Προς το περιεχόμενο

ΝΕΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ ΙΟΥΝΙΟΥ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ισχύσουν όλα αυτά που διαρρέουν (90% προκ/λη φόρου,φορολόγηση απζ απόλυσης απο το 1ο ευρώ) κλπ,

τότε μιλάμε για την ταφόπλακα στην μικρομεσαία επιχ/ση .

Επόμενο τους βήμα είναι να κάνουν μειδοτικό διαγωνισμό για την ανεύρεση μουσικοσυνθέτη που θα συνθέσει το ρέκβιεμ των μικρομεσαίων επιχ/σεων

 

ΞΕΦΤΙΛΕΣ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ισχύουν είναι "βαριά" λέξη για τα φορολογικά νομοσχέδια στις μέρες μας.

Ναι στο προσχέδιο υπάρχουν αυτές οι διατάξεις , όμως δεν γνωρίζει κανείς ποιες από αυτές θα μείνουν και ποιες θα τροποποιηθούν.

Το προσχέδιο που έχει διαρρεύσει στους δημοσιογράφους και το οποίο διαψεύδει το υπουργείο (κακώς) είναι σε πρώιμο στάδιο . Κάποια άρθρα λείπουν εντελώς και κάποια χρειάζονται διευκρινήσεις.

Έχουμε καιρό ακόμα θα βγουν και άλλα προσχέδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαρια δεν ειναι η λεξη.....βαρυ ειναι αυτο που πεφτει στο κεφαλι μας

 

και ολα τα προσχεδια εδειχναν μια χαρα τις προθεσεις τους .

 

κι αυτο επισης δειχνει οτι ελπιδα για αλλαγη και ελαφρυνση δεν υπαρχει στον οριζοντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα έτσι δε γίνεται πάντα?

 

διαρρέουν τυχαία όλα αυτά? όχι βέβαια....

 

δίνουν το χαρτάκι στα ΜΜΕ για να μετρήσουν αντιδράσεις..

 

δημοσκόπηση κάνουν προς το παρόν..και όταν θα έλθει η κατάλληλη στιγμή θα πέσει ο πέλεκυς και θα είναι βαρύς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστευω οτι πχ η προκαταβολη φορου δε θα ειναι 90% θα ειναι 85%, κ θα βγουν ολοι κ θα πουν τι ωραια! κατι εγινε παλεψαν κ κατι πετυχαν. μας κοροιδευουν. θα κλεισουν παρα πολλες επιχειρησεις κ θα τρεχουμε ολοι κ θα παρακαλαμε οπως ειδα σημερα να μας παρουν για 4 κατοσταρικα ανασφαλιστοι κ θα ειμαστε κ ευτυχισμενοι. κουνια που μας κουναγε.! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα έτσι δε γίνεται πάντα?

 

διαρρέουν τυχαία όλα αυτά? όχι βέβαια....

 

δίνουν το χαρτάκι στα ΜΜΕ για να μετρήσουν αντιδράσεις..

 

δημοσκόπηση κάνουν προς το παρόν..και όταν θα έλθει η κατάλληλη στιγμή θα πέσει ο πέλεκυς και θα είναι βαρύς..

 

Ο πέλεκυς θα είναι βαρύς και στο κεφάλι τους συνάδελφε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πέλεκυς θα είναι βαρύς και στο κεφάλι τους συνάδελφε. 

δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος πάνω σ αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος πάνω σ αυτό..

Ούτε κι εγώ δυστυχώς...βλέπεις κανέναν να αντιδράει; μια χαρά την περνάνε ακόμα, μήπως τελικά όντως μας ψεκάζουνε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστευω οτι πχ η προκαταβολη φορου δε θα ειναι 90% θα ειναι 85%, κ θα βγουν ολοι κ θα πουν τι ωραια! κατι εγινε παλεψαν κ κατι πετυχαν. μας κοροιδευουν. θα κλεισουν παρα πολλες επιχειρησεις κ θα τρεχουμε ολοι κ θα παρακαλαμε οπως ειδα σημερα να μας παρουν για 4 κατοσταρικα ανασφαλιστοι κ θα ειμαστε κ ευτυχισμενοι. κουνια που μας κουναγε.! :(

Aντε και να είναι 85%.Απο ποιούς την ζητάνε?

Απο αυτούς που παλεύουν καθημερινά για να ζήσουν τις οικογένειές τους,έχουν μείωση τζίρου 40%-60% και αγοράζουν με 13% και πουλάνε με 23%?

 

Απο αυτούς???

 

Θα το πω άλλη μια φορά

 

Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Ε Σ !!!!

