Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΠΟ ΓΡΑΦΕΙΟ 19,00 ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ?


machete

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ . ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΣΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΟΥΠΟΝΙΩΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ.

19,00 Ε1 & ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΕΝΤΥΠΟ +9,00 ΕΥΡΩ, ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΣΑΣ.

 

ΔΕ ΛΕΩ ΚΑΛΟΣ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΞΕΥΤΕΛΙΖΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΑΣ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Συνάδελφοι είστε ακριβοί πιστεύω. Τα 20 ευρώ είναι πάρα πολλά. http://www.xe.gr/jobs/evresi,logistes-forotexnikoi|ad-35130371.html. Εγώ θα τους δίνω και ένα κουπόνι για μια κλήρωση που θα κάνω για ένα ταξίδι στις Μαλβίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι είστε ακριβοί πιστεύω. Τα 20 ευρώ είναι πάρα πολλά. http://www.xe.gr/jobs/evresi,logistes-forotexnikoi|ad-35130371.html. Εγώ θα τους δίνω και ένα κουπόνι για μια κλήρωση που θα κάνω για ένα ταξίδι στις Μαλβίδες.

 

Θα έρθω να μου κάνεις τη δήλωση μπας και κερδίσω το ταξιδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σημερινή αγγελία στν χρυσή ευκαιρία.(Επειδή το link ποιοό πάνω δεν λειτουργεί).....ΛΟΓΙΣΤΙΚΌ γραφείο στο ψυχικό αναλαμβάνει φορολογικές δηλώσεις τιμή 10 ε , έκδοση και παράδοση στο σπίτι σας κλειδαρίθμου τιμή 5 ε καθώς και λογιστικές εργασίες για εταιρείες και ατομικές επιχειρήσεις., τιμή 10€.6976866408.

ΣΗΚΩΝΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θα έρθω να μου κάνεις τη δήλωση μπας και κερδίσω το ταξιδάκι.

Αμέ.Αν θέλεις μπορείς να αγοράσεις και παραπάνω κουπόνια ν αυξήσεις τις πιθανότητες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σημερινή αγγελία στν χρυσή ευκαιρία.(Επειδή το link ποιοό πάνω δεν λειτουργεί).....ΛΟΓΙΣΤΙΚΌ γραφείο στο ψυχικό αναλαμβάνει φορολογικές δηλώσεις τιμή 10 ε , έκδοση και παράδοση στο σπίτι σας κλειδαρίθμου τιμή 5 ε καθώς και λογιστικές εργασίες για εταιρείες και ατομικές επιχειρήσεις., τιμή 10€.6976866408.

ΣΗΚΩΝΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ.....

Καποιοι τελικά έχουν ξεφύγει εντελώς. ΤΕΤΟΙΑ ξεφτίλα!!!

Αυτό που λυπάμαι περισσότερο είναι ότι "η μπάλα" παίρνει όλο τον κλάδο (από διαμόρφωση γνώμης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ου μείνουν

Καποιοι τελικά έχουν ξεφύγει εντελώς. ΤΕΤΟΙΑ ξεφτίλα!!!

Αυτό που λυπάμαι περισσότερο είναι ότι "η μπάλα" παίρνει όλο τον κλάδο (από διαμόρφωση γνώμης)

Δηλαδή με ποιά λογική τιμολογεί τις δηλώσεις 10 ευρώ?? Αν αφαιρέσει ΦΠΑ (αν κόψει απόδειξη) και φόρο θα του μείνουν 5-6 ευρώ.Αν βγαίνει εκείνος μαγκιά του.Ξέρω γω ίσως ν αχει κερδίσει το τζόκερ και να δουλεύει για πλάκα.Αλλά εγω θα μείνω και στο δεύτερο σκέλος (λογιστικές εργασίες για εταιρείες και ατομικές επιχειρήσεις., τιμή 10€).Ασ πούμε οτι λόγω χαμηλής τιμής θα μαζέψει και50 εταιρείες.10*50=500 ευρώ.Δεν καταλαβαίνει ότι θα δουλεύει μέρα νύχτα και δεν θα του μένει τίποτα??Γιατί να φανταστώ ότι θα έχει κάποια έξοδα ακόμα κια ενοίκιο να μην έχει.Τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συναδελφοι.....,

 

Γιατι συνεχιζουμε  το θεμα..........

