Προς το περιεχόμενο
  • 0

Τα Τιτιβίσματα του αγαπητού κου Θεοχάρη Το (αν)επίσημο ΦΕΚ


ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

Ερώτηση

Καλοί μου συνάδελφοι

Είναι γεγονός ότι  το τελευταίο διάστημα οι αποφάσεις δεν δημοσιεύονται έγκαιρα στις ηλεκτρονικές σελίδες του Υπ Οικονομικών, ούτε  στο ΦΕΚ,

Αλλά επειδή αυτή η κυβέρνηση φροντίζει πριν από μας για μας, έχει αναθέσει στον κο Θεοχάρη να αναγγέλλει τι ΘΑ ισχύσει στα πεζά φορολογικά μας προβλήματα (παρατάσεις, αποφάσεις που ΘΑ ληφθούν κλπ κλπ

Γιαυτό ανοίγω το θέμα αυτό έτσι όσοι παρακολουθούν τα ως άνω τιτιβίσματα να ενημερώνουν και τους υπολοίπους για το τι ΘΑ αποφασίσει ο κος Θεοχάρης και κατ επέκταση  η κυβέρνηση. Σα μια μόνιμη σύνδεση με τον κο Λεφάκη να πούμε ή την κα Λίτσα Πατέρα αλλά με προγνώσεις εγγυημένες εκατό στα εκατό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 326
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Η ΩΡΑ  ΕΙΝΑΙ  12.50  ΤΑ  ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ,  ΠΕΡΑΣΕ  12,   ΚΑΙ  ΕΙΜΑΙ  ΑΚΟΜΗ  ΣΤΟ  ΓΡΑΦΕΙΟ. :angry: :angry:

ΔΕΝ  ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ  ΜΕ  ΤΙΠΟΤΑ !!!!!!!!,   ΑΡΧΙΖΩ  ΝΑ  ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ.........  ΔΕΝ  ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ  ΜΕ  ΤΙΠΟΤΑ.  :(   ΣΧΕΔΟΝ    ΤΩΡΑ  ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ  ΝΑ  ΕΡΧΟΝΤΑΙ  ΚΑΙ  ΕΕΕΕΝΑΑΑΑΑ  ΣΩΡΟ  ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ.  :blink:   ΟΣΕΣ  ΩΡΕΣ  ΚΑΙ  ΝΑ  ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ    ΔΕΝ  ΒΓΑΙΝΕΙ !!!!!!!!!!!      ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ  ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,   ΑΥΡΙΟ  ΠΑΛΙ   !!!!!!!!!! -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τελικά σήμερα είναι.... σαν χθές....

Η δεν μπαίνει καθόλου, ή   κρεμάει  χωρίς φυσικά να μας ξεχνάει και το.... ERROR 404...

 

Κάνω μία σκέψη και παρακαλώ να με διορθώσουν οι νομομαθείς άν είναι λάθος....

 

Λέω λοιπόν, μήπως μπορεί ο καθε ένας  μας ή πολλοί μαζί, να καταθέσουμε αίτηση για λήψη ασφαλιστικών μέτρων στα δικαστήρια, με την αιτιολογία ότι το σύστημα δεν λειτουργεί και φυσικά να ζητήσουμε να απαλλαχθούμε απο συνέπειες άν υποβάλλουμε εκπρόθεσμα τις δηλώσεις.

Το δικαστήριο λογικά θα ζητήσει πραγματογνωμοσύνη απο ανεξάρτητο εξωτερικό τεχνικό σύμβουλο....

 

Δεν ξέρω, ίσως..... άν το ψάξουν οι "ειδικότεροι"......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να κάνω εγώ τώρα λίγο το δικηγόρο του διαβόλου: Όσοι λένε ότι δεν προλαβαίνουν, γιατί δεν προσλαμβάνουν υπαλλήλους προσωρινά για το καλοκαίρι; Προφανώς για να μην προλαβαίνουν, σημαίνει ότι ο όγκος δουλειάς είναι μεγάλος και άρα θα υπάρχουν αρκετά έσοδα για να πληρωθούν οι όποιοι υπάλληλοι. 50% ανεργία στους νέους έχουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να κάνω εγώ τώρα λίγο το δικηγόρο του διαβόλου: Όσοι λένε ότι δεν προλαβαίνουν, γιατί δεν προσλαμβάνουν υπαλλήλους προσωρινά για το καλοκαίρι; Προφανώς για να μην προλαβαίνουν, σημαίνει ότι ο όγκος δουλειάς είναι μεγάλος και άρα θα υπάρχουν αρκετά έσοδα για να πληρωθούν οι όποιοι υπάλληλοι. 50% ανεργία στους νέους έχουμε!

