Προς το περιεχόμενο

GSIS-ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι σήμερα στην εφορία σε έλεγχο δικαιολογητικών δήλωσης , για τους τόκους καταθέσεων του 2012 μου είπαν πως έχει πάει αναδρομικά στο 15% ο φόρος και πως πρέπει να αποδώσω τη διαφορά 5% με κάποια δήλωση.

Νομίζω δεν ισχυει για το 2012 αλλα για το 2013 απο 1/1 και ειναι δουλειά των τραπεζών να το αποδώσουν.

Σας παρακαλώ όποιος έχει εύκαιρη τη σχετική διάταξη να το ξεκαθαρίσω.Δεν μπορώ να βρω σε ποιο νομο αποφασίστηκε αυτό.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι σήμερα στην εφορία σε έλεγχο δικαιολογητικών δήλωσης , για τους τόκους καταθέσεων του 2012 μου είπαν πως έχει πάει αναδρομικά στο 15% ο φόρος και πως πρέπει να αποδώσω τη διαφορά 5% με κάποια δήλωση.

Νομίζω δεν ισχυει για το 2012 αλλα για το 2013 απο 1/1 και ειναι δουλειά των τραπεζών να το αποδώσουν.

Σας παρακαλώ όποιος έχει εύκαιρη τη σχετική διάταξη να το ξεκαθαρίσω.Δεν μπορώ να βρω σε ποιο νομο αποφασίστηκε αυτό.

Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα

Ότι να ΄ναι λένε στις ΔΟΥ.

Η φορολόγηση των τόκων αυξήθηκε αναδρομικά, για ποσά τόκων που αποδίδονται ή πιστώνονται από 1/1/13 (και όχι για αυτά του 2012) και ο συντελεστής έγινε 15% από 10% που ήταν, με το ν.4110/13 (23/1/13),

Μόνο στην περίπτωση που η διαφορά δεν είχε παρακρατηθεί και αποδοθεί από την τράπεζα, θα έπρεπε να αποδοθεί από τον φορολογούμενο με την υποβολή δήλωσης έως 31/3/13.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ALPHABANK δεν δινει βεβαιωσεις τοκων, τις εκτυπωνουμε απο το ιντερνετ λεει...

 

που διαφευγει κατι ? ενταξει πολλα μου διαφευγουν , αλλα για το συγκεκριμενο ?  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ALPHABANK δεν δινει βεβαιωσεις τοκων, τις εκτυπωνουμε απο το ιντερνετ λεει...

 

που διαφευγει κατι ? ενταξει πολλα μου διαφευγουν , αλλα για το συγκεκριμενο ?  :(

 

Αν ισχύει κάτι τέτοιο , τότε , ελπίζω να μπορέσω να παραμείνω σοβαρός και να μη με προδώσει το ανόητο χαμόγελό μου , όταν μου δίνουν οι συνταξιούχοι τους κωδ. πρόσβασης των λ/σμών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει κάτι τέτοιο , τότε , ελπίζω να μπορέσω να παραμείνω σοβαρός και να μη με προδώσει το ανόητο χαμόγελό μου , όταν μου δίνουν οι συνταξιούχοι τους κωδ. πρόσβασης των λ/σμών

 

εσυ Φιλωτα τι καταλαβες ? απο λογαριασμο της αλφαμπανκ? κωδικους προσβασης σε e-banking δηλαδη εννοεις ?

και θα χαμογελας απλως? 

εγω θα πεσω ξερη στο πατωμα απ τα γελια....σιγα μη χασω τετοια ευκαιρια, να γελασω με την ψυχη μου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ. Α. Σ. Λ. Α

 

:rolleyes: :rolleyes:

 

Δεν ξέρω τι εννοείς.. αλλά απ'τό web banking της alpha βεβαίωση δεν βλέπω να βγαίνει.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη συνάδελφε ;

Γιατί λέτε μόνο σήμερα ;

Μας αφήσαν χτες ;

Θα μας αφήσουν νομίζετε αύριο  ; <_<

Δε νομίζω ... :angry:

 

Καλή συνέχεια.

 

Υ.Γ.

Ρ. δ. π. ν. γ. λ. ε. ...

