Jump to content
Sign in to follow this  
Lucky_Luke

Εντυπώσεις από τη νέα εφαρμογή Ηλεκτρονικής Υποβολής Α.Π.Δ.

Recommended Posts

Έχει προσπαθήσει να στείλει κανείς ΑΠΔ με το πρόγραμμα μισθοδοσίας της Epsilon? 

Εμένα πάντως δεν φεύγει!

Έφυγε κανονικά

με τις επιδοτησεις τι γινεται?

αν τις αφαιρει μετα την υποβολη

τι γινεται με την ασφαλιστικη θα υπαρχει διαφορα

εγω οσες ειχαν επιδοτηση και τις εστειλα βγαζει το συνολικο

ποσο που επρεπε να καταβληθεο και υπραχει διαφορα με τα

καταβληθεντα της απδ στο προγραμμα μου

Οι συγγενείς Α βαθμού ασφάλιση όπως οι άλλοι πλέον με αναδρομική ισχύ απο το ΙΚΑ απο τον ΜΑΪΟ 2012 και εξόφληση των μη  καταβεβλημένων μέχρι 30/9/2013. (Εγγ.11/13.2.2013) (ν.4075/2012 αρ.1 παρ.1 &2)

Ευχαριστώ!! Έχετε δίκιο, την βρήκα την εγκύκλιο...

Θα ήθελα επίσης να διαπιστώσω ότι είναι τραγικό να μην αναφέρεται κάπου στο αποδεικτικό υποβολής ποιός εκδίδει τη βεβαίωση...

Αυτός που το σχεδίασε πραγματικά έχει ιδιαίτερα αναπτυγμένη αισθητική προσέγγιση.

Και φυσικά αυτό το αποδεικτικό υποβολής είναι αδύνατον να το αντιγράψεις...!!!

12,30 mm και εγώ προσπαθώ να στείλω έστω και μία απδ.Το πρόβλημα το αντιμετωπίζω στον αριθμό παραρτήματος-καδ,ενώ υποβάλλω για έδρα χωρίς υποκαταστήματα (βάζω 0000 σαν αριθμό παραρτήματος) καταχωρώ όλα τα στοιχεία του εργαζόμενου όταν πάω αποθήκευση μου βγάζει λάθος τον αριθμό παραρτήματος.Αν ξενυχτάει κάποιος λίγη βοήθεια,τρελλή θα με πείτε αλλά αύριο έχω μια πολύ κουραστική μέρα και δεν θα προλάβω να τελειώσω τις εκκρεμότητές μου , και έχω και τα παιδιά μου άρρωστα. Πολλά ευχαριστώ για την όποια βοήθεια να ευχηθώ καλό βράδυ ή καλό ξημέρωμα ............

Στην προσπάθεια να κάνω μεταβολή μίας εγγραφής (συνήθως 1-2 λεπτα λόγω στρογγυλοποίησης) αφού κάνω τη διόρθωση, δίνω αποθήκευση αλλά δεν έχει πάρει τις αλλαγές.

Στην προσπάθεια να κάνω μεταβολή μίας εγγραφής (συνήθως 1-2 λεπτα λόγω στρογγυλοποίησης) αφού κάνω τη διόρθωση, δίνω αποθήκευση αλλά δεν έχει πάρει τις αλλαγές.

και σε εμένα το ίδιο έτυχε.. έπρεπε να ξανανεβάσω το αρχείο διορθωμένο!!!

Χαιρετώ όλους τους bete-testers του taxheaven !!!!!

... στείλτε εσείς τις ΑΠΔ

εγώ θα ετοιμάσω κανένα Ε3.

Καλή σου μέρα και καλή δουλειά, μήπως διάβασες την παράθεσή μου και μπορείς να βοηθήσεις σε παρακαλώ σχετικά με τον αρ.παραρτ.- καδ (ο καδ είναι σωστός που βάζω ) το 00 (έδρα ) δεν μου παίρνει και δεν με αφήνει να αποθηκεύσω την εγγραφή.

εχουμε και λεμε προσληψη μετα στο ΙΚΑ για να βγαλει ΑΜΑ δε μπορει ομως να βγαλει ΑΜΑ γιατι δεν εχει κανει δηλωση αρα δε μπορει να ανοιξει τραπεζικο λογαριασμο αρα δεν παιρνουν την εγγραφη... αρα δε μπορν να στειλω την απδ αυτα... ημαρτον...

Ευχαριστώ!! Έχετε δίκιο, την βρήκα την εγκύκλιο...