Συνάδελφε, να σε ρωτήσω κάτι ; Εχεις προσωπικό; Πληρώνεις το υπάρχον κανονικά; Πληρώνεσαι κανονικά και κάθε μήνα από τους πελάτες σου; Πληρώνεις τις υποχρεώσεις σου; Εχεις γραφείο ή δουλεύεις , όπως πολλοί συνάδελφοι, στο σπίτι σου; Αν ναι σε όλα αυτά, έχεις δίκαιο, είσαι από τους λίγους που βγάζουν τα προς το ζην από την λογιστική και μπράβο σου. Αλλά μη μας την δίνεις αγαπητέ μου, με ανεδαφικές προτάσεις. Το σύστημα για σένα λειτουργεί τέλεια και λογικό είναι να τα προλαβαίνεις όλα. Και πάλι μπράβο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να κάνω εγώ τώρα λίγο το δικηγόρο του διαβόλου: Όσοι λένε ότι δεν προλαβαίνουν, γιατί δεν προσλαμβάνουν υπαλλήλους προσωρινά για το καλοκαίρι; Προφανώς για να μην προλαβαίνουν, σημαίνει ότι ο όγκος δουλειάς είναι μεγάλος και άρα θα υπάρχουν αρκετά έσοδα για να πληρωθούν οι όποιοι υπάλληλοι. 50% ανεργία στους νέους έχουμε!

...1ον δουλεύουμε και δεν ξερουμε ΑΝ θα πληρωθούμε και

...2ον, αντε και προσλαβαμε 3 ατομα ο καθενας απο εμας. Μετα τι; Θα κοιτάμε όλοι μαζί το σύστημα που ειναι κλειστο λογω αναβάθμισης ή θα παρακαλάμε όλοι μαζί ανοίξει τις μέρες που 'δουλεύει';

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν δεν ξεσηκωθούμε γενικότερα δεν κάνουμε τίποτα.

 

Οι άνθρωποι αυτοί , απλά παίζουν με τα νεύρα μας ,

το μόνο που έχουν μάθει είναι να κοιτούν νούμερα ,

τα οποία δεν τους λένε και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

  1. @htheoharis Πως πήγε η συνάντηση με τους Λογιστές σήμερα κ.Γενικέ? Έχουμε πολλά προβλήματα και απλά επιθυμούμε σωστή συνεργασία και σεβασμό.

     
  2. @ApostStavridis δυστυχώς δν μπόρεσα να παραβρεθώ. Μίλησαν μ διευθύντριά μου και μετέφεραν τα προβλήματά σας. Παράταση όμως δν μπορεί ν δοθεί

 

 

Η κυρία είχε τόση σχέση με το αντικείμενο όση έχει και η κυρία που της είπαν να βαλει λάδι στην μηχανή

 

post-5297-0-66779700-1372844549_thumb.gi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η κυρία είχε τόση σχέση με το αντικείμενο όση έχει και η κυρία που της είπαν να βαλει λάδι στην μηχανή

 

attachicon.gifauto.gif

 

Γιατί βρε Κίμωνα ; <_<

Σωστά δεν το κάνει ; <_<:P:D

 

gpALGIH.gif

 

Καλημέρααααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

  1. Marianna Medusa @MariannaMedusa

  2. @htheoharis kalimera sas, h efarmogi E7 den exei anoixei.Gnorizete pote?Sas euxaristo xx

 

  1. @MariannaMedusa Σήμερα, μου είπαν χθες.

     

     

    σήμερα του είπαν χθες! :blink: τι δεν καταλαβαίνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ο δάσκαλος είπε, ο δήμαρχος είναι γαϊδούρι ...

Ο δάσκαλος, είπε ο δήμαρχος είναι γαϊδούρι ...

 

:P:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λείπει ένα κόμμα συνάδελφε..

Ο δάσκαλος είπε, ο δήμαρχος είναι γαϊδούρι ...

Ο δάσκαλος, είπε ο δήμαρχος, είναι γαϊδούρι ...

 

:P:D

 

 

Ξέρω κι εγώ ένα .......

όταν ήμουν μικρός μού 'λεγε ο πατέρας μου........

