Προς το περιεχόμενο

ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΑΠΥ ΑΘΕΩΡΗΤΕΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΥΣ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΤΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΠΥ ΑΘΕΩΡΗΤΗ. ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΕΡΙΔΙΟΛΟΓΙΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?

ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ : την παροχή ασφαλών πληροφοριών της παραγράφου 23 του άρθρου 4, ενώ είχαν την αντίστοιχη υποχρέωση τήρησης ορισμένων πρόσθετων βιβλίων της παραγράφου 5 του άρθρου 10 του προϊσχύσαντος Κ.Β.Σ. (ΠΔ 186/1992).???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 years later...

Καλησπέρα σε όλους

Στρατιωτικός οδοντίατρος που θέλει να δουλέψει και σε ιδιωτικό ιατρείο σαν ελεύθερος επαγγελματίας  τι χρειάζεται για την έναρξη; Από το ΤΣΑΥ θέλει μια βεβαίωση απαλλαγής από εισφορές , πρέπει να κάνει έναρξη και στον ΟΑΕΕ πριν πάει στην εφορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο στρατιωτικός ιατρός απαλλάσσεται και από το ΤΣΑΥ γιατί είναι ασφαλισμενος από τον Στρατό. Χρειάζεται μία βεβαίωση από την υπηρεσία του την οποία προσκομίζει στην Δ.Ο.Υ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο στρατιωτικός ιατρός απαλλάσσεται και από το ΤΣΑΥ γιατί είναι ασφαλισμενος από τον Στρατό. Χρειάζεται μία βεβαίωση από την υπηρεσία του την οποία προσκομίζει στην Δ.Ο.Υ..Ε

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Δηλαδή στο ΤΣΑΥ δε χρειάζεται να πάει καθόλου ούτε για να πάρει βεβαιώση απαλλαγής; Και κάτι ακόμα πέρα από τα γνωστά δικαιολογητικά για έναρξη στην εφορία που έχουν οι ελεύθεροι επαγγελματίες χρειάζεται και κάτι άλλο ιδιαίτερα; Βεβαίωση άσκησης επαγγέλματος; πληρώνουν και κάποιο ποσό; Πρέπει να κάνουν και θεώρηση ΑΠΥ για τους ιδιώτες; Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά δεν έχω ξαναασχοληθεί με γιατρό και ξέρω ότι έχουν ιδιαιτερότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ζήτησαν στην ΔΟΥ και την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος.Θεώρηση δεν γίνεται.Για το ΤΣΑΥ δεν γνωρίζω αν πρέπει να πάει για να πάρει απαλλαγή.Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα σε μηχανικό μου ζήτησαν απαλλαγή από τον ΟΑΕΕ καθώς και από το επιμελητήριο...

Αρα υποθέτω θα χρειαστεί παρόμοια διαδικασία και στην περίπτωσή σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...