Θα ήθελα επίσης να διαπιστώσω ότι είναι τραγικό να μην αναφέρεται κάπου στο αποδεικτικό υποβολής ποιός εκδίδει τη βεβαίωση...

Αυτός που το σχεδίασε πραγματικά έχει ιδιαίτερα αναπτυγμένη αισθητική προσέγγιση.

Και φυσικά αυτό το αποδεικτικό υποβολής είναι αδύνατον να το αντιγράψεις...!!!

Συγνώμη αλλά τι θέλετε απο ένα αποδεικτικό υποβολής ? να λέει τι ? Και επιτέλους οποιοδήποτε αποδεικτικό υποβολής από το ιντερνετ πως μπορεί να είναι αποδεικτικό ? Ειδικά για τους βλάκες από τις τράπεζες που είναι οι νέοι άρχοντες της γραφειοκρατέιας θα πρέπει να μη πηγαίνουμε ούτε ένα αποδεικτικό υποβολής .

δεν κανει αποθηκευση σημερα το ικα;

ΕΧΩ το 'ίδιο πρόβλημα, προσπαθώ να στείλω ΑΠΔ , από το πρωί, και δεν μου αποθηκεύει τις εγγραφές...

.........

Σας βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους,γιατί εμένα βγάζει λάθος τον αριθμό παραρτήματος και δεν μου αποθηκεύει.Δεν έχω υποκαταστήματα για την έδρα στέλνω όπως έστελνα με την παλιά έκδοση (εδρα 0000) και δεν μπορώ να αποθηκεύσω.

Συγνώμη αλλά τι θέλετε απο ένα αποδεικτικό υποβολής ? να λέει τι ? Και επιτέλους οποιοδήποτε αποδεικτικό υποβολής από το ιντερνετ πως μπορεί να είναι αποδεικτικό ? Ειδικά για τους βλάκες από τις τράπεζες που είναι οι νέοι άρχοντες της γραφειοκρατέιας θα πρέπει να μη πηγαίνουμε ούτε ένα αποδεικτικό υποβολής .

Ερωτ'ατε τι το θέλουμε το αποδεικτικό. Μα είναι φυσικά για τα προγράμματα του ΟΑΕΔ (επιδοτήσεις) ,χωρίς αυτό πως θα υποβάλλουμε τις καταστάσεις.Το αποδεικτο που εκδιδει δεν φέρει κανένα στοιχείο του ΙΚΑ όπως παλιά και εδώ θα αρχίσουν τα προβλήματα για να αποδείξουμε ότι το αποδεικτικό το αντλήσαμε απο την εφαρμογή.Δεν έχετε ιδέα από αυτούς τους υπαλλήλους?

Ερωτ'ατε τι το θέλουμε το αποδεικτικό. Μα είναι φυσικά για τα προγράμματα του ΟΑΕΔ (επιδοτήσεις) ,χωρίς αυτό πως θα υποβάλλουμε τις καταστάσεις.Το αποδεικτο που εκδιδει δεν φέρει κανένα στοιχείο του ΙΚΑ όπως παλιά και εδώ θα αρχίσουν τα προβλήματα για να αποδείξουμε ότι το αποδεικτικό το αντλήσαμε απο την εφαρμογή.Δεν έχετε ιδέα από αυτούς τους υπαλλήλους?

Σας πληροφορώ ότι και έγώ είμαι λογιστής και έχω τα ίδια προβλήματα με όλους . Τα προβλήματα αυτά εμείς τα δημιουργούμε .

Αν σας φέρω ένα αποδεικτικό για μια  ηλεκτρονική μεταφορά χρημάτων από τον λογιστή cel στην συνάδελφο mpantou θα χαρείς και θα πεις τι ωράια τα λεφτάκια ή θα μπεις και στον λογαριασμό σου να δεις ότι όντως μπήκαν τα λεφτά ?

Το αποδεικτικο ειτε το προσκομισεις σε υπηρεσια, ειτε το φυλαξεις πρεπει να εχει τουλαχιστον την υπηρεσια που το εξεδωσε.

Αυτο που εκδιδεται τωρα ειναι λιαν επιεικως απαραδεκτο

Πιστευω οτι συντομα θα βελτιωθει

Σας πληροφορώ ότι και έγώ είμαι λογιστής και έχω τα ίδια προβλήματα με όλους . Τα προβλήματα αυτά εμείς τα δημιουργούμε .

Αν σας φέρω ένα αποδεικτικό για μια  ηλεκτρονική μεταφορά χρημάτων από τον λογιστή cel στην συνάδελφο mpantou θα χαρείς και θα πεις τι ωράια τα λεφτάκια ή θα μπεις και στον λογαριασμό σου να δεις ότι όντως μπήκαν τα λεφτά ?

