Jump to content
  • 0

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΠΟ ΓΡΑΦΕΙΟ 19,00 ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ?

Question

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ . ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΣΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΟΥΠΟΝΙΩΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ.

19,00 Ε1 & ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΕΝΤΥΠΟ +9,00 ΕΥΡΩ, ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΣΑΣ.

ΔΕ ΛΕΩ ΚΑΛΟΣ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΞΕΥΤΕΛΙΖΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΑΣ?

• Answers 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Popular Posts

Μια μικρή ιστορία...... Σωτήριο Ετος 2012 (15/5/2012) Ερχεται φορολογούμενος στο γραφείο να του συντάξουμε την φορολογική δήλωση....Ερωτά την αμοιβή μας και δέχετε απάντηση 60ευρώ... Απαντ. Ειστε ακ

μην μασας μεγαλε ο ανταγωνισμος  θα ριξει την δηλωση στο 1 ευρω   αφου να φανταστεις χθες κοιταζα μια δηλωση για δεκα δευτερολεπτα και συμπληρωθηκε μονη της   και σταλθηκε και ηλεκτρονικα   και

Μπράβο σου , αν και οικονομολόγος θεωρείς ότι όλα αυτά που μας αράδιασες αρμόζουν στην επιστημονική σου κατάρτηση? Aν ναι σου αξίζουν συγχαρητήρια για τα όσα μας καταλογίζεις σας λογιστές της αρπακτής

Recommended Posts

• 0

Στο Βερολίνο οι φοροτεχνικοί χρεώνουν 100 ευρώ για τη σύνταξη της φορολογικής δήλωσης μου έλεγε χθες μια φίλη που ζει εκεί.

Το 'σκασε το κατοστάρικο! ...και μισθωτή ε;

Επίσης, δεν είναι ανάγκη να παίρνουμε στα σοβαρά το κάθε άσχετο troll που γράφει στο forum. Γλυτώνει λίγα bytes ο server, λίγο χρόνο και λίγη ψυχική ηρεμία εμείς.

• 0

Δυστυχώς κάθε χρόνο τέτοια εποχή συμβαίνουν τα ίδια...ξαφνικά γεμίζουν από τις εφημερίδες μέχρι τις κολώνες της ΔΕΗ "δηλώσεις από 20€, δηλώσεις με δόσεις, δηλώσεις ότι δώσεις, δηλώσεις τζάμπα ο Θεοδόσης"....κάθε χρόνο όμως η κατάληξη θα είναι ίδια...στο τέλος έρχεται ο πελάτης μπινελικώνοντας τον φθηνό και σου ζητάει να βγάλεις το φίδι από την τρύπα. Το θέμα είναι ότι ο κλάδος είναι πέρα για πέρα υποβαθμισμένος και απαξιωμένος...ακούς δεξιά και αριστερά "έλα μωρέ για να συμπληρώσει δυο κουτάκια σου πήρε τόσα?!" και λοιπές μακακίες...δηλαδή ο γιατρός και ο δικηγόρος σπουδάσανε και εμείς απλά μάθαμε με την Θεία Φώτιση?

Το 2006 όντας στρατιώτης δεν μπόρεσα να στείλω εγώ τις δηλώσεις της οικογένειας (τις έκανα από φοιτητής για να μαθαίνω...υγ. ευχαριστώ πατέρα που έμαθα πάνω σου :) ), ο πατέρας μου δεν με άκουσε να τις πάει σε συγκεκριμένο συνάδελφο που του είπα :angry:  και τις έδωσε έτσι σε μια κοπέλα που "δούλευε" με αυτόν τον τρόπο (τώρα όμως που ο γιος είναι λογιστής νευριάζει που βλέπει τέτοια αφισάκια στις κολώνες!!!)....το αποτέλεσμα : ήθελα να πάρω αυτοκίνητο και δεν είχα παραλάβει εκκαθαριστικό...αφού ούτε η ΔΟΥ είχε παραλάβει δήλωση δική μου ή του πατέρα μου...και το 20άρικο/δήλωση όμως νταγκα νταγκα νταγκα που έλεγε και ο Βουτσάς και το πρόστιμο για εκπρόθεσμη υποβολή νταγκα νταγκα και φυσικά τις έφτιαξα μόνος μου στο τέλος...το συμπέρασμα : το φθηνό τελικά κοστίζει ακριβότερα!!!

