Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΠΟ ΓΡΑΦΕΙΟ 19,00 ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ?


machete

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ . ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΣΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΟΥΠΟΝΙΩΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ.

19,00 Ε1 & ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΕΝΤΥΠΟ +9,00 ΕΥΡΩ, ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΣΑΣ.

 

ΔΕ ΛΕΩ ΚΑΛΟΣ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΞΕΥΤΕΛΙΖΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΑΣ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Σε όσα έγγραψες συνάδελφε, να αφαιρέσεις την λέξη "λίγο" και να αναγράψεις με έντονα το "ΕΞΕΥΤΕΛΙΖΟΥΜΕ"....

 

Και πάλι λίγα γράφεις...

 

Ούτε για "μακέτο" δηλώσεως δεν αξίζει τέτοια αμοιβή...

 

Να του πάω ένα Ε2 6 σελίδων ενός μόνο φορολογουμένου, που θα κάνει φέτος πρώτη φορά ηλεκτρονική υποβολή δηλώσεως, να μου το φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ . ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΣΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΟΥΠΟΝΙΩΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ.

19,00 Ε1 & ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΕΝΤΥΠΟ +9,00 ΕΥΡΩ, ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΣΑΣ.

 

ΔΕ ΛΕΩ ΚΑΛΟΣ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΞΕΥΤΕΛΙΖΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΑΣ?

 

Αν μπορείς ανέβασε το Link να επικοινωνήσω μαζί του,

 

να μου στείλει τον "delevera"

 

να του δώσω να υποβάλλει και την δικιά μου,

 

γιατί ... βαριέεεεεεεεεεμαι λέμεεεεε !!!!!  :rolleyes: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν δεν ξυπνήσουμε να κάνουμε κάτι οργανωμένο να προστατέψουμε τον κλάδο μας από τυχάρπαστους θα βρεθούμε μπροστά σε δύσκολες καταστάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα μάτια μας κάθε φορά τα βγάζουμε με τα χέρια μας,με ευθύνη της έλλειψης επαγγελματισμού και αξιοπρέπειας,λόγω

του τουμπουρλουκιού που υπάρχει στο χώρο.

Βασικά η απάντηση είναι οτι πληρώσεις παίρνεις και οτι η φτήνια τρώει τον παρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ας μην ανησυχούμε για την "κρίση" των φορολογουμένων. Ο καθένας πηγαίνει εκεί που του ταιριάζει βάσει του χαρακτήρα του κυρίως, και ύστερα της τσέπης του. Άλλο πελατολόγιο έχεις εσύ, άλλο αυτός...και πιθανότατα δεν θα ήθελες να έχεις το δικό του πελατολόγιο. Άσε τον, να διαφημιστεί όπως νομίζει, γιατί πιθανότατα το δυνατό του χαρτί είναι "η τιμή της υπηρεσίας του", αν ήταν πηγμένος από κόσμο, νομίζω πως οι τιμές θα ανέβαιναν, τώρα που θα πήξει σιγά-σιγά, η τιμή θα ακολουθήσει αντίθετη πορεία από τις τρίχες της κεφαλής του...και θα ισορροπήσει με όλη την υπόλοιπη αγορά, εκτός κι αν μιλάμε για καινοτομία προηγμένης λογιστικής υποστήριξης με δραματική μείωση κόστους, ανευ λογιστικών προγραμμάτων από το νέο μονοπωλιακό γραφείο που σκανάρει, συντάσσει και υπολογίζει δηλώσεις με το μάτι. Πόσο πίσω είμαστε οι υπόλοιποι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και υπάρχουν και χειρότερα...αν κοιτάξετε στις αγγελίες της ΧΕ θα δείτε κάποιους που αναλαμβάνουν δηλώσεις με 15 euros...ακόμα και με 10 euros...! !

Τα άτομα αυτά είναι απατεωνίσκοι...δεν είναι λογιστές...είναι προφανές ότι δεν πληρώνουν ΦΠΑ, δεν πληρώνουν φόρο εισοδήματος, δεν έχουν ΟΑΕΕ, δεν έχουν έξοδα γραφείου κλπ...

