Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΔΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΠΕΡΓΟΥΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΤΑΜΕΙΩΝ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΤΕ!


ASA

Ερώτηση

"Τα σωματεία των εργαζομένων ζητούν την απόσυρση των άρθρων που προβλέπουν «ποινικές και πειθαρχικές κυρώσεις για παραβατικές συμπεριφορές υπαλλήλων που ζημιώνουν το ασφαλιστικό σύστημα». Οι ποινές είναι ιδιαίτερα αυστηρές στις περιπτώσεις που διαπιστώνεται ευθύνη υπαλλήλων για τη χορήγηση παράνομων συντάξεων επιδομάτων και παροχών".

 

ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: \

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
  • 0

"Τα σωματεία των εργαζομένων ζητούν την απόσυρση των άρθρων που προβλέπουν «ποινικές και πειθαρχικές κυρώσεις για παραβατικές συμπεριφορές υπαλλήλων που ζημιώνουν το ασφαλιστικό σύστημα». Οι ποινές είναι ιδιαίτερα αυστηρές στις περιπτώσεις που διαπιστώνεται ευθύνη υπαλλήλων για τη χορήγηση παράνομων συντάξεων επιδομάτων και παροχών".

 

ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ!!!!!!!!!

Βρε καλα  τους κανει η Τροϊκα και ζηταει να απολυθουν οι μισοι!!! ουστ <κοπριτες> ακου τι  Θεε μου τι ζητανε ακου... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εμεις...............................   συναδελφοι?????????

 

 

Η δεοντολογια μας εφαγε  και η υ/δ της 30/4/2013.

 

Σημ. ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   ΕΤΣΙ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι να κρίνουμε ASA, γιατι κάνουνε απεργία οι υπάλληλοι? :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh:

Οχι. Να κρίνουμε τον λόγο για τον οποίο κάνουν απεργία. Τόσα χρόνια ακούμε σε τακτικά διαστήματα για επίορκους και καταχραστές δημοσίους υπαλλήλους (να μην αναφέρω για την εξυπηρέτηση που παρέχουν).

Δεν είδα όμως ποτέ να κάνουν απεργία για να ζητήσουν κάθαρση στις υπηρεσίες τους ,που στο κάτω κάτω όταν κάνει κάποιος λαμογιά προσβάλλει ολους τους συναδέλφους του, ή να κάνουν απεργία ώστε να βελτιωθεί

η ποιότητα των υπηρεσιών που παρέχουν στο πολίτη κλπ

Εμένα μου φαίνεται γελοίος ο λόγος.

Μάλιστα να σου πω από που πήρα και το ερέθισμα να ανοίξω το θέμα. Σήμερα επικοινώνησα με τον ΟΑΕΕ και βρέθηκε υπάλληλος που μου απάντησε αλλά δεν μπορούσε να με εξυπηρετήσει λόγω της απεργίας.

Οταν την ρώτησα για πιο λόγο γίνεται η απεργία δεν ήξερε να μου απαντήσει. Στην συνέχεια, από περιέργεια, πήρα κάποιο γνωστό που δουλεύει εκεί, απεργό επίσης, ούτε αυτός ήξερε το λόγο.

Η απορία μου είναι γιατί δεν την έκαναν αύριο για να το κάνουν τετραήμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδιά μην είμαστε ισοπεδωτικοί ,σε τέτοιες ακρότητες δεν φταίει μόνο ο χονδρός,τι θα πεί 

η απλή αμέλεια είναι πειθαρχικό παράπτωμα ?ποιός φτιάχνει πολύπλοκους τους νόμους?εγώ-

αυτοί η η εκάστοτε εξουσία για να εξυπηρετεί τους εκάστοτε σκοπούς της?Έτσι πάνε να μας 

βάλουν και μάς στο λούκι αν δεν κάνουμε σωστή ερμηνεία των νόμων,ε δεν είναι έτσι ,κάνε απλούς 

νόμους να τους καταλαβαίνει ένας απλός-χαζός και μετά έχεις δικαίωμα να τιμωρείς και οχι τώρα

για νόμους 50ετειας που έχουν τροποποιηθεί 1500 φορές και άλλες τόσες με ερμηνευτικές που

πολλές φορές άλλα λέει ο νόμος και άλλα η ερμηνευτική. 

Επίσης 'οποιος με δόλο ,πράγμα που φαίνεται ,ζημιώνει το κράτος ,άμεση απόλυση και το χρήμα πίσω.

Γειά σου Γιάννη Παριανέ -γύρνα κοντά μας,μην είσαι ξεροκέφαλος ,θα έλεγα τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

 

απορώ με την πόση ευκολία συμμετέχουμε  σ αυτό που λένε " κοινωνικός αυτοματισμός "  

όταν θα μπούμε (έχει ήδη αρχίσει) και εμεις στον στόχο να δουμε τι θα λεμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Tην απλή αμέλεια όμως στην δική σου δουλειά, θα την πληρώσεις ΚΑΒΟΝΤΟΡΟ. Και στην εφορία και στο ικα και παντού.

Οσο για την πολυπλοκότητα των νόμων εσύ σαν ελεύθερος επαγγελματίας εισαι υποχρεωμένος να ξέρεις και να ψάχνεις συνεχώς.

Αν ο δημόσιος υπάλληλος δεν μπορεί, να φύγει. Δεν τον έβαλε κανένας με το ζόρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Φίλε ΑSA,καλό είναι να μην είμαστε τόσο απόλυτοι για πράγματα ,ειδικά που δεν γνωρίζουμε

γιατί συνήθως ,αύριο κλαίνε,σήμερα αυτοί αύριο εσύ.Το σύστημα πρέπει να έχει νόμους απλούς

και σταθερούς ,κατανοητούς απο όλους.Επι πλέον ποιός θάνε αυτός που θα κρίνει τον κρινόμενο?

και αν υπάρχουν αντιπάθειες,πολλές φορές και πολιτικές αντιπαλότητες,ποιό θα είναι το αποτέλεσμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Π

Γειά σου Γιάννη Παριανέ -γύρνα κοντά μας,μην είσαι ξεροκέφαλος ,θα έλεγα τελικά.

Σωστα.....................

 

Καλησπερα  στην Παρο  και στον Γιαννη

 

Γιαν + 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

Διαβάστε καλά αυτά που παραθέτει ο Χαλκιδέος και μην είστε κανίβαλοι. Αν γουστάρετε να επιτεθείτε, υπάρχουν κάποιοι απίστευτοι και τυχάρπαστοι τύποι που εδώ και τρία χρόνια μας πίνουνε το αίμα καθ'υπόδειξιν των ξένων αφεντικών τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...