Προς το περιεχόμενο
  • 0

Τα Τιτιβίσματα του αγαπητού κου Θεοχάρη Το (αν)επίσημο ΦΕΚ


ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

Ερώτηση

Καλοί μου συνάδελφοι

Είναι γεγονός ότι  το τελευταίο διάστημα οι αποφάσεις δεν δημοσιεύονται έγκαιρα στις ηλεκτρονικές σελίδες του Υπ Οικονομικών, ούτε  στο ΦΕΚ,

Αλλά επειδή αυτή η κυβέρνηση φροντίζει πριν από μας για μας, έχει αναθέσει στον κο Θεοχάρη να αναγγέλλει τι ΘΑ ισχύσει στα πεζά φορολογικά μας προβλήματα (παρατάσεις, αποφάσεις που ΘΑ ληφθούν κλπ κλπ

Γιαυτό ανοίγω το θέμα αυτό έτσι όσοι παρακολουθούν τα ως άνω τιτιβίσματα να ενημερώνουν και τους υπολοίπους για το τι ΘΑ αποφασίσει ο κος Θεοχάρης και κατ επέκταση  η κυβέρνηση. Σα μια μόνιμη σύνδεση με τον κο Λεφάκη να πούμε ή την κα Λίτσα Πατέρα αλλά με προγνώσεις εγγυημένες εκατό στα εκατό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 326
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Νομίζω το αστείο με ενημέρωση για τόσο σοβαρά θέματα μέσω tweeter παρατράβηξε συναδελφοί...Κάτι επίσημο σαν ενημέρωση θα έχουμε επιτέλους?ΕΛΕΟΣ

 

Δηλαδή δεν έχεις ?

Δηλαδ'η τι 'αλλο να κάνουμε να ρέρθουμε στο γραφείο σας.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δηλαδή δεν έχεις ?

Δηλαδ'η τι 'αλλο να κάνουμε να ρέρθουμε στο γραφείο σας.;

 

Εσύ να μας Twitάρεις .. γιατί μπαίνουμε στην αρχή του θέματος και όχι στο τελευταίο μη αναγνωσμένο σχόλιο.. :angry: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
c8wxh82kaqz7otj9g1uk_normal.jpegHarry Theoharis ‏@htheoharis

@hrdoukas Αρχείο θα έχουμε όχι όμως γρήγορα. Η διασταύρωση θα γίνει

 

 

Υ.Γ. και αν γίνει η διασταύρωση.. ποια η ποινή του Christos για τα 0,46 λεπτά που θα αποκρύψει?

εεε μα!!! τόση τρομολαγνεία πια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

...................

Δηλαδ'η τι 'αλλο να κάνουμε να ρέρθουμε στο γραφείο σας.;

 

 

Πολύ καλή ίδεα Κώστα ....... Πότε να σε περιμένουμε ???? Μη τάζεις ...... :D  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συγνώμη, αλλά ... 

 

Ρε σεις

Μην μου  γ@μήτε το θέμα

Εγώ στα σοβαρά το έφτιαξα για να παίρνουμε έγκαιρα χαμπάρι τι θα γίνει στο άμεσο μέλλον μας 

 

όταν έγραφες:

 

σε επείγον τηλεγράφημα που στάλθηκε στις ΔΟΥ , δόθηκαν οδηγίες στους υπαλλήλους, όταν οι φορολογούμενοι προσέρχονται για κάποια υπόθεσή τους στις εφορίες και προσκομίζουν αντίγραφο των τιτιβισμάτων του κου Θεοχάρη με το οποίο δίνεται οποιαδήποτε λύση ή απόφαση , να γίνεται δεκτό 

 

το έκανες για να δώσεις έμφαση στην σοβαρότητα του θέματος !?!?!?!?!?

 

... ενώ δεν είχες καμία πρόθεση να διακωμωδήσεις την κατάσταση ??????  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εεε μα!!! τόση τρομολαγνεία πια!!