Παρ΄όλα αυτά δρουν ανενόχλητοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα μάτια μας κάθε φορά τα βγάζουμε με τα χέρια μας,με ευθύνη της έλλειψης επαγγελματισμού και αξιοπρέπειας,λόγω

του τουμπουρλουκιού που υπάρχει στο χώρο.

Βασικά η απάντηση είναι οτι πληρώσεις παίρνεις και οτι η φτήνια τρώει τον παρά.

Ναι Γιάννη, αλλά το θράσος δεν έχει όρια : Απλογραφικά βιβλία με 60 ευρώ το τρίμηνο , μέσα όλα (ΦΠΑ-ΚΕΠΥΟ, κ.λ.π.) και στο ερώτημα  "γιατί ρε συνάδελφε" η απάντηση "τόσα θέλω , τόσα παίρνω". Για ποια δεοντολογία μιλάμε ρε παιδιά, για ποιο πλαφόν αμοιβής; Και στο σχόλιό σου οτι πληρώσεις παίρνεις και οτι η φτήνια τρώει τον παρά.  η απάντηση είναι :Ποιος νοιάζεται αν ενημερώνεις σωστά τα βιβλία του και αν έχεις και άλλους στο γραφείο σου και δεν δουλεύεις μόνος, αρκεί να του υποβάλλεις τον ΦΠΑ και να τον φέρνεις στα μέτρα του...Και να μη μιλήσω για τα διπλογραφικά, εκεί να δεις ξεφτίλα.

Αντε τώρα να ζητήσεις 50 ευρώ για δηλώσεις, θα σε πουν μαυραγορίτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πραγματικά είστε εκτός πραγματικότητας οι περισσότεροι λογιστές , καταρχήν το να κάνεις μια δήλωση είναι θέμα λεπτών και κατά δεύτερον αυτό απότελεί στρατηγική προσέλκυσης πελατών του παραπάνω γραφείου αφού αντί να πληρώνει για διαφήμιση πληρώνεται κιόλας αλλά που να καταλάβετε εσείς από οικονομικά και μάρκετινγκ, εσείς προφανώς περιμένετε να πληρώνεστε από πελάτες χωρίς να προσφέρετε τίποτα και προφανώς είστε της αρπακτής (να πάρετε όσα περισσότερα μπορείτε χωρίς να σας νοιάζει ο πελάτης μακροχρόνια), για κοιτάξτε λίγο και στο εξωτερικό για να καταλάβετε πως δουλεύουν οι επαγγελματίες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πραγματικά είστε εκτός πραγματικότητας οι περισσότεροι λογιστές , καταρχήν το να κάνεις μια δήλωση είναι θέμα λεπτών και κατά δεύτερον αυτό απότελεί στρατηγική προσέλκυσης πελατών του παραπάνω γραφείου αφού αντί να πληρώνει για διαφήμιση πληρώνεται κιόλας αλλά που να καταλάβετε εσείς από οικονομικά και μάρκετινγκ, εσείς προφανώς περιμένετε να πληρώνεστε από πελάτες χωρίς να προσφέρετε τίποτα και προφανώς είστε της αρπακτής (να πάρετε όσα περισσότερα μπορείτε χωρίς να σας νοιάζει ο πελάτης μακροχρόνια), για κοιτάξτε λίγο και στο εξωτερικό για να καταλάβετε πως δουλεύουν οι επαγγελματίες ;)

ΤΙ ΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΛΟΓΙΣΤΗΣ  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πραγματικά είστε εκτός πραγματικότητας οι περισσότεροι λογιστές , καταρχήν το να κάνεις μια δήλωση είναι θέμα λεπτών και κατά δεύτερον αυτό απότελεί στρατηγική προσέλκυσης πελατών του παραπάνω γραφείου αφού αντί να πληρώνει για διαφήμιση πληρώνεται κιόλας αλλά που να καταλάβετε εσείς από οικονομικά και μάρκετινγκ, εσείς προφανώς περιμένετε να πληρώνεστε από πελάτες χωρίς να προσφέρετε τίποτα και προφανώς είστε της αρπακτής (να πάρετε όσα περισσότερα μπορείτε χωρίς να σας νοιάζει ο πελάτης μακροχρόνια), για κοιτάξτε λίγο και στο εξωτερικό για να καταλάβετε πως δουλεύουν οι επαγγελματίες ;)

 

 

Πολλά προφανώς παρατηρώ στην απάντησή σας. Πιθανολογώ ότι η λέξη αυτή είναι must για τους γνωρίζοντες οικονομικά και μάρκετινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πολλά προφανώς παρατηρώ στην απάντησή σας. Πιθανολογώ ότι η λέξη αυτή είναι must για τους γνωρίζοντες οικονομικά και μάρκετινγκ.