 

Υπαρχει λογος......

 

Ο συναδελφος   ας κανει οτι θελει......

 

Σιγουρα καποια μερα  θα ελθει  για  δουλεια  σε ενα αλλο γραφειο......

 

 

Τελος

και κατι   αλλο

δεν βλεπετε  οτι εχει γινει  αφαντος........

 

( ελπιζω να ειναι   απο  την   δουλεια...................! )

 

Αλλα νομιζω τελικα οτι εχει καταλαβει   το  ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ  ------------------ΕΛΠΙΖΩ!!!    ετσι συναδελφε..!!!

 

Φιλικα

Γιαν  + 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτος ο κοσμος ειναι τελειως αδικος.Αν λυπηθεις καποιον και του κανεις φθηνα η και δωρεαν την ΦΔ αυτος θα ειναι ο πρωτος που θα σου

κανει τα περισσοτερα παραπονα.Οταν ημουν νεος λογιστης πιστευα οτι κανοντας ποιο φθηνα τις ΦΔ θα αποκτουσα πολυ μεγαλη πελατεια.

Η πραξη ομως με διεψευσε.Οι περισσοτεροι απο αυτους τους πελατες ψαξαν για ακομη ποιο φθηνα.Τελικα αποδειχθηκε οτι ο κοσμος ειναι

τρελος.Οσο ποιο ακριβα παιρνεις τοσο ποιο καλο λογιστη σε θεωρουν.Και δεν τους χανεις απο πελατες.

Ειναι τελειως αδικο για ενα λογιστη να αμοιβετε με ψιχουλα σε ενα τοσο ψυχοφθορο επαγγελμα που χρειαζετε πολυ διαβασμα και συνεχη

ενημερωση.Οι αμοιβες ειναι αντιστροφως αναλογες με αυτα που προσφερεις.Τα δε φεσια ατελειωτα.Οι παντες θεωρουν το εξοδο του

λογιστη περιττο και θελουν να τον πληρωνουν τελευταιο.

Ποσο μα πόσο δίκιο έχεις!!!δυστυχώς....

Είναι αυτό που λέμε ..ότι πληρώνεις παιρνεις....ποτέ δεν θα εκτιμήσουν και δε θα σεβαστούν κάποιον τον οποίο δεν τον "χρυσοπληρώσουν"...

Είμαι στο ξεκινήμα μου και αποφάσισα οτι πλέον θα αμοιβομαι για ότι κάνω...ετσι όπως πρέπει,όπως μου πρέπει..

 

Αλλίως καθαρίστρια..με το ωράριο μου , το μισθό μου ,τον ελέυθερο χρόνο μου και κυρίως χωρίς αγχός,νέυρα ,πίεση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγω παντως πολυ ευχαριστως ξεκιναω συνεργασια με τον συναδερφο που παιρνει τα 19, 00  ευρω!!

θα του στελνω να κανει ολες τις δηλωσεις του γραφειου μου και θα του δινω 19,00 ευρω στο κομματι!

το τι θα εισπραττω εγω.......δικος μου χαβαλες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω δυο τρεις δηλώσεις με ανάλωση κεφαλαίου δεκαετίας.

 

Είναι λίγο μακριά βέβαια.

 

Αλλιώς θα τις έστελνα και θα ζητούσα και έκπτωση γιατί δεν θα ήθελα να μου τις στείλει, απλά να τις ετοιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

επειδη  "το φτηνο το κρεας το τρωνε.... οι σκυλοι"  θελω να ευχαριστησω εκ καρδιας ολους τους "συναδέρφους" που ριχνουν τις τιμες στα ταρταρα και φυσικα κανουν ενα κανταρι μ@λ@κιες!!! 

το γραφειο μου εχει τιγκαρει απο τετοιους δυσαρεστημενους πελατες που μετα που εχουν αρπαξει στο μπιπ τους τα προστιμα του αιωνα απο τετοιους "καταξιωμενους" συναδερφους.....δεχονται ασυζητητι οτι τιμη ζητησω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δυστυχώς δεν έχετε καταλάβει γιατί οι συνάδελφοι δίνουν τέτοιες τιμές συντάσσοντας ακριβείς δηλώσεις, παρέχοντας φορολογικές συμβουλές και  ψυχική υποστήριξη  ( για τις πίπες δεν θα σχολιάσω) .

