Προς το περιεχόμενο

Αγανάκτησα, έχασα την υπομονή μου με δημόσιο υπάλληλο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω και έχετε φυσικά συναντήσει πολλές φορές άτομα σε δημόσιες υπηρεσίες,

κυρίως ΔΟΥ και ΙΚΑ, που ο τρόπος τους είναι αχαρακτήριστος έχως προκλητικός,

υπηρετώντας αυτό το επάγγελμα απο το '84 έχω συναντήσει διάφορους/ες που

φέρνουν την υπομονή όχι απλά πάνω απο το κεφάλι αλλά στην άκρη της τρίχας

μου, σήμερα είχα μια αυτοψία, να πάρω την ελεγκτή να την πάω να την φέρω κτλ

μόλις βγήκαμε απο την υπηρεσία της (κάποια ΔΟΥ στη Θεσ/νίκη) και ενώ της

εξήγώ που θα πάμε και κάνω το "μέγα λάθος" κατα την γνώμη της πότε θα είναι

έτοιμα να πάω στο μητρώο, μέσα στο δρόμο βρε παιδιά βάζει κάτι φωνές.. μα

κάτι φωνές που μας κοιτούσαν οι περαστικοί σαν δυο συμπεθέρες που μάλωναν,

"αμαν με πρίξατε πρωί πρωί να τρέχω σε αυτοψίες, έχω κάθε μέρα 12 αυτοψίες

και να ζητάτε απο πάνω να είναι την ίδια μέρα έτοιμα..." και να τσιρίζει σαν υστερικιά,

"μα γιατί φωνάζεις μέσα στη μέση του δρόμου" της λέω ήρεμα, τίποτε αυτή

συνέχισε να τσιρίζει.. και ο κόσμος να κοιτάει.. καταντράπηκα πρώτον και δεύτερον

της λέω "πρώτον όλοι κλείνουν που σκατά βρίσκεις εσύ 12 αυτοψίες την ημέρα και

δεύτερον ανεξάρτητα των συνεπιών αν δεν σταματήσεις αυτή τη στιγμή θα

σου ρίξω μπουνιά που θα κάνεις να φάς ενα μήνα" .. και σφίγγω την γροθιά μου,

αν δεν σταματούσε ειλικρινά θα το έκανα, ειδε τη γροθιά και σταμάτησε;;;; είδε τον

κόσμο;;;; δεν ξέρω, είναι αγανάκτηση πολλών ετών και κάποιου κάποιος βρίσκετε

σε λάθος χρόνο τόπο και την πληρώνει, δεν σκέφτηκα λεπτό τι θα γινόταν μετά

και τι τραβήγματα θα είχα, έχω αντιμετωπίσει με υπομονή και σύνεση πολλούς/ες

σαν δαύτη με τρόπους ακόμα και προσβλητικούς νευρωτικούς κτλ κάποια στιγμή

όμως φτάνει να σε φέρει εκτός ορίων, δεν ξέρω εσείς πως τους αντιμετωπίζετε

εγώ απλά τα είπα για να ξεθυμάνω, το αποτέλεσμα ήταν ότι όχι μόνο έκανε την

αυτοψία αλλά στην υπόλοιπη διάρκεια ήταν καθόλα ευγενική, αν την έδερνα άραγε

μήπως θα γινόταν η δουλειά μου αυθημερόν;;;;; ποιός ξέρει ! δεν δίνω δίκιο

στον εαυτό μου, ξέφυγα, πάντα ήμουν και είμαι της άποψης ότι με το "βαμβάκι

σφάζεις καλύτερα" αλλά μου τέλειωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαίνει κάποιες φορές....

