Προς το περιεχόμενο

Εντυπώσεις από τη νέα εφαρμογή Ηλεκτρονικής Υποβολής Α.Π.Δ.


Lucky_Luke

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παράταση;

Καλό - αυτό έλειπε να ρίξουν και πρόστιμα για ένα site που δεν δουλεύει.

Πρέπει επειγόντως να φύγει από την κατηγορία "απαγορευτικό" η μη ύπαρξη ΑΜ ΙΚΑ. Είναι παντελώς άδικο...

Παρε τη παραταση τωρα

Γιατι το δευτερο δε βλεπω να γινεται

καλά δεν ντρέπεσαι καθόλου

σου χαρίζουν γάιδαρο και συ τον κοιτάζεις στα δόντια;

Πες τα ΑΛΕΚΟ, εχει γινει απαιτητικος, ακου δε δουλευει το site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε τη παραταση τωρα

Γιατι το δευτερο δε βλεπω να γινεται

Πες τα ΑΛΕΚΟ, εχει γινει απαιτητικος, ακου δε δουλευει το site?

 

Πότε θα ανακοινωθεί επίσημα η παράταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως συνήθως.. στις 19...

 

αυτοί έχουν φύγει για τριήμερο..εμείς οι μ@@κες όμως εδώ..

 

να ψάχνουμε τους ΑΜΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση κι από μένα.Επιδοτούμενοι οαέδ, διετές,υπολογισμός όπως και στο 4ο τρίμηνο του 2012(80% εργοδότη και 80% ασφαλισμένου) με φόρμα, και μου βγάζει μνμ λάθους 158,απαγορευτικό, η εγγραφή επιδοτούμενου οαέδ έχει και άλλη επιδότηση.....????Τι άλλη επιδήτηση το .....μου μέσα :angry:

Έχω κολλήσει και δεν ξέρω τι παίζει.Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΔ= ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ..

ΑΠΔ=ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ..

 

παρακαλώ όπως γίνουν και επόμενοι συνδυασμοί.

 

ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση κι από μένα.Επιδοτούμενοι οαέδ, διετές,υπολογισμός όπως και στο 4ο τρίμηνο του 2012(80% εργοδότη και 80% ασφαλισμένου) με φόρμα, και μου βγάζει μνμ λάθους 158,απαγορευτικό, η εγγραφή επιδοτούμενου οαέδ έχει και άλλη επιδότηση.....????Τι άλλη επιδήτηση το .....μου μέσα :angry:

Έχω κολλήσει και δεν ξέρω τι παίζει.Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Πάει για παράταση συνάδελφε:

 

ΕΝΩΣΗ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ε.Φ.Ε.Ε.Θ.)

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 22 - 546 26 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 

ΤΗΛ.: 2310/554.073 - FAX: 2310/523.666   

www.efeeth.gr,  e-mail:  [email protected]

    

ΠΡΟΣ ΤΟΝ

ΥΠΟΥΡΓΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

κ. Ιωάννη Βρούτση,

Θεσσαλονίκη 15/3/2013

ΚΟΙΝ׃  1) ΓΕΝΙΚΟ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΕΩΝ

κ. Π. Κοκκόρη

2) ΕΙΔΙΚΟ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ Σ.ΕΠ.Ε. 

κ. Μ. Κανδαράκη

3) ΓΕΝ. Δ/ΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ

Δ/ΝΣΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ & ΑΠΛΟΥΣΤΕΥΣΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ    

ΤΜΗΜΑ ΑΠΛΟΥΣΤΕΥΣΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑΣ

4) Ο.Α.Ε.Δ.

5) Σ.ΕΠ.Ε.

6) Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

7) O.E.E.-Π.Τ.Κ.Μ.

8) Ε.Ε.Θ.

9) Β.Ε.Θ.

10) Ε.Β.Ε.Θ.

11) Ο.Ε.Ε.Θ.

12) Ο.Β.Σ.Θ.

13) Ε.Σ.Θ.

Αξιότιμε Κύριε Υπουργέ,

Σύμφωνα με τις Εγκυκλίους  17227/32/22.8.2012  και οίκ.25932/12.10.2012, από 01/03/2013 καθίσταται υποχρεωτική η ηλεκτρονική υποβολή όλων των εντύπων που αφορούν θέματα απασχόλησης (προσλήψεις, αποχωρήσεις, πίνακες προσωπικού κτλ.) 