Για τους δε τηρούντες βιβλία από 50€/τρίμηνο τι να πω...κι εγώ στο ξεκίνημά μου είμαι αλλά προτιμώ να έχω 5 πελάτες με καλή τιμή και ποιότητα υπηρεσιών από την πλευρά μου παρά 15 με χαμηλή τιμή και ότι προλαβαίνω κάνω...

• 0

Εγώ θα διαφωνήσω και μάλιστα κάθετα...κυρίως γιατί γνωρίζω αρκετούς λογιστές κατά τα άλλα συναδέλφους που λένε ότι δεν παίρνουν κάτω από 50€ και τελικά μαθαίνουμε ότι δεν παίρνουν πάνω από 20€...Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν ο τύπος που διαφημίζεται θέλει να δουλεύει τσάμπα δικαίωμά του... Ο τραγέλαφος της υπόθεσης δεν είναι η χαμηλή αμοιβή και το κουπόνι αλλά η αναφορά σε δεοντολογίες εθιμικού δικαίου... 

• 0

Εγώ θα διαφωνήσω και μάλιστα κάθετα...κυρίως γιατί γνωρίζω αρκετούς λογιστές κατά τα άλλα συναδέλφους που λένε ότι δεν παίρνουν κάτω από 50€ και τελικά μαθαίνουμε ότι δεν παίρνουν πάνω από 20€...

Σωστός...

• 0

Ότι ναι ο καθένας κάνει συνάδελφοι.Ο χρόνος θα τα δείξει όλα.Εμένα ήρθε χτές ένας ταξιτζής που μου είπε οτι έδινε 20 ευρώ το τρίμηνο και 30 ευρώ τον χρόνο για την δήλωση.Άρα 4*20=80+30=110 ΕΥΡΩ!!!!!! Και ξέρετε γιατί ήρθε ε???Να του κάνω καλύτερη τιμή...χαχαααχχαα...Του απάντησα να πει στον λογιστή του να του δώσω και τους δικούς μου πελάτες να τους κρατάει με 7 ευρώ τον μήνα και γω να παίρνω τα υπόλοιπα.και φυσικά έφυγε...

• 0

Αυτος ο κοσμος ειναι τελειως αδικος.Αν λυπηθεις καποιον και του κανεις φθηνα η και δωρεαν την ΦΔ αυτος θα ειναι ο πρωτος που θα σου

κανει τα περισσοτερα παραπονα.Οταν ημουν νεος λογιστης πιστευα οτι κανοντας ποιο φθηνα τις ΦΔ θα αποκτουσα πολυ μεγαλη πελατεια.

Η πραξη ομως με διεψευσε.Οι περισσοτεροι απο αυτους τους πελατες ψαξαν για ακομη ποιο φθηνα.Τελικα αποδειχθηκε οτι ο κοσμος ειναι

τρελος.Οσο ποιο ακριβα παιρνεις τοσο ποιο καλο λογιστη σε θεωρουν.Και δεν τους χανεις απο πελατες.

Ειναι τελειως αδικο για ενα λογιστη να αμοιβετε με ψιχουλα σε ενα τοσο ψυχοφθορο επαγγελμα που χρειαζετε πολυ διαβασμα και συνεχη

ενημερωση.Οι αμοιβες ειναι αντιστροφως αναλογες με αυτα που προσφερεις.Τα δε φεσια ατελειωτα.Οι παντες θεωρουν το εξοδο του

λογιστη περιττο και θελουν να τον πληρωνουν τελευταιο.

• 0

Μετά από αρκετά έτη στο συγκεκριμένο επάγγελμα, χαρές και λύπες έχω να πω τα εξής

Ουδείς μεγαλύτερος εχθρός από τον ευεργετηθέντα.

