Προς το περιεχόμενο

Ε5 - προβλήματα κατά την υποβολή των δηλώσεων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

 

 

έκανα λάθος στην αναμόρφωση.... και τώρα το είδα  :( , τί κάνω τώρα?????  'Εχει τύχει σε κανέναν???? :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα...

 

στείλτην ξανά από την ανεξάρτητη εφαρμογή..

 

όταν και άμα δουλέψει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα...

 

στείλτην ξανά από την ανεξάρτητη εφαρμογή..

 

όταν και άμα δουλέψει..

Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Η ECON ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ

Σας ενημερώνει και σας υπενθυμίζει

“Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ

ΕΠΕΝΔΥΣΗ”

Ε.ΦΟ.Β.Ε. - Παράταση προθεσμίας υποβολής δήλωσης φορολογίας εισοδήματος (Ε5) Ο.Ε., Ε.Ε., ΑΣΤΙΚΩΝ ΑΦΑΝΩΝ ή ΣΥΜΜΕΤΟΧΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ

Η Ένωση ΦΟροτεχνών Βορείου Ελλάδος σας ενημερώνει:

Η υποβολή δήλωσης φορολογίας εισοδήματος (Ε5) των Ο.Ε., Ε.Ε., ΑΣΤΙΚΩΝ, ΑΦΑΝΩΝ ή ΣΥΜΜΕΤΟΧΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ, ΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΠΡΑΞΙΩΝ, που η καταληκτική ημερομηνία υποβολής τους είναι η 31η Μαΐου 2013,παρατείνεται μέχρι τις 17 Ιουνίου 2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ξερει καποιος αν στην κατασταση φορολογικης αναμορφωσης,στην τριτη σελιδα ,στους λοιπους φορους ΚΩΔ 1213 μπαινει η εισφορα αλληλεγγυης?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BASOIKO,στον κωδ.1213 να αναφερεις ονομαστικα το ειδος του φορου και θα εισαι οκ.

Μηπως εστειλε κανεις συναδελφος σημερα στο taxis, Ε5? Σε μενα βγαζει μηνυμα οτι δεν επιτρεπεται η υποβολη εκπροθεσμης πιστωτικης η μηδενικης δηλωσης.

Δοθηκε τελικα η δεν δοθηκε η κολοπαραταση μεχρι 17/6?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BASOIKO,στον κωδ.1213 να αναφερεις ονομαστικα το ειδος του φορου και θα εισαι οκ.

Μηπως εστειλε κανεις συναδελφος σημερα στο taxis, Ε5? Σε μενα βγαζει μηνυμα οτι δεν επιτρεπεται η υποβολη εκπροθεσμης πιστωτικης η μηδενικης δηλωσης.

Δοθηκε τελικα η δεν δοθηκε η κολοπαραταση μεχρι 17/6?

 

Και εμένα τα ιδία... τι παίζει μα την εφαρμογη δεν μπορώ να καταλάβω... όχι τίποτε άλλο, αλλά τις είχα όλες έτοιμες και δεν τις έστελνα γιατί άκουγα ότι έκανε κουλά το σύστημα και είπα να το αφήσω λίγες μέρες μια και θα πάρει παράταση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα τα ιδία... τι παίζει μα την εφαρμογη δεν μπορώ να καταλάβω... όχι τίποτε άλλο, αλλά τις είχα όλες έτοιμες και δεν τις έστελνα γιατί άκουγα ότι έκανε κουλά το σύστημα και είπα να το αφήσω λίγες μέρες μια και θα πάρει παράταση....

Μηπως τελικα η παραταση αφορα τις Ο.Ε.,Ε.Ε. κλπ με χρεωστικο?

GUS τι λες επ αυτου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε, καλημέρα, η παράταση δεν κάνει τέτοια διάκριση :

Παράταση προθεσμιών υποβολής δηλώσεων εισοδήματος νομικών προσώπων

[30.05.2013]

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
Νίκης 5-7
10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
 
Tηλ.: 210-3332553/4
Fax: 210-3332559
e-mail: [email protected]

Πέμπτη, 30 Μαΐου 2013

Δελτίο Τύπου

Απόφαση του Υφυπουργού Οικονομικών κ. Γεωργίου Μαυραγάνη για την παράταση προθεσμιών υποβολής δηλώσεων εισοδήματος
 

Με απόφαση του Υφυπουργού Οικονομικών κ. Γεωργίου Μαυραγάνη,παρατείνεται μέχρι και την 17η Ιουνίου 2013 η προθεσμία (λήγει στις 31 Μαΐου 2013) υποβολής των ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους της παρ. 4 του άρθρου 2 του ΚΦΕ (Ο.Ε., Ε.Ε., κτλ.), που η υποβολή τους γίνεται με τη χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας μέσω διαδικτύου και ανεξάρτητα από το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ τους. 

Η προθεσμία υποβολής δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος, ισχύει και για τις εταιρείες που υποβάλλουν τις δηλώσεις φορολογίας εισοδήματός τους σε φυσική μορφή στην Δ.Ο.Υ., εκτός αυτών που προβλέπεται κατά περίπτωση ειδικότερη προθεσμία από τις διατάξεις του άρθρου 64 του Κ.Φ.Ε. ( περιπτώσεις δ΄, ε΄ και στ΄ της παραγράφου 1).

Επίσης,
 παρατείνεται μέχρι και την 28η Ιουνίου 2013 η προθεσμία (που λήγει στις 31 Μαΐου 2013) υποβολής των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος που ορίζεται με την περίπτωση α’ της παραγράφου 2 του άρθρου 107 του Κώδικα Φορολογίας Εισοδήματος για τα νομικά πρόσωπα της παραγράφου 1 του άρθρου 101 του ν.2238/1994 (Α.Ε., Ε.Π.Ε., κλπ.). 