Ωστόσο, έπειτα από ενημέρωση συναδέλφων, διαπιστώνουμε ότι η ηλεκτρονική υποβολή των εν λόγω εντύπων εμφανίζει σημαντικές δυσλειτουργίες οι οποίες οφείλονται στην αδυναμία της ιστοσελίδας σας να απορροφήσει τον όγκο των δεδομένων που καλούμαστε όλοι να σας αποστείλουμε για λογαριασμό των πελατών μας. Επειδή όπως γνωρίζετε η υποβολή των εντύπων σχετίζεται άμεσα με συγκεκριμένες καταληκτικές ημερομηνίες, παρακαλούμε να δώσετε άμεσα λύση στο εν λόγω πρόβλημα ή να επιμηκύνετε άμεσα τις προθεσμίες, για να μην επιβαρυνθούν οι επιχειρήσεις με τα βαρύτατα πρόστιμα που προβλέπει η σχετική νομοθεσία σε μια εποχή κρίσης και ύφεσης.

Με τιμή

Για το Δ.Σ.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                             

ΔΟΒΕΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ

 

 

 

ΕΝΩΣΗ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΓΡΑΦΕΙΑ: ΙΟΥΛΙΑΝΟΥ 42-46 ΑΘΗΝΑ Τ.Κ. 104 34

ΤΗΛ.: 210 8224111-210 8834483 FAX: 210 8834484

http://www.efeea.gr

Απ. Αναγ. Πρωτ. Αθηνών 3352/18.10.1990 - Αρ. Κατ. 17619/19.12.1990

            

Αθήνα 15 Μαρτίου 2013

Αρ.Πρωτ.1036

Προς   τον Διοικητή  Ι.Κ.Α.

κ.  ΡΟΒ. ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟ

Κοιν.κ. ΚΟΚΚΟΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

Γενικό Γραμματέα Κοινωνικών Ασφαλίσεων

κ. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟ  ΓΕΩΡΓΙΟ

Υπεύθυνο Ηλεκτρονικών Υπηρεσιών ΙΚΑ 

ΓΣΕΒΕΕ

Οικονομικό Επιμελητήριο Ελλάδος

Επαγγελματικό Επιμελητήριο Ελλάδος

Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

Θέμα: Επίλυση προβλημάτων ηλεκτρονικού συστήματος IKA .    

Αξιότιμε Κύριε Διοικητά,

Θα θέλαμε να σας αναφέρουμε κάποια προβλήματα που έχουν παρουσιαστεί στο νέο ηλεκτρονικό σύστημα υποβολής Α.Π.Δ.

Από 1/1/2013  οι ΑΠΔ των Εργοδοτών Κοινών Επιχειρήσεων υποβάλλονται μέσω διαδικτύου από την 1η έως την τελευταία ημέρα του μήνα που έπεται του ημερολογιακού μήνα απασχόλησης, ανεξαρτήτως του αριθμού μητρώου.

       

Με την νέα εφαρμογή δεν υπολογίζεται η μείωση των ασφαλιστικών εισφορών σε περίπτωση προγραμμάτων επιδότησης του ΟΑΕΔ, μειωμένες εισφορές λόγω τοκετού & επιδότηση εργοδοτικών εισφορών με αποτέλεσμα να μην είναι σωστή η απεικόνιση της Α.Π.Δ. και να εμφανίζει τις σωστά μειωμένες εισφορές ως λανθασμένες. 

Λόγω της δυσλειτουργίας της εφαρμογής δημιουργείται πρόβλημα στους συναδέλφους Λογιστές και με το σκεπτικό ότι εμείς στείλαμε σωστά και εμπρόθεσμα τις ΑΠΔ, δεν θέλουμε να βρεθούμε στην δυσάρεστη θέση, από λάθος της εφαρμογής, να τις υποβάλλουμε εκ νέου.     

Παρακαλούμε πολύ όπως επιληφθείτε της επίλυσης του προβλήματος και προβείτε σε παράταση των προθεσμιών υποβολής Α.Π.Δ.  