Σπάζοντας τιμές,  εξαθλιώνουμε καταρχήν τον εαυτό μας και την οικογένεια μας. Βγάζοντας το όνομα του φθηνού μαζεύεις  χλημίτζουρες  τσιγκούνηδες απαιτητικούς  που θα σε παίρνουν τηλέφωνο ότι ώρα να είναι , που θα σε στήσουν στα 6 μέτρα άμα γίνει βλακεία , γιατί πολύ απλά δεν χαρίζουν του αγγέλου τους νερό.

Όσα καλά να του έχεις κάνει  θα σε αντικαταστήσει με τον επόμενο νέο πιο φθηνό που θα βρει  μπροστά του . Αποτέλεσμα έχει κάνει την δουλειά του όμορφα οικονομικά και συνεχίζει να την κάνει. Όσο πιο νωρίς καταλάβουμε ότι πρέπει να κρατάμε ένα επίπεδο να μην πέφτουμε θύματα στους θύτες τόσο καλύτερο για όλους μας.

Άλλωστε δεν συνάγει με το επίπεδο μόρφωσης που έχουμε στην τελική, να γινόμαστε θύματα. Μεγάλα παιδία είμαστε, ο καθένας μας λοιπόν είναι άξιος των αποφάσεων  που έχει πάρει.  

• 0

Αυτος ο κοσμος ειναι τελειως αδικος.Αν λυπηθεις καποιον και του κανεις φθηνα η και δωρεαν την ΦΔ αυτος θα ειναι ο πρωτος που θα σου

κανει τα περισσοτερα παραπονα.Οταν ημουν νεος λογιστης πιστευα οτι κανοντας ποιο φθηνα τις ΦΔ θα αποκτουσα πολυ μεγαλη πελατεια.

Η πραξη ομως με διεψευσε.Οι περισσοτεροι απο αυτους τους πελατες ψαξαν για ακομη ποιο φθηνα.Τελικα αποδειχθηκε οτι ο κοσμος ειναι

τρελος.Οσο ποιο ακριβα παιρνεις τοσο ποιο καλο λογιστη σε θεωρουν.Και δεν τους χανεις απο πελατες.

Ειναι τελειως αδικο για ενα λογιστη να αμοιβετε με ψιχουλα σε ενα τοσο ψυχοφθορο επαγγελμα που χρειαζετε πολυ διαβασμα και συνεχη

ενημερωση.Οι αμοιβες ειναι αντιστροφως αναλογες με αυτα που προσφερεις.Τα δε φεσια ατελειωτα.Οι παντες θεωρουν το εξοδο του

λογιστη περιττο και θελουν να τον πληρωνουν τελευταιο.

Συμφωνώ μαζί σας και λίγο πολύ όλοι έχουμε ανάλογα περιστατικά να πούμε... Πέρυσι τέτοιο καιρό ήρθε μια "πελάτισσα" να της κάνω την δήλωση και όταν της είπα τον φόρο που τελικά θα πληρώσει (100 ευρώ περίπου έβγαινε), μου έβαλε τις φωνές και εκτός ορίων μου είπε ότι στην τηλεόραση άκουσε (από τον Παπαδάκη, Αυτιά, κλπ) ότι δεν θα της βγει να πληρώσει με τα κριτήρια που έλεγαν αυτοί..... Άντε βγάλε άκρη..... Στο τέλος τα πήρα και εγώ στο κρανίο και της απάντησα ότι του χρόνου να πάει σε αυτούς για την δήλωσή της...

Φέτος με πήρε τηλέφωνο η ίδια και με ρώτησε για τις βεβαιώσεις από το ΙΚΑ και επίσης είπε ότι ο λογιστής μπορεί να τις βγάλει από το ιντερνετ.....έτσι της είπαν λέει...

Μπορεί να μου πει κάποιος πόσα χρήματα να της ζητήσω και εγώ με την σειρά μου, μόνο και μόνο για τα νεύρα που μου σπάει???

