Προς το περιεχόμενο

Υποβολή Ε1 ΟΙΚ 2013-Εντυπώσεις, προβλήματα κ.α


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΜΟΛΙΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ Ε1 ΚΑΙ Ε3. ΣΑΣ ΔΙΑΤΥΠΩΝΩ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΟΥ. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΤΗΣ ΔΕΗ ΜΠΑΙΝΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΤΕΛΙΚΑ (ΔΕΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΙ ΑΚΙΝΗΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ)... ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ ΜΕ ΤΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΑ, ΣΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΥΜΕΝΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΜ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΕΙ. ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΖΗΤΑΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΑΜΚΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ 9 ΜΕΤΑ ΒΑΖΕΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΣΤΟΝ 003.ΣΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΚΑΙ  ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΛΕΕΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ H GSIS ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ. ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΤΥΠΩΝΕΙ!!! ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΜΕ ΜΠΛΟΚΑΚΙ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ  ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΕ ΤΟ 75% ΤΩΝ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΩΝ. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΔΕΝ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ ΥΠΟΒΟΛΗ Α21 ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ..... ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΑ ΤΑ ΜΙΣΘΟΔΟΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ....ΚΑΛΟ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια πραματα.... αυτο με το εκκαθαριστικο δεν μου αρεσει βοηθουσε αν ειχαμε κανει καποια λαλακια ,.

 

Την ημερομηνια γεννησης δεν μπορουσαν να την τραβηξουν απο το μητρωο? Να μου πεις σιγα τα λαχανα αλλα ειναι και αυτο θεμα

 

Ακομα δεν τις εχω πιασει περιμενω να κατσει η σκονη και ο μπουχος απο τα φτερουγισματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χτες έστειλα 2 και μου εβγαλε εκκαθαριστικό. Και πριν την οριστική υποβολή μου έδειχνε το αποτέλεσμα εκκαθαρισης όπως πέρυσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε όσες έχω στείλει μέχρι τώρα (φυσικών προσώπων) μου βγάζει κανονικά εκκαθαριστικό εκτός από μία περίπτωση που είχε ανάλωση κεφαλαίου (πράγμα λογικό κατ'εμέ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΑ ΠΡΟΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;

 

'Ηταν στις δηλώσεις που στάλθηκαν μετά τις 2 Φεβρουαρίου που άνοιξε το σύστημα. Για όλους εμάς τους υπόλοιπους πρέπει να τα γράψουμε με το χέρι  :P  :P  :P  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, επειδή είμαι νέος στο επάγγελμα και κάνω πρώτη φορά δηλώσεις ξεκινώντας από τη δική μου, θα ήθελα να ρωτήσω το ποσό της πρακτικής μέσω ΕΣΠΑ το περνάμε στον κωδ. 507 στον ΠΙΝΑΚΑ 4Δ όπως μου έχουν πει ; Γιατί στο σύστημα, μου το έχει με κίτρινο και μου λέει να γράψω ΑΦΜ της επ/σεις. Το θέμα είναι πως είναι του ΕΣΠΑ . Τι θα γράψω ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝΙΚΟ

Σας ενημερώνουμε ότι το αποτέλεσμα της δήλωσής σας, εμφανίζεται για περιορισμένο αριθμό εκκαθαρίσεων.

 

Για τα ποσά των κωδικών των δαπανών (ιατρικών, δωρεών κλπ), καθώς και των λοιπών κωδικών της δήλωσης Φ.Ε. που υποβάλλεται, θα αποσταλεί ειδοποίηση από τη Γ.Γ.Π.Σ. προκειμένου να αποστείλετε μέσω Ταχυδρομείου τα σχετικά δικαιολογητικά στην αρμόδια Δ.Ο.Υ..

