Προς το περιεχόμενο
  • 0

Τα Τιτιβίσματα του αγαπητού κου Θεοχάρη Το (αν)επίσημο ΦΕΚ


ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

Ερώτηση

Καλοί μου συνάδελφοι

Είναι γεγονός ότι  το τελευταίο διάστημα οι αποφάσεις δεν δημοσιεύονται έγκαιρα στις ηλεκτρονικές σελίδες του Υπ Οικονομικών, ούτε  στο ΦΕΚ,

Αλλά επειδή αυτή η κυβέρνηση φροντίζει πριν από μας για μας, έχει αναθέσει στον κο Θεοχάρη να αναγγέλλει τι ΘΑ ισχύσει στα πεζά φορολογικά μας προβλήματα (παρατάσεις, αποφάσεις που ΘΑ ληφθούν κλπ κλπ

Γιαυτό ανοίγω το θέμα αυτό έτσι όσοι παρακολουθούν τα ως άνω τιτιβίσματα να ενημερώνουν και τους υπολοίπους για το τι ΘΑ αποφασίσει ο κος Θεοχάρης και κατ επέκταση  η κυβέρνηση. Σα μια μόνιμη σύνδεση με τον κο Λεφάκη να πούμε ή την κα Λίτσα Πατέρα αλλά με προγνώσεις εγγυημένες εκατό στα εκατό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 326
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Ελεος κε γενικέ γαμώ τις αναβαθμίσεις σας, τίποτα δεν δουλεύει.

 

Συνάδελφε για αυτό ρώτησα και για Ο.Ε. Ε.Ε. κλπ .Όχι από συνήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

New tweets on air !!!

 

chrisos_spanias @chrisos_spanias 8h

@htheoharis eimai syndiakaixous se logariasmo tou aderfou mou alla den exv symmetoxi.Apla entolh diaxeirisis exw. tokous dhlwnw?

@chrisos_spanias όχι. Τα λεφτά ειναι του αδελφού σου, αυτός τα δηλώνει.

 
 
 
2:20 AM - 3 Jun 13 from Greece

 

chrisos_spanias @chrisos_spanias 8h

@htheoharis episis sas ksanarwthsa gia metrhth deh grafeiwn se megaro sthn athina. tha dhlwsoume dhladh oloi (kamia 50 atoma) to idio?

 

theodora @koraftsa 10h

@htheoharis Κ. Θεοχάρη το ότι θα δοθεί παράταση στις φορολ. δηλώσεις είναι δεδομένο , το μέχρι πότε ακριβώς μπορείτε να το ορίσετε χρονικά?

@koraftsa αφήστε να δούμε πως θα κυλήσει ο Ιούνιος.

 
 
 
2:19 AM - 3 Jun 13 from Greece

 

  1. @htheoharis Kύρια κατοικία 170 m2, επιπλέον βοηθητικοί 80 m2. 3 ΜΕΤΡΗΤΕΣ ΔΕΗ ΠΩΣ ΘΑ ΔΗΛΩΣΩ ΤΟΥΣ ΜΕΤΡΗΤΕΣ ΣΤΟ Ε1. Η ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΙΑΙΑ

  2. @cvadassis δηλώστε τον κύριο. Από περιέργεια, τι εξυπηρετούν οι πολλαπλοί μετρητές;

  3. @htheoharis ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΙΣΟΓΕΙΟ, Α ΟΡΟΦΟΣ, ΥΠΟΓΕΙΟ. ΕΝΙΑΙΑ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΒΑΣΕΙ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ. ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΤΣΙ ΤΟ 2000 ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ ΓΙΑ Α ΚΑΤΟΙΚΙΑ.