Οχι δεν μιλάμε για τρομολαγνεία πιά, μιλάμε ότι θα τα βάζουν με μας που δεν τους το είπαμε(όταν λέω εμάς τους λογιστές εννοώ), γιατί όταν κάνουν μόνοι τους την δήλωση και κάνουν τα λάθη δεν μιλάνε όταν όμως την κάνουν λογιστές μας βρίζουν. Οι δε συνάδελφοι από τις ΔΟΥ (εφοριακοί) ότι λάθος και να γίνει φταίει ο λογιστής σου........ΑΜΑΝ ΠΙΑ . Σήμερα ήρθε φορολογούμενος του οποίου πέθανε η σύζυγός του και πέρσι του έφτιαξα τα χαρτιά διακοπής της συζύγου του, ότι έκανα λάθος και του βάλανε πρόστιμο 200,00 ευρω.Που ακούστηκε αυτό.Εχει τύχει σε κάποιον συνάδελφο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

άσχετη ερώτηση...συνάδελφε το είδα και σε άλλο ποστ αυτό το λολ ή lol  τί ακριβώς σημαίνει?

Lauphing Out Loud.....ητοι ξεκαρδιζομαι στα γελια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εσύ να μας Twitάρεις .. γιατί μπαίνουμε στην αρχή του θέματος και όχι στο τελευταίο μη αναγνωσμένο σχόλιο.. :angry:

 

Μπράβο,

 

Το τακτοποίησε αμέσως !!!!!!!!!

 

Αυτά είναι  :)  :)  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οχι δεν μιλάμε για τρομολαγνεία πιά, μιλάμε ότι θα τα βάζουν με μας που δεν τους το είπαμε(όταν λέω εμάς τους λογιστές εννοώ), γιατί όταν κάνουν μόνοι τους την δήλωση και κάνουν τα λάθη δεν μιλάνε όταν όμως την κάνουν λογιστές μας βρίζουν. Οι δε συνάδελφοι από τις ΔΟΥ (εφοριακοί) ότι λάθος και να γίνει φταίει ο λογιστής σου........ΑΜΑΝ ΠΙΑ . Σήμερα ήρθε φορολογούμενος του οποίου πέθανε η σύζυγός του και πέρσι του έφτιαξα τα χαρτιά διακοπής της συζύγου του, ότι έκανα λάθος και του βάλανε πρόστιμο 200,00 ευρω.Που ακούστηκε αυτό.Εχει τύχει σε κάποιον συνάδελφο.....

 

Απλά τα πράγματα...

 

Φέτος θα υπογράφουν ΟΛΟΙ υπεύθυνη δήλωση οτι τα στοιχεία που παρείχαν είναι αληθή, οτι δεν έχουν άλλα αδήλωτα εισοδήματα και οτι αν προκύψουν από ελέγχους της εφορίας μη δηλωθέντα εισοδήματα, αναλαμβάνουν πλήρως την ευθύνη της μη δηλώσεώς τους, με τις όποιες επιπτώσεις.

 

Ονοματεπώνυμο ολογράφως (με μικρά γράμματα), ημερομηνία και υπογραφή.

 

Όποιος δεν... δεν έχει δήλωση.... Και ας πάνε στου Αυτιά και του Παπαδάκη να χτυπηθούν για το οτι δεν τους κάναμε τις δηλώσεις...

 

Πέρσι, ένας εξυπνούλης, ήθελε να δηλωθεί μέρος του εισοδήματός του σε πεδίο απαλλασσόμενο της έκτακτης εισφοράς γιατί... "έτσι το έκαναν και συνάδελφοί μου". Το δήλωσα κανονικά, του ήρθε φυσικά αυξημένο χρεωστικό εκκαθαριστικό και ήρθε στο γραφείο μου, απειλώντας με μήνυση... Σκέφτηκα "Τι διάολο το έχω το Sorbonne;" και άρχισα τα Γαλλικά. Φέτος αν τον δω από την είσοδο, θα του ρίξω Φλύτ να ξεκουμπιστεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αφου κανείς δεν μπορεί να μας ενημερώνει εγκαίρως τουλάχιστον εύχομαι να τουιτάρει σωστά και έγκαιρα ο κος Θεοχάρης και στον συνάδελφο κο ΧΑΛΚΙΔΕΟ ενα μεγάλο ευχαριστώ απο ολους μας που σκέφτηκε να ανοίξει το συγκεκριμένο θέμα και να μας ενημερώνει έγκαιρα για τα σφυρίγματα του κου Θεοχάρη!