 
και οταν είσαι φιλοξενούμενος, θέλει τους μήνες και τα τετρ. μετ.  για να υποβληθεί η δήλωση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους 

Μια διευκρίνηση στο παρακάτω:

Έχω εισόδημα με ΑΠΥ από έναν εργοδότη και "σημειώνω τον κωδικό 019 ώστε να υπολογιστεί ο φόρος με την κλίμακα των μισθωτών υπηρεσίών.

Στον κωδικό 501 θα γράψω το ετήσιο μεικτό εισόδημα αφού αφαιρέσω τις δαπάνες για να συμφωνεί με το Ε3 ή εφόσον πηγαίνω με την κλίμακα των μισθωτών δεν προβλέπεται να αφαιρέσω τις δαπάνες οπότε βάζω το ακαθάριστο εισόδημα όπως και στον κωδικό 517?? Αν ισχύει η 2η περίπτωση δεν θα έχω ασυμφωνία με εκκαθαριστική και Ε3??

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΛΙΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ Ε1 ΚΑΙ Ε3. ΣΑΣ ΔΙΑΤΥΠΩΝΩ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΟΥ. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΤΗΣ ΔΕΗ ΜΠΑΙΝΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΤΕΛΙΚΑ (ΔΕΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΙ ΑΚΙΝΗΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ)... ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ ΜΕ ΤΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΑ, ΣΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΥΜΕΝΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΜ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΕΙ. ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΖΗΤΑΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΑΜΚΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ 9 ΜΕΤΑ ΒΑΖΕΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΣΤΟΝ 003.ΣΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΚΑΙ  ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΛΕΕΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ H GSIS ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ. ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΤΥΠΩΝΕΙ!!! ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΜΕ ΜΠΛΟΚΑΚΙ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ  ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΕ ΤΟ 75% ΤΩΝ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΩΝ. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΔΕΝ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ ΥΠΟΒΟΛΗ Α21 ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ..... ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΑ ΤΑ ΜΙΣΘΟΔΟΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ....ΚΑΛΟ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.

Τι γίνεται στην περίπτωση που ενοικιαστής δεν έχει παροχή ρέυματος γαιτί δεν πληρώνει ΔΕΗ....Στο μίσθωμα του συμπεριλαμβάνεται ΔΕΗ  κ ΝΕΡΟ....

Προκειται για ένα πρώην ξενοδοχείο αλλά πλέον νοικίαζει τα δωμάτια-διαμερίσματα ετησίως ,με μισθωτήρια συμβόλοαια που ναι μεν εχουν κατατεθει στην εφορια με αρ.πρωτοκολου αλλα δεν εχουν ξεχωριστη παροχη ρευματος..

 

Γνωρίζει καποιος πως θα μπορούσε να γίνει η αποστολή αφού ζητάει απαραιτητα λογ/μο παροχής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την απαλλαγή επιδοτούμενων και μακροχρόνιων ανέργων από την εισφορά αλληλεγγύης, έχει στείλει κανείς τέτοια δήλωση?
Πέρσι βγήκε η ΠΟΛ.1131/30.5.2012 που όριζε την 30/04/2012 ως κρίσιμη ημερομηνία.
Φέτος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους 

Μια διευκρίνηση στο παρακάτω:

Έχω εισόδημα με ΑΠΥ από έναν εργοδότη και "σημειώνω τον κωδικό 019 ώστε να υπολογιστεί ο φόρος με την κλίμακα των μισθωτών υπηρεσίών.

Στον κωδικό 501 θα γράψω το ετήσιο μεικτό εισόδημα αφού αφαιρέσω τις δαπάνες για να συμφωνεί με το Ε3 ή εφόσον πηγαίνω με την κλίμακα των μισθωτών δεν προβλέπεται να αφαιρέσω τις δαπάνες οπότε βάζω το ακαθάριστο εισόδημα όπως και στον κωδικό 517?? Αν ισχύει η 2η περίπτωση δεν θα έχω ασυμφωνία με εκκαθαριστική και Ε3??