Α. π. ... :angry:

ΡΕ δεν πατε να γ......λεω εγω αμαν πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ Χαρρυ, αλλαξε το μου αυτο, σβησε αυτο το ακαιρο Παρασκευη εως Τριτη και να αναβοσβηνει μονο το υπολοιπο .....πληζ  :huh:

 

αν προλαβαινεις δηλαδη απο τις δηλωσεις γιατι σημερα τρεχει το συστημα .....καθε μια ωρα φευγει και μια δηλωση και με μονο τρεις επαναληψεις ....

 

8i3.gif

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι εννοείς.. αλλά απ'τό web banking της alpha βεβαίωση δεν βλέπω να βγαίνει.. :P

 

Αυτό ακριβώς εννοώ ,

 

οτι,         Για Αυτό Σε Λέμε Αρχηγό

 

:D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήταν εύκολο ρε σύ

 

μέχρι και εγω το βρήκα

 

:rolleyes:

 

Θ. Π. Ν. Φ. Κ. Κ. ??

 

Με μέτρο όμως

 

Να προσέχετε τη χοληστερίνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει κανεις να μπει στο Ε9 ??

Μα με τι μ@κες εχουμε μπλεξει επιτελους

μου αρεσει που θα το κλεισουν την Δευτερα

τελικα πρεπει να ειναι πολυ ασχετοι

δεν πρεπει να εχουν γνωσεις τεχνικες δεν εξηγειται αλλιως

απλα μαθαινουν στην πλατη μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι τα αποτελέσματα της Έκτακτης Γενικής Συνέλευσης της Ομοσπονδίας μας (Π.Ο.Φ.Ε.Ε.)  που ολοκληρώθηκε χθες στην Κέρκυρα ήταν προς την θετική κατεύθυνση.

 

Από τους 42 λογιστικούς Συλλόγους της Χώρας, μέλη της Ομοσπονδίας, προσήλθαν 37. Η συμμετοχή ήταν υπερβολικά μεγάλη. 

 

Το πιο σπουδαίο είναι ότι πέρασε η πρόταση για κινητοποιήσεις αν δεν δοθεί μια ημερομηνία λήξης στις δηλώσεις η οποία να δίδει ένα εύλογο και αξιοπρεπές χρονικό περιθώριο στην διεκπεραίωση της εργασίας μας. Συγκεκριμένα θα φτιαχτεί  από την Ομοσπονδία επιστολή άμεσα  (μάλλον μέχρι Τρίτη) που θα ορίζει το απαιτούμενο χρονικό περιθώριο  (ή 31/10 ή 30/9), χωρίς ενδιάμεσες ημερομηνίες λήξης και θα έχει ένα μικρό περιθώριο για απάντηση στην επιστολή αυτή από το Υπουργείο Οικονομικών.  Σε περίπτωση που το Υπουργείο δεν απαντήσει ή απαντήσει αρνητικά  οι 42 σύλλογοι μαζί με την Ομοσπονδία θα προχωρήσουν σε αποχή στις υποβολές φορολογικών δηλώσεων και ίσως και σε κατάληψη των Δ.Ο.Υ. 

 

Η εξέλιξη αυτή είναι πολύ σημαντική αφού η Ομοσπονδία, κατόπιν απαίτησης της Βάσης (σ.σ. των συλλόγων)  αποφάσισε να μην μείνει μόνον στην συζήτηση αλλά και μπει και στην ενεργή αντίδραση για όσα θέματα μας καθιστούν αναξιοπρεπή την εργασία μας

 

Καλή δύναμη λοιπόν συνάδελφοι.....  

 

Το θέμα συζητείται εδώ: 

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=91933&page=3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι τα ίδια έχουμε ?

 

 

Error 500--Internal Server Error From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αιωνία του η μνήμη .....

 

Από ΓΓΠΣ : εκτύπωση της οθόνης και σε 10 μέρες στην ΔΟΥ βάσει των ΠΟΛ 1121 & 1064 !!!

 

Ετσι μου είπαν και εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το φάρμακο για το Ε5 είναι :

 

Κάνεις restart τον υπολογιστή δεν ανοίγεις τίποτε άλλο παρά μόνο τον ie ανακτάς την προσωρινά αποθηκευμένη δήλωση με ευλάβια περνάς σιγά σιγά από όλες τις σελίδες 1,2,3,4 και αφού συγκεντρωθείς πλήρως προσπαθείς να κάνεις την υποβολή σου ... αν είσαι τυχαιρός με λίγη υπομονή ίσως πετύχεις !!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...