Προς το περιεχόμενο

παράταση για οριστική δήλωση ΦΜΥ ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι έκδοση λέει το αρχείο που κατέβασες;

Το αρχειο που κατεβασα εχει όνομα E7_2013-01_07_2013.Τωρα που ξαναμπηκα στη σελιδα ειδα πως εχω κατεβασει τη τελευταια.Δε βλεπω να υπαρχει κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάστε αν θέλετε να βάλετε φόρο και αριθμό μηδέν και ημερομηνία 31/12/12.

ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΕΝΔΕΙΞΗ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΔΙΜΗΝΟ,ΠΡΙΟΔΟΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚ, ΑΚΑΘ.ΑΠΟΔ. 425  ΦΟΡΟΣ 0, ΕΙΔ.ΕΙΣΦ. ΑΛΛ. 0, ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ 1 ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ 31/12/2012.

ΠΑΤΑΩ ΥΠΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΔΙΑ  ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΚΑΙ ΦΟΡΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΜΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΤΙΣ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΠΑΡΑΚΡΑΤΣΗ 0, ΦΟΡΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ 0 ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΜΗΝΑ Η ΔΙΜΗΝΟ, ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ.ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΚΕΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΔΟΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

 

Συνάδελφε καλημέρα.

Οι αποδοχές που βάζετε, συμφωνούν και στους δύο πίνακες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση σχετικά με την Ε7 και από μένα. Γίνεται εκκαθάριση με την υποβολή της Ε7; Δηλαδή. Εάν πχ. ο εργοδότης παρακράτησε 100 ευρώ λιγότερα μέσα στο 2012 θα του βγάλει εκκαθάριση για το ποσό αυτό; Θα πρέπει να πληρώσει ο εργοδότης τα 100 αυτά άμεσα, με ταυτότητα πληρωμής κλπ; Σε αυτήν την περίπτωση υπάρχει offside, κι εξηγώ: Εάν στο μεταξύ ο εργαζόμενος (έχοντας λάβει βεβαίωση αποδοχών από το Φεβρουάριο) έχει κάνει την φορολογική του δήλωση τέλη Μάη ή αρχές Ιούνη και τα 100 ευρώ αυτά τα πλήρωσε (ή συμψήφισε) δε θα διπλοπληρωθεί το ποσό αυτό στο κράτος (και από εργοδότη και από εργαόμενο);;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις μίλησα με taxisnet (πέτυχα και συντοπίτισσα μου) και μου είπαν ότι το μεσημέρι θα βγεί νέα version του προγράμματος που θα λύνει όλα τα προβλήματα.πρέπει λέει να διαγράψουμε την χθεσινή version και να φτιάξουμε νέα αρχεία με το καινούργιο προγραμμα.

 

 

εγώ προσωπικά θα περιμένω μπας και έχει ακομα μια version από εβδομάδα για να μη τραβήξουν τα νεύρα μου τα χθεσινά.

 

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί το πρόβλημα πρέπει να είναι στο επισυναπτόμενο αρχείο , όταν , το αρνητικό  μήνυμα υποβολής λέει για ασυμφωνία των ακαθαρίστων αποδοχών του πιν.1 και του πιν.2 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ.

Όλα τα δίμηνα του 2012 χωρίς παρακράτηση φορου και μου ζητάει να καταχωρήσω στοιχεία στον Πινακα 2.

 

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΤΙ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7. Κατά την υποβολή της δήλωσης εμφανίζεται μήνυμα ασυμφωνία στους πίνακες 1 και 2 της φόρμας "σύνολο ακαθάριστων αποδοχών". Γιατί συμβαίνει αυτό;

Θα πρέπει να δοθεί, ιδιαίτερη προσοχή, ώστε να συμπληρωθούν και να μεταφερθούν σωστά, τα δεδομένα του αρχείου στη φόρμα της δήλωσης. Το σύνολο ακαθάριστων αποδοχών του αρχείου, πρέπει να συμφωνεί, με το σύνολο των ακαθάριστων αποδοχών του πίνακα 1 της φόρμας και κατά περίπτωση με τον πίνακα 2 της φόρμας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

7. Κατά την υποβολή της δήλωσης εμφανίζεται μήνυμα ασυμφωνία στους πίνακες 1 και 2 της φόρμας "σύνολο ακαθάριστων αποδοχών". Γιατί συμβαίνει αυτό;

Θα πρέπει να δοθεί, ιδιαίτερη προσοχή, ώστε να συμπληρωθούν και να μεταφερθούν σωστά, τα δεδομένα του αρχείου στη φόρμα της δήλωσης. Το σύνολο ακαθάριστων αποδοχών του αρχείου, πρέπει να συμφωνεί, με το σύνολο των ακαθάριστων αποδοχών του πίνακα 1 της φόρμας και κατά περίπτωση με τον πίνακα 2 της φόρμας.