Πως τα δημιουργούμε εμείς και με ποιόν τρόπο για να καταλάβω.Οταν ο υπάλληλος (λόγω εξουσίας του) σε κάνει καρότσι γιατί δεν του κάνεουν τα έγγραφα που του προσκόμισες και πχ. ας πούμε για τον ΟΑΕΔ

Και η Union αναφερει στη νέα έκδοση οτι η αυτόματη αποστολή ΑΠΔ δουλεύει μόνο με Internet Explorer 9, ουτε firefox, ούτε chrome!!!

Εμείς δηλαδή που έχουμε xp πρέπει να στέλνουμε χειροκίνητα ή να αναβαθμίσουμε...

Δεν πάνε καλά και πρώτο και καλύτερο το απαράδεκτο ΙΚΑ που επέβαλε αυτόν τον περιορισμό...

Πως τα δημιουργούμε εμείς και με ποιόν τρόπο για να καταλάβω.Οταν ο υπάλληλος (λόγω εξουσίας του) σε κάνει καρότσι γιατί δεν του κάνεουν τα έγγραφα που του προσκόμισες και πχ. ας πούμε για τον ΟΑΕΔ

Δεν νομίζω ότι βοηθά σε τιποτα η αντιπαράθεση για το αποδεικτικό του ΙΚΑ , όταν το κάνουν πιο όμορφο και με λουλουδάκια γύρω γύρω θα σας  βγάλω αποδεικτικά για τα επόμενα 10 χρόνια .

Δεν έρχομαι σε αντιπαράθεση μαζί σου και με κανέναν από τους συνομιλητές μου απλώς μια κουβέντα κάνουμε για να περάσει η ώρα μπας και μπορέσουμε τελικά από τα παθήματά μας να στείλουμε μια απδ και να ξεμπλοκάρουμε από την δύστυχη μιζέρια μας.Καλή σου μέρα και καλή αποκριά γιατί μαυτά και μαυτά ξεχάσαμε να είμαστε ΑΝΘΡΩΠΟΙ τελικά.

Θεωρητικά οι υπηρεσίες (οαεδ) θα έπρεπε να μπορούν να διασταυρώσουν την υποβολή όπως μπορούν να ελέγξουν την εγκυρότητα της ενημερότητας που τους πας.

Εχω τσακωθεί με δ/ντή υποκ/τος ΙΚΑ γιατί το αποδεικτικό δεν είχε τα λουλουδάκια και το πληκτρολόγιο ήδη από το 2002.

Συνήθιζα να τυπώνω μόνο την περιοχή με την ουσιαστική πληροφορία.

Φρόντιζα όμως να συμπεριλαμβάνω header kai footer καθώς ούτε το προηγούμενο ανέγραφε την υπηρεσία που το εξέδωσε όπως λέει η ISIDORA.

Αυτό είναι το παλιό

post-6490-0-22279000-1363078762_thumb.jp

κι αυτό είναι το νέο...

post-6490-0-48427800-1363078825_thumb.jp

Καμιά διαφορά πλην της εμφάνισης του συνόλου των αποδοχών και του αριθμού των εργαζομένων

Ρυθμίστε ανάλογα το φυλλομετρητή σας αλλά έτσι κι αλλιώς αυτά μπορούν να πειραχθούν όπως γράφει ο CEL οπότε .........;;;;;;;;;;

Υπήρξε σφάλμα κατά την διαδικασία σύνδεσης. Τα στοιχεία που έχετε εισάγει δεν είναι έγκυρα. Παρακαλούμε προσπαθείστε ξανά.

Οι κωδικοί είναι οι ίδιου που χρησιμοποιώ πάντα αυτό το μήνυμα μου βγάζει το ΙΚΑ

Error 404--Not Found From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.4.5 404 Not Found

The server has not found anything matching the Request-URI. No indication is given of whether the condition is temporary or permanent.

If the server does not wish to make this information available to the client, the status code 403 (Forbidden) can be used instead. The 410 (Gone) status code SHOULD be used if the server knows, through some internally configurable mechanism, that an old resource is permanently unavailable and has no forwarding address.

Σαν το παλιό καλό (!) taxisnet...

να μπει παραπομπή στο σύστημα υποβολής των ΑΠΔ  του  ΙΚΑ, η υπενθύμιση- ότι αν δεν ακριβοπληρώνεται τους λογιστές σας,η ΑΠΔ ΘΑ θεωρείτε άκυρη!

διαφορετικά τζάμπα δουλεύουμε   :rolleyes: :rolleyes: