Προς το περιεχόμενο

GSIS-ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ καταφέρνω να μπω μόνο με chrome. Αν πληκτρολογήσω www.gsis.gr μου λέει σφάλμα. Αν όμως πάω στο ιστορικό και επιλέξω από προηγούμενη μέρα τότε δουλεύει. Τι να πω;

 

Η αρχική σελίδα της ΓΓΠΣ έχει συχνά πρόβλημα.

Δοκιμάστε αν θέλετε να μπείτε από εδώ.

Καλημέρα

 

Υ.Γ.

Σας παρακαλώ πολύ κ.γενικέ.

Αφού δεν μπορεί να δοθεί παράταση για τις δηλώσεις εισοδήματος έως τέλος Αυγούστου, επειδή απαιτείται έγκριση από την τρόικα ( και προφανώς δεν εγκρίνει ... ), τουλάχιστον πείτε τους, να μας φτιάξουν τις υποδομές της ΓΓΠΣ λίγο καλύτερα.

Λίγο καλύτερα ...

 

Ας μας φτιάξουν και κάτι.

Όχι μόνο να ζητάνε ...

 

Αφού δεν μπορούμε εμείς ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αρχική σελίδα της ΓΓΠΣ έχει συχνά πρόβλημα.

Δοκιμάστε αν θέλετε να μπείτε από εδώ.

Καλημέρα

 

Υ.Γ.

Σας παρακαλώ πολύ κ.γενικέ.

Αφού δεν μπορεί να δοθεί παράταση για τις δηλώσεις εισοδήματος έως τέλος Αυγούστου, επειδή απαιτείται έγκριση από την τρόικα ( και προφανώς δεν εγκρίνει ... ), τουλάχιστον πείτε τους, να μας φτιάξουν τις υποδομές της ΓΓΠΣ λίγο καλύτερα.

Λίγο καλύτερα ...

 

Ας μας φτιάξουν και κάτι.

Όχι μόνο να ζητάνε ...

 

Αφού δεν μπορούμε εμείς ...

Σ' Ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Error 404--Not Found

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.4.5 404 Not Found

The server has not found anything matching the Request-URI. No indication is given of whether the condition is temporary or permanent.

If the server does not wish to make this information available to the client, the status code 403 (Forbidden) can be used instead. The 410 (Gone) status code SHOULD be used if the server knows, through some internally configurable mechanism, that an old resource is permanently unavailable and has no forwarding address.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΡΝΗΤΙΚΗ Η ΤΡΟΙΚΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ.ΒΡΕ ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΡΘΑΤΕ ΟΛΟΙ ΛΕΩ ΕΓΩ???????????

ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ? ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ?????? ΑΙ ΝΑ ΧΑΘΕΙΤΕ ΤΕΛΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αρχική σελίδα της ΓΓΠΣ έχει συχνά πρόβλημα.

Δοκιμάστε αν θέλετε να μπείτε από εδώ.

Καλημέρα

 

Υ.Γ.

Σας παρακαλώ πολύ κ.γενικέ.

Αφού δεν μπορεί να δοθεί παράταση για τις δηλώσεις εισοδήματος έως τέλος Αυγούστου, επειδή απαιτείται έγκριση από την τρόικα ( και προφανώς δεν εγκρίνει ... ), τουλάχιστον πείτε τους, να μας φτιάξουν τις υποδομές της ΓΓΠΣ λίγο καλύτερα.

Λίγο καλύτερα ...

 

Ας μας φτιάξουν και κάτι.

Όχι μόνο να ζητάνε ...

 

Αφού δεν μπορούμε εμείς ...

Και αναδρομικά παρακαλώ , όπως οι φόροι τους.  θέλω πίσω μερικές ώρες απο τη ζωή μου και να ξεχάσω το στρες που πέρασα και περνάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβουλή από το help desk χθες. Για το Ε1-Ε2-Ε3 υπάρχουν προβλήματα με τους Google Chrome και Firefox. Για το Ε9 μακρυά από Internet Explorer...
#to_taxisnet_doulevei_roloi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αναδρομικά παρακαλώ , όπως οι φόροι τους.  θέλω πίσω μερικές ώρες απο τη ζωή μου και να ξεχάσω το στρες που πέρασα και περνάω.

 

Συνάδελφε προσωπικά, όσον αφορά το χρόνο που σπαταλώ για την εργασία μου, δε θέλω πίσω μόνο τις χαμένες ώρες από τη ζωή μου.

Θέλω πίσω την ίδια τη ζωή μου!

 

Έχουμε φτάσει στο σημείο να διαβάζουμε περισσότερο απ΄ ότι δουλεύουμε (υπόλοιπες εργασίες) και στο τέλος, να μην ξέρουμε και τίποτα ...

Αλλά αυτό είναι μια άλλη μεγάλη, πονεμένη ιστορία ...

 

Καλημέρα

Καλή δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..........

 

Έχουμε φτάσει στο σημείο να διαβάζουμε περισσότερο απ΄ ότι δουλεύουμε (υπόλοιπες εργασίες) και στο τέλος, να μην ξέρουμε και τίποτα ...

