Προς το περιεχόμενο
  • 0

Τεχνικό θέμα στη συμπλήρωση φόρμας υποβολής ΕΣΠΑ


ΚΠ

Ερώτηση

Προσπαθώ να ολοκληρώσω μια υποβολή πρότασης στο ΕΣΠΑ που τρέχει τώρα.

Στην περίπτωση VI ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ έχει τους πίνακες:

1.3 Επίπεδο εκπαίδευσης διευθυντικών στελεχών,

1.4 Επαγγελματική εμπειρία διευθυντικών στελεχών και

1.5 Κατάρτιση εργαζομένων-διευθυντικών στελεχών

Σε κάθε πίνακα έχω καταχωρήσει από ένα πρόσωπο αλλά το "κουμπί" + Προσθήκη για καταχώρηση και άλλου προσώπου είναι ανενεργό.

Δοκίμασα και από Mozilla (δεν προτείνεται) τα ίδια.

Δοκίμασα από άλλα 3 pc τα ίδια.

Τηλεφωνο η ΜΟΔ δε σηκώνει.

Αν περιμένω απάντηση στο μήνυμα που έστειλα θα περάσει και το Πάσχα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Υπάρχει κανένα νεώτερο από τον "πόλεμο";

ή άδικα περνέμε τις ώρες μας μπροστα στις οθόνες?

Παντως με τετοιες ταχύτητες ΔΕΝ προλαβαινουμε με τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Στην τιβι λένε ότι δεν ΘΑ δωθεί παράταση , δυστυχώς ο Χαρις είναι μόνο ένας και τουιτάρει μονο για τα φορολογικά . Ένας χάρις θα μας σώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μας θέλουν στις οθόνες να τσατάρουμε μεταξύ μας... και στα ενδιάμεσα οταν ξεκολαει το προγραμμα να καταχωρουμε και μια δαπανη.

ΘΕΟΧΑΡΗΣ και παλι ΘΕΟΧΑΡΗΣ.

μηπως να του κανουμε ενα tweet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

H λογική λέει μια εβδομάδα παράταση, το πιο σωστό μέχρι τέλος Μαΐου, αν είναι για τρεις μέρες είναι απίθανο να περπατήσει πάλι ο σαλίγκαρος ... Βέβαια και στο τέλος τής πιθανής παράτασης πάλι θα κρασάρει, αλλά τότε όποιος πρόλαβε πρόλαβε. Το πολύ πολύ απο κάποιο χρονικό σημείο και μετά να κλείσουν τις νέες υποβολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

>> Παράταση μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη 16 Μαΐου  για όσους έχουν ήδη κωδικούς ή θα ανοίξουν κωδικούς μέχρι αύριο το απόγευμα, προκειμένου να κατατεθούν οι αιτήσεις για το ΕΣΠΑ, δίνει το υπουργείο Ανάπτυξης ...

 

Παρά ταύτα, το χρονικό όριο για την υποβολή τού φυσικού φακέλου δεν φαίνεται να αλλάζει, τουτέστιν στις 20 Μαΐου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μπράβο...!!!

Εσωσαν την οικονομία...!!

Ενώ αν έδιναν ανθρώπινη παράταση μέχρι τέλους του μήνα.... η επόμενη κίνηση θα ήταν... η εθνική χρεωκοπία..

Μπράβο τους...

 

...ρε αι σιχτιρ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κοίτα ... Είχαν κάνει και εκείνη την περιβόητη δήλωση τύπου Eς-Ες, περί ρητής διαβεβαίωσης για μη ύπαρξη πιθανότητας παράτασης.  :D Ε, μην ξεπέσουν τελείως! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Διαβάζω στην ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ

 

Παράταση για την ηλεκτρονική υποβολή των αιτήσεων στο πρόγραμμα ενίσχυσης μικρομεσαίων επιχειρήσεων ΠΕΠ του ΕΣΠΑ μέχρι την Πέμπτη 16 Μαΐου, ώρα 17.00, μόνο για όσους υποψηφίους θα έχουν ανοίξει κωδικό στο Πληροφοριακό Σύστημα μέχρι τη λήξη της αρχικής προθεσμίας, δηλαδή την Παρασκευή 10 Μαΐου ωρα 17.00, αποφάσισε να δώσει το υπουργείο Ανάπτυξης.