  4. @cvadassis δεν έχει γίνει σύσταση οριζόντιας ιδιοκτησίας;

  5. @htheoharis Όχι,δεν έχω χρήματα να το υλοποιήσω. Στο υπόγειο μητέρα από χωριό, στο ισόγειο γιοί στην ΑΣΟΕ, υπόλοιπη οικογένεια στον Α 'οροφο

@cvadassis όπως είπαμε δήλωσε το ένα ρολόι

 
 
 
10:16 AM - 2 Jun 13

 

 

  1. Μπορούμε να μεταφραζουμε τα special drawing rights ειδικά ληπτικά δικαιώματα αντί «τραβηκτικά» #katidikamou

  2. @htheoharis Το «τραβηχτικά» είναι σέξυ :-)

@gregoryfarmakis και όποιος αντέξει! Καλό μήνα.

 
 
3:05 AM - 2 Jun 13 from Greece

 

 

Τελικά ναι !!! Όποιος αντέξει ... ποιος θα είναι όμως ;;; αυτοί ή εμείς ;

 

  1. Μπορούμε να μεταφραζουμε τα special drawing rights ειδικά ληπτικά δικαιώματα αντί «τραβηκτικά» #katidikamou

  2. @htheoharis πόσο .....τραβηκτικα δλδ?? καλη σου μερα :-))

@zoioiko καλημέρα όόόόόόόλη μέρα :)

 
 
 
2:56 AM - 2 Jun 13 from Greece

 

 

Τραβηχτήτε συνάδελφοιιιιιιι ... :)

 

  1. @htheoharis κε γενικέ , σε ότι αφορά το περιουσιολόγιο γιατί δεν υπάρχει σύνδεση με το κτηματολόγιο τουλάχιστον όπου υπάρχει

     
  2. @johna1957 ξεκινήσαμε πιλοτική διασταύρωση

     
  3. @htheoharis ακόμα και των αγροτικών ακινήτων. Και μάλιστα το κτηματολόγιο είναι εγκυρότατο και ελεγμένο

     

@johna1957 Ναι ξεκινήσαμε συνεργασία. Θέλει λίγο χρόνο όμως

 
 
5:22 AM - 31 May 13 from Greece · Details

 

 

Καλημέρα συνάδελφε Γιάννη.

Καλημέρα σε όλες και όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πρώτη φορά ακούω τέτοιο ''κελάηδισμα'' ή ''τιτίβισμα''  που απ' την μία να μου ενοχλεί τ'αυτιά και απ'την άλλη να θέλω ν'αρπάξω καμιά καραμπίνα..

 

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πρώτη φορά ακούω τέτοιο ''κελάηδισμα'' ή ''τιτίβισμα''  που απ' την μία να μου ενοχλεί τ'αυτιά και απ'την άλλη να θέλω ν'αρπάξω καμιά καραμπίνα..

 

Καλημέρα

και που εισαι ακομα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δυστυχώς άνοιξα και εγώ λογαριασμό στο twitter μόνο και μόνο για να διαβάζω και εγώ τι λέει ο "μεγάλος''. αν αυτό δεν είναι ξεφτίλα τότε τι είναι???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και εκεί που σε καλεί η Εφορία για έλεγχο, σου θέτει ο ελεγκτής το ερώτημα:

 

"Καλά εσύ που το βρήκες αυτό και το έγραψες έτσι; Ποιός σου το' πε;"

 

Και εσύ μετά κάνεις ή δεν κάνεις quote από το τσίου τσίου του Πίου Πίου;;;;;


2:20 AM - 3 Jun 13 from Greece

 

chrisos_spanias @chrisos_spanias 8h

@htheoharis episis sas ksanarwthsa gia metrhth deh grafeiwn se megaro sthn athina. tha dhlwsoume dhladh oloi (kamia 50 atoma) to idio?

@chrisos_spanias ναι

 
 
2:19 AM - 3 Jun 13 from Greece

 

  1. @htheoharis Kύρια κατοικία 170 m2, επιπλέον βοηθητικοί 80 m2. 3 ΜΕΤΡΗΤΕΣ ΔΕΗ ΠΩΣ ΘΑ ΔΗΛΩΣΩ ΤΟΥΣ ΜΕΤΡΗΤΕΣ ΣΤΟ Ε1. Η ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΙΑΙΑ

  2. @cvadassis δηλώστε τον κύριο. Από περιέργεια, τι εξυπηρετούν οι πολλαπλοί μετρητές;

  3. @htheoharis ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΙΣΟΓΕΙΟ, Α ΟΡΟΦΟΣ, ΥΠΟΓΕΙΟ. ΕΝΙΑΙΑ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΒΑΣΕΙ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ. ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΤΣΙ ΤΟ 2000 ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ ΓΙΑ Α ΚΑΤΟΙΚΙΑ.