 

Έχω χάσει εντελώς την ψυχραιμία μου 1-2 φορές στο παρελθόν και φώναζα και εγώ μαζί με αυτούς... Αλλά να δείρω κανέναν δεν το έχω κάνει αν και θα ήταν πραγματικά αγχολυτικό....  :)

 

Πλέον είμαι της άποψης και την εφαρμόζω σχεδόν πάντα, ότι δεν θα με τρελάνουν αυτοί, θα τους τρελάνω εγώ. Αν κάποιος μου λέει ότι να' ναι, λέω και εγώ ότι να' ναι. Αν φωνάζει, μιλάω με έντονο τόνο και τον ρεζιλεύω, αν δεν ακούει, πάω στον ανώτερό του, αν ο ανώτερός του δεν ακούει, στον αμέσως απω πάνω, αν φτάσω στον έφορα και ακόμα δεν βγάζω άκρη, πάω στο Υπουργείο, λέω το θέμα, μου λένε γιατί δεν έλυσες το θέμα στη ΔΟΥ (ή σε κάποια άλλη υπηρεσία), τους κάνω παράπονα και έγγραφο για να λύσουν αυτοί το θέμα, έστω και με καθυστέρηση. Επιστρέφω στη ΔΟΥ και ξαναλέω την άποψη του Υ.Ο (που συνήθως είναι παρόμοια με τη δική μου), τους ξανατρελαίνω, και κάπου εκεί τελειώνει συνήθως η ιστορία... - Αυτό μου έτυχε 2 φορές - ελπίζω να μη μου ξανατύχει να "ανέβω τα σκαλία της εξουσίας" για να βγάλω άκρη... Γενικά πιστεύω ότι όποιος λέει μπαρούφες πρέπει να ακούει το ίδιο σε απάντηση, και δεν θα κάτσω να μου χαλάσει τη διάθεση κανένας τους (μερικές φορές το καταφέρνουν, έχω νεύρα ο άτιμος...) :D

Και αν τσαντιστείς πολύ, μπαίνεις taxheaven, βλέπεις 1-2 δημοσιεύσεις τους τρισμέγιστου Μπάμπη και σου φτιάχνει η διάθεση... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ξέφυγα, πάντα ήμουν και είμαι της άποψης ότι με το "βαμβάκι

σφάζεις καλύτερα" αλλά μου τέλειωσε.

 

άκου ξέφυγα, :D :D :D

 

μπορεί εσύ τώρα να είσαι τσαντιζμένη ακόμα, μπορεί να μετανιώνεις που δεν έδωσες τη μπουνιά (εγώ αυτά θα σκεφτόμουν)

 

αλλά θέλω να ξέρεις πως με έκανες και γέλασα πολύ πρωί πρωί...να ΄σαι καλά

 

και που είσαι χρειάζεται και λίγο τσαμπουκάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη , αλλα αυτο το να την πας και να την γυρισεις το γραφει πουθενα ???

 

λογικο ειναι, οι κυριες και οι κυριοι αυτοι με αυτες τις συμπεριφορες , χρονια τωρα ειναι μαθημενοι σε αλλου ειδους συναλλαγες. 

Ναι το ακουμε συχνα απο πολλους συναδελφους, για να κανω τη δουλεια μου γρηγορα και καλα και κολητο εδω και γνωστο εκει και μπλα μπλα μπλα .....και μετα την πληρωναμε κι εμεις που τις δουλειες μας ειχαμε το βιτσιο να τις κανουμε αλλιως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υστερικια εφοριακος στις αυτοψιες απο ΔΟΥ Θεσ/νικης  με 9 γραμματα...

ποια να ειναι.....   ποια να ειναι.....

 

lexotanil.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προτεινω σε τετοιες περιπτωσεις να της τραγουδας...............

 

 

 

 

ΝΕΥΡΑΚΙΑ ΝΕΥΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑΚΙΑ

ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΖΗΤΑΣ ΧΑΔΑΚΙΑ...ΝΕΥΡΑΚΙΑ......

ΜΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΘΥΜΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[ΓΡΙΒΑΣ] ναι δεν αξίζει να μας χαλάνε την διάθεση αλλά είναι πολλά χρόνια όλο αυτό και κάπου δεν

αντέχεις...

