπούμε και στα στοιχεία λογαριασμού να δώσουμε το δικό μας e-mail ?

δικό τους, δικό μας όταν δεν έχουν..αλλιώς θα το πάρει κάνας θεοχάρης :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΛΙΣ  ΤΩΡΑ  ΤΟ  ΕΙΔΑ!!!!!!!!!!!!!

 

ΝΑ'ΣΑΙ  ΚΑΛΑ  ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ,  Μ'ΕΚΑΝΕΣ    ΝΑ  ΓΕΛΑΣΩ,   ΕΙΧΑ  ΜΙΑ  ΠΟΛΥ  ΔΥΣΚΟΛΗ  ΜΕΡΑ!!!!!!!!! :D :D

 

Υ.Γ.   ΑΚΟΜΑ  ΓΕΛΑΩ!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε γαμώτο...

Μέχρι στιγμής όσες έστειλα...ευτυχώς λίγες...το είχα κλικάρει...

κι εγώ!!! :huh: :huh:

 

αν δεν το κλικάρεις όμως θα μπορείς να εκτυπώνεις ηλεκτρονικά το εκκαθαριστικο μετά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΥ" ναι-οχι

 

Ρωτήσαμε σήμερα το helpdesk του taxisnet ...αν αυτό σημαίνει ότι το εκκαθαριστικό θα σταλθεί ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά και η απάντηση ήταν ΝΑΙ

Προσοχή λοιπόν , με το προεπιλεγμένο ΝΑΙ , επιλέγουμε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ηλεκτρονική αποστολή εκκαθαριστικού - στο e-mail που έχει δωθεί κατά την εγγραφή χρήστη στο taxisnet ....

Επειδή δεν έστειλα ακόμη δήλωση, να ρωτήσω κάτι: Μέχρι πέρυσι, όταν στέλναμε οριστικά την δήλωση, είχαμε την δυνατότητα να τυπώνουμε το εκκαθαριστικό, έστω με την ένδειξη προσωρινό και ότι θα ακολουθήσει το οριστικό. Τώρα τι ακριβώς άλλαξε με το ΝΑΙ-ΟΧΙ που γράφεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έστειλα ακόμη δήλωση, να ρωτήσω κάτι: Μέχρι πέρυσι, όταν στέλναμε οριστικά την δήλωση, είχαμε την δυνατότητα να τυπώνουμε το εκκαθαριστικό, έστω με την ένδειξη προσωρινό και ότι θα ακολουθήσει το οριστικό. Τώρα τι ακριβώς άλλαξε με το ΝΑΙ-ΟΧΙ που γράφεις; 

Σε εμένα σε άλλους έβγαλε και σε άλλους δεν έβγαλε και μάλιστα ανεξάρτητα απο το αποτέλεσμα της εκκαθάρισης.Δεν έχω καταλάβει οπότε το κριτήριο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έστειλα ακόμη δήλωση, να ρωτήσω κάτι: Μέχρι πέρυσι, όταν στέλναμε οριστικά την δήλωση, είχαμε την δυνατότητα να τυπώνουμε το εκκαθαριστικό, έστω με την ένδειξη προσωρινό και ότι θα ακολουθήσει το οριστικό. Τώρα τι ακριβώς άλλαξε με το ΝΑΙ-ΟΧΙ που γράφεις; 

καλησπέρα γιάννη..

 

δεν έχω καταλάβει ακριβώς...εγώ το ξετσέκαρα και βγάζω και προσωρινό εκκαθαριστικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά στέλνετε δηλώσεις?

 

γιατί εγώ εδώ και κανά δίωρο δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά στέλνετε δηλώσεις?

 

γιατί εγώ εδώ και κανά δίωρο δεν...

έχει ανακοινωθεί στην αρχική σελίδα διακοπή από 16:00-21:00.από τις 18:00 μπαίνω και βγαίνω χωρίς αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...