Προς το περιεχόμενο
  • 0

Από χτες το πρωί δεν μπορω να χρησιμοποιήσω το site του ΟΑΕΔ για ηλεκτρονικη προσληψη


kpanagiotis

Ερώτηση

Μήπως εχει καποιος συναδελφος το ιδιο προβλημα; Μήπως κανει εργασιες αναβαθμισης το site και δε μπορω να μπω;

 

Ενω οι κωδικοι δουλευουν για το ika.gr, στο site του ΟΑΕΔ μου λεει οτι ειναι λανθασμενοι. Με καποιου άλλου μπηκα τελικα με τα χίλια ζορια και μου λεει πως δε μπορει να με εξυπηρετησει αυτη τη στιγμη

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Ηλεκτρονικά δε γίνεται δεκτό (Ε6) χωρίς όμως να βγάζει μήνυμα περιγραφής του λόγου της μη αποδοχής  και στον ΟΑΕΔ δεν το παραλαμβάνουν με πρόσχημα ότι τα πάντα πλέον υποβάλλονται ηλεκτρονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η προειδοποίηση απόλυσης παίρνει γενικό πρωτόκολλο στον ΟΑΕΔ.

Οπότε όχι ηλεκτρονικά, και δεν μοιάζει με το Ε6....

Το υπόδειγμα του Δ.Ε.Ν. καλό είναι για αυτή τη δουλειά...

 

Άρα:

 

1) Εντός 8 ημερών κατάθεση της προειδοποίησης απόλυσης στον ΟΑΕΔ, με γενικό πρωτόκολλο (Αναρωτιέμαι αν θέλουν να κρατήσουν πρωτότυπο)

 

2) Οταν λήξει το χρονικό διάστημα της προειδοποίησης, ηλεκτρονική συμπλήρωση του Ε6, με επισύναψη (λέω εγώ) και του έγγραφου προειδοποίησης

 

Σωστά τα γράφω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσληψη σε εργαζομενο που δεν εχει ΑΜ ΙΚΑ γιατι ασφαλιζεται για 1η φορα.

Μπορω να στειλω ηλεκτρονικα την προσληψη χωρις ΑΜΑ ?

Τι πρεπει να κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσληψη σε εργαζομενο που δεν εχει ΑΜ ΙΚΑ γιατι ασφαλιζεται για 1η φορα.

Μπορω να στειλω ηλεκτρονικα την προσληψη χωρις ΑΜΑ ?

Τι πρεπει να κανω ?

Μπορείς. Στην πρόσληψη ο ΑΜΑ δεν είναι υποχρεωτικό πεδίο προς συμπλήρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

απο EPSILON  μισθοδοσια απευθειας υποβολη ε3 προσληψη. Ολα καλα τα ανεβαζει ,αλλα δεν την υποβαλλει .εχω φαει κανα δυωρο να παιδευομαι γμτ.

κανενας εχει υποβαλλει με επιτυχια απο epsilon προσληψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έκανα σήμερα το πρωί απογραφή στο ικα, πήρα το πορτοκαλί βιβλίο και έκανα αίτηση για ικωδικούς.

Μετά απο 2 ώρες μου τους έστειλαν!

Ενώ μπορώ να μπω στο site του ικα στο yeka δε με βάζει με τίποτα...Το έχει αντιμετωπίσει άλλος συνάδλεφος?

3 εργάσιμες δεν έχω περιθώριο α π τη στιγμή που κάνω απογραφή??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έκανα σήμερα το πρωί απογραφή στο ικα, πήρα το πορτοκαλί βιβλίο και έκανα αίτηση για ικωδικούς.

Μετά απο 2 ώρες μου τους έστειλαν!

Ενώ μπορώ να μπω στο site του ικα στο yeka δε με βάζει με τίποτα...Το έχει αντιμετωπίσει άλλος συνάδλεφος?

3 εργάσιμες δεν έχω περιθώριο α π τη στιγμή που κάνω απογραφή??

 

Ναι κύριε ισχύει το "3 εργάσιμες δεν έχω περιθώριο α π τη στιγμή που κάνω απογραφή?"