[talepori] χαίρομαι που σας έκανα να γελάσετε, παρότι πήρα 2 βαλεριάνες ακόμα τσατισμένη είμαι

[ΧΡΥΣΑ] οχι δεν το γράφει πουθενά ότι πρέπει να κάνουμε τους σωφέρ τους αλλά όπως το λες

και εσύ κάποιοι αλλιώς τους μάθανε

[ethos] συμπτωματικά ή όχι.. καλό το lexotanil αλλά της συγκεκριμένης κυρίας έχει όντως 9 γράμματα

 

Τέλος πάντων, το αποτέλεσμα είναι ότι πριν μισή ώρα με πήρε τηλέφωνο μες στην τρελή χαρά

πήρα την αυτοψία έκανα την έναρξη στο μητρώο απο μια υπάλληλο που εξυπηρέτησε παρότι Παρασκευή

και εγώ τώρα κάθομαι και αναρωτιέμαι ότι τζάμπα πήρα τις βαλεριάνες...

Ευχαριστώ να είστε καλά καλό σαββατοκύριακο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υστερικια εφοριακος στις αυτοψιες απο ΔΟΥ Θεσ/νικης  με 9 γραμματα...

ποια να ειναι.....   ποια να ειναι.....

 

lexotanil.jpg

 

 

 Π

υστερικια εφοριακος στις αυτοψιες απο ΔΟΥ Θεσ/νικης  με 9 γραμματα...

ποια να ειναι.....   ποια να ειναι.....

 

lexotanil.jpg

 

 

Ποιά να είναι άραγε ? <_<  :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..σε εξυπηρέτησε παρότι Παρασκευή? Δεν σου έκανε και χάρη (επιτέλους!!) πλέον είναι ανοιχτές για συναλλαγές με το κοινό και τις Παρασκευές,  όλες οι Δ.Ο.Υ.

Στην Σαλόνικα δεν το εφαρμόζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[ΓΡΙΒΑΣ] ναι δεν αξίζει να μας χαλάνε την διάθεση αλλά είναι πολλά χρόνια όλο αυτό και κάπου δεν

αντέχεις...

[talepori] χαίρομαι που σας έκανα να γελάσετε, παρότι πήρα 2 βαλεριάνες ακόμα τσατισμένη είμαι

[ΧΡΥΣΑ] οχι δεν το γράφει πουθενά ότι πρέπει να κάνουμε τους σωφέρ τους αλλά όπως το λες

και εσύ κάποιοι αλλιώς τους μάθανε

[ethos] συμπτωματικά ή όχι.. καλό το lexotanil αλλά της συγκεκριμένης κυρίας έχει όντως 9 γράμματα

 

Τέλος πάντων, το αποτέλεσμα είναι ότι πριν μισή ώρα με πήρε τηλέφωνο μες στην τρελή χαρά

πήρα την αυτοψία έκανα την έναρξη στο μητρώο απο μια υπάλληλο που εξυπηρέτησε παρότι Παρασκευή

και εγώ τώρα κάθομαι και αναρωτιέμαι ότι τζάμπα πήρα τις βαλεριάνες...

Ευχαριστώ να είστε καλά καλό σαββατοκύριακο

 

Αν και λίγα χρόνια στο επάγγελμα ακόμη ούτε το κάπνισμα άρχισα ούτε βαλεριάνα πήρα. Ακόμη!!!     ena κάνει δουλειά η βαλεριάνα? Πιστεύω φέτος με τις δηλώσεις θα την χρειαστώ . Το μόνο που πιάνει σε εμένα είναι να λέω από μέσα μου " Υπομονήήήήήή" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και λίγα χρόνια στο επάγγελμα ακόμη ούτε το κάπνισμα άρχισα ούτε βαλεριάνα πήρα. Ακόμη!!!     ena κάνει δουλειά η βαλεριάνα? Πιστεύω φέτος με τις δηλώσεις θα την χρειαστώ . Το μόνο που πιάνει σε εμένα είναι να λέω από μέσα μου " Υπομονήήήήήή" .

Φίλτατη συναδέλφισα, σε σένα και στην ΕΝΑ, σας χαρίζω το παρακάτω και εύχομαι καλό κουράγιο , με το επάγγελμα που διαλέξατε! Γιατί σε μας ισχύει το "δεν ήξερες, δεν ρώταγες;" 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη , αλλα αυτο το να την πας και να την γυρισεις το γραφει πουθενα ???