 

Καλό κουράγιο σε όλους μας!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Γνώμη μου είναι ότι ο άνθρωπος προσπαθεί να μας βοηθήσει παρακάμπτωντας την στρατιωτικού τύπου ιεραρχία στην ενημέρωση . Επίσης γνώμη μου είναι ότι οι καρακάξες και τα παπαγαλάκια  θα προσπαθήσουν να του  "κόψουν" το κελάηδισμα   και αν συμβεί αυτό ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ θα ΧΑΣΟΥΜΕ

 

συμφωνω απολυτα

μου αρεσει πως εστω και ενας προσπαθει να ενημερωσει τον κοσμο αμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εσύ να μας Twitάρεις .. γιατί μπαίνουμε στην αρχή του θέματος και όχι στο τελευταίο μη αναγνωσμένο σχόλιο.. :angry:

Λοιπάμε θανάση αλλά αυτό δεν γίνεται . Είναι αδύνατον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δεν το βλεπω...

 

Χρύσα, βγήκα και ξαναμπήκα και έστρωσε ... μακάρι να μην ξαναχαλάσει (με βγάζει στο τελευταίο μη αναγνωσμένο, όπως πριν) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οχι δεν μιλάμε για τρομολαγνεία πιά, μιλάμε ότι θα τα βάζουν με μας που δεν τους το είπαμε(όταν λέω εμάς τους λογιστές εννοώ), γιατί όταν κάνουν μόνοι τους την δήλωση και κάνουν τα λάθη δεν μιλάνε όταν όμως την κάνουν λογιστές μας βρίζουν. Οι δε συνάδελφοι από τις ΔΟΥ (εφοριακοί) ότι λάθος και να γίνει φταίει ο λογιστής σου........ΑΜΑΝ ΠΙΑ . Σήμερα ήρθε φορολογούμενος του οποίου πέθανε η σύζυγός του και πέρσι του έφτιαξα τα χαρτιά διακοπής της συζύγου του, ότι έκανα λάθος και του βάλανε πρόστιμο 200,00 ευρω.Που ακούστηκε αυτό.Εχει τύχει σε κάποιον συνάδελφο.....

Συναδέλφισσα καλησπέρα!!στο πόστ μου στην λέξη ΄'τρομολάγνους' αναφέρομαι στους νομοθέτες, τους υψηλά ιστάμενους και τα παπαγαλάκια των ΜΜΕ που φοβερίζουν τον κόσμο γενικώς και όχι στους πελάτες μας όταν μας ζητούν και πολύ σωστά να είμαστε αντάξιοι της δουλειάς που πληρωθήκαμε. Στην προκειμένη δλδ για 0,46 του ευρώ παράληψη που αναφέρει και ο κ.SOULIS πολύ σωστά, τι θα μας κάνουν;;  πόσο πρόστιμο θα πληρώσουμε αν πληρώσουμε;; άρα δεν έχει ουσία τόσος τρόμος με τα τις πεντάρες και τις δεκάρες, σωστά;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και για το Ε9 

 

 

  1. @htheoharis Ε9 ποτε ειναι καταλυτικη ημερομηνια για τελευταιες διορθωσεις προηγουμενων ετων??? Και ποτε ξεκιναει για τις δηλωσεις του '13?

     

@mattlazarou μέχρι να στείλουμε το αντίστοιχο έτος. Σε λίγες μέρες για το 2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το ότι υπάρχει ένας άνθρωπος που μας ενημερώνει άμεσα και επίσημα εκτιμήστε το, το πως θα έπρεπε να λειτουργεί το Υπ.Οικ. και γενικώς το Δημόσιο το ξέρουμε όλοι μας. Η ουσία είναι η άμεση ενημέρωση εγώ έκανα λογ/σμό στο twitter γι αυτό και μόνο το λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...