 

Η λύση είναι απλή

 

Είναι ο Chuck Norris ,

 

όλοι τους 

 

..

 

Άκου πίπες ο Chuck ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγω παντως πολυ ευχαριστως ξεκιναω συνεργασια με τον συναδερφο που παιρνει τα 19, 00  ευρω!!

θα του στελνω να κανει ολες τις δηλωσεις του γραφειου μου και θα του δινω 19,00 ευρω στο κομματι!

το τι θα εισπραττω εγω.......δικος μου χαβαλες!!!

το ίδιο είπα και εγώ πιο πάνω!!!

καλα δεν θα ηταν???? χα χα χα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γουστάρω  φουντούνια!!!!!!!!   

 

 

 

fountounia_f.jpg?itok=x4bDhb5b

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδή λέτε για τζόκερ κλπ ..... Επειδή το σκέφτομαι τώρα τελευταία να κερδίσω (απλά περιμένω μεγάλο τζακ ποτ) πάλι θα δούλευα απλά θα πληρωνούμουν πανάκριβα και θα πούλαγα και μούρη , θα μας έμειναν κάποιοι πελάτες και θα είμασταν άνετοι και θα κάναμε πραγματική επιστήμη .

 

Το μόνο που έχω σκεφθεί να κάνω είναι να πληρώσω τις οφειλές των πελάτων προς τη ΔΟΥ σαν δώρο .

 

Αλλά δε μου κάθεται ..... :D

 

ΥΓ Κάθε χρόνο ίδια κουβέντα δε βαρεθήκατε ? :)  Εμείς εδώ πάλι λέμε να κάνουμε μια συνάντηση να ορίσουμε μια τιμή που κανείς δεν θα τηρεί .... Για μένα μια απλή δήλωση χωρίς Ε9-Ε2 και με 2 εκτυπώσεις θα έπρεπε να είναι 40,00 τουλάχιστον . Εμείς εδώ και κάποια χρόνια έχουμε 50 ευρώ ως βάση (με απόδειξη) και σε κάποιες περιπτώσεις αρκετά παραπάνω , βεβαίως και έχουμε πάρει και 30 και 40 ακόμη και 15 ευρώ σε κάποιους(καλά για το τζάμπα δε μιλάω , αν και φέτος θα το περιορισούμε λόγω ΑΠΥ (δεν αντέχουμε άλλο να δίνουμε ΦΕ και ΦΠΑ για λεφτά που δεν είδαμε) . Δυστυχώς δεν μπορείς να πάρεις σε όλους το ίδιο , πέρα από τη δουλεία παίζουν ρόλο και άλλο πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδή λέτε για τζόκερ κλπ ..... Επειδή το σκέφτομαι τώρα τελευταία να κερδίσω (απλά περιμένω μεγάλο τζακ ποτ) πάλι θα δούλευα απλά θα πληρωνούμουν πανάκριβα και θα πούλαγα και μούρη , θα μας έμειναν κάποιοι πελάτες και θα είμασταν άνετοι και θα κάναμε πραγματική επιστήμη .

 

Το μόνο που έχω σκεφθεί να κάνω είναι να πληρώσω τις οφειλές των πελάτων προς τη ΔΟΥ σαν δώρο .

 

Αλλά δε μου κάθεται ..... :D

 

ΥΓ Κάθε χρόνο ίδια κουβέντα δε βαρεθήκατε ? :)  Εμείς εδώ πάλι λέμε να κάνουμε μια συνάντηση να ορίσουμε μια τιμή που κανείς δεν θα τηρεί .... Για μένα μια απλή δήλωση χωρίς Ε9-Ε2 και με 2 εκτυπώσεις θα έπρεπε να είναι 40,00 τουλάχιστον . Εμείς εδώ και κάποια χρόνια έχουμε 50 ευρώ ως βάση (με απόδειξη) και σε κάποιες περιπτώσεις αρκετά παραπάνω , βεβαίως και έχουμε πάρει και 30 και 40 ακόμη και 15 ευρώ σε κάποιους(καλά για το τζάμπα δε μιλάω , αν και φέτος θα το περιορισούμε λόγω ΑΠΥ (δεν αντέχουμε άλλο να δίνουμε ΦΕ και ΦΠΑ για λεφτά που δεν είδαμε) . Δυστυχώς δεν μπορείς να πάρεις σε όλους το ίδιο , πέρα από τη δουλεία παίζουν ρόλο και άλλο πράγματα. 