Και σε τα μας έτσι δουλεύει το σύστημα...πριν την αυτοψία σε ρωταν αν έχεις αμάξι να τους πας κι αν δεν έχεις θα σου κλείσουν ραντεβού για άλλη μέρα... άσε μη το ψάχνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατη συναδέλφισα, σε σένα και στην ΕΝΑ, σας χαρίζω το παρακάτω και εύχομαι καλό κουράγιο , με το επάγγελμα που διαλέξατε! Γιατί σε μας ισχύει το "δεν ήξερες, δεν ρώταγες;" 

 

 

Ευχαριστώ για την αφιέρωση και εύχομαι καλό κουράγιο σε όλους τους συναδέλφους γιατί δύσκολες ημέρες έρχονται. Η αλήθεια είναι ότι ούτε κι εγώ δεν ήξερα που μπλέκω αλλά έχω "εθιστεί" πλέον και δύσκολα να αποτοξινωθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολεοδομία Δήμος Αθηναίων τμήμα ελέγχου κατασκευών. Για περαιώση...... μην πάτε χωρίς τηλέφωνο, μόνο Τετάρτη και( Δευτέρα;) δέχονται. Έχασα τη μισή μέρα.....Είναι καμιά δεκαρία και δεν κάνουν τίποτα......μα τίποτα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και έχετε φυσικά συναντήσει πολλές φορές άτομα σε δημόσιες υπηρεσίες,

κυρίως ΔΟΥ και ΙΚΑ, που ο τρόπος τους είναι αχαρακτήριστος έχως προκλητικός,

υπηρετώντας αυτό το επάγγελμα απο το '84 έχω συναντήσει διάφορους/ες που

φέρνουν την υπομονή όχι απλά πάνω απο το κεφάλι αλλά στην άκρη της τρίχας

μου, σήμερα είχα μια αυτοψία, να πάρω την ελεγκτή να την πάω να την φέρω κτλ

μόλις βγήκαμε απο την υπηρεσία της (κάποια ΔΟΥ στη Θεσ/νίκη) και ενώ της

εξήγώ που θα πάμε και κάνω το "μέγα λάθος" κατα την γνώμη της πότε θα είναι

έτοιμα να πάω στο μητρώο, μέσα στο δρόμο βρε παιδιά βάζει κάτι φωνές.. μα

κάτι φωνές που μας κοιτούσαν οι περαστικοί σαν δυο συμπεθέρες που μάλωναν,

"αμαν με πρίξατε πρωί πρωί να τρέχω σε αυτοψίες, έχω κάθε μέρα 12 αυτοψίες

και να ζητάτε απο πάνω να είναι την ίδια μέρα έτοιμα..." και να τσιρίζει σαν υστερικιά,

"μα γιατί φωνάζεις μέσα στη μέση του δρόμου" της λέω ήρεμα, τίποτε αυτή

συνέχισε να τσιρίζει.. και ο κόσμος να κοιτάει.. καταντράπηκα πρώτον και δεύτερον

της λέω "πρώτον όλοι κλείνουν που σκατά βρίσκεις εσύ 12 αυτοψίες την ημέρα και

δεύτερον ανεξάρτητα των συνεπιών αν δεν σταματήσεις αυτή τη στιγμή θα

σου ρίξω μπουνιά που θα κάνεις να φάς ενα μήνα" .. και σφίγγω την γροθιά μου,

αν δεν σταματούσε ειλικρινά θα το έκανα, ειδε τη γροθιά και σταμάτησε;;;; είδε τον

κόσμο;;;; δεν ξέρω, είναι αγανάκτηση πολλών ετών και κάποιου κάποιος βρίσκετε

σε λάθος χρόνο τόπο και την πληρώνει, δεν σκέφτηκα λεπτό τι θα γινόταν μετά

και τι τραβήγματα θα είχα, έχω αντιμετωπίσει με υπομονή και σύνεση πολλούς/ες

σαν δαύτη με τρόπους ακόμα και προσβλητικούς νευρωτικούς κτλ κάποια στιγμή

όμως φτάνει να σε φέρει εκτός ορίων, δεν ξέρω εσείς πως τους αντιμετωπίζετε

εγώ απλά τα είπα για να ξεθυμάνω, το αποτέλεσμα ήταν ότι όχι μόνο έκανε την

αυτοψία αλλά στην υπόλοιπη διάρκεια ήταν καθόλα ευγενική, αν την έδερνα άραγε

μήπως θα γινόταν η δουλειά μου αυθημερόν;;;;; ποιός ξέρει ! δεν δίνω δίκιο

στον εαυτό μου, ξέφυγα, πάντα ήμουν και είμαι της άποψης ότι με το "βαμβάκι

σφάζεις καλύτερα" αλλά μου τέλειωσε.

