Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΕς ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΣΤΙς 29/03/2013


LILY

Ερώτηση

Πήγα να δώσω εντολή μέσω e-banking για πληρωμή ικα και μου εβγαλε μνμ ότι 29/03/2013 δεν ειναι εργάσιμη ημέρα!  έμαθα λοιπόν ότι επειδή την Κυριακή είναι το Πάσχα των καθολικών δεν εργάζονται οι Τράπεζες στις 29/03/2013 και 01/04/2013. Οι υποχρεώσεις πότε θα πληρωθούν ; στις 28/03/2013 ή θα παρουν παράταση;  Εχετε μάθει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Πρέπει να πληρωθούν στις 28/03/2013.

Οποιαδηποτε εντολή δοθεί στις 29/03/2013 και 01/04/2013 θα εκτελεστει στις 02/04/2013.

Προσοχή λοιπόν.

ΙΚΑ -2-/2013 και ΦΜΥ που λήγουν σε 7 και 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τόσα χρόνια, ποτέ δεν άκουσα για τέτοια αργία. 

Και μάλιστα κλειστά, Παρασκευή και Δευτέρα.

Περίεργα πράγματα. ¨Η εγώ είμαι καχύποπτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πήγα να δώσω εντολή μέσω e-banking για πληρωμή ικα και μου εβγαλε μνμ ότι 29/03/2013 δεν ειναι εργάσιμη ημέρα!  έμαθα λοιπόν ότι επειδή την Κυριακή είναι το Πάσχα των καθολικών δεν εργάζονται οι Τράπεζες στις 29/03/2013 και 01/04/2013. Οι υποχρεώσεις πότε θα πληρωθούν ; στις 28/03/2013 ή θα παρουν παράταση;  Εχετε μάθει κάτι;

To ίδιο έπαθα και εγω και έδωσα εντολή για πληρωμή 28/03/2013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τόσα χρόνια, ποτέ δεν άκουσα για τέτοια αργία. 

Και μάλιστα κλειστά, Παρασκευή και Δευτέρα.

Περίεργα πράγματα. ¨Η εγώ είμαι καχύποπτος.

Μην εισαι καχυποπτος για τη συγκεκριμενη αργια,

...αν και συμμεριζομαι απολυτα το συναισθημα σου ειδικα με τις τελευταιες εξελιξεις.

Ειναι καθαρα λογω του Καθολικου Πασχα και ναι δεν ειναι η 1η χρονια που ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

H Παρασκευή 29.03.2013 και η Δευτέρα 01.04.2013 ορίζονται, σύμφωνα με νομοθετική ρύθμιση (άρθρο 11 του Νόμου 3336/20.04.2005), ως ειδικές αργίες για όλα τα πιστωτικά ιδρύματα, λόγω του Πάσχα των Διαμαρτυρομένων/Καθολικών. Οι ημερομηνίες αυτές θα είναι εργάσιμες για το Προσωπικό της Τράπεζας, ωστόσο οι συναλλαγές που θα διενεργηθούν στις 29.03.2013 και 01.04.2013 θα έχουν λογιστική ισχύ στις 02.04.2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η προθεσμια καταβολης τρεχουσων εισφορων και δοσεων που ληγει 29/3/2013 για τους εργοδοτες του ΙΚΑ-ΤΕΑΜ

παρατεινεται μεχρι 2/4/2013

Σχετικο το αριθ Ε10/2/26-3-2013 εγγραφο του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η προθεσμια καταβολης τρεχουσων εισφορων και δοσεων που ληγει 29/3/2013 για τους εργοδοτες του ΙΚΑ-ΤΕΑΜ

παρατεινεται μεχρι 2/4/2013

Σχετικο το αριθ Ε10/2/26-3-2013 εγγραφο του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ

 

isidora που υπάρχει γιατι στο side του ΙΚΑ δεν το βρίσκω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

οχι ακομα

Δεν πρεπει να παρει?

Τι θα γινει με αυτους που πληρωνουν μεσω τραπεζας Κυπρου?

Ημαρτον πια. Παντα στο παρα πεντε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γνωρίζει κανείς τίποτα για την ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ???? Μιας και ακόμα το σύστημα δεν έχει ανοίξει, λέω μήπως πρέπει να του δώσουν μια παράταση και εγκαίρως όχι την τελευταία μέρα? Λέω εγώ τώρα...απλά λέω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γνωρίζει κανείς τίποτα για την ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ???? Μιας και ακόμα το σύστημα δεν έχει ανοίξει, λέω μήπως πρέπει να του δώσουν μια παράταση και εγκαίρως όχι την τελευταία μέρα? Λέω εγώ τώρα...απλά λέω....