• 0

Πραγματικά είστε εκτός πραγματικότητας οι περισσότεροι λογιστές , καταρχήν το να κάνεις μια δήλωση είναι θέμα λεπτών και κατά δεύτερον αυτό απότελεί στρατηγική προσέλκυσης πελατών του παραπάνω γραφείου αφού αντί να πληρώνει για διαφήμιση πληρώνεται κιόλας αλλά που να καταλάβετε εσείς από οικονομικά και μάρκετινγκ, εσείς προφανώς περιμένετε να πληρώνεστε από πελάτες χωρίς να προσφέρετε τίποτα και προφανώς είστε της αρπακτής (να πάρετε όσα περισσότερα μπορείτε χωρίς να σας νοιάζει ο πελάτης μακροχρόνια), για κοιτάξτε λίγο και στο εξωτερικό για να καταλάβετε πως δουλεύουν οι επαγγελματίες ;)

μην μασας μεγαλε ο ανταγωνισμος  θα ριξει την δηλωση στο 1 ευρω

αφου να φανταστεις χθες κοιταζα μια δηλωση για δεκα δευτερολεπτα και συμπληρωθηκε μονη της

και σταλθηκε και ηλεκτρονικα

και μην σκεφτεις οτι γνωριζω το αντικειμενο

εγω ελαιοχρωματιστης ειμαι

αλλα τωρα που ανοιγει το επαγγελμα ειπα να προσπαθησω

10 sec x 6= 6 ευρω το λεπτο

360 ευρω η ωρα

απογειωνομαι κοροιδα

• 0

Μια μικρή ιστορία......

Σωτήριο Ετος 2012 (15/5/2012)

Ερχεται φορολογούμενος στο γραφείο να του συντάξουμε την φορολογική δήλωση....Ερωτά την αμοιβή μας και δέχετε απάντηση 60ευρώ... Απαντ. Ειστε ακριβός . Ειδα ταμπέλα που γράφει " φορολογικές δηλώσεις με 20 ευρώ". απαν. πηγαινε σε αυτον να σας την φτιαξει. 

κατα τον μηνα σεπτεμβριο εμφανιζεται παλι ο φορολογουμενος με το εκκαθαριστικο στο χερι. επρεπε να πληρωσει 3500€ ευρω. κοιταζω την δηλωση , την καταχωρω στο λογιστικο προγραμμα και βλεπω την εκκαθαριση να πρεπει να πληρωση 200 περιπου ευρω.... πριν του απαντησω βεβαια οτι η δηλωση ειναι λαθος του λεω οτι πρεπει να μιλησουμε για την αμοιβη του γραφειου. ΟΚ μου απανταει και του λεω οτι σε τετοιες περιπτωσεις η αμοιβη εξαρταται απο το υψος της διαφορας που θα γλυτωσεις και εχει ποσοστο 10%.. το δεχθηκε .. του λεω μετα το αποτελεσμα της δηλωσης και μενει μαλακας.- αμοιβη γραφειου 330ευρω για μια δηλωση που του ειχα ζητηση 60ευρω.Μακαρι να κανω ολοι αυτοι τις δηλωσεις με 20ευρω.... θα οικονομησω παλι..!!!!!!!!

αυτα ειναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! θα σας στειλω κοσμο παιδια!!!!!!!!!! καντε τις με 20€ και εγω μετα θα βρω τον τροπο..!!!!!!!!!