 

 

Εγώ, γουρούνι τρώγω. Εσύ, γουρούνι τρώς;

 

Εγώ πάλι θύμωνα που άκουγα.....

Εγώ γουρούνι, τρώγω. Εσύ γουρούνι, τρώς;

 

:P:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πωπω, τι κάνει ένα κόμμα :lol:  :lol:

 

Το ξέρουν καλα οι καθηγητές......... και οι συνταξιούχοι

 

Ενα κόμμα (και δύο και τρία)  μπορεί να σου καταστρέψει τη σύνταξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το ξέρουν καλα οι καθηγητές......... και οι συνταξιούχοι

 

Ενα κόμμα (και δύο και τρία)  μπορεί να σου καταστρέψει τη σύνταξη

Μια μικρή διόρθωση... όχι να σου "καταστρέψει"... να σου ΑΦΑΝΙΣΕΙ" !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλά θα κάνουν όλοι οι Θεοχάρηδες σ' αυτό τον τόπο να σταματήσουν τα τιτιβίσματα γενικότερα και να στρώσουν τους @@λους τους κάτω να κάνουν τη δουλειά τους ΣΩΣΤΑ!

Είμαστε ανθρώπινοι οργανισμοί, τό'χει πάρει κανείς τους χαμπάρι??? Πώς την έχει δει ο μεσιέ δλδ? Θα απλώσει την "απολλώνια" "κορμάρα" του στις Μαλδίβες και εμείς θα κάνουμε βουτιές στον ιδρώτα μας για να πάρει εκείνος τα εύσημα?? Πώς το παίζει? Νταβατζής? ΑΜΑΝ ΠΙΑ!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλά θα κάνουν όλοι οι Θεοχάρηδες σ' αυτό τον τόπο να σταματήσουν τα τιτιβίσματα γενικότερα και να στρώσουν τους @@λους τους κάτω να κάνουν τη δουλειά τους ΣΩΣΤΑ!

Είμαστε ανθρώπινοι οργανισμοί, τό'χει πάρει κανείς τους χαμπάρι??? Πώς την έχει δει ο μεσιέ δλδ? Θα απλώσει την "απολλώνια" "κορμάρα" του στις Μαλδίβες και εμείς θα κάνουμε βουτιές στον ιδρώτα μας για να πάρει εκείνος τα εύσημα?? Πώς το παίζει? Νταβατζής? ΑΜΑΝ ΠΙΑ!!!!!!!

KAI ΛΙΓΑ ΛΕΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσπαθώ να του εξηγήσω ότι δεν είναι μόνο το σύστημα που κρεμάει (και ας τον ενημερώνουν ότι είναι όλα οκ) , προβλήματα με τόκους , με ΔΕΗ , με οδηγίες που ακόμη περιμένουμε , με διασταυρώσεις που δε γίνονται και θα αναγκαστούμε να χάσουμε άπειρες εργατοώρες να επισκεφθούμε και τις ΔΟΥ για έλεγχο (σε πολλές περιτπώσεις και όχι μόνο τις επιστροφές των 1500 όπως παλαιότερα) , το μπάχαλο με τις βεβαιώσεις ειδικά του Δημοσίου (βλέπε Υπουργείο Προστάσίας) και 1002 άλλα προβλήματα .

 

Επίσης του έχω αναφέρει τουλάχιστον 3 φορές ότι οι ημερομηνίες που ισχύουν είναι ανεδαφικές με ευθύνη της Διοίκησης (και εκεί είναι το κλειδί) και σε περίπτωση που κλείσει το σύστημα να ετοιμάζεται για ομαδικές αγωγές ....... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσπαθώ να του εξηγήσω .................. 

 

Αποστόλη έχεις ακούσει την παροιμία

Στου κουφού την πόρτα........ παρ΄την πόρτα και φύγε;

 

Στου τεχνοκράτη το twitter.......... όσο θες τιτίβιζε. Μόνο την τρόικα ακούει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

E7 is up! Καλό ξεκίνημα και μπράβο στην ΓΓΠΣ. Καλώς το και ας άργησε. :)

 
 
 
 
6:56 PM - 3 Jul 13 από Ελλάς
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

E7 is up! Καλό ξεκίνημα και μπράβο στην ΓΓΠΣ. Καλώς το και ας άργησε. :)

 
 
 
 
6:56 PM - 3 Jul 13 από Ελλάς

 

 

Κάτι σαν την 7up δηλαδή ????

 

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...