Η προθεσμία ισχύει και για τα νομικά πρόσωπα που υποβάλλουν τις δηλώσεις φορολογίας εισοδήματός τους σε φυσική μορφή στην Δ.Ο.Υ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφε Σαρακηνε την ειχα διαβασει τη συγκεκριμμενη ανακοινωση οταν εκδοθηκε.

Μηπως μπορεις να δωσεις εξηγηση γιατι δεν μου επιτρεπει το taxisnet να υποβαλω πιστωτικο Ε5 και μου λεει οτι δεν επιτρεπεται η υποβολη εκπροθεσμης πιστωτικης η μηδενικης δηλωσης? Σ ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε, καλημέρα, η παράταση δεν κάνει τέτοια διάκριση :

Παράταση προθεσμιών υποβολής δηλώσεων εισοδήματος νομικών προσώπων

[30.05.2013]

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

Νίκης 5-7

10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ 

Tηλ.: 210-3332553/4

Fax: 210-3332559

e-mail: [email protected]

Πέμπτη, 30 Μαΐου 2013

Δελτίο Τύπου

Απόφαση του Υφυπουργού Οικονομικών κ. Γεωργίου Μαυραγάνη για την παράταση προθεσμιών υποβολής δηλώσεων εισοδήματος 

Με απόφαση του Υφυπουργού Οικονομικών κ. Γεωργίου Μαυραγάνη,παρατείνεται μέχρι και την 17η Ιουνίου 2013 η προθεσμία (λήγει στις 31 Μαΐου 2013) υποβολής των ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους της παρ. 4 του άρθρου 2 του ΚΦΕ (Ο.Ε., Ε.Ε., κτλ.), που η υποβολή τους γίνεται με τη χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας μέσω διαδικτύου και ανεξάρτητα από το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ τους. 

Η προθεσμία υποβολής δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος, ισχύει και για τις εταιρείες που υποβάλλουν τις δηλώσεις φορολογίας εισοδήματός τους σε φυσική μορφή στην Δ.Ο.Υ., εκτός αυτών που προβλέπεται κατά περίπτωση ειδικότερη προθεσμία από τις διατάξεις του άρθρου 64 του Κ.Φ.Ε. ( περιπτώσεις δ΄, ε΄ και στ΄ της παραγράφου 1).

Επίσης, παρατείνεται μέχρι και την 28η Ιουνίου 2013 η προθεσμία (που λήγει στις 31 Μαΐου 2013) υποβολής των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος που ορίζεται με την περίπτωση α’ της παραγράφου 2 του άρθρου 107 του Κώδικα Φορολογίας Εισοδήματος για τα νομικά πρόσωπα της παραγράφου 1 του άρθρου 101 του ν.2238/1994 (Α.Ε., Ε.Π.Ε., κλπ.). 

Η προθεσμία ισχύει και για τα νομικά πρόσωπα που υποβάλλουν τις δηλώσεις φορολογίας εισοδήματός τους σε φυσική μορφή στην Δ.Ο.Υ.

Συναδελφε Σαρακηνε την ειχα διαβασει τη συγκεκριμμενη ανακοινωση οταν εκδοθηκε.

Μηπως μπορεις να δωσεις εξηγηση γιατι δεν μου επιτρεπει το taxisnet να υποβαλω πιστωτικο Ε5 και μου λεει οτι δεν επιτρεπεται η υποβολη εκπροθεσμης πιστωτικης η μηδενικης δηλωσης? Σ ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφε Σαρακηνε την ειχα διαβασει τη συγκεκριμμενη ανακοινωση οταν εκδοθηκε.

Μηπως μπορεις να δωσεις εξηγηση γιατι δεν μου επιτρεπει το taxisnet να υποβαλω πιστωτικο Ε5 και μου λεει οτι δεν επιτρεπεται η υποβολη εκπροθεσμης πιστωτικης η μηδενικης δηλωσης? Σ ευχαριστω.

Ομολογώ ότι δεν γνωρίζω, μάλλον πρέπει να προστρέξεις στον (Θεού)Χάρη, άλλωστε και οι δυό το ίδιο όνομα έχουν, όπως παρατήρησε εύστοχα η Χρύσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογώ ότι δεν γνωρίζω, μάλλον πρέπει να προστρέξεις στον (Θεού)Χάρη, άλλωστε και οι δυό το ίδιο όνομα έχουν, όπως παρατήρησε εύστοχα η Χρύσα...

Σαρακινε φιλε μου η Χρυσα ευστοχα παρατηρησε την (Θεου)Χαρη,αλλα μην ξεχναμε οτι ανελαβε νεος και μεχρι να μαθει τα κατατοπια......η ψυχη μου στην κουλουρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογώ ότι δεν γνωρίζω, μάλλον πρέπει να προστρέξεις στον (Θεού)Χάρη, άλλωστε και οι δυό το ίδιο όνομα έχουν, όπως παρατήρησε εύστοχα η Χρύσα...

 

Πιστεύω για τον ίδιο λόγο που υπέβαλα κι εγώ χρεωστική δήλωση, σήμερα, και μου έβαλε πρόστιμο 1% για εκπρόθεσμη υποβολή. Τι άλλο θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατί βιάζεστε να στείλετε τις έτοιμες δηλώσεις σας;
Βγήκε ανακοίνωση που μιλάει ότι υπάρχει Απόφαση με την οποία παρατείνεται η υποβολή. Αύριο, μεθαύριο που θα βγει το κείμενο της Απόφασης, τότε θα ενημερωθεί το Taxis ;)
Για τις φαινόμενες ως εκπρόθεσμες, επικοινωνείστε με το Taxis για λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...