Το υπουργείο εξηγεί πως πήρε την απόφαση αυτή προκειμένου να αποσυμφορηθεί η κατάσταση, που, όπως αναφέρει, προέκυψε από την αύξηση της υποβολής προτάσεων με γεωμετρική πρόοδο τις τελευταίες ημέρες και ιδιαίτερα μετά την Κυριακή του Πάσχα.

Σημειώνεται ότι δεν αλλάζει η καταληκτική προθεσμία φυσικής υποβολής των φακέλων, η οποία παραμένει η 20η Μαΐου έτσι ώστε να μην καθυστερήσει η αξιολόγηση των προτάσεων.

Το υπουργείο επισημαίνει πως με αυτόν τον τρόπο οι υποψήφιοι που υπέβαλαν εγκαίρως τις προτάσεις τους δεν θα τιμωρηθούν εξαιτίας εκείνων που, όπως λέει, προτίμησαν να προσέλθουν στη λήξη της προθεσμίας.

Τονίζει μάλιστα πως η δεύτερη παράταση είναι η τελευταία.

Το υπουργείο αναφέρει πως μετά την πρώτη παράταση, ελήφθησαν μέτρα για την κάλυψη της αυξημένης κίνησης, με αναβάθμιση της υλικοτεχνικής υποδομής (μνήμη συστήματος, επιπλέον χρήση servers, κ.ά.) και αύξηση του προσωπικού του help desk.

Ωστόσο, σημειώνει πως ορισμένα προβλήματα δεν αποφεύχθηκαν αφού, όπως επισημαίνει, το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα της διαθέσιμης προθεσμίας δεν είχε αξιοποιηθεί.

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με τα στοιχεία που έδωσε:

  • Από 25/2/2013 έως και 25/4/2013 (αρχική ημερομηνία ολοκλήρωσης υποβολής προτάσεων), υποβλήθηκαν 906 προτάσεις
  • Από 26/4 έως και 6/5, 1523  προτάσεις.
  • Από την Τρίτη 7/5 έως Πέμπτη 9/5 και ώρα 17.00 οι υποβολές ανήλθαν σε 3059.

Συνολικά οι προτάσεις ανήλθαν σε 5488. Πλέον των παραπάνω οριστικοποιημένων προτάσεων, σε επεξεργασία (ανοιχτοί κωδικοί στο σύστημα), υπάρχουν ακόμη 24.710 προτάσεις.

 

 

Προσέξτε την φασιστική ψυχανόμαλη και επικίνδυνη νοοτροποία αυτών των ανθρώπων.

Οποιος δηλαδή δεν έτρεξε να καταθέσει την πρόταση αμέσως είναι ....κακός....

Οσοι "προτίμησαν να προσέλθουν στη λήξη της προθεσμίας"

είναι οι κακοί και το έκαναν για να τιμωρήσουν τους καλούς και συνεπείς φορλογούμενου πατριώτες της χώρας αυτής της ελλάδος των ελλήνων χριστιανών.....!

 

Βρε άι στο ..... μακάκες...

Και εγώ που περίμενα μεχρι και χθές αποφάσεις των επενδυτών για τα πλάνα τους και προσφορές των προμηθευτών τους τί είμαι δηλαδή ... ρε κόπανε που με ταλαιπωρείς, καθισμένος στην καρέκλα του υπουργείου που πληρώνω εγώ με αίμα και σύ φασιστόμουτρο μου ασκείς κριτική....!

Δεν σε φτύνω.....

Γιατί έμαθα να μήν φτύνω εκεί που.... που αποπατώ...

