Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΕς ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΣΤΙς 29/03/2013


LILY

Ερώτηση

Πήγα να δώσω εντολή μέσω e-banking για πληρωμή ικα και μου εβγαλε μνμ ότι 29/03/2013 δεν ειναι εργάσιμη ημέρα!  έμαθα λοιπόν ότι επειδή την Κυριακή είναι το Πάσχα των καθολικών δεν εργάζονται οι Τράπεζες στις 29/03/2013 και 01/04/2013. Οι υποχρεώσεις πότε θα πληρωθούν ; στις 28/03/2013 ή θα παρουν παράταση;  Εχετε μάθει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Αυτό ισχύει και για τις δόσεις ΙΚΑ που γίνονται στο Ταμείο του ΙΚΑ? τι εννοεί ο ποιητής με αυτό που έχω κάνει bold?

 

 

ΘΕΜΑ : «Παράταση προθεσμίας καταβολής τρεχουσών εισφορών και δόσεων που λήγει 29/3/2013 »

Λόγω των ειδικών αργιών διατραπεζικών συναλλαγών για το έτος 2013 για τις 29/3/2013 και 1/4/2013 (Πάσχα των Καθολικών) κατά τις οποίες ημέρες το Σύστημα Πληρωμών ΔΙΑΣ δεν θα λειτουργεί λόγω αργίας του συστήματος TARGET2 και ως εκ τούτου δεν θα πραγματοποιηθούν εκκαθαρίσεις και διακανονισμοί και δεν θα ανταλλαγούν αρχεία συναλλαγών πληρωμών με τις Τράπεζες και τους διαχειριζόμενους Οργανισμούς, η προθεσμία καταβολής τρεχουσών εισφορών και δόσεων που λήγει την 29/3/2013 (τελευταία εργάσιμη) για τους εργοδότες των Υποκ/των και Παρ/των του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ (κοινών επιχειρήσεων και οικοδομοτεχνικών έργων), παρατείνεται μέχρι την 2/4/2013.

 

 

τώρα εδώ που τα λέμε μάλλον δεν διάβασες το κείμενο 

μπορεί πολλές φορές να έχουν προβλήματα ερμηνείας αλλά τούτο εδώ μια χαρά τα λέει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΕ ΤΟΝ ΟΑΕΕ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ, ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗ Η ΠΛΗΡΩΜΗ.

ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ.

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τώρα εδώ που τα λέμε μάλλον δεν διάβασες το κείμενο 

μπορεί πολλές φορές να έχουν προβλήματα ερμηνείας αλλά τούτο εδώ μια χαρά τα λέει 

 

έχεις δίκιο τώρα, αλλά μια συνάδελφος στο γραφείο δεν ήταν απολύτως σίγουρη. πήρα και στο ΙΚΑ αλλά δεν μου απαντούσαν. Ευχαριστώ πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πάντως η ανακοίνωση από το υπουργείο οικονομικών μιλά για τους φόρους

και δεν υπάρχει κάτι αντιστοιχο και για τις πληρωμές σε ασφαλιστικά ταμεία

ΙΚΑ-ΟΑΕΕ .

Με αυτές τις πληρωμές τι γίνεται ?

 

Πάντως δεν μπορείται να πείτε , το κράτος κάνει τα πάντα να μας κρατάει σε ένα σασπνές σε μια αγωνία έτσι για να μην βαριόμαστε

ε ρε ξύλο που τους χρειάζεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πάντως η ανακοίνωση από το υπουργείο οικονομικών μιλά για τους φόρους

και δεν υπάρχει κάτι αντιστοιχο και για τις πληρωμές σε ασφαλιστικά ταμεία

ΙΚΑ-ΟΑΕΕ .

Με αυτές τις πληρωμές τι γίνεται ?

 

Πάντως δεν μπορείται να πείτε , το κράτος κάνει τα πάντα να μας κρατάει σε ένα σασπνές σε μια αγωνία έτσι για να μην βαριόμαστε

ε ρε ξύλο που τους χρειάζεται....

