Προς το περιεχόμενο

Εχει στείλει κανείς Φ 12 μη κερδοσκοπικου μου βγαζει συνεχςσ μυνημα λαθους


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ 

 

 

Error 500--Internal Server Error From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΕΣΤΕΙΛΑ  ΜΙΑ   24-4 ΤΗΝ  ΗΜΕΡΑ  ΠΟΥ   ΓΙΝΟΤΑΝ  ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ,  ΚΑΙ ΕΝΩ  ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΣΑ ΣΤΟΝ ΠΙΝ. Ζ

ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΥΠΕΒΑΛΑ  ΚΑΙ  ΠΗΡΑ   ΤΗΝ  ΕΚΤΥΠΩΣΗ ,   ΔΕΝ  ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΝ  ΤΑ ΠΟΣΑ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΚΑΤΟΠΙΝ  ΤΗΛ. ΕΧΘΕΣ,  ΜΕ  ΤΑΧΙΣ,  ΔΕΝ  ΔΙΟΡΘΩΝΟΤΑΝ  ΓΙΑΤΙ  ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΑΝ  ΠΕΔΙΟ  ΑΚΥΡΩΣΗΣ ΣΤΙς ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ-ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ,

ΜΟΝΟ  ΜΕ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΣΤΗ ΔΟΥ.    ΠΗΓΑ  ΣΗΜΕΡΑ,  ΚΑΙ  ΜΟΥ  ΕΙΠΑΝ  ΟΤΙ  ΔΕΝ  ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ  ΓΙΑ ΤΙ   ΣΤΙΣ  ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ,  ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ  ΤΑ ΠΟΣΑ  ΜΟΝΟ  ΥΠΟΒΟΛΗ.  

 

ΑΥΤΑ..................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να στείλουμε συνάδελφε με τα ζωντόβολα , τους άχρηστους , ανίκανους , ηλίθιους , χαζοχαρούμενους που έφτιαξαν το περιβόητο taxisnet και τώρα το ακόμα πιο περιβόητο taxisnet 2 και δεν ντρέπονται που ταλαιπωρούν τον κόσμο . Ταλαιπωρούμαι για την υποβολή δήλωσης μη κερδοσκοπικού 20 μέρες , μου έχει απαντήσει η ΓΓΠΣ ότι όντως έχουν τεχνικό πρόβλημα , δεν ξέρω αν αφορά μόνο εμένα το τεχνικό ή είναι γενικότερο και ενώ εχθές με πήραν τρία τηλέφωνα ότι σήμερα θα είναι οκ , δυστυχώς μία από τα ίδια , τρώω πόρτα ίδου διαμετρήματος. Τηλέφωνα από της 8 το πρωί σε τέσσερα διαφορετικά νούμερα μαζί με το help desk , κανείς δεν ακούει τίποτα. Αυτή την στιγμή είμαι στα 30 λεπτά αναμονή στο help desk με την ηλίθια να μου λέει ευχαριστούμε που καλέσατε. Άντε ρε στα τσακίδια γελοίοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά δε θα δοθεί παράταση; έλεος να τρέχουμε για κλειδάριθμους τελευταία στιγμή και να έχουν και εκκρεμότητες του τύπου παλιό νόμιμο εκπρόσωπο δηλωμένο κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στειλει .Στον πινακα Ε ειχα εισοδημα απο εμπορικες αλλα δεν με αφηνε να βαλω αρνητικο στην αναλυση εισοδηματος  στην 3η στηλη , ετσι εβαλα ισοποσα στα εσοδα στα εξοδα και την εστειλα  .στο Ε3 βεβαια το απιεκονισα σωστα και εμφανιζει ζημιες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι εμένα που έχω αστική μη κερδοσκοπική δεν με αφήνει να υποβάλω καν το Φ012 και αύριο λήγει!!! Απο το ταxis μου λένε για Ε5 και Ε3.... έλεος....καμιά γνώμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι εμένα που έχω αστική μη κερδοσκοπική δεν με αφήνει να υποβάλω καν το Φ012 και αύριο λήγει!!! Απο το ταxis μου λένε για Ε5 και Ε3.... έλεος....καμιά γνώμη?