• 0

μην μασας μεγαλε ο ανταγωνισμος  θα ριξει την δηλωση στο 1 ευρω

αφου να φανταστεις χθες κοιταζα μια δηλωση για δεκα δευτερολεπτα και συμπληρωθηκε μονη της

και σταλθηκε και ηλεκτρονικα

και μην σκεφτεις οτι γνωριζω το αντικειμενο

εγω ελαιοχρωματιστης ειμαι

αλλα τωρα που ανοιγει το επαγγελμα ειπα να προσπαθησω

10 sec x 6= 6 ευρω το λεπτο

360 ευρω η ωρα

απογειωνομαι κοροιδα

0,80 ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΕΝΑ HOT DOG ....ΚΛΕΒΕΙΣ

• 0

Καλησπέρα συνάδελφοι, βλέπω ότι ασχολούμαστε όλοι με τον Κ.ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟ.......Αλλά μάλλον θα είναι από τους οικονομολόγους που έφεραν την Ελλάδα σε αυτή την κατάντια . Μήπως ήταν και κυβερνητικός  σύμβουλος για να μας αραδιάζει όλα αυτά :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

• 0

Μια μικρή ιστορία......

Ερχεται φορολογούμενος στο γραφείο να του συντάξουμε την φορολογική δήλωση....Ερωτά την αμοιβή μας και δέχετε απάντηση 60ευρώ... Απαντ. Ειστε ακριβός . Ειδα ταμπέλα που γράφει " φορολογικές δηλώσεις με 20 ευρώ". απαν. πηγαινε σε αυτον να σας την φτιαξει. 

κατα τον μηνα σεπτεμβριο εμφανιζεται παλι ο φορολογουμενος με το εκκαθαριστικο στο χερι. επρεπε να πληρωσει 3500€ ευρω. κοιταζω την δηλωση , την καταχωρω στο λογιστικο προγραμμα και βλεπω την εκκαθαριση να πρεπει να πληρωση 200 περιπου ευρω.... πριν του απαντησω βεβαια οτι η δηλωση ειναι λαθος του λεω οτι πρεπει να μιλησουμε για την αμοιβη του γραφειου. ΟΚ μου απανταει και του λεω οτι σε τετοιες περιπτωσεις η αμοιβη εξαρταται απο το υψος της διαφορας που θα γλυτωσεις και εχει ποσοστο 10%.. το δεχθηκε .. του λεω μετα το αποτελεσμα της δηλωσης και μενει μαλακας.- αμοιβη γραφειου 330ευρω για μια δηλωση που του ειχα ζητηση 60ευρω.Μακαρι να κανω ολοι αυτοι τις δηλωσεις με 20ευρω.... θα οικονομησω παλι..!!!!!!!!

αυτα ειναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! θα σας στειλω κοσμο παιδια!!!!!!!!!! καντε τις με 20€ και εγω μετα θα βρω τον τροπο..!!!!!!!!!

Και φυσικά στα 60€ ήσουν ακριβός συνάδελφε ενώ με τα 330€ έγινες και ήρωας!!! Ακριβώς έτσι πρέπει να αντιμετωπίζονται τέτοιες περιπτώσεις!!! Ελληνάρα φορολογούμενε αθάνατε...μια ζωή ακριβός στα πίτουρα και φθηνός στο αλεύρι!!!

• 0

Εχει αλογο  μεσα   μην μασας......................... :huh:

Φιλικα

Γιαν + 5

κρεατακι ειναι και αυτο .....στην γαλλια το ακριβοπληρωνουν

• 0

Μια μικρή ιστορία......

εχω την εντυπωση οτι μπορουν να γινουν πολυ καλες συνεργασιες........ο ενας να φτιαχνει δηλωση λαθος με 20 ευρω

και ο αλλος να την διορθωνει με 330 ,για να κανουμε μια καλυτερη σκεψη !Να οργανωθουμε ρε παιδια καπως καλυτερα

Μια ο ενας μια ο αλλος ,συναδελφικα

Πρεπει να υπαρχει και το χιουμορ στην ζωη μας

• 0

Ο φιλτατος οικονομολογος του πανεπιστημιου (αδειουχος Α' ταξης παρακαλω) ουτε που θελω να σκεφτομαι ποσες μεγαλες εταιρειες εχει συμβουλεψει με παρομοιο τροπο.

Θελεις να σου πω κατι; Εγω μπορει να μην ειμαι του πανεπιστημιου αλλα 20 ευρω για δηλωση δεν πηρα ποτε.