Εχετε απόλυτο δίκιο για όλα αυτά που γράφεται ,απλώς ο κ.οικονομολογος μας έριξε το τυράκι για να πιαστούμε στην φάκα και να γράφουμε συνέχεια. Συνάδελφοι ο καθένας μας έχει τις ανάλογες εμπειρίες,το γραφείο μου είναι παρακαταθήκη από τον πατέρα μου,οπότε καταλαβαίνετε τι παραδείγματα θα μπορούσα να σας αναφέρω όπως και όλοι σας. Ας τελειώσουμε το θέμα εδώ και ας σκύψουμε τα κεφάλια μήπως και μπορέσουμε να τελειώσουμε επιτέλους τις υποχρεώσεις μας.Και όσο για τις τιμές ας κρίνει ο καθένας όπως θέλει. Ακρη ποτέ δεν θα βγάλουμε.Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδή η παροχή δεν έχει πολλές δαπάνες, ήδη με τους επαγγελματίες είμαστε σε κέρδη, κάθε απόδειξη λοιπόν που κόβουμε στους ιδιώτες για τις δηλώσεις τόυς οδηγούν σε 23% ΦΠΑ και 26% φόρο εισοδήματος από το πρώτο Ευρω. Αν λοιπόν κάνω μια δήλωση και θέλω να πάρω 40Ευρώ, κόβοντας απόδειξη γι αυτό το ποσό μου μένουν μόνο 20 Ευρω.

Καθορίζοντας λοιπόν εκ νέου την τιμολογιακή μου πολιτική θα ζητήσω από αυτους που θέλουν απόδειξη επίμονα 70 Ευρώ, για να μου μείνουν τα 40. Δεν είναι δυνατόν για 20 Ευρώ να γίνω ο Λογιστής τους και όλο το χρόνο να με πρήζουμε στις ερωτήσεις για οτιδήποτε ακουν στην τηλεόραση, ή να μου ζητούν οποιαδήποτε εκτύπωση ετσι στο τζάπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδή λέτε για τζόκερ κλπ ..... Επειδή το σκέφτομαι τώρα τελευταία να κερδίσω (απλά περιμένω μεγάλο τζακ ποτ) πάλι θα δούλευα απλά θα πληρωνούμουν πανάκριβα και θα πούλαγα και μούρη , θα μας έμειναν κάποιοι πελάτες και θα είμασταν άνετοι και θα κάναμε πραγματική επιστήμη .

 

Το μόνο που έχω σκεφθεί να κάνω είναι να πληρώσω τις οφειλές των πελάτων προς τη ΔΟΥ σαν δώρο .

 

Αλλά δε μου κάθεται ..... :D

 

ΥΓ Κάθε χρόνο ίδια κουβέντα δε βαρεθήκατε ? :)  Εμείς εδώ πάλι λέμε να κάνουμε μια συνάντηση να ορίσουμε μια τιμή που κανείς δεν θα τηρεί .... Για μένα μια απλή δήλωση χωρίς Ε9-Ε2 και με 2 εκτυπώσεις θα έπρεπε να είναι 40,00 τουλάχιστον . Εμείς εδώ και κάποια χρόνια έχουμε 50 ευρώ ως βάση (με απόδειξη) και σε κάποιες περιπτώσεις αρκετά παραπάνω , βεβαίως και έχουμε πάρει και 30 και 40 ακόμη και 15 ευρώ σε κάποιους(καλά για το τζάμπα δε μιλάω , αν και φέτος θα το περιορισούμε λόγω ΑΠΥ (δεν αντέχουμε άλλο να δίνουμε ΦΕ και ΦΠΑ για λεφτά που δεν είδαμε) . Δυστυχώς δεν μπορείς να πάρεις σε όλους το ίδιο , πέρα από τη δουλεία παίζουν ρόλο και άλλο πράγματα. 

με θελεις για πελάτη αν κερδισεις το τζοκερ? εχω κατι οφειλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...