 

Και μένα τα ίδια.Συμφωνούν οι Αποδοχές του αρχείου με τις Αποδοχές του Πίνακα 1 της φόρμας και με τις Αποδοχές του Πίνακα 2 της φόρμας.Έχω βάλει 0 στον Αριθμό Πληρωμής και ημερομηνία 31/12/2012.Και μου βγάζει το μήνυμα ότι οι Αποδοχές και ο Φόρος πρέπει να έχουν τιμή.Και κατέβασα σήμερα το αναβαθμισμένο- υποτίθεται- πρόγραμμα.Τι κάνουμε τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε καλημέρα.

Οι αποδοχές που βάζετε, συμφωνούν και στους δύο πίνακες;

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΠΟ ΟΣΟ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟ,ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΦΛΟΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΠΟ ΟΣΟ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟ,ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΦΛΟΙ.

 

Λυπάμαι συνάδελφε. :(

Μάλλον θα πρέπει να περιμένετε διόρθωση.

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι γιατι στην σελιδα της ΓΓΠΣ δεν βρίσκω προγραμμα. Μηπως κανείς μπορεί να ανεβάσει το link?

 

Μπορείτε από εδώ.

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την προηγουμενη γραμμογραφηση του αρχειου υπηρχε μια εφαρμογη που εκανε συννενοηση αρχειων οριστικης.

 

Τωρα με την αλλαγη που εγινε και στο αρχειο υπαρχει κατι αντιστοιχο?

 

***Δοκιμασα με το παλιο αλλα δυστυχως.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έπρεπε το Ε7 να συμπληρώνει μόνο του τις προσωρινές δηλώσεις που έχουν υποβληθεί ηλεκτρονικά? Αυτό φένεται να δέχεται ότι να'ναι!

Θα έπρεπε να γίνεται και άμεση διαστάυρωση με τα Ε1 των εργαζόμενων, έτσι ώστε να βγαίνει άμεσα το εκκαθαριστικό.

Ολα, μα όλα, στο πόδι και μισές δουλειές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τύχει σε κανένα να στείλει οριστική και να έχει Δικηγόρο με πάγια αντιμισθία και μην την δέχεται το σύστημα με την αιτιολογία ότι το συγκεκριμένο ΑΦΜ δεν αντιστοιχεί σε φυσικό πρόσωπο?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 2 συνάδελφους που μίλησα σήμερα δεν έχουν προλάβει να στείλουν ούτε μια...

 

ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ 2 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ???

ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ !!!!

ΑΙΣΧΟΣ !!!!

 

ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΠΟ 30/03

ΟΛΟ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ

 

ΓΕΛΟΙΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ

 

 

πλάκα κάνω παιδιά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ναι ο παπαρας ο θεοχαρης? να δει το τελειο συστημα που δουλευει τελεια????

 

 

ΜΑΛΑΚΕΣ Ε ΜΑΛΑΚΕΣ

 

Αι στο διαολο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ

 

Δεν μπορουμε να στειλουμε οριστική ΦΜΥ , τι σκατα δηλωσεις περιμενετε να στειλουμε ???

 

ΜΑΛΑΚΕΣ Ε ΜΑΛΑΚΕΣ

 

 

    Error 404--Not Found From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.4.5 404 Not Found

The server has not found anything matching the Request-URI. No indication is given of whether the condition is temporary or permanent.

If the server does not wish to make this information available to the client, the status code 403 (Forbidden) can be used instead. The 410 (Gone) status code SHOULD be used if the server knows, through some internally configurable mechanism, that an old resource is permanently unavailable and has no forwarding address.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 2 συνάδελφους που μίλησα σήμερα δεν έχουν προλάβει να στείλουν ούτε μια...

 

Α εντάξει, δεν είμαι μόνος μου δηλαδή. :)

 

Και γω με όποιον έχω μιλήσει δεν τις έχει ακουμπήσει.

 

Οπότε είμαστε πολλοί.

 

ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ 2 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ???

ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ !!!!

ΑΙΣΧΟΣ !!!!

 

ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΠΟ 30/03

ΟΛΟ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ

 

ΓΕΛΟΙΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ

 

 

πλάκα κάνω παιδιά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Πλέον δε ξέρουμε πότε άνοιξε τι, τι παράταση έχει, πότε κλείνει ...

 

Καλα πάμε ...

 

Και το ΦΠΑ στην παράταση το χουμε ποντάρει ...

 

Για να δούμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πιστεύω ότι περιμένουν να λήξει η "επιθεώρηση" του Συνταγματάρχη Σόιμπλε

και μετά θα "παραιτήσουν" την Χάρη, ώστε να "δικαιολογήσουν" τον επανακαθορισμό

των καταληκτικών ημερομηνίων όοοοοολων των δηλωτικών μας υποχρεώσεων,

μιας και δεν βγαίνει αλλλιώς...

 

... κι εγώ για ΦΠΑ στην παράταση έχω ποντάρει !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 2 συνάδελφους που μίλησα σήμερα δεν έχουν προλάβει να στείλουν ούτε μια...

και γω ούτε μία

 

αλλά και να θέλαμε δεν ..

 

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.4.5 404 Not Found

The server has not found anything matching the Request-URI. No indication is given of whether the condition is temporary or permanent.

If the server does not wish to make this information available to the client, the status code 403 (Forbidden) can be used instead. The 410 (Gone) status code SHOULD be used if the server knows, through some internally configurable mechanism, that an old resource is permanently unavailable and has no forwarding address.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...