Προς το περιεχόμενο

Δηλώστε έξυπνα 2013 του Χρήστου Μελά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς εάν θα κυκλοφορήσει φέτος το περιοδικό του Μελά δηλώστε έξυπνα ή κυκλοφόρησε ήδη και εξαντλήθηκε και έχω χάσει τη μπάλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς εάν θα κυκλοφορήσει φέτος το περιοδικό του Μελά δηλώστε έξυπνα ή κυκλοφόρησε ήδη και εξαντλήθηκε και έχω χάσει τη μπάλα?

 

Καλημέρα Ανέστη ,

 

δεν κυκλοφόρησε ακόμη ,

σε ένα σεμινάριο που θα γινόταν στην Αθήνα πρόσφατα θα το έδιναν δωρεάν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα μιλήσει με τις εκδόσεις Σάκκουλα και μου είχανε πει μέσα στον Απρίλιο ότι μάλλον θα κυκλοφορήσει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι θα ξέρουν .. . . ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα να το αφήσουν για το καλοκαιράκι έτσι κι αλλιώς οι δηλώσεις φέτος θα γίνουν κατά το σεπτέμβρη και θα αλλάξουν και τη μισή νομοθεσία, να είναι και ενημερωμένο το βιβλίο. Ά ΡΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΑΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΧΕΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ 

Ναι, αλλά στην περιφέρεια θα αργήσει λίγο, είναι μακρύς ο δρόμος. Αλλά , συνάδελφοι, γιατί εξαρτιόμαστε από το βιβλίο αυτό; Δεν λέω, καλό είναι σαν μπούσουλας, αλλά τόσα σεμινάρια γιατί τα πληρώσαμε σε χρήμα και χρόνο; Απλά αναρωτιέμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ.ΜΕΛΑ ΑΤΟΠΗΜΑ!!!

Στη σελίδα 45 στο ξεκίνημα της συμπλήρωσης βήμα - βήμα υπάρχει κάτι που θίγει κατάφορα εναν κλάδο που σας στηριζει χρόνια  που δεν τολμάτε καν να αναφερετε το όνομά του, τον κλάδο των ΛΟΓΙΣΤΩΝ-ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ.

Με θεμα λοιπον ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΕΓΩ Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ο κ.Μελάς προτεινει στους πολίτες α)να προσπαθησουν να την συμπληρωσουν μονοι τους και αν δεν τα καταφερουν β)να συμβουλευτουν το ΔΗΛΩΣΤΕ ΕΞΥΠΝΑ αν και παλι δεν τα καταφερουν γ)να πανε στο τμημα εισοδηματος της ΔΟΥ αν και τοτε δεν βρουν ακρη τοτε καλο  θα ειναι να πανε στον (ακατανομαστο) ειδικο αλλα προσοχη να πανε σε καποιον που να του εχουν εμπιστοσυνη.......

κ Μελα δεν πιστευω στα ματια μου μ αυτα που διαβασα η εκτιμηση μου σε σας ηταν δεδομενη και αυτο προκυπτει απο το οτι οτι οχι απλως  προμηθευτηκα το εντυπο την πρωτη μερα κυκλοφοριας του αλλα το διαβασα κιολας και δε πιστευω ακομα σ αυτο που διαβασα.Θεωρω υποχρεωση σας μια απαντηση οχι προς εμενα αλλα προς ολο το κλαδο μας που θεωρω οτι τον θιξατε βαρυτατα.

 

