Προς το περιεχόμενο

Υποβολή Ε1 ΟΙΚ 2013-Εντυπώσεις, προβλήματα κ.α


Προτεινόμενες αναρτήσεις

exw akinito stin athina opou den exei autonomo reyma alla einai koinoxrhsto..olou tou megarou.....poion arithmo paroxhs dhlwnw?

 
 

 Το αριθμό παροχής που χρησιμοποιείτε ??????????????????

 

Οπως εχει ξαναπει ο Κος Θεοχαρης, σκοπος τους δεν ειναι η διασταυρωση των τετραγωνικων. ( Αρα μαλλον τα ¨κενα¨θα διασταυρωσουν απο την καταναλωση.)

Μα αφού δεν αντιστοιχεί στο διαμέρισμα κα΄ποιος ξεχωριστός λογ...ο κοινόχρηστος λογ/μος της πολυκατοικίασ θα αναγραφεί?που αφορά όλοτ το κτίριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εντυπο ε2,οταν δηλωνεις αγροτεμαχιο δεν σου δινει τη δυνατοτητα να το χαρακτηρισεις π.χ.πεδινο,ορεινο,αρδευομενο κτλ.Γνωριζει κανεις κατι σχετικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Θεοχάρης είπε στο MEGA ότι αν είναι πολλοί οι συνδικαιούχοι σε ένα λογαριασμό τους τόκους τους δηλώνει αυτός που στην πραγματικότητα του ανήκουν τα χρήματα που είναι μέσα στο λογαριασμό. οπότε με λίγα λόγια τα δηλώνουμε σε όποιον θέλουμε? 

Τώρα ρε συνάδελφε με την δήλωση του Θεοχάρη στην τηλεόραση αισθάνεσαι κατοχυρομένος απέναντι στον πελάτη σου ???

Υπάρχει κάποιος νόμος που αντικατέστησε τις εγκυκλίους με δηλώσεις κάποιου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨Οταν υπάρχει επιστροφη φόρου ( σε δυο που έστειλα μέχρι στιγμής μια 700ευρω και μια 2000 ευρω) συν το ότι στο ΚΩΔ. 605 σου βάζει να γράφεις ένα- ένα  το ΑΦΜ αυτού που σου κανε παρακράτηση αλλά και το πόσο παρακρατήσης, δεν σου βγάζει εκκαθαριστικό και σου λεέι εντός 15 μερες να πας στη ΔΟΥ τις βεβαιωσεις παρακρατησης!!! Εντωμεταξυ στη ΔΟΥ δεν ξέρουν τιποτα ακόμη ... να δουμε πότε θα κάνουν την εκκαθάριση!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨Οταν υπάρχει επιστροφη φόρου ( σε δυο που έστειλα μέχρι στιγμής μια 700ευρω και μια 2000 ευρω) συν το ότι στο ΚΩΔ. 605 σου βάζει να γράφεις ένα- ένα  το ΑΦΜ αυτού που σου κανε παρακράτηση αλλά και το πόσο παρακρατήσης, δεν σου βγάζει εκκαθαριστικό και σου λεέι εντός 15 μερες να πας στη ΔΟΥ τις βεβαιωσεις παρακρατησης!!! Εντωμεταξυ στη ΔΟΥ δεν ξέρουν τιποτα ακόμη ... να δουμε πότε θα κάνουν την εκκαθάριση!!!!

Καλημέρα ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ σήμερα και ο άνθρωπος χρειαζεται το εκκαθαριστικό, και στη ΔΟΥ δεν ξέρουν τίποτα.......(η δήλωση είναι χρεωστική και οι παρακρατήσεις απο δημόσια ταμεία όλες)..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα καλα δεν ντρεπεστε λιγο?????????? Ακομα δεν ανοιξε και στελνετε δηλωσεις????? Αφηστε το να "στρωσει"  πρωτα και μετα απο κανα μηνα ξεκινατε...$#%^&&**()(*^*%^&%$#$#%$%^^%&^%&^&**&$^%&^&*(*(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα καλα δεν ντρεπεστε λιγο?????????? Ακομα δεν ανοιξε και στελνετε δηλωσεις????? Αφηστε το να "στρωσει"  πρωτα και μετα απο κανα μηνα ξεκινατε...$#%^&&**()(*^*%^&%$#$#%$%^^%&^%&^&**&$^%&^&*(*(

Αφού έχουν επιστροφή.. ;) Διαφορετικά σιγα μην στέλναμε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά όλα κινούνται τόσο ομαλά και εσείς διαμαρτύρεστε? Σα δε ντρέπεστε λέω εγώ..

 

Σιγά τα προβλήματα δηλαδή....

Ήρθαν 20-30 για δηλώσεις και τελείωσα 3,

στις υπόλοιπες?

Ας τα πάρουμε απο την αρχή...