Συνάδελφε, η αστική μη κερδοσκοπική εταιρεία θέλει Ε3 & Ε5 , δεν είναι σωματείο για να υποβάλλει Φ12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε, η αστική μη κερδοσκοπική εταιρεία θέλει Ε3 & Ε5 , δεν είναι σωματείο για να υποβάλλει Φ12

Συμφωνώ συνάδελφε αλλά νομίζα ότι πρέπει να τις υποβάλω εως 30/04 επειδη ειναι μη κερδοσκοπικη!!! σε ευχαριστώ για την απάντηση σου...έτσι κι αλλιώς μηδενικές θα πάνε όλες οι δηλώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι εμένα που έχω αστική μη κερδοσκοπική δεν με αφήνει να υποβάλω καν το Φ012 και αύριο λήγει!!! Απο το ταxis μου λένε για Ε5 και Ε3.... έλεος....καμιά γνώμη?

ΚΦΕ Άρθρο 2

4.Σε φόρο υπόκεινται επίσης, οι ομόρρυθμες και οι ετερόρρυθμες εταιρίες, οι κοινωνίες αστικού δικαίου, που ασκούν επιχείρηση ή επάγγελμα, οι αστικές κερδοσκοπικές ή μη εταιρίες, οι συμμετοχικές ή αφανείς, καθώς και οι κοινοπραξίες της παρ. 2 του άρθρου 2 του Κώδικα Βιβλίων και Στοιχείων (π.δ. 186/1992, ΦΕΚ 84 Α').

 

ΠΟΛ.1064/29.3.2013

Υποβολή της Δήλωσης Φορολογίας Εισοδήματος των υποκειμένων σε φόρο, σύμφωνα με την παράγραφο 4 του άρθρου 2 του Ν. 2238/1994 και απόδοση του φόρου, με την χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας κατά το οικονομικό έτος 2013 - Παράταση προθεσμίας υποβολής της

 

ρίξε και μια ματιά στην προσωπ/νη πληροφόρηση στο ημερολόγιο, θα σου γράφει εάν χρειάζεται Φ-01 012

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΦΕ Άρθρο 2

4.Σε φόρο υπόκεινται επίσης, οι ομόρρυθμες και οι ετερόρρυθμες εταιρίες, οι κοινωνίες αστικού δικαίου, που ασκούν επιχείρηση ή επάγγελμα, οι αστικές κερδοσκοπικές ή μη εταιρίες, οι συμμετοχικές ή αφανείς, καθώς και οι κοινοπραξίες της παρ. 2 του άρθρου 2 του Κώδικα Βιβλίων και Στοιχείων (π.δ. 186/1992, ΦΕΚ 84 Α').

 

ΠΟΛ.1064/29.3.2013

Υποβολή της Δήλωσης Φορολογίας Εισοδήματος των υποκειμένων σε φόρο, σύμφωνα με την παράγραφο 4 του άρθρου 2 του Ν. 2238/1994 και απόδοση του φόρου, με την χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας κατά το οικονομικό έτος 2013 - Παράταση προθεσμίας υποβολής της

 

ρίξε και μια ματιά στην προσωπ/νη πληροφόρηση στο ημερολόγιο, θα σου γράφει εάν χρειάζεται Φ-01 012

 

Σου είμαι υποχρεωμένος συνάδελφε!!! με σκλάβωσες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω τους συναδέλφους το παρακάτω:

Είναι καινούργιο ή όχι η υποχρεωτική εξουσιοδότηση προς λογιστή/λογιστικό γραφείο αντί για νόμιμο εκπρόσωπο ή λογιστή/λογιστικό γραφείο;

Μέχρι τώρα 2-3 σωματεία που ξέρω υπέβαλαν με τους κωδικούς του νομίμου εκπροσώπου-φυσικού προσώπου (προέδρου).

Τις τελευταίες ημέρες έβγαλα ΑΦΜ και κωδικούς σε 2 σωματεία, προσπάθησα να εξουσιοδοτήσω τους προέδρους τους-νόμιμους εκπροσωπους-ΦΠ αλλά δεν μου το επιτρέπει. Ζητάει αποκλειστικά ΑΦΜ λογιστή/λογιστικού γραφείου για εξουσιοδότηση.