  4. @cvadassis δεν έχει γίνει σύσταση οριζόντιας ιδιοκτησίας;

  5. @htheoharis Όχι,δεν έχω χρήματα να το υλοποιήσω. Στο υπόγειο μητέρα από χωριό, στο ισόγειο γιοί στην ΑΣΟΕ, υπόλοιπη οικογένεια στον Α 'οροφο

@cvadassis όπως είπαμε δήλωσε το ένα ρολόι

 

Νομίζω είναι κατά το γνωστό:

 

-Τα αυτοκίνητα γιατί τα σπάσατε;;;

-Ε αφού το' παμεεεε.... Έχουν Αθηναϊκές πινακίιιιδες.... Τι δεν καταλαβαίνεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
  1. @htheoharis prostatevomeno melos me 650 eyrw eisodhma prepei na kanei dhlwsh?k an oxi dhlwnoun to eisodhma tou oi goneis?

     
  2. @htheoharis @sia_tsou το έτσι νομίζω ποιό ερώτημα απαντά?

     
  3. @tzoulia70 Οι γονείς δηλώνουν το εισόδημα @sia_tsou

     

     
    2:06 PM - 15 Ιουν 13 · Details
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχω τελικά, μια πολύ μεγάλη απορία : Πότε προλαβαίνει ο αγαπητός μας κ. Θεοχάρης να κάνει τον έλεγχο των Δημοσίων εσόδων , αν απαντά σε τόσα τιτιβίσματα καθημερινά, ακόμα και τις Κυριακές; Θα γίνεται χαμός από τα κελαϊδήσματα ! Θυμάστε εκέινο το αξέχαστο έργο με τον Χάρυ Κλιν στα νιάτα του με την "αρχοντική" αξέχαστη Ελένη Χαλκούση; Τα 201 καναρίνια :

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=5TlvHSLU9sA#t=3s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και τώρα κυρίες και κύριοι ,

συναδέλφισες και συνάδελφοι,

ας υποδεχτούμε τον άλλον Χάρη που, ελπίζουμε, με τα τιτιβίσματά του θα δώσει και αυτός χρώμα στην άχαρη ζωή μας 

ο κος Χάρης Τσαβδαρής ο νέος γγπσ 

 

και να μια τζούρα 

 

  1. Νομίζω πως βγήκε παράταση για 26/6 (καθώς ρωτάτε πολλοί)

     
  2. @htheoharis τέτοια ερωτήματα μάλλον θα πρέπει να πηγαίνουν πλέον στον @htsavdaris? (αρκεί να αξιοποιήσει το εργαλείο στα δικά σας βήματα)

     
  3. @theiosthanassis @htheoharis Όντως έχει υπογραφεί για 26/6. Tα θετικά βήματα θα τα ακολουθήσω, όταν βγω στην επιφάνεια :)

     
     
     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και για να δούμε και λίγο πάρα πάνω ¨τι καπνό φουμάρει ο νέος γγ¨να και ένα άλλο τιτιβισμά του 

 

  1. Απορώ με όσους τους φαίνεται αδιανόητο ότι ο ΣΥΡΙΖΑ υποθάλπει τη βια ενώ έχουν φοιτήσει σε Ελληνικό Πανεπιστήμιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

και για να δούμε και λίγο πάρα πάνω ¨τι καπνό φουμάρει ο νέος γγ¨να και ένα άλλο τιτιβισμά του 

 

  1. Απορώ με όσους τους φαίνεται αδιανόητο ότι ο ΣΥΡΙΖΑ υποθάλπει τη βια ενώ έχουν φοιτήσει σε Ελληνικό Πανεπιστήμιο.

