Προς το περιεχόμενο

Αποδεικτικο υποβολης ΑΠΔ και επιδοτησεις


katerinagm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

Μολις εστειλα την πρωτη απδ με το νεο συστημα και διαπιστωσα οτι αλλο ποσο μου λεει το προγραμμα οτι υποβαλλω στις εισφορες και αλλο λεει το επιβεβαιωτικο του ικα. Η διαφορα ειναι το ποσο της επιδοτησης . Μιλησα με τους υπευθυνους του προγραμματος μισθοδοσιας και μου ειπαν οτι πλεον στην επιβεβαιωση θα βγαζει το αρχικο ποσο και τον συμψηφισμο τον κανουν μονοι τους.

 

Θα ηθελα λοιπον αν μπορειτε πριν στειλω τις υπολοιπες να μου πειτε τα παρακατω αν γνωριζετε :

 

1.Οσοι στελνετε απδ με συμπληρωση εντυπου σας κανει το ιδιο;

2. Στον ΟΑΕΔ πως θα αποδεικνυω εγω οτι δεν εχει οφειλομενες εισφορες οταν θα υποβαλλω τα εντυπα ;

3. Ειναι σωστο αυτο; Να συνεχισω τις υποβολλες; Το κανουν και τα δικα σας προγραμματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

 

Μολις εστειλα την πρωτη απδ με το νεο συστημα και διαπιστωσα οτι αλλο ποσο μου λεει το προγραμμα οτι υποβαλλω στις εισφορες και αλλο λεει το επιβεβαιωτικο του ικα. Η διαφορα ειναι το ποσο της επιδοτησης . Μιλησα με τους υπευθυνους του προγραμματος μισθοδοσιας και μου ειπαν οτι πλεον στην επιβεβαιωση θα βγαζει το αρχικο ποσο και τον συμψηφισμο τον κανουν μονοι τους.

 

Θα ηθελα λοιπον αν μπορειτε πριν στειλω τις υπολοιπες να μου πειτε τα παρακατω αν γνωριζετε :

 

1.Οσοι στελνετε απδ με συμπληρωση εντυπου σας κανει το ιδιο;  Ναι

2. Στον ΟΑΕΔ πως θα αποδεικνυω εγω οτι δεν εχει οφειλομενες εισφορες οταν θα υποβαλλω τα εντυπα ; Από την αναλυτική κατάσταση της ΑΠΔ. Το αποδεικτικό του ΙΚΑ σου βγάζει σύνολο εισφορών και όχι τις καταβλητέες να θα δεις μέσα στο site του ΙΚΑ την τρεχουσα κατάσταση του εργαζόμενου θα δεις ότι φαίνονται μειωμένες.

3. Ειναι σωστο αυτο; Να συνεχισω τις υποβολλες; Το κανουν και τα δικα σας προγραμματα; Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι. 

 

Στον οαεδ δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

 

Ασχετα εαν στο αποδεικτικο εχει ολο το ποσο του ικα στην αναλυση μεσα εχει κανονικα την επιδοτηση.

 

** εαν πεσεις σε καναν "γκαζμα" στον οαεδ πες του να ζητησει αναλυτικη κατασταση απο τον αρμοδιο ελεγκτη του ικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι. 

 

Στον οαεδ δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

 

Ασχετα εαν στο αποδεικτικο εχει ολο το ποσο του ικα στην αναλυση μεσα εχει κανονικα την επιδοτηση.

 

** εαν πεσεις σε καναν "γκαζμα" στον οαεδ πες του να ζητησει αναλυτικη κατασταση απο τον αρμοδιο ελεγκτη του ικα.

Χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση. Το ικα βουιζει και οι προθεσμιες τρεχουν . Σε καταστημα που ρωτησα δεν ξεραν τιποτα και μου εξηγουσαν πως στελνουν την χειρογραφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...