Αλλά αυτό είναι μια άλλη μεγάλη, πονεμένη ιστορία ...

 

...............

 

 

Ακριβώς αυτό......... μάταιος κόπος, χαμένος χρόνος, χαμένη ζωή.....

 

 

 

Σε τυχαία συνάντηση/συζήτηση με μέλος του δσ της ΠΟΦΕΕ προ 1,5 έτους περίπου, διαπίστωσα ότι η μεταφορά αρμοδιοτήτων από τις ΔΟΥ στους λογιστές ήταν επιδίωξη.

 

"Εμείς θα φέρουμε κι άλλη δουλειά στους συναδέλφους και θα διευρύνουμε το αντικείμενο για να προστατεύσουμε το επάγγελμα και να εξασφαλίσουμε την απασχόληση του κλάδου."

Αυτά προ Μηταράκη..........

Όταν ακόμη συζητούσαμε την "πιστοποίηση"

 

Το ζήτημα της αξιοπρέπειας που έθιξε ο +λάκης στη συνάντηση και άμεσα ή έμμεσα τίθεται εδώ σε όλη τη συζήτηση από τους συνήθεις υπόπτους........ δεν έχει απασχολήσει τα ψηλά κλιμάκια.

 

 

Διαπιστώνω επίσης ότι γενικά η επαρχία έχει πιό σαφείς στόχους........

 

........

«Αυτό που εμείς απαιτούμε από το κράτος είναι να επιτρέψει στους φοροτεχνικούς να κάνουν με αξιοπρέπεια τη δουλειά τους. Δεν είναι δυνατόν με την ψυχή στο στόμα, να δουλεύουμε μέχρι τα ξημερώματα για να εξυπηρετήσουμε τους πελάτες μας» υπογραμμίζει ο πρόεδρος της Ένωσης Φοροτεχνικών νομού Ηρακλείου Παύλος Μπαριτάκης............

 

http://www.patris.gr/articles/245698/164661#.Ue-U6azN5T8

 

 

 

 

Φαίνεται πως η Αθήνα εκτός από κορμιά χωνεύει και συνειδήσεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανούργιο φρούτο????????????? 

 

 

""""???el.DatastoreError??? """"

 

είπαν να αλλάξουν το εrror 500 και να βάλουν κάτι άλλο για να μην πλήττουμε??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

σε λίγο θα πρέπει να ρωτάμε την τρόικα

αν θα μας επιτρέπει να σηκωθούμε από την καρέκλα........... για να πάμε στην τουαλέτα, γιατί αυτό συνεπάγεται................. ότι θα πρέπει να αφήσουμε τα πληκτρολόγια και έτσι θα μειωθούν τα έσοδά τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :o 

 

Για να το δεί ο κ.Θεοχάρης να εισηγηθεί αναλόγως!!!!!!!   :P 

 

:) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανούργιο φρούτο????????????? 

 

 

""""???el.DatastoreError??? """"

 

είπαν να αλλάξουν το εrror 500 και να βάλουν κάτι άλλο για να μην πλήττουμε??????

 

 Και σε μένα το ίδιο βγάζει.

Πάντως παράπονο δεν έχω. Αυτοί οι άνθρωποι συνεχώς με εκπλήσουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

σε λίγο θα πρέπει να ρωτάμε την τρόικα

αν θα μας επιτρέπει να σηκωθούμε από την καρέκλα........... για να πάμε στην τουαλέτα, γιατί αυτό συνεπάγεται................. ότι θα πρέπει να αφήσουμε τα πληκτρολόγια και έτσι θα μειωθούν τα έσοδά τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :o 

 

Για να το δεί ο κ.Θεοχάρης να εισηγηθεί αναλόγως!!!!!!!   :P 

 

:) 

 

Θέλετε να πείτε ότι δεν υπάρχει υπολογιστής στην τουαλέτα ή έστω ένας φορητός υπολογιστής στο γραφείο ;

 

Λυπάμαι αλλά όταν λένε ότι δεν ήμαστε οργανωμένοι τέτοιες περιπτώσεις έχουν στο μυαλό τους

 

Φροντίστε να οργανωθείτε

 

Tips Στην περίπτωση που επιλέξετε την τοποθέτηση σταθερού υπολογιστή  , φροντίστε το τροφοδοτικό να μη βλέπει προς το χαρτί υγείας

 

Θα το κουνάει και θα χάνετε πολύτιμο χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω διαβολική ιδέα.....

 

Αντί να στέλνουμε email και twitter στον Θεοχάρη, στους αρμόδιους κλπ. να μάθουμε τα email του Σοϊμπλε, της Μέρκελ και του Φούχτελ (κοινώς Χούφτελ απο το χουφτώνω) και να τους στείλουμε email με τις οθόνες Error404, Error500 και από κάτω να γράφουμε 

 

Greek Accountants trying to send online Tax returns in TAXIS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΕΟ

 

 

 Εκτύπωση Εκκαθαριστικού (Ε1).   
Ο μηχανισμός εκτύπωσης εκκαθαριστικού είναι εκτός λειτουργίας.
  Προσπαθείστε αργότερα.  
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ??????????????????  :angry:  :angry:  :angry:

 

Σύνδεση

Για να συνδεθείτε, καταχωρήστε το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης μοναδικής σύνδεσης.

Σφάλμα:  Ο έλεγχος ταυτότητας απέτυχε. Δοκιμάστε πάλι. Όνομα χρήστη Κωδικός πρόσβασης Εταιρεία   Απαγορεύεται η μη εξουσιοδοτημένη χρήση αυτής της τοποθεσίας, η οποία μπορεί να επιφέρει αστική και ποινική δίωξη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χανουμε ανθρωπους... χανουμε στιγμες απο τη ζωη μας γιατι η ζωη ειναι ..."στιγμες"... πισω απο μια πουτ@ν@ οθονη και ενα γ@@@@μενο πληκρολογιο γιατι ετσι θελουν καποιοι @@ρχ@@@ ζωη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις διαπιστωσα οτι δεν θα χωρισω ποτε την γυναικα μου. Εχει αφμ που ληγει σε 70.

 

ΥΓ Αν η γυναικα καποιου εχει πχ αφμ σε 3 και η γκομενα σε 9 , με ποιο παει? Καποιος να το κανει twitt στον κυριο Γενικο ( οταν εγραφα "Γενικος" σηκωθηκα ορθιος απο σεβασμο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ροη των δηλωσεων ειναι ικανοποιητικη ειπε ο θεοχαρης.......την τροικα γιατι την μπερδευει στη μεση;;;;;αει στο διαολο γαμω τα υπουργεια σας.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΜΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ??????????????????  :angry:  :angry:  :angry:

 

Σύνδεση

Για να συνδεθείτε, καταχωρήστε το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης μοναδικής σύνδεσης.

Σφάλμα:  Ο έλεγχος ταυτότητας απέτυχε. Δοκιμάστε πάλι. Όνομα χρήστη Κωδικός πρόσβασης Εταιρεία   Απαγορεύεται η μη εξουσιοδοτημένη χρήση αυτής της τοποθεσίας, η οποία μπορεί να επιφέρει αστική και ποινική δίωξη.

 

 

Μα κι εσύ... είσαι επίμονο κορίτσι !!! Αφού το βλέπεις ... δεν τραβάει, τι το πιέζεις το ρημάδι ??? Είπαμε για τους λογιστές το ΣΚ δεν έχει παραλία (για να μην πω δεν έχει ΣΚ ...)  ;) 

 

χανουμε ανθρωπους... χανουμε στιγμες απο τη ζωη μας γιατι η ζωη ειναι ..."στιγμες"... πισω απο μια πουτ@ν@ οθονη και ενα γ@@@@μενο πληκρολογιο γιατι ετσι θελουν καποιοι @@ρχ@@@ ζωη....

 

Δώσεεεεεεε λέμεεεεεεεεε !!!!!!!!!!!!!!!  :P 

 

Μολις διαπιστωσα οτι δεν θα χωρισω ποτε την γυναικα μου. Εχει αφμ που ληγει σε 70.

 

ΥΓ Αν η γυναικα καποιου εχει πχ αφμ σε 3 και η γκομενα σε 9 , με ποιο παει? Καποιος να το κανει twitt στον κυριο Γενικο ( οταν εγραφα "Γενικος" σηκωθηκα ορθιος απο σεβασμο)

 

Να, αυτά είναι... Απ'τη μια μεγάλες διαπιστώσεις ... Απ'την άλλη διλήμματα... και στο τέλος να και τα κατάλοιπα απ'το φανταριλίκι !!!  

 

Η ροη των δηλωσεων ειναι ικανοποιητικη ειπε ο θεοχαρης.......την τροικα γιατι την μπερδευει στη μεση;;;;;αει στο διαολο γαμω τα υπουργεια σας.....

 

Προσπαθώ τόση ώρα να θυμηθώ πως τό'λεγαν τα παλιά τα χρόνια ... Να δεις πως τό'λεγαν ...

Α! Κυρίαρχο κράτος, κυρίαρχη χώρα, κυρίαρχο έθνος ή κάπως έτσι τέλος πάντων...

Ε, πλάκα έκαναν... 

 

 

Καληνύχτα παιδιά και καλή δύναμη...

θα μας χρειαστεί...

 

Καλό ξημέρωμα  :)  :wub: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KAI ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ???????????????

ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΝΑ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://login.gsis.gr/sso/pages/login.jsp

 

Οι άνθρωποι είναι απίστευτοι. Έχουν για δεκάδες ανεξάρτητες διαδικτυακές υπηρεσίες ένα μοναδικό σημείο εισόδου και επομένως συμφόρησης.

Αν δεν είναι ικανοί να στήσουν 4-5 ανεγάρτητους server υποδοχής αιτήσεων, οι οποίοι θα ανακατευθήνουν τις αιτήσεις αναλόγως πώς μπορούν να

κοντρολάρουν τα οικονομικά της χώρας. Έλεος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...