 

 

 

Συνειρμικά (αν και θα έπρεπε να postάρω Μάκη ... είπα να μην το τραβήξω πρωί-πρωί)

 

 

Υ/Γ: Συγνώμη Γιάννη, δεν θέλω να σου f@ck το θέμα, αλλά ... 

 

Καλημέρα  :)  :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

και τώρα κυρίες και κύριοι ,

συναδέλφισες και συνάδελφοι,

ας υποδεχτούμε τον άλλον Χάρη που, ελπίζουμε, με τα τιτιβίσματά του θα δώσει και αυτός χρώμα στην άχαρη ζωή μας 

ο κος Χάρης Τσαβδαρής ο νέος γγπσ 

 

και να μια τζούρα 

 

  1. Νομίζω πως βγήκε παράταση για 26/6 (καθώς ρωτάτε πολλοί)

     
  2. @htheoharis τέτοια ερωτήματα μάλλον θα πρέπει να πηγαίνουν πλέον στον @htsavdaris? (αρκεί να αξιοποιήσει το εργαλείο στα δικά σας βήματα)

     
  3. @theiosthanassis @htheoharis Όντως έχει υπογραφεί για 26/6. Tα θετικά βήματα θα τα ακολουθήσω, όταν βγω στην επιφάνεια :)

     
     
     
    •  

 

 

 

Ωχχχχχχχ

Πήγα και παρακάτω ......

 

Κοίτα , δεν είναι κακό να υποστηρίζεις τις απόψεις σου , αλλά νομίζω όταν είσαι ένα πρόσωπο και μάλιστα δημόσιο που θεωρητικά μπήκε αξιοκρατικά και όχι με γνώμονα το κομματικό πιστεύω καλό είναι να κάνεις λίγο κράτει για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις . ίσως να φταίει βέβαια που οι περισσότεροι από μας κάναμε tweet για να μαθαίνουμε νέα από τον άλλο ΓΓ και το είδαμε έτσι και όχι σαν προσωπική εκφράση σε κοινωνικά μέσα δικτύωσης ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γίναμε ένα Έθνος σουσουράδων και σπί(oυ)νων......Τόσο τιτίβισμα πια...χαχαχαχαχαχαχαχα (Γελάω για να μη κλάψω).Το επάγγελμα μας θυμίζει πια pet shop..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλά , δεν υπάρχει , διαβάστε το πάρα κάτω 

 

  1. @htheoharis Είναι ήδη 25/6. Τι ώρα θα ανακοινώσετε την παράταση για τις δηλώσεις φυσικών προσώπων???

     
  2. @yiota_log είμαστε σε σύσκεψη και σε λίγο τελειώνουμε. :)

     
     
     
     
    2:55 PM - 24 Ιουν 13 από Ελλάς · Details

 

στην σύσκεψη ....... τιτιβίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0







    1. @htheoharis υπάρχει κανένα νέο σχετικό με παράταση?



       








    2. @koikasd Η απόφαση πάρθηκε, αύριο πρωί μαζεύουμε υπογραφές και θα έχουμε και το ΔΤ. Λίγο υπομονή...



       








    3. @htheoharis @koikasd ΓΙΑ ΔΗΛ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΑΕ ΕΠΕ , ΚΑΙ ΦΑΠ ΙΣΧΥΕΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ



       








    4. @ChristosGiann Δεν υπάρχει τέτοια σκέψη @koikasd








Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το taxisnet όμως είναι εκτός λειτουργίας σήμερα  και τα Ε5 ξεμείνανε στα γραφεία και αύριο λήγουν .... μήπως να του θυμίσει κάποιος με λογαριασμό στο twiter ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
  1. @ChristosGiann Δεν υπάρχει τέτοια σκέψη @koikasd