Καληνύχτα... θεματοφύλακα της οικονομίας και της ανάπτυξης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχω μια ΟΕ που θέλει να υποβάλει πρόταση  στο ΕΣΠΑ . Ο ένας απο τους εταίρους έχει το 10% στην ΟΕ που υποβάλει την πρόταση και δεν εμπλέκεται στην διαχείριση της.

Μετέχει όμως σε αλλη ΟΕ με τον αδελφό του με 75% και είναι ο  διαχειριστής της εταιρείας.Επίσης το αντικείμενο εργασιών είναι σχέδον το ίδιο.Πρέπει να περιληφθεί ως συνεργαζόμενη επιχ/ση η οχι?

Παρακαλώ μια βοήθεια ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κάτι παρόμοια είχα και εγώ και από ότι κατάλαβα :  εάν η επιχορηγούμενη ( στο σύνολο της 100 % ) είναι μέτοχος σε μια άλλη εταιρεία κατά 25% ή και πάνω μέτοχος τότε έχουν σύνδεση (συνεργαζόμη  ή συνδεδεμένη) ή

Εάν άλλη εταιρεία στο σύνολο της έχει ποσοστό στην επιχορηγούμενη 25% ή πάνω τότε και αυτή έχουν σύνδεση (συνεργαζόμη  ή συνδεδεμένη).

Και τέλος υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις που έχει να κάνει με την επιρροή της λόγο της διαχείρισης από μέτοχο κλπ

 Παρακαλώ διορθώστε με εάν ξέρει κανένας κατι μην λέω ότι καταλαβαίνω και δεν ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχω μια ΟΕ που θέλει να υποβάλει πρόταση  στο ΕΣΠΑ . Ο ένας απο τους εταίρους έχει το 10% στην ΟΕ που υποβάλει την πρόταση και δεν εμπλέκεται στην διαχείριση της.

Μετέχει όμως σε αλλη ΟΕ με τον αδελφό του με 75% και είναι ο  διαχειριστής της εταιρείας.Επίσης το αντικείμενο εργασιών είναι σχέδον το ίδιο.Πρέπει να περιληφθεί ως συνεργαζόμενη επιχ/ση η οχι?

Παρακαλώ μια βοήθεια ? 

Κάτι παρόμοια είχα και εγώ και από ότι κατάλαβα :  εάν η επιχορηγούμενη ( στο σύνολο της 100 % ) είναι μέτοχος σε μια άλλη εταιρεία κατά 25% ή και πάνω μέτοχος τότε έχουν σύνδεση (συνεργαζόμη  ή συνδεδεμένη) ή

Εάν άλλη εταιρεία στο σύνολο της έχει ποσοστό στην επιχορηγούμενη 25% ή πάνω τότε και αυτή έχουν σύνδεση (συνεργαζόμη  ή συνδεδεμένη).

Και τέλος υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις που έχει να κάνει με την επιρροή της λόγο της διαχείρισης από μέτοχο κλπ

 Παρακαλώ διορθώστε με εάν ξέρει κανένας κατι μην λέω ότι καταλαβαίνω και δεν ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν μου είπες εσύ τι έκανες? Την  ανέφερες σαν συνεργαζόμενη η οχι?

Εγώ αποφάσισα να αναφέρω την συμμετοχή του σε άλλη εταιρεία αλλά δεν θα την συμπεριλάβω ούτε σαν συνεργαζόμενη,ούτε σαν συνδεδεμένη.

Ασε που στην πραγματικότητα πρόκειται για ανταγωνίστριες εταιρείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Αυτός που έγραψε την ανακοίνωση να μπει ο βλαξ τωρα που είναι αρχή της παράτασης να δει πόσο γρήγορα πάει το σύστημα .

  Στο Δημόσιο αν πας για δουλειά το πρωι σου λενε

 καλά ρε φιλαρακι τόσο πρωί ήρθες ? με την τσίμπλα στο ματι είμαστε

 πας κατά της 12 και σου λένε

 καλά ρε φιλαράκι  τώρα ήρθατε όλοι που κάνουμε διάλλειμα ? ούτε μια ανάσα να μην πάρουμε ?

