Προς το περιεχόμενο
  • 0

Ένσημα μη οριστικοποιημένα ενώ ο εργοδότης έχει πληρώσει


anodos

Ερώτηση

Καλησπέρα, παρατηρώ μπαίνοντας με τους κωδ. ΙΚΑ επιχείρησης στη σελίδα με τον ατομικό λογ/σμό ασφάλισης εργαζομένου, ότι ενώ ο εργοδότης ενώ έχει καταβάλει τις εισφορές μέχρι και τον 2/2013, έχει υποβληθεί η ΑΠΔ, αλλά δεν εμφανίζονται τα ένσημα των εργαζομένων...

 

Ξέρετε τι μπορεί να παίζει σχετικά με αυτό...όσον αφορά τη χρήση των ενσήμων αν δεν έχουν καταβληθεί οι εισφορές...για βιβλιάριο ασθενείας ή οπουδήποτε αλλού?

 

Μήπως μπορούν να εκτυπωθούν στο κατάστημα του ΙΚΑ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!!
Κ ΕΓΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...

ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΗΝ ΑΠΔ 1/2013 ΣΤΙΣ 12/03/2013, ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ

ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΠΤ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΟΥΤΕ Κ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ...

ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΔΙΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΑ 

ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΑΝ ΤΟ ΙΚΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΜΕ ΕΜΑΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδή εμείς κάνουμε τριπλή δουλειά και στέλνουμε ΑΠΔ 3 φορές το τρίμηνο τι τους νοιάζει αυτούς;;; Αυτοί πάλι κάθε τρίμηνο θα βγάζουν 1 φορά τις οριστικοποιημένες... λέω εγώ τώρα.....  <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδή εμείς κάνουμε τριπλή δουλειά και στέλνουμε ΑΠΔ 3 φορές το τρίμηνο τι τους νοιάζει αυτούς;;; Αυτοί πάλι κάθε τρίμηνο θα βγάζουν 1 φορά τις οριστικοποιημένες... λέω εγώ τώρα.....  <_<

 

ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΙΘΑΝΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΣ .... :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΑΝΤΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ Κ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ

ΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΟΝ 2/2013.(ΤΗΝ ΑΠΔ 3/2013 ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ 

ΣΤΕΙΛΕΙ ΟΠΟΤΕ ΣΩΣΤΑ ΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΟΝ 2/2013).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σε τηλεφωνικη επικοινωνια με κεντρικα ΙΚΑ με ενημερωσαν οτι υπαρχει γενικο προβλημα λογω τεχνικων δυσκολιων. Υπαρχει προβλημα στην μηχανογραφηση......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΛΑ ΝΤΕ....

ΣΤΟ SITE ΤΟΥ ΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ 2013 ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ...

ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΣΤΟ SITE ΤΟΥ ERMIS ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ 01/2013-04/2013 ΑΝ Κ ΛΕΕΙ ΜΗ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΑ...

ΠΑΛΙΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΙΚΑ ΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕ ΑΚΟΜΑ Κ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΗ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΑ...

ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑΞΕ....

ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΒΑΛΑΝ ΕΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΜΗΝΑ ΜΗΝΑ Κ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΥΝ ΜΙΑ ΣΤΟ 4ΜΗΝΟ??? 5ΜΗΝΟ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

απωλεια ενσημων Ι.Κ.Α.[τα αυτοκολλητα],εχει καποιος εμπειρια τετοιας διαδικασιας;

 

 Δήλωση απωλείας στο ΙΚΑ και ο Θεός βοηθός. Μεγάλη ταλαιπωρία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Δήλωση απωλείας στο ΙΚΑ και ο Θεός βοηθός. Μεγάλη ταλαιπωρία....

Δυστυχώς δεν βοηθάει ο Θεός

Αν τα απωλεσθέντα έχουν ανακεφαλαιωθεί στα επόμενα βιβλιάρια , τα πράγματα είναι εύκολα 

Θα αναγνωρισθούν.

Αν δεν είναι τότε θα πρέπει να αποδείξει οτι πράγματι εργαζόταν και ότι τα αναλογούντα ένσημα είχαν αγοραστεί απο τον εργοδότη  του .