 

Συνάδελφοι ,θεωρώ πώς πρέπει να αντιδράσουμε έντονα γιάυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε κι εγώ δυστυχώς...βλέπεις κανέναν να αντιδράει; μια χαρά την περνάνε ακόμα, μήπως τελικά όντως μας ψεκάζουνε; 

δεν πιστευω οτι μας ψεκαζουν, αλλα πιστευω οτι φοβαμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη μασατε βρε... απλως σου λενε ευγενικα... τι εγινε εσυ ακομα να κλεισεις αντε γρηγορα τελειωνε και κλεισε γιατι μας εμποδιζεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άλλη ταφόπλακα ???

 

Αυτός δεν είναι ταφος .

 

αυτό είναι ........

 

τι διαολο ειναι , πες το και στερεψε η φαντασια μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να δω ολους εμας απο μια γωνια του χρονου που θα λεμε στο καθε ταλαιπωρημενο πελατη μας ξερεις εβγαλες 10000 ευρω κερδη το 2012 πληρωσες 500+275+650 αλλα τωρα επειδη σε αγαπαει το κρατος θα πληρωσεις 2600+2065+650            LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να δω ολους εμας απο μια γωνια του χρονου που θα λεμε στο καθε ταλαιπωρημενο πελατη μας ξερεις εβγαλες 10000 ευρω κερδη το 2012 πληρωσες 500+275+650 αλλα τωρα επειδη σε αγαπαει το κρατος θα πληρωσεις 2600+2065+650            LOL

 

πιο ταλαιπωρημενος απο μας δεν πιστευω να ειναι κανενας πελατης μας του χρονου...

 

και επισης δεν εχουμε και κανεναν να μας παρηγορει και να τον εχουμε και απληρωτο.

 

ο ψυχολογος δεν δινει βερεσε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστευω οτι πχ η προκαταβολη φορου δε θα ειναι 90% θα ειναι 85%, κ θα βγουν ολοι κ θα πουν τι ωραια! κατι εγινε παλεψαν κ κατι πετυχαν. μας κοροιδευουν. θα κλεισουν παρα πολλες επιχειρησεις κ θα τρεχουμε ολοι κ θα παρακαλαμε οπως ειδα σημερα να μας παρουν για 4 κατοσταρικα ανασφαλιστοι κ θα ειμαστε κ ευτυχισμενοι. κουνια που μας κουναγε.! :(

80% και θα τους πούμε και ευχαριστώ... Οπως με το 26%. Άρχισαν από 35-33-29-26% 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο ταλαιπωρημενος απο μας δεν πιστευω να ειναι κανενας πελατης μας του χρονου...

 

και επισης δεν εχουμε και κανεναν να μας παρηγορει και να τον εχουμε και απληρωτο.

 

ο ψυχολογος δεν δινει βερεσε ...

Προσωπικά μου έτυχε περίπτωση πελάτισσας (ιδιώτης) που πήρε πριν λίγους μήνες να με ρωτήσει αν πρέπει να κάνουμε Ε9 και στη διάρκεια της κλήσης έβαλε τα κλάματα και άρχισε να μου λέει ότι δεν τους έχουν μείνει λεφτά, τους τα παίρνει όλα το κράτος και δε μπορούν να βοηθήσουν και τα παιδιά τους κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο ο κλαδος μας τρωει μεγαλες σφαλιαρες... ενα ποσοστο των πελατων μας δεν μας εχει πληρωσει... "χρωσταμε" σε εφορια σε ενοικια σε εταιρειες λογισμικου και γενικα ακους και το κλασσικο ελα μωρε εσυ τη αναγκη εχεις... σιγα και αμα ενημερωσεις ενα βιβλιο και δεν πληρωθηκες τι εχασες μερικες ωρες μονο και τρελαινομαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μου έτυχε περίπτωση πελάτισσας (ιδιώτης) που πήρε πριν λίγους μήνες να με ρωτήσει αν πρέπει να κάνουμε Ε9 και στη διάρκεια της κλήσης έβαλε τα κλάματα και άρχισε να μου λέει ότι δεν τους έχουν μείνει λεφτά, τους τα παίρνει όλα το κράτος και δε μπορούν να βοηθήσουν και τα παιδιά τους κλπ...

 

 

πολλοι συναδελφοι ειναι σε αυτη την κατασταση , μονο που κλαινε μονοι τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 η τρόικα ζητάει να ελεχθούν οι δικηγόροι και οι γιατροί γιατί φοροδιαφεύγουν..

 

το σχέδιο γνωστό..

 

θα στρέψουν πάλι με πλαστά δημοσιεύματα, την μία τάξη ενάντια στην άλλη, καθώς αυτοί θα ψηφίζουν ανενόχλητοι  τις επιταγές των αφεντικών τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...