 

Ευχαριστώ

Ο τρόπος φορολογίας που αναφέρεις ισχύει για εισοδήματα του οικονομικού έτους 2014

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τρόπος φορολογίας που αναφέρεις ισχύει για εισοδήματα του οικονομικού έτους 2014

Σωστά...

Ο κωδ 019 έχει να κάνει με το μειωμένο τέλος επιτηδεύματος φέτος για τους "μπλοκάκηδες"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πρώτη μεγάλη βλακεία που βλέπω κατά την υποβολή της πρώτης δήλωσης για φέτος είναι η ημερομηνία γέννησης.πρώτον δεν μπορώ να μπώ στο μητρώο γιατί το σύστημα κολλάει και δεύτερον σε περίπτωση εγγάμου δεν φαίνεται στο μητρώο έτσι και αλλιώς η ημ/νια γεννησης της συζύγου.τι βλακείες είναι αυτές ρε;έχουν κάνει την δήλωση SCOTLAND YARD με τόσα που θέλουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας μ@λ@κ@ς κομπιουτεράς δεν σκέφτηκε να αφήσει "ανοιχτό" το πεδίο της ημ. γέννησης ώστε να ενημερώσουν ταυτόχρονα και το μητρώο;

 

Η θα στέλνουμε το κόσμο στις ΔΟΥ να διορθώσουν το 1900.

 

Θέλουν να κλείσουν και τις ΔΟΥ στις 16/06.

 

Τρομάρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας.Βρε παιδιά δηλώνω στο ε2 ενα αγροτεμάχιο που ενοικιαζω 30,00 κάνω υποβολή ε2 ολα καλά όλα ανθηρά.Οταν πάω στο Ε1 να δλώσω στον κωδικό 101 το εισόδημα από την εκμίσθωση γαιών μου βγάζει το εξής μύνημα: Εχουν συμπληρωθεί οι κωδικοί 121,109,101,909,123 και το ποσό του 175 δε συμφωνεί με τα ποσά των κωδικών αυτών.Τα ποσά των κωδ.103,121.105,107,109,111,101,808,123,129, ακαθάριστο εισόδημα από εκμίσθωση -δωρεάν παραχώρηση κατοικιών δεν έχουν μεταφερθεί σωστά στους κωδικούς 175,177.

Αφού δεν έχω συμπληρώσει κανέναν από αυτούς που λέει τι γίνεται?

Ενώ αν σβήσω το 30,00 από την εκμίσθωση του αγροτεμαχίου προχωρά μια χαρά η δήλωση χωρίς κανένα μήνυμα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας.Βρε παιδιά δηλώνω στο ε2 ενα αγροτεμάχιο που ενοικιαζω 30,00 κάνω υποβολή ε2 ολα καλά όλα ανθηρά.Οταν πάω στο Ε1 να δλώσω στον κωδικό 101 το εισόδημα από την εκμίσθωση γαιών μου βγάζει το εξής μύνημα: Εχουν συμπληρωθεί οι κωδικοί 121,109,101,909,123 και το ποσό του 175 δε συμφωνεί με τα ποσά των κωδικών αυτών.Τα ποσά των κωδ.103,121.105,107,109,111,101,808,123,129, ακαθάριστο εισόδημα από εκμίσθωση -δωρεάν παραχώρηση κατοικιών δεν έχουν μεταφερθεί σωστά στους κωδικούς 175,177.

Αφού δεν έχω συμπληρώσει κανέναν από αυτούς που λέει τι γίνεται?

Ενώ αν σβήσω το 30,00 από την εκμίσθωση του αγροτεμαχίου προχωρά μια χαρά η δήλωση χωρίς κανένα μήνυμα!!!!

τελικα εχεις η δεν εχεις ? ( εννοει τουλαχιστον εναν απο αυτους συμπληρωσες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται στην περίπτωση που ενοικιαστής δεν έχει παροχή ρέυματος γαιτί δεν πληρώνει ΔΕΗ....Στο μίσθωμα του συμπεριλαμβάνεται ΔΕΗ  κ ΝΕΡΟ....