Θανάσης Μπάκας 

ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΣ Α ΤΑΞΗΣ (ΝΑΙ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι τα πράγματα όπως τα αναφέρεις ( που δεν έχω λόγο να το αμφισβητώ) θα πρέπει όλοι οι συνάδελφοι να δείξουν τη δυσαρέσκεια τους μη αγοράζοντας το βιβλίο.Το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι τι να πω, για άλλη μια φορά ο κλάδος σφυροκοπιέται βάναυσα,πρωϊνάδικα , απογευματινά, μεσημεριανά, ειδικές εκπομπές, ειδικοί στα πρωϊνάδικα, και μεις τι κάνουμε, περιμένουμε με ανυπομονησία να αγοράσουμε τα φυλλάδιά τους, και να αναρωτιόμαστε μεταξύ μας πότε θα κυκλοφορήσει το κάθε περιοδικό λες και μείς όλο τον χρόνο δεν πάμε σε σεμινάρια, δεν διαβάζουμε, δεν ανταλλάσουμε τις γνώσεις μας μεταξύ μας.Οπως μας αναφέρει ο καλός   συνάδελφος SARAKINOS, ο οποίος αναφέρει " γιατί εξαρτώμεθα από αυτό"??????? Ας περιμένει  στα περίπτερα να πουληθή, και ας κάνουμε όλοι μας το ίδιο.Ας το αγοράσουν οι φορολογούμενοι και ας κάνουν μόνοι τους την δήλωση. Εμένα μέχρι τώρα έχουν έρθει 10 και μου είπαν ότι πέρσι που κάνανε μόνοι τους τη δήλωση το πληρώσανε πολύ ακριβά.Τι να πούμε πια για την κατάντια μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γ)να πανε στο τμημα εισοδηματος της ΔΟΥ αν και τοτε δεν βρουν ακρη τοτε καλο θα ειναι να πανε στον (ακατανομαστο) ειδικο αλλα προσοχη να πανε σε καποιον που να του εχουν εμπιστοσυνη.......

 

Ας πάνε . Εδώ στην δική μας ΔΟΥ πηγαίνεις σαν λογιστής τους λες τον νόμο και πάλι αρνούνται να σου λύσουν μια απορία ή να δώσουν μια διευκρίνιση .Ας παει λοιπον ο φορολογούμενος να του δώσουν οδηγίες για να συμπληρώσει την δήλωση.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γ)να πανε στο τμημα εισοδηματος της ΔΟΥ αν και τοτε δεν βρουν ακρη τοτε καλο θα ειναι να πανε στον (ακατανομαστο) ειδικο αλλα προσοχη να πανε σε καποιον που να του εχουν εμπιστοσυνη.......

 

Ας πάνε . Εδώ στην δική μας ΔΟΥ πηγαίνεις σαν λογιστής τους λες τον νόμο και πάλι αρνούνται να σου λύσουν μια απορία ή να δώσουν μια διευκρίνιση .Ας παει λοιπον ο φορολογούμενος να του δώσουν οδηγίες για να συμπληρώσει την δήλωση.........

 

Εγώ πήγα με γραπτή απάντηση του υπουργείου στα χέρια μου για ένα θέμα ενός πελάτη μου για εκπρόθεσμη δήλωση αλλαγής μνήμης σε ταμειακή μηχανή και ήθελαν να μου βάλουν 2 πρόστιμα ως διακοπή και έναρξη (κάτι που φυσικά δεν ισχύει) και γελούσαν και μου έλεγαν οτι λάθος τα λέει το υπουργείο και δεν είναι έτσι..... Φυσικά ήθελαν δεν ήθελαν την δουλειά μου την έκαναν με ένα πρόστιμο γιατί αλλιώς θα γινόταν τέξας......

 

Υ.Γ 1 Τουλάχιστον οι εφοριακοί όταν πάνε πολίτες για βοήθεια τους στέλνουν στους λογιστές.....(τουλάχιστον σε όσα περιστατικά έχω πετύχει μπροστά μου)

 

 

Υ.Γ 2 Αν όντως ισχύει αυτό που γράφει το βιβλίο για μένα δεν πρέπει να το αγοράσει κανένας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα αυτα δεν απευθυνονται σε λογιστες γιαυτο κυκλοφορουν σε περιπτερα

 

ουτε του εθνους ουτε του PCMAG ουτε κανενα

 

 

αυτα παω θαλασσα να λιωσετε :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά οι μόνοι ξύπνιοι είναι αυτοί που γράφουν τα βιβλία μου φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spam nai to xero


http://e-pcmag.gr/magazine/maios-2013

 

Μαζί, στο δωρεάν DVD:

Συμπληρώστε και φέτος την φορολογική σας δήλωση χωρίς άγχος, υπολογίζοντας με ακρίβεια τον φόρο που σας αναλογεί, με το αξιόπιστο πρόγραμμα Δήλωση Φόρου 2013 στη νέα του, ενημερωμένη έκδοση με όλους τους νέους κωδικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα αυτα δεν απευθυνονται σε λογιστες γιαυτο κυκλοφορουν σε περιπτερα

 

ουτε του εθνους ουτε του PCMAG ουτε κανενα

 

 

αυτα παω θαλασσα να λιωσετε :ph34r:

 

Πας να δηλώσεις αλμύρα???

 

Γειά σου φίλε :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...