ΓΙΑ ΤΟ ΙΚΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/12850

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δόση Φόρου εισοδήματος Νομικών προσώπων μπορεί να πληρωθεί με e-baking στις 30/11/2013

 

Ή επειδή είναι Σάββατο θεωρείται ότι γίνεται η πληρωμή Δευτέρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δόση Φόρου εισοδήματος Νομικών προσώπων μπορεί να πληρωθεί με e-baking στις 30/11/2013

 

Ή επειδή είναι Σάββατο θεωρείται ότι γίνεται η πληρωμή Δευτέρα ?                 <-Ακριβώς έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Την καταληκτική ημερομηνία πληρωμής την αναφέρει η ταυτότητα πληρωμής. Κανονικά λήγει σήμερα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και εάν πληρώσεις μετά τις 16:00 η εντολή μεταφέρεταιστην επόμενη εργάσιμη. Εγώ που παιδεύομαι από τις 9:00 με την Πειραιώς και έχω καταφέρει νά πληρώσω μόνο 5 υποχρεώσεις!!!!! Σέρνεται το σύστημα μόνο σε μένα ή είναι γενικό το κακό??? Παίρνω τηλέφωνο στα κεντρικά και το έχουν κατεβασμένο.Έλεος να μην μπορούν να εξυπηρετήσουν ηλεκτρονικά τελευταία ημέρα πληρωμών!!!! Αϊ!#$%^&**&^%$#@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και εάν πληρώσεις μετά τις 16:00 η εντολή μεταφέρεταιστην επόμενη εργάσιμη. Εγώ που παιδεύομαι από τις 9:00 με την Πειραιώς και έχω καταφέρει νά πληρώσω μόνο 5 υποχρεώσεις!!!!! Σέρνεται το σύστημα μόνο σε μένα ή είναι γενικό το κακό??? Παίρνω τηλέφωνο στα κεντρικά και το έχουν κατεβασμένο.Έλεος να μην μπορούν να εξυπηρετήσουν ηλεκτρονικά τελευταία ημέρα πληρωμών!!!! Αϊ!#$%^&**&^%$#@

 

Το αυτό... με την Πειραιώς τελικά είναι τεράστιο το πρόβλημα... σέρνεται... δυστυχώς...

(και οι πληρωμές ως τις 18:00' για να τα εκμεταλλεύεται σε χρηματιστηριακά παιχνίδια)

και η EFG περίπου στα ίδια πλαίσια κινείται...

 

Δυστυχώς μόνο η Alpha... πετάει (και δέχεται πληρωμές ως τις 22:00')

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εάν δεν υπάρχει πρόβλημα στο διαθέσιμο υπόλοιπο δοκιμάστε την προηγουμένη ημέρα με ημερομηνία πληρωμής την επόμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δυστυχώς από δω και πέρα με την Πειραιως θα έχουμε την τελευταία ημέρα πληρωμής μεγάλο πρόβλημα.Και εγώ από τις 1 το μεσημέρι τώρα τελείωσα 5,02μμ. το σύστημά τους με πεταγε έξω συνέχεια.Νισάφι πιά . Παντού κερκόπορτες. Δυο ώρες στηνουρά για κατάθεση και 3-4 για πληρωμή, και οι πελάτες με το πάσο τους.Πνίξου σου λέει και πλήρωσέ τα.Καλό Σαββατοκύριακο και καλή ξεκούραση.Που θα πάει θα ξημερώσει και για μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

θέλω να πιστεύω ότι κάνετε πλάκα..

 

"πνίξου και πλήρωσέ το"? " τρεις ώρες στην ουρά? ".. :o

 

πάρε τα λεφτά και...γνωστή η συνέχεια..

 

εάν τους δίνατε το χαρτάκι καμιά βδομάδα πριν, θα ξημέρωνε νωρίτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...