Επιλεγω 10-15 ανθρωπους καθε χρονο που το εχουν πραγματικα αναγκη (ανεργοι, πολυτεκνοι κτλ) και τους φτιαχνω τη δηλωση τσαμπα ετσι για την ψυχη του συγχωρεμενου του πατερα μου.

Ολοι οι υπολοιποι απο 40 (η πιο απλη) και πανω αναλογα την περιπτωση.

Να κανω μονο μια μικρη διορθωση που θεωρω οτι αφορα ολους τους συναδελφους.

Ο χρονος που χρειαζεται για να διεκπεραιωσουμε οποιαδηποτε λογιστικη εργασια ειναι τελειως ασχετη με την αμοιβη μας.

Και αυτο γιατι ο πελατης-συνεργατης δε μας πληρωνει για το χρονο αλλα για τη γνωση που εχουμε να κανουμε σωστα και υπευθυνα αυτο που κανουμε.

Ως εκ τουτου εμενα προσωπικα με ενδιαφερει να προσελκυσω πελατες-συνεργατες που μπορουν να το εκτιμησουν αυτο και φυσικα ειναι διατεθιμενοι να πληρωσουν τα αναλογα.

Μονο ο πελατης που εκτιμα τη δουλεια μου στο τελος θα παραμεινει πελατης για πολλα χρονια ακομα κι αν βρει πολυ φτηνοτερο.

Επισης να πω στους συναδελφους που εχουν μπει στη διαδικασια του φτηνου για να προσελκυσουν πελατες οτι αυτη η διαδικασια ειναι αεναη και πως παντα θα βρισκεται καποιος που θα ειναι φτηνοτερος απο αυτους και παει λεγοντας. Αν το μονο που εχεις να προσφερεις στους πελατες σου ειναι η καλυτερη τιμη αργα ή γρηγορα θα βρεθεις στο δρομο.

• 0

http://www.magikesagores.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%82_prosfores.viewdeal.el.aspx?idDeal=630554C3

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ο Καιρός για τις Φορολογικές Δηλώσεις Έφτασε. Εμπιστευτείτε τους Ειδικούς. Μόνο 20€ για Κατάθεση Φορολογικής Δήλωσης Μαζί με Ε2 και Ε9, καθώς και το Μέτρημα των Αποδείξεων.

Tο μονό που σκέπτομαι, είναι ότι  λυπάμαι την  ¨συνάδελφο¨   γιατί μετά από αυτήν την προσφορά  θα πρέπει να κάνει και άλλη χαμηλότερη … και άλλη ακόμα χαμηλότερη και δεν ξέρω τη θα την προλάβει πρώτα   το εγκεφαλικό η το κλείσιμο του γραφείου ... η τιμολόγηση υπηρεσιών είναι μεγάλη ιστορία και παγίδα ταυτόχρονα...

Και να πω και κάτι άλλο στους  ‘’οικονομολόγους’’ που γράφουν σε αυτήν την ενότητα , αυτό που κάνουμε δεν είναι να συμπληρώσουμε κωδικούς και να στείλουμε ηλεκτρονικά αρχεία όχι …λύνουμε προβλήματα … παίρνουμε τα  (φορολογικά/ λογιστικά/οικονομικά…)  προβλήματα των πελατών μας , τα κάνουμε δικά μας προβλήματα, κοιμόμαστε και ξυπνάμε με αυτά  αφιερώνουμε όσο χρόνο χρειάζεται για να καταφέρουμε το καλύτερο αποτέλεσμα , και ούτε ωράρια έχουμε , ούτε καν  με την ώρα χρεώνουμε , απλά δίνουμε καθημερνές μάχες … αυτό είναι το επάγγελμα του λογιστή αγαπητοί μου συνάδελφοι οικονομολόγοι …  !!!

Όλα τα κατάλαβα  άλλα το μέτρημα των αποδείξεων δεν ... :Ο

• 0

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΜΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ ΤΑ 11 ΕΥΡΩ/ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ Ε9 ΚΑΙ Ε2 ΚΑΙ Ε3 ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΤΠΤ ΑΛΛΟ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ. ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΕΩΝΟΝΤΑΙ EXTRA. ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΓΙ ΑΥΤΟ. 

