Jump to content
Sign in to follow this  
Lucky_Luke

Εντυπώσεις από τη νέα εφαρμογή Ηλεκτρονικής Υποβολής Α.Π.Δ.

Recommended Posts

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΔΙΚΟΥ ΔΙΕΤΕΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΩΘΕΙ ΟΙ ΚΑΤΑΒΛΗΤΕΕΣ  ΕΙΣΦΟΡΕΣ, ΣΤΗΝ ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΑΚΕΡΑΙΟ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ (ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΚΑΙ ΟΑΕΔ)?

Tην ιδια απορία έχω και εγώ......?

Για το σύστημα υποβολής των εντύπων εργατικής νομοθεσίας δεν θα εκφραστώ γιατί θα γράψω χειρότερα από όσα έγραψα πριν....!Είναι άθλιοι, είναι ελεεινοί και συμφωνώ με τον Αλέκο. Είμαστε τα πειραματόζωα ενός σάπιου συστήματος που καταρρέει.

Το θέμα είναι να καταρεύσει πλήρως και να ξεκουμπιστούν επί τέλους μήπως και σηκώσουμε κεφάλι σαν άνθρωποι!!!!!????!!

Αει  στο......... πιά

ΣΤΗΝ ΦΟΡΜΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΒΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΙΣΗ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΜΑΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΙΣ ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΜΑΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΜΕΙΩΣΗ ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΙΚΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΑΛΛΟ ΣΥΝΟΛΟ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΑΛΛΟ ΚΑΤΑΒΛΗΘΕΙΣΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Έχει προσπαθήσει να στείλει κανείς ΑΠΔ με το πρόγραμμα μισθοδοσίας της Epsilon? 

Εμένα πάντως δεν φεύγει!

τώρα εγώ αν αρχίσω τα βρισίδια και παθω από τα νεύρα μου κανα εγκεφαλικό με τα κωλοσυστήματα που μας επιβαλλουν και δεν δουλεύουν ποιον πρέπει να κυνηγησω μετά για αποζημίωση;;;

Καλημέρα

Δεν βρίσκω πουθενά την επιλογή να ελέγξω την απδ πριν την οριστικοποιήσω. Μου βγάζει μόνο σύνολα.....

Μα τι καψώνια είναι αυτά που μας κάνουν? Αντί να τα απλοποιήσουν τα κάνουν χειρότερα. Τι τους πείραζε η προηγούμενη μορφή που πετούσε????

Δεν θα γίνουμε ποτέ κράτος....

Όλο δουλειές του ποδαριού και της 'κονόμας

Ρε ηλίθιοι με τα νεύρα μας θα παίζετε συνέχεια

φτιάξτε την γαμημένη την εφαρμογή τελειοποιήστε την  και μετά την δινετε για χρηση.

Με συγχωρείτε συνάδελφοι για τις εκφράσεις μου αλλά φτάνει πια

αυτή η κοροϊδία, μιαμιση ωρα για την υποβολή ΑΠΔ  με δυο υπαλλήλους τι Mozilla, Chrome

Opera αφου δεν την υποστηρίζεται την εφαρμογή γιατί την βγάζετε;;;;; :angry:  :angry:  :angry:  :angry:

δεν είναι θέμα κατασκευαστή. διάβασε πιο πάνω. όλοι έχουν πρόβλημα διότι το ΙΚΑ αλλάξε τις προδιαγραφές υποβολής και υποχρεώνει να έχεις internet explorer 9. ωστόσο σχεδόν όλοι μας έχουμε windows xp και δεν μπορούμε να πάμε σε Internet 9. Οι άνθρωποι εκεί στο ΙΚΑ είναι επικίνδυνοι!!!

Έχει προσπαθήσει να στείλει κανείς ΑΠΔ με το πρόγραμμα μισθοδοσίας της Epsilon? 