:lol:  :lol:  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πραγματικά είστε εκτός πραγματικότητας οι περισσότεροι λογιστές , καταρχήν το να κάνεις μια δήλωση είναι θέμα λεπτών και κατά δεύτερον αυτό απότελεί στρατηγική προσέλκυσης πελατών του παραπάνω γραφείου αφού αντί να πληρώνει για διαφήμιση πληρώνεται κιόλας αλλά που να καταλάβετε εσείς από οικονομικά και μάρκετινγκ, εσείς προφανώς περιμένετε να πληρώνεστε από πελάτες χωρίς να προσφέρετε τίποτα και προφανώς είστε της αρπακτής (να πάρετε όσα περισσότερα μπορείτε χωρίς να σας νοιάζει ο πελάτης μακροχρόνια), για κοιτάξτε λίγο και στο εξωτερικό για να καταλάβετε πως δουλεύουν οι επαγγελματίες ;)

Πες μας σε τι κόσμο ζεις και τι πίνεις και δεν μας δίνεις?Προφανώς δεν είσαι πραγματικός λογιστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

O

 

Πες μας σε τι κόσμο ζεις και τι πίνεις και δεν μας δίνεις?Προφανώς δεν είσαι πραγματικός λογιστής.

οικονομολόγος είμαι φίλε μου :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πραγματικά είστε εκτός πραγματικότητας οι περισσότεροι λογιστές , καταρχήν το να κάνεις μια δήλωση είναι θέμα λεπτών και κατά δεύτερον αυτό απότελεί στρατηγική προσέλκυσης πελατών του παραπάνω γραφείου αφού αντί να πληρώνει για διαφήμιση πληρώνεται κιόλας αλλά που να καταλάβετε εσείς από οικονομικά και μάρκετινγκ, εσείς προφανώς περιμένετε να πληρώνεστε από πελάτες χωρίς να προσφέρετε τίποτα και προφανώς είστε της αρπακτής (να πάρετε όσα περισσότερα μπορείτε χωρίς να σας νοιάζει ο πελάτης μακροχρόνια), για κοιτάξτε λίγο και στο εξωτερικό για να καταλάβετε πως δουλεύουν οι επαγγελματίες ;)

Ωραία, θα σου φερω 1 δηλωση με 3 νεα ακινητα, συνιδιοκτησια , 7 αγροτεμαχια & 4 νεα οικοπεδα, απο κληρονομια. επισης νοικιαζει 7 διαμερισματα στην Αττικη στα οποια εχει το 13,33%

Ασε το ε1 θα το κανω μονος μου. ετοιμασε μου εσυ τα Ε9 και Ε2 σε λιγα λεπτα( σου δινω μια ωρα αν θες) να εχω ετοιμα τα νουμερα και μετα ελα να μιλησουμε για πολιτικες προσελκυσης πελατων. ακομη επειδη τυγχανει να εχω ζησει ως μεταπτυχιακος φοιτητης στα οικονομικα & λογιστικα της ναυτιλιας εξω σε πληροφορω οτι 10 15 και 20 ευρω θα πληρωσεις μονο και μονο για το goodmorning στο γραφειο που θε σε εξυπηρετησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ωραία, θα σου φερω 1 δηλωση με 3 νεα ακινητα, συνιδιοκτησια , 7 αγροτεμαχια & 4 νεα οικοπεδα, απο κληρονομια. επισης νοικιαζει 7 διαμερισματα στην Αττικη στα οποια εχει το 13,33%

Ασε το ε1 θα το κανω μονος μου. ετοιμασε μου εσυ τα Ε9 και Ε2 σε λιγα λεπτα( σου δινω μια ωρα αν θες) να εχω ετοιμα τα νουμερα και μετα ελα να μιλησουμε για πολιτικες προσελκυσης πελατων. ακομη επειδη τυγχανει να εχω ζησει ως μεταπτυχιακος φοιτητης στα οικονομικα & λογιστικα της ναυτιλιας εξω σε πληροφορω οτι 10 15 και 20 ευρω θα πληρωσεις μονο και μονο για το goodmorning στο γραφειο που θε σε εξυπηρετησει.

Δεν ξέρω σε ποιον κόσμο ζεις αλλά ο στόχος κάθε επαγγελματία που θέλει να έχει επιτυχία μακροχρόνια είναι να κερδίσει την εμπιστοσύνη των πελατών πρώτα και μετά να προωθήσει και άλλες υπηρεσίες που παρέχει όχι να ζητάει χρήματα με το καλημέρα χωρίς ο πελάτης να ξέρει αν όντως μπορείς να τον βοηθήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

O

 

οικονομολόγος είμαι φίλε μου :)

Μπράβο σου , αν και οικονομολόγος θεωρείς ότι όλα αυτά που μας αράδιασες αρμόζουν στην επιστημονική σου κατάρτηση? Aν ναι σου αξίζουν συγχαρητήρια για τα όσα μας καταλογίζεις σας λογιστές της αρπακτής.Κανονικά δεν αξίζει να σου απαντάει κανείς αλλά έλεος πιά.Εχω θυμώσει πάρα πολύ για το θράσος σου.Δεν ξέρω για τους άλλους συναδέλφους αλλά απαιτώ λίγο σεβασμό, τον οποίο δεν στον έχουν μάθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

επισης , αφου λοιπον προσελκυσει τους πελατες κατοπιν θα αρχισει τη........ΧΡΕΩΣΗ? ρωτω γιατι οι πελατες θα πανε για μια συγκεκριμενη δουλεια . τη δηλωση τους. του χρονου παλι. και δε φανταζομαι οτι του χρονου θα εχει μια χρεωση 30-40-50  ή 100 ευρω και ο πελατης που την εκανε με 15 θα τα δωσει απλοχερα κατανοωντας τη λογικη που περιγραφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μπράβο σου , αν και οικονομολόγος θεωρείς ότι όλα αυτά που μας αράδιασες αρμόζουν στην επιστημονική σου κατάρτηση? Aν ναι σου αξίζουν συγχαρητήρια για τα όσα μας καταλογίζεις σας λογιστές της αρπακτής.Κανονικά δεν αξίζει να σου απαντάει κανείς αλλά έλεος πιά.Εχω θυμώσει πάρα πολύ για το θράσος σου.Δεν ξέρω για τους άλλους συναδέλφους αλλά απαιτώ λίγο σεβασμό, τον οποίο δεν στον έχουν μάθει.

:P  :P  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μπράβο σου , αν και οικονομολόγος θεωρείς ότι όλα αυτά που μας αράδιασες αρμόζουν στην επιστημονική σου κατάρτηση?

 

 

Mπορεί και να αρμόζουν, που ξέρεις .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πραγματικά είστε εκτός πραγματικότητας οι περισσότεροι λογιστές , καταρχήν το να κάνεις μια δήλωση είναι θέμα λεπτών και κατά δεύτερον αυτό απότελεί στρατηγική προσέλκυσης πελατών του παραπάνω γραφείου αφού αντί να πληρώνει για διαφήμιση πληρώνεται κιόλας αλλά που να καταλάβετε εσείς από οικονομικά και μάρκετινγκ, εσείς προφανώς περιμένετε να πληρώνεστε από πελάτες χωρίς να προσφέρετε τίποτα και προφανώς είστε της αρπακτής (να πάρετε όσα περισσότερα μπορείτε χωρίς να σας νοιάζει ο πελάτης μακροχρόνια), για κοιτάξτε λίγο και στο εξωτερικό για να καταλάβετε πως δουλεύουν οι επαγγελματίες ;)

 

Μήπως κοιμήθηκες μ' ανοιχτό το air-condition? :rolleyes:

ΥΓ Υπερβολές, τι θέμα λεπτών μου λες...σε δευτερόλεπτα, δεν προλαβαίνει να αφήσει τα δικαιολογητικά ο πελάτης, έχει βγει απ' τον εκτυπωτή η εκκαθάριση...τι να λέμε τώρα!!Έχουμε καταργήσει τις καρέκλες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...