Μήπως μπορείς να δώσεις κάποιες διευκρινήσεις?

Πως θα έριχνες το “μπουκέτο” ,  με τι δύναμη,  φορά γροθιάς κλπ., ώστε να κάνει ένα μήνα να φάει? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορείς να δώσεις κάποιες διευκρινήσεις?

Πως θα έριχνες το “μπουκέτο” ,  με τι δύναμη,  φορά γροθιάς κλπ., ώστε να κάνει ένα μήνα να φάει? :D

 προτεινω

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Uppercut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη χαλιέσαι βρε ena, ένα τηλ. σε επιθεωρητές και ασε εκείνη να τρελαίνεται και να μη μπορεί να ηρεμήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και έχετε φυσικά συναντήσει πολλές φορές άτομα σε δημόσιες υπηρεσίες,

κυρίως ΔΟΥ και ΙΚΑ, που ο τρόπος τους είναι αχαρακτήριστος έχως προκλητικός,

υπηρετώντας αυτό το επάγγελμα απο το '84 έχω συναντήσει διάφορους/ες που

φέρνουν την υπομονή όχι απλά πάνω απο το κεφάλι αλλά στην άκρη της τρίχας

μου, σήμερα είχα μια αυτοψία, να πάρω την ελεγκτή να την πάω να την φέρω κτλ

μόλις βγήκαμε απο την υπηρεσία της (κάποια ΔΟΥ στη Θεσ/νίκη) και ενώ της

εξήγώ που θα πάμε και κάνω το "μέγα λάθος" κατα την γνώμη της πότε θα είναι

έτοιμα να πάω στο μητρώο, μέσα στο δρόμο βρε παιδιά βάζει κάτι φωνές.. μα

κάτι φωνές που μας κοιτούσαν οι περαστικοί σαν δυο συμπεθέρες που μάλωναν,

"αμαν με πρίξατε πρωί πρωί να τρέχω σε αυτοψίες, έχω κάθε μέρα 12 αυτοψίες

και να ζητάτε απο πάνω να είναι την ίδια μέρα έτοιμα..." και να τσιρίζει σαν υστερικιά,

"μα γιατί φωνάζεις μέσα στη μέση του δρόμου" της λέω ήρεμα, τίποτε αυτή

συνέχισε να τσιρίζει.. και ο κόσμος να κοιτάει.. καταντράπηκα πρώτον και δεύτερον

της λέω "πρώτον όλοι κλείνουν που σκατά βρίσκεις εσύ 12 αυτοψίες την ημέρα και

δεύτερον ανεξάρτητα των συνεπιών αν δεν σταματήσεις αυτή τη στιγμή θα

σου ρίξω μπουνιά που θα κάνεις να φάς ενα μήνα" .. και σφίγγω την γροθιά μου,

αν δεν σταματούσε ειλικρινά θα το έκανα, ειδε τη γροθιά και σταμάτησε;;;; είδε τον