     
  2. @htheoharis @ChristosGiann @koikasd κ γενικέ,σήμερα 25/6 16,00-21,00 το taxis είναι εκτός,αύριο λήγουν δηλώσεις ΟΕ και ΕΕ , είναι λογικό

 

για τον Γιώργο , είναι αυτό που λένε πες το και έγινε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

  1. @ChristosGiann Δεν υπάρχει τέτοια σκέψη @koikasd

     
  2. @htheoharis @ChristosGiann @koikasd κ γενικέ,σήμερα 25/6 16,00-21,00 το taxis είναι εκτός,αύριο λήγουν δηλώσεις ΟΕ και ΕΕ , είναι λογικό

 

για τον Γιώργο , είναι αυτό που λένε πες το και έγινε 

 

 

Γιάννη μου ευχαριστώ για το άμεσο τιτίβισμά σου αλλά είπαμε :

 

 Η φωνή μας όμως προσκρούει «εις ώτα μη ακουόντων» ....

 

ακόμη και τώρα το ίδιο τροπάριο :

 

Error 404--Not Found

 

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.4.5 404 Not Found

The server has not found anything matching the Request-URI. No indication is given of whether the condition is temporary or permanent.

If the server does not wish to make this information available to the client, the status code 403 (Forbidden) can be used instead. The 410 (Gone) status code SHOULD be used if the server knows, through some internally configurable mechanism, that an old resource is permanently unavailable and has no forwarding address.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιάννη μου ευχαριστώ για το άμεσο τιτίβισμά σου αλλά είπαμε :

 

 Η φωνή μας όμως προσκρούει «εις ώτα μη ακουόντων» ....

 

 

 

Μας ακούει μια χαρά ο κ. Γενικός, αλλά είναι απασχολημένος με τη συλλογή εκείνων των υπογραφών ( για την παράταση της προθεσμίας υποβολής δηλώσεων στα φυσικά πρόσωπα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έτσι νομίζετε βάζουν υπογραφές δεν πρέπει πρώτα να το διαβάσουν???Τώρα γιατί φτάσαμε πάλι τελευταίες μέρες να παρακαλάμε για παράταση όταν με δίκη τους καθαρά υπαιτιότητα απαξιώνουν τον βασικό φορέα είσπραξης χρημάτων για το αγαπημένο μας κρατος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
  1. @htheoharis Έχετε μιλήσει ποτέ με λογιστή; Όχι αυτούς των καναλιών, τους άλλους. Είναι δυνατόν συγκεντρωτικές ανά μήνα; Ποιος το σκέφτηκε;

  2. @pandelos δεν γίνεται χωρίς μηχανογραφική υποστήριξη

  3. @htheoharis Μήπως λοιπόν πρώτα να αναβαθμιστεί το taxisnet και μετά να συζητήσουμε τέτοια αλλαγή;

  4. @pandelos όχι του TAXISnet. Των επιχειρήσεων

  5. @htheoharis Οι μεγάλες επιχειρήσεις μπορούν. Οι μικροί; Και το taxisnet αντέχει τέτοιο όγκο; Ή θα ζητάμε συνεχώς παρατάσεις όπως σήμερα;

  6. @ststam @pandelos @htheoharis θεωρω οτι δεν μπορει καθημερινα να αυξανονται οι υποχρεωσεις των συνεπων φορ/νων ,επειδη υπαρχει φοροδιαφυγη.

  7. @kklery1 Ως τώρα όλοι ζητούσαν όχι απλώς την συγκεντρωτική κάθε μήνα αλλάonline σύνδεση ταμειακών και ERPΑυτό ευκολότερο; @ststam @pandelos

  8. @htheoharis @kklery1 @ststam @pandelos Η απόφαση είναι πρόχειρη. Επρεπε να γίνει μελέτη και να αναθεωρηθεί πλήρως το πλαίσιο.

  9. @Taxheaven @kklery1 @ststam @pandelos όχι απόφαση. Σε διαβούλευση είναι.Παρακαλώ για τις εμπεριστατένεδ εναλλακτικές σας. Θα τις εξετάσουμε

     

    ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...