• 0

Πραγματικά είστε εκτός πραγματικότητας οι περισσότεροι λογιστές , καταρχήν το να κάνεις μια δήλωση είναι θέμα λεπτών και κατά δεύτερον αυτό απότελεί στρατηγική προσέλκυσης πελατών του παραπάνω γραφείου αφού αντί να πληρώνει για διαφήμιση πληρώνεται κιόλας αλλά που να καταλάβετε εσείς από οικονομικά και μάρκετινγκ, εσείς προφανώς περιμένετε να πληρώνεστε από πελάτες χωρίς να προσφέρετε τίποτα και προφανώς είστε της αρπακτής (να πάρετε όσα περισσότερα μπορείτε χωρίς να σας νοιάζει ο πελάτης μακροχρόνια), για κοιτάξτε λίγο και στο εξωτερικό για να καταλάβετε πως δουλεύουν οι επαγγελματίες ;)

Αγαπητέ nikpapas7,

Κατανοώ το σκεπτικό σου, αλλά μέχρι να συμφωνήσω με αυτό, θα ήθελα αν μπορούσες να μου απαντήσεις στα ακόλουθα ερωτήματα:

1) Πόσο σου κοστίζει η εργατοώρα σου;

2) Πόσο χρεώνεις την εργατοώρα σου;

3)  Πόσο χρόνο χρειάζεσαι για την ολοκλήρωση της υπηρεσίας, συμπλήρωση, έλεγχο και αποστολή φορολογικής δήλωσης;

4) Στον χρόνο αυτό έχεις συνυπολογίσει τον χρόνο μελέτης και παρακολούθησης σεμιναρίων (μαζί με το κόστος βέβαια);

5) Στον χρόνο αυτό έχεις συνυπολογίσει την εντός του έτους όχληση από πλευράς του πελάτη για διάφορα μικροθέματα; (πχ έκδοση εκκαθαριστικού, φορολογικές απορίες κλπ)

6) Τι κονδύλι συνολικά  είσαι διατεθειμένος να διαθέσεις, μέσα στο έτος, για προωθητικές ενέργειες (marketing) και διαφήμιση; 

Σε ευχαριστώ.

• 0

Προς τους Οικονομολογους του Θεματος

Τι προτεινεται:

α)αρνητικο πληθωρισμο η πληθωρισμο

β)Επισης τα κερδη μειωνουν τον πληθωρισμο η τον αυξανουν

Υ/Γ Θα ηθελα την γνωμη σας οχι τιποτα αλλο αλλα για να διαμορφωσω τιμες...!

• 0

λεω εγω 250 τεβε ως νεος και 250 ενοικιο και 100 λοιπα = 600 το μηνα και δεν βαζω προγραμματα σεμιναρια βιβλια και λοιπα επι 12 μηνες μασ κανουν 7200ευρω...εισαι νεος και δεν εχεις πελατολογιο και αντε παιρνεις 20 ευρω ανα δηλωση γιατι θεωρεις ως οικονομολογος συμβουλος διαφημιστης..(γυναικολογοσ παθολογος και κομμωτης..) ότι προωθείς προιον...το καταπινω και αυτο...συνεχίζω την σκεψη..7200/20? οχι εχεις και φπα και φορο αρα 7200/12=600 δηλωσεις

1)θα κανεις τοσες επειδή εισαι τσαμπατζησ...?βρε και τσαμπα να τις εκανες δεν ερχοντουσαν 600 ατομα..

2)θα καταφερεισ μονος σου τοσες ??ναι... γιατι εχεις και μαγικές ικανοτητες

ως νεα καταφερα να αυξησω την δουλεια για πολουσ λογους σε καμια περιπτωση λογω φιλικης η χαμηλης τιμης...

οχι δεν ασχολουμαι γιατι περα απολα εισαι και μαγος και θα τα καταφερεις............