Δηλαδή να τους πάει μισθολογικές καταστάσεις της επίμαχης περιόδου και αντίστοιχα βιβλιάρια αγοράς ενσήμων.

Αν λοιπόν είναι τυχερός και υπάρχει ο εργοδότης και διατηρεί τα ανωτέρω στοιχεία τότε έχει καλώς , αλλιώς κλαφτα Χαράλαμπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δυστυχώς δεν βοηθάει ο Θεός

Αν τα απωλεσθέντα έχουν ανακεφαλαιωθεί στα επόμενα βιβλιάρια , τα πράγματα είναι εύκολα 

Θα αναγνωρισθούν.

Αν δεν είναι τότε θα πρέπει να αποδείξει οτι πράγματι εργαζόταν και ότι τα αναλογούντα ένσημα είχαν αγοραστεί απο τον εργοδότη  του .

Δηλαδή να τους πάει μισθολογικές καταστάσεις της επίμαχης περιόδου και αντίστοιχα βιβλιάρια αγοράς ενσήμων.

Αν λοιπόν είναι τυχερός και υπάρχει ο εργοδότης και διατηρεί τα ανωτέρω στοιχεία τότε έχει καλώς , αλλιώς κλαφτα Χαράλαμπε.

 

Αυτό θα είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα. Καλύτερα να χάσεις την πεθερά σου παρά τα ένσημά σου... :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δυστυχώς δεν βοηθάει ο Θεός

Αν τα απωλεσθέντα έχουν ανακεφαλαιωθεί στα επόμενα βιβλιάρια , τα πράγματα είναι εύκολα 

Θα αναγνωρισθούν.

Αν δεν είναι τότε θα πρέπει να αποδείξει οτι πράγματι εργαζόταν και ότι τα αναλογούντα ένσημα είχαν αγοραστεί απο τον εργοδότη  του .

Δηλαδή να τους πάει μισθολογικές καταστάσεις της επίμαχης περιόδου και αντίστοιχα βιβλιάρια αγοράς ενσήμων.

Αν λοιπόν είναι τυχερός και υπάρχει ο εργοδότης και διατηρεί τα ανωτέρω στοιχεία τότε έχει καλώς , αλλιώς κλαφτα Χαράλαμπε.

καταλαβα..ευχαριστω θερμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!!

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΩΝ ΕΝΣΗΜΩΝ...

ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΗΝ ΑΠΔ ΤΟΥ 8/2013 Κ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΛΑ ΕΝΣΗΜΑ ΜΕΧΡΙ 7/2013.

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΜΕΧΡΙ 4/2013.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ Η ΟΠΟΙΑ ΕΠΙΣΗΣ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΡΥΘΜΙΣΗΣ Η' ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟ ???  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το ιδιο εχω διαπιστωσει και εγω.Μεχρι τις 30/4 φαινονται τα ενσημα και αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το ιδιο εχω διαπιστωσει και εγω.Μεχρι τις 30/4 φαινονται τα ενσημα και αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιο προβλημα.

 

Υπάρχει, το έχει το ...ίδρυμα και είναι ανίατο.

Μας έχουν γαμήσει να στέλνουμε ΑΠΔ κάθε μήνα για να κάνουν υποτίθεται τους ελέγχους τους και μαλακίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!!

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΩΝ ΕΝΣΗΜΩΝ...

ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΗΝ ΑΠΔ ΤΟΥ 8/2013 Κ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΛΑ ΕΝΣΗΜΑ ΜΕΧΡΙ 7/2013.

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΜΕΧΡΙ 4/2013.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ Η ΟΠΟΙΑ ΕΠΙΣΗΣ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΡΥΘΜΙΣΗΣ Η' ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟ ???  :wacko:

Το πρόβλημα είναι γενικό , σε όλους είναι μέχρι 4ο 2013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπέρα σε όλους. Μπορεί κάποιος να μου πει αν γνωρίζει πιθανό λόγο που δεν φαίνονται στο ατλας ένσημα ασφαλισμένου μετά το 2016; ήταν τραπεζικός  για τα υπόλοιπα χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...