κόσμο;;;; δεν ξέρω, είναι αγανάκτηση πολλών ετών και κάποιου κάποιος βρίσκετε

σε λάθος χρόνο τόπο και την πληρώνει, δεν σκέφτηκα λεπτό τι θα γινόταν μετά

και τι τραβήγματα θα είχα, έχω αντιμετωπίσει με υπομονή και σύνεση πολλούς/ες

σαν δαύτη με τρόπους ακόμα και προσβλητικούς νευρωτικούς κτλ κάποια στιγμή

όμως φτάνει να σε φέρει εκτός ορίων, δεν ξέρω εσείς πως τους αντιμετωπίζετε

εγώ απλά τα είπα για να ξεθυμάνω, το αποτέλεσμα ήταν ότι όχι μόνο έκανε την

αυτοψία αλλά στην υπόλοιπη διάρκεια ήταν καθόλα ευγενική, αν την έδερνα άραγε

μήπως θα γινόταν η δουλειά μου αυθημερόν;;;;; ποιός ξέρει ! δεν δίνω δίκιο

στον εαυτό μου, ξέφυγα, πάντα ήμουν και είμαι της άποψης ότι με το "βαμβάκι

σφάζεις καλύτερα" αλλά μου τέλειωσε.

το καλύτερο sex γίνεται πάντα μετά από ένα γερό τσακωμό..

όσο περισσότερο πλακωθείτε τόσο περισσότερο θα το απολαύσετε...

 

το μόνο που χρειάζεσται είναι .. να το δουλέψετε σωστά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολεοδομία Δήμος Αθηναίων τμήμα ελέγχου κατασκευών. Για περαιώση...... μην πάτε χωρίς τηλέφωνο, μόνο Τετάρτη και( Δευτέρα ;) δέχονται. Έχασα τη μισή μέρα.....Είναι καμιά δεκαρία και δεν κάνουν τίποτα......μα τίποτα.....

 

οργανικες θεσεις που δεν μπορουν να καταργηθουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτή η δουλειά θέλει γερά πνευμόνια και στομάχια ,για να αντέχεις.

Οδηγίες προς ναυτηλομένους.

Ξεκινάς με ένα χαμόγελο και βλέπεις ,αν δεν υπάρχει ανταπόκριση ψιλοσοβαρεύεις,αν

πάλι δεν υπάρξει ψιλοστενοχωριέσαι που δεν βλέπεις ταύτιση,μετά αρχίζεις να προσπαθείς

να δείξεις οτι δεν είσαι αρκετά άσχετος ,λέγοντας διάφορους νόμους,δεν είναι απαραίτητο να είναι

σχετικοί με το θέμα,αν δεν πιάσει και αυτό ,ζητάς να σου πούν αυτοί την σχετική νομοθεσία,τότε θα

δείς αν πράγματι μιλάς με σοβαρό άτομο.

Αν όλα αυτά δεν πιάσουν ,πάς παραπάνω ,προιστάμενο-δντή ,αν δεν βρείς και εκεί λύση,εγώ πιστεύω

οτι εκεί βρίσκεις,μόνο και μόνο τότε αρχίζεις τα γαμοσταυρίδια και εκεί βλέπεις το μέγεθος του αντιπάλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να συμπληρώσω : Αν είσαι βέβαιος-η, για την σωστή ενέργεια που κάνεις, για την σωστή διάταξη που επικαλείσαι και αντιμετωπίζεις την άρνηση του υπαλλήλου, του ζητάς ευγενικά να στην παραθέσει εγγράφως με την αιτιολογία της άρνησης ή της απόρριψης. Πιστεύω ότι έτσι λύνονται πολλά προβλήματα , χωρίς προστριβές και καυγάδες, που δεν οδηγούν πουθενά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη χαλιέσαι βρε ena, ένα τηλ. σε επιθεωρητές και ασε εκείνη να τρελαίνεται και να μη μπορεί να ηρεμήσει

Τα βαλα περσι με μία υπάλληλο μεγάλη σε ηλικία που ταν τόσο κολλημένη στο μυαλό και με πολύ κακούς τρόπους που νόμιζε ότι θα μας βάζει να κάνουμε τη δουλειά της και θα μας δίνει και υποδείξεις...τα πήρα τόσο πολύ που δεν ήξερε τι άκουγε...τι άκουσε δηλαδή...μιλάμε για φωνές...και παραδόξως ρε παιδιά δεν ένιωσα καμία τύψη ούτε ενοχή...αντίθετα το φχαριστήθηκα...πήγε στο διευθυντή μετά και του πε τα μύρια για μένα... τελικά πήρε σύνταξη μετά από 2 μήνες και δεν την ξαναβλέπω πια...κλαψ  :(  