Εμένα πάντως δεν φεύγει!

δεν είναι θέμα κατασκευαστή. διάβασε πιο πάνω. όλοι έχουν πρόβλημα διότι το ΙΚΑ αλλάξε τις προδιαγραφές υποβολής και υποχρεώνει να έχεις internet explorer 9. ωστόσο σχεδόν όλοι μας έχουμε windows xp και δεν μπορούμε να πάμε σε Internet 9. Οι άνθρωποι εκεί στο ΙΚΑ είναι επικίνδυνοι!!!

το έχω καταλάβει!

Πάντως τώρα κάνω αναβάθμιση και επανέρχομαι!

Καλημέρα!

Εγώ προσπαθώ να μπω με mozilla και πάλι δεν μπαίνει.Ξέρει κανείς αν έχει πρόβλημα τελικά;;;;

ωραία , 

έστειλα μια ΑΠΔ με αρχείο 

εκτύπωσα αποδεικτικό υποβολής 

να δω τι έστειλα μπορώ ? (εννοώ την αναλυτική περιοδική δήλωση) 

Ναι απο την τρεχουσα κατασταση με enter οταν μπεις η απο αναζητηση στη γραμμη εργαλειων

Αχρηστοι, ανίκανοι, πάλι εμεις θα φορτωθούμε με όλο το άγχος και θα ξενυχτάμε για να τις στέλνουμε στις 2 τα ξημερώματα που θα έχει λιγότερη κίνηση.

Και παρεπιπτόντως ΑΠΔ με λανθασμένο ή κενό Αριθμό Μητρώου Εργαζομένου δεν φεύγει όπως παλία οπότε αν κάποιος έχει τέτοιο πρόβλημα και το δει τελευταία στιγμή την πάτησε. (εκτός αν το παίρνει με μηδενικά που δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω γιατί με πέταξε έξω το υπερσύγχρονο αυτό σύστημα)

ΑΠΔ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΤΟ SITE=ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ

ΑΠΔ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΑΝ (ΑΠΟ 20/3 ΣΟΥ ΛΕΕΙ)=ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ

ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΚΟΜΑ=ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ

ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ

ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ

ΕΡΩΤΩ...

ΠΟΤΕ ΣΚΑΤΑ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΦΠΑ,ΔΗΛΩΣΕΙΣ ,Ε9 ,ΑΠΔ ΑΛΛΩΝ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΧΙΛΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ;;;

ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΟΠΩΣ ΠΕΡΥΣΙ...

ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ...ΑΠΕΡΓΙΑ ΕΠ'ΑΟΡΙΣΤΟΝ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Καλημέρα

Δεν βρίσκω πουθενά την επιλογή να ελέγξω την απδ πριν την οριστικοποιήσω. Μου βγάζει μόνο σύνολα.....

Μα τι καψώνια είναι αυτά που μας κάνουν? Αντί να τα απλοποιήσουν τα κάνουν χειρότερα. Τι τους πείραζε η προηγούμενη μορφή που πετούσε????

Το θέμα είναι ότι ξεσπάμε  γράφοντας και ανταλλάσσοντας απόψεις και  δεν παίρνουμε τα μέτρα που πρέπει και που σαν κλάδος μπορούμε!!!!!!!.Τότε να δείς πόσες εφαρμογές θα γίνουν δοκιμαστικά στις πλάτες μας και μάλιστα  ΑΜΙΣΘΙ  -ενώ για όλα αυτά τα  μπουρ..... συστήματα  έχουν δαπανηθεί χιλιάδες 'ή και εκατοντάδες χιλιάδων   ευρώ είς βάρος όλων μας.!!!

Πάω να στείλω μέσω αρχείου ΑΠΔ και στον έλεγχο για τις καταβληθείσες εισφορές δεν μου αφαιρεί την επιδότηση απο τον ΟΑΕΔ, ξέρει κανένας να μου πει τι κάνω λάθος;;;