1, Βάζεις ημερομηνία γέννησης και λέει δεν είναι σωστή.Μα καλό μου σωστή είναι . Μπαίνεις προσωποποιημένη πληροφόρηση και έχει τελείως άλλη ημερομηνία. και φαντάζομαι σε αυτούς που λέει 1900 πάλι τα ίδια θα έχουμε...

2. βεβαιώσεις συντάξεων απο ΟΑΕΕ ΤΣΕΜΕΔΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥ   πα@@@@ρια...αναμονή (και σε αυτό)

3. Αριθμούς παροχής (όσοι έχουν πάνω απο ένα δικαίωμα στο όνομα τους ψάχνουν απο συνδικαιούχους και τον έναν και τον άλλον να βρουν αριθμό παροχής)

4. Τοκους....Άλλη πονεμένη ιστορία. Περιμένετε σαν λ@λ@κες εγκύκλιο.....

5. Εκκαθαριστικά... (όταν υπάρχουν θέματα η επιστροφές ή υποθέτω ασυμφωνία στις δεη ή πληρωμή και δεν είναι απλή δήλωση θα ξαναέχουμε όλο αυτό τον κόσμο να ξαναέρθει για εκκαθαριστικά)

+βάλε και άλλες χίλιες 2 πα@@@ριες που θα συναντησουμε...

 

Μας βλέπω 15αυγουστο στο γραφείο και σε κανένα κενό (αν έχουμε ) βουτιά σε φουσκωτή πισίνα.....(ας μην τα λέμε αυτά στον αέρα μην μας πιάσουν τεκμήρια...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα με τη Γενική Γραμματεία και μου είπαν οτι είναι δειγματοληπτικός ο έλεγχος και οτι οι ΔΟΥ θα ενημερωθούν σε δυο μέρες για το θέμα μας.....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exw akinito stin athina opou den exei autonomo reyma alla einai koinoxrhsto..olou tou megarou.....poion arithmo paroxhs dhlwnw?

 
 

 

Οπως εχει ξαναπει ο Κος Θεοχαρης, σκοπος τους δεν ειναι η διασταυρωση των τετραγωνικων. ( Αρα μαλλον τα ¨κενα¨θα διασταυρωσουν απο την καταναλωση.)

 

 

Τάσο, ο Θεοχάρης πότε το είπε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα..

στην προσπάθειά μου να στείλω το πρώτο Ε1 για φέτος και κατά την υποβολή του Ε2 με ακίνητο που είναι ΚΕΝΟ μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

 

Σφάλμα:

οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½: java.sql.SQLIntegrityConstraintViolationException: ORA-01400: Δεν μπορείτε να εισαγάγετε σε NULL ("INC00" "E2_TAB1_2013" "F3".).

....τι θέλει να μου πει ο ποιητής....???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάλι τι είναι; το έχει βγάλει σε κανέναν σας; 

Θα ενημερωθείτε για την εκκαθάριση της δήλωσή σας, μετά τον έλεγχο των στοιχείων

που συμπληρώσατε, μέσω της ιστοσελίδας www.gsis.gr.

 

αφορά απλή δήλωση με μόνο εναν μισθό και ένα ακίνητο;ξέρει κάποιος τι παίζει;

πάντως λάθος δεν έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς ακριβώς "μπόκάκηδες"???

Έχω εισοδήματα από 2 πηγές

1 Ως μισθωτή και 

2 ώς ελευθερος επαγγελματίας (όλες οι συμβάσεις με έναν εργοδότη)

 

Θα σημιώσω τον κωδικό 019? 

Στον 503 θα δηλώσω κανονικά το φορολόγητέο εισόδημα όπως προκύπτει από το Ε3? (έσοδα-δαπάνες)?

Κατ' αρχάς δεν είπα "μπόκάκηδες" είπα "μπλοκάκηδες"  :D .  (ξέρω... το "λ" είναι δίπλα στον τόνο...)

Επί της ουσίας: έτσι όπως τα περιγράφεις η απάντηση είναι ναί... για να έχεις μειωμένο τέλος επιτηδεύματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, επειδή είμαι νέος στο επάγγελμα και κάνω πρώτη φορά δηλώσεις ξεκινώντας από τη δική μου, θα ήθελα να ρωτήσω το ποσό της πρακτικής μέσω ΕΣΠΑ το περνάμε στον κωδ. 507 στον ΠΙΝΑΚΑ 4Δ όπως μου έχουν πει ; Γιατί στο σύστημα, μου το έχει με κίτρινο και μου λέει να γράψω ΑΦΜ της επ/σεις. Το θέμα είναι πως είναι του ΕΣΠΑ . Τι θα γράψω ; 

 

 

Μια άλλη άποψη είναι να το δηλώσεις στον 659

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ  ΜΕ ΤΑΧΙΣΝΕΤ,

1.  ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ   ΡΟΜΑ,  ΘΑ  ΒΑΖΟΥΜΕ  ΤΟΝ  ΑΦΜ  ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΕΙ ΤΟ ΧΩΡΟ, ΟΙΚΟΠΕΔΟ, ΛΥΟΜΕΝΟ  ΣΚΗΝΗ,   ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ,