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γνωρίζει κανείς τίποτα για την ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ???? Μιας και ακόμα το σύστημα δεν έχει ανοίξει, λέω μήπως πρέπει να του δώσουν μια παράταση και εγκαίρως όχι την τελευταία μέρα? Λέω εγώ τώρα...απλά λέω....

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ .......... ENNOΩ ΤΟΥ ΤΑΧΗEAVEN ! ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΙ΄ ΕΓΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ .......... ENNOΩ ΤΟΥ ΤΑΧΗEAVEN ! ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΙ΄ ΕΓΩ

Η ΠΟΛ 1053/2013 δεν αφορα στην οριστικη του ΦΜΥ, αν αυτο εννοεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η ΠΟΛ 1053/2013 δεν αφορα στην οριστικη του ΦΜΥ, αν αυτο εννοεις

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΧΑΡΩ ......ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΑ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕΣ ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ  ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ!!!!  ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ  ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν πρεπει να παρει?

Τι θα γινει με αυτους που πληρωνουν μεσω τραπεζας Κυπρου?

Ημαρτον πια. Παντα στο παρα πεντε

ΕΛΑ ΜΟΥ ΝΤΕ... ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΣΑΙ!!! ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ..ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ!! ΟΠΟΙΟΣ ΜΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην πάρει παράταση..

 

Επίσης παρατείνονται και οι προθεσμίες ΦΜΥ που λήγουν μέχρι την ημέρα που θα ανοίξουν τα καταστήματα των κυπριακών τραπεζών στην Ελλάδα.

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/12779

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην πάρει παράταση..

 

Επίσης παρατείνονται και οι προθεσμίες ΦΜΥ που λήγουν μέχρι την ημέρα που θα ανοίξουν τα καταστήματα των κυπριακών τραπεζών στην Ελλάδα.

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/12779

ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΝ ΟΜΩΣ;;; ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ 13:00..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν πρεπει να παρει?

Τι θα γινει με αυτους που πληρωνουν μεσω τραπεζας Κυπρου?

Ημαρτον πια. Παντα στο παρα πεντε

 

ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ. ΜΕ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΔΝ ΕΙΝΑΙ. 
ΤΟ ΣΗΚΩΣΕ ΜΙΑ ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ 28/03 ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ. ΚΑΙ ΟΤΑΝ "ΤΟΛΜΗΣΑ" ΝΑ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΚΛΕΙΣΤΕΣ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΗΤΑΝ: "ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΙ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ". ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ, ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΤΗΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟΡΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΟΔΙ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΔΩΣΑ ΧΘΕΣ ΤΟΝ ΦΠΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ... ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΜΕΣΩ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΑΠΟΡΡΙΦΘΗΚΕ. ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ;;;; ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτό ισχύει και για τις δόσεις ΙΚΑ που γίνονται στο Ταμείο του ΙΚΑ? τι εννοεί ο ποιητής με αυτό που έχω κάνει bold?

 

 

ΘΕΜΑ : «Παράταση προθεσμίας καταβολής τρεχουσών εισφορών και δόσεων που λήγει 29/3/2013 »

Λόγω των ειδικών αργιών διατραπεζικών συναλλαγών για το έτος 2013 για τις 29/3/2013 και 1/4/2013 (Πάσχα των Καθολικών) κατά τις οποίες ημέρες το Σύστημα Πληρωμών ΔΙΑΣ δεν θα λειτουργεί λόγω αργίας του συστήματος TARGET2 και ως εκ τούτου δεν θα πραγματοποιηθούν εκκαθαρίσεις και διακανονισμοί και δεν θα ανταλλαγούν αρχεία συναλλαγών πληρωμών με τις Τράπεζες και τους διαχειριζόμενους Οργανισμούς, η προθεσμία καταβολής τρεχουσών εισφορών και δόσεων που λήγει την 29/3/2013 (τελευταία εργάσιμη) για τους εργοδότες των Υποκ/των και Παρ/των του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ (κοινών επιχειρήσεων και οικοδομοτεχνικών έργων), παρατείνεται μέχρι την 2/4/2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βγήκε κι αυτό...

 

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/16012

 

ήδη η ημερομηνία της ταυτότητας πληρωμής για λήξη 29/3 έως 01/04 μεταφέρθηκε σε 02/04.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...