 

`Αρθρο 4: Προθεσμία και ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής

"Ειδικά για τους νέους εργοδότες προβλέπεται ειδική προθεσμία τριών (3) εργασίμων ημερών από την πρόσληψη για να υποβάλουν ηλεκτρονικά το έντυπο Ε3, αφού προηγουμένως έχουν απογραφεί στην αρμόδια Υπηρεσία του ΙΚΑ (και τους έχει χορηγηθεί όνομα και κωδικός χρήστη)."

 

Πάντως έχω κάνει σήμερα τρεις πρόσληψεις χωρίς πρόβλημα. Παρόλαυτά μην αγχώνεστε! Αφού ισχύει το παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Με τους κωδικούς άλλων πελατών με βάζει κανονικά στο yeka και στο ικα..

Με τους συγκεκριμένους με βάζει μόνο στο ικα...Ίσως επειδή είναι καινούριοι...θα δείξει αύριο το πρωί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Με τους κωδικούς άλλων πελατών με βάζει κανονικά στο yeka και στο ικα..

Με τους συγκεκριμένους με βάζει μόνο στο ικα...Ίσως επειδή είναι καινούριοι...θα δείξει αύριο το πρωί..

Εγω εκανα απογραφη νεου εργοδότη χθες (20/8/13) . Οι κωδικοι απο το ικα μου ηρθαν την ιδια ημέρα και έστειλα αμέσως χωρίς πρόβλημα προσληψη , πινακα ,και σύμβαση μειωμενης απασχόληση. Αρα δεν νομίζω ότι εχει σχεση το ότι η εγραφή ειναι νέα . Ισως να συμβαίνει κατι αλλο. Αυτα δεν στα γράφω συνάδελφε για να σε αγχώσω , απλα σε ενημερώνω προκειμένου να μην χάσεις την πρόθεσμία  περιμένοντας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Μου έφεραν χθες μια πολυκατοικία με ΙΚΑ καθαρίστριας (που τα στέλνανε μόνοι τους και έχουν κάνει ένα μπάχαλο) και ενώ μπορώ να μπω κανονικά στο ΙΚΑ, στο ΥΕΚΑ μου βγάζει τους κωδικούς σαν λάθος.

 

Παίρνω τηλέφωνο στα νούμερα που έχει κάτω στο ΥΕΚΑ και (τι πρωτότυπο) δεν απαντάει κανείς.

 

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Με σκετο ΕΝΤΕΡ καμια φορα δε μπαινει (λαθος κωδικοι λεει), θελει να πατησεις το εικονιδιο εισοδου...

 

Λεω εγω τωρα, μπας και φταιει κατι τετοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με ΟΑΕΔ ( 2109989102) μου είπαν ότι επειδή δεν έχει ΑΦΜ η "επιχείρηση" δεν μπορώ να μπω στο σύστημα, να κάνω χειρόγραφα ότι θέλω (προσλήψεις/απολύσεις/πίνακα προσωπικού κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Μου έφεραν χθες μια πολυκατοικία με ΙΚΑ καθαρίστριας (που τα στέλνανε μόνοι τους και έχουν κάνει ένα μπάχαλο) και ενώ μπορώ να μπω κανονικά στο ΙΚΑ, στο ΥΕΚΑ μου βγάζει τους κωδικούς σαν λάθος.

 

Παίρνω τηλέφωνο στα νούμερα που έχει κάτω στο ΥΕΚΑ και (τι πρωτότυπο) δεν απαντάει κανείς.

 

Καμιά ιδέα;

προσοχη στα κεφαλαια και στα μικρα! ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ   ΙΚΑ0000xx158 ΠΧ ΟΠΟΥ  xx ΜΙΚΡΑ ΤΑ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΛΑΤΙΝΙΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ

 

ΚΑΙ ΜΗΠΩς ΟΙ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΕς ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΗΜΟ;   ΕΧΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

προσοχη στα κεφαλαια και στα μικρα! ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ   ΙΚΑ0000xx158 ΠΧ ΟΠΟΥ  xx ΜΙΚΡΑ ΤΑ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΛΑΤΙΝΙΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ

 

ΚΑΙ ΜΗΠΩς ΟΙ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΕς ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΗΜΟ;   ΕΧΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ

http://kaneklik.blogspot.gr/2013/04/ergosimo-oles-oi-allages-2013.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...