 

2.  ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ  ΓΟΝΕΙΣ-ΠΑΙΔΙΑ,  ΤΡΙΟΡΟΦΟ,  ΜΕ  ΕΝΑ  ΡΟΛΟΙ,  ΤΟΝ ΙΔΙΟ  ΑΡΙΘΜΟ  ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ  ΤΟΥΣ ΟΡΟΦΟΥΣ,

 

3.  ΕΧΕΙ  ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ  ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ  Η ΕΝΔΕΙΞΗ  ΓΙΑ  ΜΕΤΑΒΟΛΗ  ΣΤΟ  Ε9,  ΔΕΝ  ΤΗΝ  ΞΕΧΑΣΑΝ,

 

ΑΥΤΑ  ΘΥΜΑΜΑΙ  ΤΩΡΑ,  ΝΕΟΤΕΡΟ  ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ  ΛΙΑΝ  ΣΥΝΤΟΜΩΣ.................  ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ  ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,   ΘΑ  ΛΑΛΗΣΟΥΜΕ 

 

ΦΕΤΟΣ.!!!!!!!!!!!! :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα..

στην προσπάθειά μου να στείλω το πρώτο Ε1 για φέτος και κατά την υποβολή του Ε2 με ακίνητο που είναι ΚΕΝΟ μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

 

Σφάλμα:

οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½ οΏ ½: java.sql.SQLIntegrityConstraintViolationException: ORA-01400: Δεν μπορείτε να εισαγάγετε σε NULL ("INC00" "E2_TAB1_2013" "F3".).

....τι θέλει να μου πει ο ποιητής....???

 

καποιο νεο γιαυτο?

και στις οε που εχουν υποχρεωση για υποβολη Ε2 το ιδιο μυνημα ,μετα το πατημα του αποστολη η αποθηκευση και χανει ολες τις καταχωρησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς δεν είπα "μπόκάκηδες" είπα "μπλοκάκηδες"  :D .  (ξέρω... το "λ" είναι δίπλα στον τόνο...)

Επί της ουσίας: έτσι όπως τα περιγράφεις η απάντηση είναι ναί... για να έχεις μειωμένο τέλος επιτηδεύματος.

 Χαίρομαι που με καταλαβίνεις!!!  :P

Ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ  ΜΕ ΤΑΧΙΣΝΕΤ,

1.  ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ   ΡΟΜΑ,  ΘΑ  ΒΑΖΟΥΜΕ  ΤΟΝ  ΑΦΜ  ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΕΙ ΤΟ ΧΩΡΟ, ΟΙΚΟΠΕΔΟ, ΛΥΟΜΕΝΟ  ΣΚΗΝΗ,   ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ,

 

2.  ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ  ΓΟΝΕΙΣ-ΠΑΙΔΙΑ,  ΤΡΙΟΡΟΦΟ,  ΜΕ  ΕΝΑ  ΡΟΛΟΙ,  ΤΟΝ ΙΔΙΟ  ΑΡΙΘΜΟ  ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ  ΤΟΥΣ ΟΡΟΦΟΥΣ,

 

3.  ΕΧΕΙ  ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ  ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ  Η ΕΝΔΕΙΞΗ  ΓΙΑ  ΜΕΤΑΒΟΛΗ  ΣΤΟ  Ε9,  ΔΕΝ  ΤΗΝ  ΞΕΧΑΣΑΝ,

 

ΑΥΤΑ  ΘΥΜΑΜΑΙ  ΤΩΡΑ,  ΝΕΟΤΕΡΟ  ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ  ΛΙΑΝ  ΣΥΝΤΟΜΩΣ.................  ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ  ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,   ΘΑ  ΛΑΛΗΣΟΥΜΕ 

 

ΦΕΤΟΣ.!!!!!!!!!!!! :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανένας  αν. κάποιος μέσα στο έτος αλλάξει 2 σπίτια  πως συμπληρώνουμε την τρίτη σελίδα του Ε1( στην ιδιοκατοίκηση.........)??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ.Οταν κολάς κολάς για τα καλά(για μένα λέω) ..............

Ευχαριστώ πάντως , καλη μας δύναμη και καλή συνέχεια σε όλους μας ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιο νεο γιαυτο?

και στις οε που εχουν υποχρεωση για υποβολη Ε2 το ιδιο μυνημα ,μετα το πατημα του αποστολη η αποθηκευση και χανει ολες τις καταχωρησεις

'Εχω ακριβώς το ίδιο μύνημα .Τι φταίει?γνωρίζει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε κανείς να στείλει δήλωση με οικοδομικά ένσημα? Στο ΑΦΜ εργοδότη δε δέχεται πια λανθασμένο ΑΦΜ ή 99999999 ή οτιδήποτε άλλο, τί κάνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ εβαζα του ΙΚΑ ας ψαξουν να τα βρουν.... αλλο θεμα... εκανα ελεγχο σε ε9 και οριστικοποιησα το 2012 πρεπει μετα να κανουμε το ιδιο και για το 2013?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...