Προς το περιεχόμενο
  • 0

Τα Τιτιβίσματα του αγαπητού κου Θεοχάρη Το (αν)επίσημο ΦΕΚ


ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

Ερώτηση

Καλοί μου συνάδελφοι

Είναι γεγονός ότι  το τελευταίο διάστημα οι αποφάσεις δεν δημοσιεύονται έγκαιρα στις ηλεκτρονικές σελίδες του Υπ Οικονομικών, ούτε  στο ΦΕΚ,

Αλλά επειδή αυτή η κυβέρνηση φροντίζει πριν από μας για μας, έχει αναθέσει στον κο Θεοχάρη να αναγγέλλει τι ΘΑ ισχύσει στα πεζά φορολογικά μας προβλήματα (παρατάσεις, αποφάσεις που ΘΑ ληφθούν κλπ κλπ

Γιαυτό ανοίγω το θέμα αυτό έτσι όσοι παρακολουθούν τα ως άνω τιτιβίσματα να ενημερώνουν και τους υπολοίπους για το τι ΘΑ αποφασίσει ο κος Θεοχάρης και κατ επέκταση  η κυβέρνηση. Σα μια μόνιμη σύνδεση με τον κο Λεφάκη να πούμε ή την κα Λίτσα Πατέρα αλλά με προγνώσεις εγγυημένες εκατό στα εκατό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 326
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Ρε σεις τί είναι αυτά?????

Κάποιοι ρωτάνε τον Θεοχάρη στο twitter...

Κάποιοι τον παρακαλάνε στο twitter...

Κάποιοι άλλοι δοκιμάζουν μέσω Τανζαμανίας να μπούνε στο taxis...

 

Και μετά ζητάμε σεβασμό.....

Ο σεβασμός δεν ζητείται, κερδίζεται.......

 

Και που να μην είχε και αποχή. Εκεί να δείς τι θα γινότανε... (κοροιδευόμαστε και μεταξύ μας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λήγουν σήμερα και οι ΦΠΑ συνάδελφοι, καθώς και άλλες υποχρεώσεις.

Δεν είναι μόνο οι δηλώσεις εισοδήματος.

 

Ας μην τρωγόμαστε μεταξύ μας.

 

Τουλάχιστον αν δε ξέρουμε τι δουλειά κάνει ο κάθε συνάδελφος.

 

http://www.gsis.gr/gsis/info/gsis_site/Services/epixeiriseis.html

https://www1.gsis.gr/taxisnet/info/

 

Καλή δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ο ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΚΑΠΟΤΕ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΒΟΔΙΑ ΚΑΙ ΖΩΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΛΕΥΑΖΑΜΕ....ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ........ΒΟΔΙΑ!!!!!!!!ΖΩΑ!!!!!!ANIMALS!!!!!!!!!!!ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΟΙΚΑ ..............  ΑΕΙ ΣΤΟ...................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τι στελνεισ για να καταλαβω ???

αν στελνεισ δηλωσεις τοτε φιλε μου εσυ & οσοι στελνετε ειστε για κλωτσιες....

μετα παρακαλατε για παραταση

εκτος του φπα , αν εχεις τον πελατη πανω απο το κεφαλι σου εντρομο που ληγει σημερα η προθεσμια τί θα του πεις οτι δεν την στελνεις λογω αποχης ή οτι κατα 99% θα ανακοινωθει παραταση;;;για ποια αποχη μιλαμε οταν εχουν σταλει με ολα αυτα τα προβληματα,τεχνικες αδυναμιες πανω απο 2500000 εκ δηλωσεις;;;αποχη σημαινει απαθεια και εξω απο το χορο , ας μπορεσει το οργανο απο το να απεχει ή ν α ειναι απαθες να διεκδικησει και να απαιτησει..αποχη και αρες μαρες κουκουναρες...κανενος αυτο δεν ιδρωνει , ας μην γελιομαστε μεταξυ μας!!!λεμε αποχη και ηδη εχουν σταλει 40% δηλωσεις και σημερα ληγουν μολις το 1-2...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βρε παιδια μπορει να ρωτησει καποιος τον tweety οτι το τελευταιο διαστημα που στελνω δηλωσεις δεν πινω, και μετα πινω χωρις να στελνω μηπως ειναι παραβαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδή εσύ είσαι ειδική περίπτωση, και δεν είχες προβλεφθεί... 

 

στο αμέσως επόμενο πολυνομοσχέδιο θα περιληφθεί άρθρο

 

με το αντίστοιχο πρόστιμο για ανάρμοστη συμπεριφορά

 

κατά την περίοδο της υποβολής των δηλώσεων.

 

 

:)  :)  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα τιτιβίσματα τέλος με τον κ. Γενικό. Δείτε και μελετήστε καλά την παρακάτω ανακοίνωση, όπως ανέβηκε σήμερα , πριν στείλετε οποιοδήποτε ερώτημα στον κ. Θεοχάρη και πείτε μου μετά για το αλαλούμ που θα ακολουθήσει, για το ποιος είναι αρμόδιος για τις διάφορες δηλώσεις...

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14737

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,  :)

 

θα πρέπει να βρούμε άλλο τίτλο τώρα!!!!!! 

 

Κρίμα και μου άρεσαν τα τιτιβίσματα!!!!!!  :P  :D

 

 

'Οπως και να έχει, πάντως,  το τιτίβισμα θα τον ακολουθεί για πάντα!!!!!!!    ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρε παιδιά τι γινεται με τις δηλώσεις που υποβάλλονται "εκπρόθεσμα"?

Μιλάμε δηλαδή για μια-δυο μέρες μετά τις προθεσμίες.

 

Είναι ντροπή να την "φάνε" οι άνθρωποι επειδή δεν ξέρουν να τιτιβίζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρε παιδιά τι γινεται με τις δηλώσεις που υποβάλλονται "εκπρόθεσμα"?

Μιλάμε δηλαδή για μια-δυο μέρες μετά τις προθεσμίες.

 

Είναι ντροπή να την "φάνε" οι άνθρωποι επειδή δεν ξέρουν να τιτιβίζουν!

Κι εγώ την ίδια απορία έχω. Σε δύο φορολογούμενους με εισόδημα μόνο από ενοίκια, στον ένα (εμπρόθεσμο) μου έβγαλε αμέσως το προσωρινό εκκαθαριστικό ενώ στον "εκπρόθεσμο" βγάζει το μήνυμα ότι θα ενημερωθώ για την εκκαθάριση. Λες; :unsure:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απ’ τη στιγμή που έχει βγει έστω και ένα εκκαθαριστικό σε "εκπρόθεσμη" δήλωση είναι σα να έχουν βγει για όλες

 

Νομίζω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απ’ τη στιγμή που έχει βγει έστω και ένα εκκαθαριστικό σε "εκπρόθεσμη" δήλωση είναι σα να έχουν βγει για όλες

 

Νομίζω ;

ναι σωστά τα λέτε, και μέχρι εδώ συμφωνώ...

 

τι γίνεται όμως στην περίπτωση όπου δήλωση φορολογούμενου που απεβίωσε δεν την δέχονται στην εφορία γιατί πέρασε το ΑΦΜ και πετάν έξω τον 049??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πες τους , ότι εάν τελικά την παραλάβουν χωρίς αποδείξεις , θα ταλαιπωρηθούν εκ των υστέρων με νέα εκκαθάριση

 

Αυτό που παρατήρησα σήμερα είναι ότι για όσες "εκπρόθεσμες" δηλώσεις έστειλα τον 7ο μπορώ  πλέον να εκτυπώσω και το εκκαθαριστικό :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πες τους , ότι εάν τελικά την παραλάβουν χωρίς αποδείξεις , θα ταλαιπωρηθούν εκ των υστέρων με νέα εκκαθάριση

 

δεν την κατέθεσα την δήλωση, την πήρα πίσω γιατί επέμεναν να παραλάβουν χωρίς αποδείξεις..  η γνώμη σας είναι οτι κάποια στιγμή θα πουν οτι παραλαμβάνουν άτυπα χωρίς αφμ?

εγώ έτσι νομίζω..και περιμένω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δεν την κατέθεσα την δήλωση, την πήρα πίσω γιατί επέμεναν να παραλάβουν χωρίς αποδείξεις..  η γνώμη σας είναι οτι κάποια στιγμή θα πουν οτι παραλαμβάνουν άτυπα χωρίς αφμ?

εγώ έτσι νομίζω..και περιμένω..

 

ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΕ ΕΛΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΙ ΑΣ ΑΓΝΟΗΣΟΥΝ ΑΡΧΙΚΑ ΤΟΝ 049.

 

ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΕΧΤΟΥΝ ΜΕΧΡΙ 31/8 ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΕΣ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ, ΑΠΛΑ ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΙ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ) ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 31/8 ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ 049 ΤΟΤΕ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΕΠΑΝΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΑΦΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΜΕΣΩ ΕΛΤΑ ΕΣΥ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ.

 

ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΒΛΕΠΩ ΣΤΙΣ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΕΣ "ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ".

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ.... ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΕ ΕΛΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΙ ΑΣ ΑΓΝΟΗΣΟΥΝ ΑΡΧΙΚΑ ΤΟΝ 049.

 

ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΕΧΤΟΥΝ ΜΕΧΡΙ 31/8 ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΕΣ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ, ΑΠΛΑ ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΙ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ) ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 31/8 ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ 049 ΤΟΤΕ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΕΠΑΝΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΑΦΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΜΕΣΩ ΕΛΤΑ ΕΣΥ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ.

 

ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΒΛΕΠΩ ΣΤΙΣ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΕΣ "ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ".

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ.... ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ.

Αυτό σκέφτομαι και γω.. μήπως αντί για παράταση λίγων ημερών ανεξαρτήτων αφμ, πουν στις 1/9 (φαντάζομαι)  οτι στάλθηκε μέχρι τις 31/8 εμπρόθεσμο...

ουφφφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

Αυτό που παρατήρησα σήμερα είναι ότι για όσες "εκπρόθεσμες" δηλώσεις έστειλα τον 7ο μπορώ  πλέον να εκτυπώσω και το εκκαθαριστικό :) 

Αυτό που σκέφτομαι τελικά, είναι να περιμένω να εκκαθαριστούν δηλώσεις που έστειλα "εκπρόθεσμα" και μετά να απαιτήσω να μου παραλάβουν και την χειρόγραφη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτό που σκέφτομαι τελικά, είναι να περιμένω να εκκαθαριστούν δηλώσεις που έστειλα "εκπρόθεσμα" και μετά να απαιτήσω να μου παραλάβουν και την χειρόγραφη..

Σοφία, η παρατήρηση σου για τον πεθαμένο, είναι καίρια. Δεν προλαβαίνω να δω αν η εγκύκλιος διαχωρίζει τις ηλεκτρονικές από τις χειρόγραφες, που υποχρεωτικά υποβάλλονται στην Εφορία, όπως η δική σου. Αν ισχύει έστω και άτυπα η αποδοχή όλων των δηλώσεων, έως 30/8, σαφώς και είναι υποχρεωμένος ο υπάλληλος να παραλάβει τις αποδείξεις. Ρώτησέ τον αν δοκίμασε να τις περάσει στο 49 και το σύστημα δεν τις δέχθηκε. Αμφιβάλλω αν έκανε την δοκιμή ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σοφία, η παρατήρηση σου για τον πεθαμένο, είναι καίρια. Δεν προλαβαίνω να δω αν η εγκύκλιος διαχωρίζει τις ηλεκτρονικές από τις χειρόγραφες, που υποχρεωτικά υποβάλλονται στην Εφορία, όπως η δική σου. Αν ισχύει έστω και άτυπα η αποδοχή όλων των δηλώσεων, έως 30/8, σαφώς και είναι υποχρεωμένος ο υπάλληλος να παραλάβει τις αποδείξεις. Ρώτησέ τον αν δοκίμασε να τις περάσει στο 49 και το σύστημα δεν τις δέχθηκε. Αμφιβάλλω αν έκανε την δοκιμή ..