Και πως δέχεσαι να σε εξουσιοδοτήσουν όταν δεν ξέρεις τι συμβαίνει στα βιβλία τους;

Ευχαριστώ για την όποια απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω εαν ειναι σωστο και θελω τη γνωμη σας. Εγω σε δυο Συλλογους μη κερδοσκοπικους εβαλα τα στοιχεια μου και στις παρατηρησεις οτι υπευθυνος για τη δηλωση των οικονομικων στοιχειων ειναι ο νομιμος εκπροσωπος . Ετσι μπορεις να πεις οτι απλα ο λογιστης ειναι υπευθυνος για την αποστολη η' παλι εμεις εχουμε ολη την ευθυνη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΦΕ Άρθρο 2

4.Σε φόρο υπόκεινται επίσης, οι ομόρρυθμες και οι ετερόρρυθμες εταιρίες, οι κοινωνίες αστικού δικαίου, που ασκούν επιχείρηση ή επάγγελμα, οι αστικές κερδοσκοπικές ή μη εταιρίες, οι συμμετοχικές ή αφανείς, καθώς και οι κοινοπραξίες της παρ. 2 του άρθρου 2 του Κώδικα Βιβλίων και Στοιχείων (π.δ. 186/1992, ΦΕΚ 84 Α').

 

ΠΟΛ.1064/29.3.2013

Υποβολή της Δήλωσης Φορολογίας Εισοδήματος των υποκειμένων σε φόρο, σύμφωνα με την παράγραφο 4 του άρθρου 2 του Ν. 2238/1994 και απόδοση του φόρου, με την χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας κατά το οικονομικό έτος 2013 - Παράταση προθεσμίας υποβολής της

 

ρίξε και μια ματιά στην προσωπ/νη πληροφόρηση στο ημερολόγιο, θα σου γράφει εάν χρειάζεται Φ-01 012

 

συμφωνώ..πρέπει για τις αστικές μη κερδοσκοπικές να καταθέσουμε Ε3 και Ε5. άρα για την ώρα τίποτα αφού δεν έχουν ανοίξει ακόμα τα συγκεκριμένα έντυπα. σωστά;;; θα πάνε με τις εταιρείες λογικά που είπαν ότι θα ανοίξει το σύστημα 9 με 10 Μαϊου.

 

Για την ώρα μόνο μη κερδοσκοπικά όπως σωματεία, σύλλογοι κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ..πρέπει για τις αστικές μη κερδοσκοπικές να καταθέσουμε Ε3 και Ε5. άρα για την ώρα τίποτα αφού δεν έχουν ανοίξει ακόμα τα συγκεκριμένα έντυπα. σωστά;;; θα πάνε με τις εταιρείες λογικά που είπαν ότι θα ανοίξει το σύστημα 9 με 10 Μαϊου.

 

Για την ώρα μόνο μη κερδοσκοπικά όπως σωματεία, σύλλογοι κλπ.

εως 31/5 και εχει ο θεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

 

προσπαθώ να στείλω ένα Φ12 για μία εκκλησία, έχω συμπληρώσει την τέταρτη σελίδα, τα έσοδα και τα έξοδα (όπως κάθε χρόνο) και δεν μου ανοίγει το κουμπί για υποβολή!!!  :(

Θέλει κάτι άλλο να συμπληρώσω???? 

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

προσπαθώ να στείλω ένα Φ12 για μία εκκλησία, έχω συμπληρώσει την τέταρτη σελίδα, τα έσοδα και τα έξοδα (όπως κάθε χρόνο) και δεν μου ανοίγει το κουμπί για υποβολή!!!  :(

Θέλει κάτι άλλο να συμπληρώσω???? 

 

Ευχαριστώ

Θα πάτε στην σελίδα 6 και θα κάνετε υποβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάτε στην σελίδα 6 και θα κάνετε υποβολή.

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!  :)

 

Υ.Γ. (θα πρέπει να ρίξουμε τα χαρτιά ή να γίνουμε μάντες κάθε φορά με τα νέα τους συστήματα?????)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να στείλω Φ12 και μου βγάζει μήνυμα οτι πρέπει να ορίσω

εκπρόσωπο ή λογιστή,αν και έχω κάνει εξουσιόδοτηση σε λογιστή.

Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...