Προκειται για ένα πρώην ξενοδοχείο αλλά πλέον νοικίαζει τα δωμάτια-διαμερίσματα ετησίως ,με μισθωτήρια συμβόλοαια που ναι μεν εχουν κατατεθει στην εφορια με αρ.πρωτοκολου αλλα δεν εχουν ξεχωριστη παροχη ρευματος..

 

Γνωρίζει καποιος πως θα μπορούσε να γίνει η αποστολή αφού ζητάει απαραιτητα λογ/μο παροχής?

exw akinito stin athina opou den exei autonomo reyma alla einai koinoxrhsto..olou tou megarou.....poion arithmo paroxhs dhlwnw?

 
 

 Το αριθμό παροχής που χρησιμοποιείτε

 

Οπως εχει ξαναπει ο Κος Θεοχαρης, σκοπος τους δεν ειναι η διασταυρωση των τετραγωνικων. ( Αρα μαλλον τα ¨κενα¨θα διασταυρωσουν απο την καταναλωση.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλημέρα, δεν έχω στείλει ακόμη  δήλωση αλλά έχω τυπώσει βεβαιώση συντάξεων του ΙΚΑ , Φέτος έχει παρακρατηθεί φόρος όπως στους μισθωτούς

(και έχει φόρος που αναλογεί φόρος που παρακρατήθηκε ). Αυτό πάει κανονικά στο 313 και 315?

Όσον αφορά τα παραπάνω σχόλια των συναδέλφων συμφωνώ θα γίνει πανικός με το ΑΦΜ των παιδιών ημ. γέν. τμ ΤΟΚΟΥΣ!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλοδαπός ο οποίος φιλοξενείται κατά τους μήνες εργασίας του στο ξενοδοχείο που δουλεύει και τους υπόλοιπους λείπει εξωτερικό. Η δήλωση του δεν προχωράει αν δεν αναγράψει κατοικία και παροχή ρεύματος... Εδώ τι κάνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Θεοχάρης είπε στο MEGA ότι αν είναι πολλοί οι συνδικαιούχοι σε ένα λογαριασμό τους τόκους τους δηλώνει αυτός που στην πραγματικότητα του ανήκουν τα χρήματα που είναι μέσα στο λογαριασμό. οπότε με λίγα λόγια τα δηλώνουμε σε όποιον θέλουμε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Θεοχάρης είπε στο MEGA ότι αν είναι πολλοί οι συνδικαιούχοι σε ένα λογαριασμό τους τόκους τους δηλώνει αυτός που στην πραγματικότητα του ανήκουν τα χρήματα που είναι μέσα στο λογαριασμό. οπότε με λίγα λόγια τα δηλώνουμε σε όποιον θέλουμε? 

 Ούτε λίγο ούτε πολύ κάπως έτσι το είπε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά...

Ο κωδ 019 έχει να κάνει με το μειωμένο τέλος επιτηδεύματος φέτος για τους "μπλοκάκηδες"...

Τι εννοείς ακριβώς "μπόκάκηδες"???

Έχω εισοδήματα από 2 πηγές

1 Ως μισθωτή και 

2 ώς ελευθερος επαγγελματίας (όλες οι συμβάσεις με έναν εργοδότη)

 

Θα σημιώσω τον κωδικό 019? 

Στον 503 θα δηλώσω κανονικά το φορολόγητέο εισόδημα όπως προκύπτει από το Ε3? (έσοδα-δαπάνες)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτηση που έχει στο κάτω μέρος της επιβεβαίωσης στοιχείων, πριν μπουμε στη δήλωση

" ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΥ" ναι-οχι

με προεπιλεγμένο το "ΝΑΙ"

τι να σημαίνει άραγε?

απλά ενημέρωση μέσω e-mail

ή αποστολή του εκκαθαριστικού στο mail και δεν θα στείλουν στο σπίτι εκκαθαριστικό έντυπο,

και θα τρέχουμε εμείς να βρουμε τον φορολογουμενο να του το δώσουμε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...