 πας προς το μεσημέρι και σου λενε

 καλά ρε φιλαράκι πας καλά τώρα που κλείνουμε ήρθες ? σπίτι δεν έχουμε εμεις?

 ελα αύριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν μου είπες εσύ τι έκανες? Την  ανέφερες σαν συνεργαζόμενη η οχι?

Εγώ αποφάσισα να αναφέρω την συμμετοχή του σε άλλη εταιρεία αλλά δεν θα την συμπεριλάβω ούτε σαν συνεργαζόμενη,ούτε σαν συνδεδεμένη.

Ασε που στην πραγματικότητα πρόκειται για ανταγωνίστριες εταιρείες.

αυτο που λες εβαλα ναι μετοχοσ σε αλλη αλλα δεν εβαλα τιποτα στις συνδεδεμενες-συνεργαζ. Θα βαλω και τα στοιχεια στον φυσικο φακελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η απάντηση που μου ήρθε (άργησα να την ανεβάσω λόγω απουσίας):

Μήνυμα:

Το Ερώτημα που υποβάλατε έχει απαντηθεί. Η τελευταία τροποποίηση της απάντησης έγινε στις 8/5/2013 5:12:02 μμ.

Κατηγορία: Τεχνικά Θέματα

Περιγραφή του ερωτήματος:

Στα πεδία Επίπεδο εκπαίδευσης διαυθυντικών στελεχών (1.3), Επαγγελματική εμπειρία διαθυντικών στελεχών (1.4) και Κατάρτιση εργαζομένων / διευθυντικών στελεχών έχω καταχωρήσει από ένα πρόσωπο σε κάθε πεδίο. Δεν επιτρέπει την προσθήκη δευτέρου προσώπου, δε δουλεύει η προσθήκη (+). Παρακαλώ την απάντησή σας στο email *************

Απάντηση:

Δεν είναι τεχνικό πρόβλημα, αφού βάσει απαιτήσεων έχει ζητηθεί να μπορεί να καταχωρείται ένα πρόσωπο μονάχα.

Ενέργεια: Απάντηση

Χρήστης: *******

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχω μια ΟΕ που θέλει να υποβάλει πρόταση  στο ΕΣΠΑ . Ο ένας απο τους εταίρους έχει το 10% στην ΟΕ που υποβάλει την πρόταση και δεν εμπλέκεται στην διαχείριση της.

Μετέχει όμως σε αλλη ΟΕ με τον αδελφό του με 75% και είναι ο  διαχειριστής της εταιρείας.Επίσης το αντικείμενο εργασιών είναι σχέδον το ίδιο.Πρέπει να περιληφθεί ως συνεργαζόμενη επιχ/ση η οχι?

Παρακαλώ μια βοήθεια ? 

 

Είναι συνδεδεμένη και πρέπει να το βάλεις. 

Γιατί είναι συνδεδεμένη;

1. Λόγω ποσοστού και δεσπόζουσας θέσης εκεί που έχει το 75%.

2. Λόγω όμορων αγορών.

3. Λόγω συγγένειας με τον αδερφό του.

 

Τώρα, αν δεν την έβαλες ίσως το βρούνε και σου πούνε να πας τα στοιχεία.

 

Ο κανονισμός 800 θέλει πολλή προσοχή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σ΄ευχαριστώ αλλά τώρα την κατέθεσα την πρόταση.

Εχω βάλει καταστατικά και δηλώσεις της άλλης ΟΕ αλλά στην υπεύθυνή δήλωση την έβαλα ανεξάρτητη επιχ/ση.την δικιά μου.

Μπορούν να απορρίψουν την πρόταση γι΄αυτό το λόγο ?

Στην Αναπτυξιακή Κρήτης που πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν είναι συνεργαζόμενες ούτε συνδεδεμένες γιατί αυτός στην δική μας ΟΕ έχει 10% και δεν εμπλέκεται στην διαχείιριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...