Δοκιμή?!?!? Και βέβαια όχι κ. Γιάννη, η πρώτη κίνηση, στυλό ,σβήσιμο.. και πεισματική άρνηση :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΤΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΕΡΑΝ ΤωΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΩΝ....

ΓΙΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ Η ΑΤΥΠΗ (κατ εμας ) ΠΑΡΑΤΑΣΗ....

ΣΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΡΟΣΤΙΜΑΤΑΚΙ ΛΟΓΩ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΟΥ.....

 

ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ....

ΜΗΝ ΤΗΝ ΦΑΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΞΕΚΡΕΜΑΣΤΟΙ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΤΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΕΡΑΝ ΤωΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΩΝ....

ΓΙΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ Η ΑΤΥΠΗ (κατ εμας ) ΠΑΡΑΤΑΣΗ....

ΣΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΡΟΣΤΙΜΑΤΑΚΙ ΛΟΓΩ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΟΥ.....

 

ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ....

ΜΗΝ ΤΗΝ ΦΑΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΞΕΚΡΕΜΑΣΤΟΙ....

 

Αν δεν την κατέθεσες, περίμενε ως τις 31/8 που θα ξεκαθαρίσει το τοπίο. Άλλωστε δεν αλλάζει το πρόστιμο...

Ήταν αναμενόμενο οι εφορίες να μην δέχονται εμπρόθεσμες...επίσημα δεν έχει νομοθετηθεί κάτι ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν δεν την κατέθεσες, περίμενε ως τις 31/8 που θα ξεκαθαρίσει το τοπίο. Άλλωστε δεν αλλάζει το πρόστιμο...

Ήταν αναμενόμενο οι εφορίες να μην δέχονται εμπρόθεσμες...επίσημα δεν έχει νομοθετηθεί κάτι ακόμα...

 

AYTO ΘΑ ΚΑΝΩ... <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,  :) 

 

συγνώμη που θα "ξεθάψω" πάλι το θέμα αυτό, αλλά έχω μία απορία εδώ και μέρες!!!!!   

 

Σταμάτησαν τα τιτιβίσματα του κ.Θεοχάρη??????   :o 

 

Μήπως είναι σε διακοπές??????   :ph34r: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν δεν την κατέθεσες, περίμενε ως τις 31/8 που θα ξεκαθαρίσει το τοπίο. Άλλωστε δεν αλλάζει το πρόστιμο...

Ήταν αναμενόμενο οι εφορίες να μην δέχονται εμπρόθεσμες...επίσημα δεν έχει νομοθετηθεί κάτι ακόμα...

Εξαρτάται από την εφορία...το σύστημα τους για να τις καταχωρούν δεν έχει ανοίξει ακόμα. Το μόνο στοιχείο τους είναι η σφραγιδούλα με την ημερομηνία που σου βάζει ο υπάλληλος. Αν θέλει μπορεί να την πάρει...έλεος δηλαδή στην τσέπη τους θα τα βάλουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

  1. @htheoharis 30/8 (02/09 εως 08:00) ανεξαρτήτως ΑΦΜ ισχύει ???

     

  2. Κείμενο tweet

    Απάντηση σε @htheoharis @TelisVerris

     

     

    H εικόνα θα εμφανιστεί ως σύνδεσμος

  3. @htheoharis @TelisVerris γιατί θριαμβολογούμε κε Γενικέ και βάζουμε θαυμαστικά ? τι και έναντι ποίων το καταφέραμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...