Η μη εκτέλεση διατεταγμένης υπηρεσίας (για να μην ξεχνιόμαστε) αποτελεί λόγο απόλυσης για τον δημόσιο υπάλληλο...¨ομως φταίει και το κωλοσύστημα που δεν αντικειμενικοποιεί τίποτα και τα χει όλα ανοιχτά...και τους δίνει αρκετά άλλοθι... Ένας άλλος κακότροπος πάλι για να με τρέξει μου κανε κορδέλες για μια θεώρηση ήθελε εξουσιοδότηση...απλά τα πράγματα του στειλα τον φορολογούμενο αφού τον ενημέρωσα σχετικά (και τι φορολογούμενο λουλούδι της νύχτας)...ας το πάνω μου μου είπε..Πήγε στη ΔΟΥ και την ώρα που μπαίνει στο γραφείο του ΚΒΣ του λέει ο εφοριακός μπορείς να περιμένεις λίγο έχω νούμερο στην τράπεζα να κάνω μια συναλλαγή? Όχι του λέει εγώ ήρθα τώρα και θέλω να εξυπηρετηθώ τώρα  :lol:...γελάω ακόμα αλήθεια...πήρε κι αυτός σύνταξη μετά  :lol:... η άλλη στο ταμείο που κανε κόλπα τι της έκαναν...της πήγαν την 1 το μεσημέρι για ένα ποσό κάτω από το όριο για επιταγή λεπτά και δίλεπτα με έναν κουβά...τι να κανε τα μέρτησε :lol:  Είναι να μη γελάω πείτε μου...δεν είμαι σαδιστής αλλά τους χρειάζεται...

ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΩΣ...   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[sARAKINOS] Ευχαριστώ πολύ για την αφιέρωση,

τελικά η καλύτερη βαλεριάνα είσαστε εσείς, μου φτιάξατε το κέφι

Να είσαστε καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί μου... δουλεύω σε Δημόσια υπηρεσία και έχω να σας πω οτι και λίγα λέτε.Λόγω του οτι δε με πήρανε απ το αυτι να με βάλουν σ αυτήν τη θέση,ως έθιστε και λόγω του οτι είχα μια 15ετή προυπηρεσία στον κλάδο σας, οφείλω να ομολογήσω οτι μπαίνοντας εκ των έσω διαπιστωσα πόσο χάλια λειτουργεί το σύστημα.Ο καθένας υπάλληλος αν δεν έχει κοιμηθεί καλά από χτές και από προχτές μη σας πω, βγάζει τα νεύρα του στον κάθε άνθρωπο που απλά θέλει να κάνει τη δουλεία του. Οι υπηρεσίες διαθέτουν ακόμα τους προκατοχικούς προισταμένους που δε διαθέτουν τη γνώση που επιβάλλεται, δε γνωρίζουν να χειριστούν Η/Υ και που το γραφείο τους είναι πάντα άδειο, ουτε στυλό δε διαθέτουν.Γνωρίζουν μόνο να αναζητούν τις τελευταίες αποφάσεις για τη συνταξιοδότησή τους. 

Εχουν βγει κατά καιρούς εγκύκλιοι για τα δικαιώματα των πολιτών στις συναλλαγές τους με τις δημόσιες υπηρεσίες, μονο που κανένας δεν τις κρατάει μαζί του οταν προβαίνει σ αυτές υπό το φόβο μην και δεν εξυπηρετηθεί.Δεν έχουν καταλάβει οτι δεν πρόκειται περί εξυπηρέτησης αλλά οτι εγώ όπως και οι συνάδελφοί μου υποχρεούμαστε να τους παρέχουμε αυτές τις υπηρεσίες για τις οποίες και αμοιβόμαστε, στα πλαίσια πάντα του νόμου.Αυτό που με κάνει να βγαίνω από τα ρούχα μου γιατι εκτός από υπάλληλος του Δημοσίου είμαι και πολίτης που κάνω χρήση των υπηρεσίων του, είναι η έλλειψη εκπαίδευσης και η ταλαιπωρία στην οποία υποβάλλεται ο πολίτης από την άγνοια του κάθε υπαλλήλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...