    

________________________________________

Αθήνα 15 Μαρτίου 2013

Αρ.Πρωτ.1037

Προς   τον Υπουργό Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Πρόνοιας

κ. ΙΩΑΝΝΗ ΒΡΟΥΤΣΗ

Κοιν. Γ.Σ.Ε.Β.Ε.Ε.

Οικονομικό Επιμελητήριο Ελλάδος

Επαγγελματικό Επιμελητήριο Ελλάδος

Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

Θέμα: Επίλυση προβλημάτων ηλεκτρονικού Συστήματος Σ.Ε.Π.Ε.- Ο.Α.Ε.Δ..

    

Αγαπητέ κ. Υπουργέ

Θα θέλαμε να σας αναφέρουμε κάποια προβλήματα που έχουν παρουσιαστεί κατά την άσκηση του επαγγέλματός μας, στην προσπάθεια που κάνουμε να εξυπηρετήσουμε τους πελάτες μας.

       

Η καθιέρωση της ηλεκτρονικής υποβολής καταστάσεων, στο Σ.Ε.Π.Ε. και  τον Ο.Α.Ε.Δ. από 01-03-2013, έδειξε στην πράξη ότι η ηλεκτρονική εφαρμογή είναι ανεπαρκής, στο να αντέξει τόσο μεγάλο όγκο εγγραφών και μάλιστα σε μία περίοδο που ο φόρτος εργασίας είναι στα πλαίσια της κανονικής ροής.

Λόγω της δυσλειτουργίας της εφαρμογής δημιουργείται  πρόβλημα στις  επιχειρήσεις και, υπό την απειλή των υπέρογκων προστίμων, υποχρεώνει τους Λογιστές σε περίοδο αιχμής να αναμένουν τη διόρθωση και επαναλειτουργία του συστήματος για να υποβάλλουν τις δηλώσεις.

Παρακαλούμε πολύ, κατά τη διάρκεια κωλύματος του συστήματος να εμφανίζεται κάποιο μήνυμα ως προς τον χρόνο επιδιόρθωσής του και, σε κάθε περίπτωση, να δίδεται η δυνατότητα στις επιχειρήσεις βάσει των διατάξεων της παραγράφου α) του άρθρου 8 της 5072/6  25-2-2013 απόφασής σας (εργοδότες που αντιμετωπίζουν αντικειμενική αδυναμία πρόσβασης στο Π.Σ. Σ.Ε.Π.Ε.- Ο.Α.Ε.Δ.- Ι.Κ.Α.-ΕΤΑΜ) να καταθέτουν χειρόγραφα τις καταστάσεις.

Ευελπιστούμε για τη θετική ανταπόκρισή σας.

    

    

Μετά τιμής

Για το Δ.Σ.

Ο Πρόεδρος                                 

Νικόλαος Αυλωνίτης

Ο  Γεν. Γραμματέας

Δημήτριος Τσαμόπουλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει για παράταση....Και γω πάω για τριήμερο...Άρα δεν έχω κάνει πατάτα,(αν και είχα διαβάσει όλο το θέμα.).Ότι έστειλα έστειλα.Σ ευχαριστώ πολύ καλό κουράγιο σε όλους και από τρίτη ζητάω αυξήσεις,δεν θα φτάσει η μυωπία μου στο 5 για χάρη κανενός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση κι από μένα.Επιδοτούμενοι οαέδ, διετές,υπολογισμός όπως και στο 4ο τρίμηνο του 2012(80% εργοδότη και 80% ασφαλισμένου) με φόρμα, και μου βγάζει μνμ λάθους 158,απαγορευτικό, η εγγραφή επιδοτούμενου οαέδ έχει και άλλη επιδότηση.....????Τι άλλη επιδήτηση το .....μου μέσα :angry:

Έχω κολλήσει και δεν ξέρω τι παίζει.Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Σε ανάλογη δική μου περίπτωση το πρόγραμμα μισθοδοσίας εμφάνιζε στο πεδίο "επιδότηση εργαζομένου" 0,01. Το διόρθωσα (με το χέρι) στο αρχείο CSL01 και έφυγε.

Αλήθεια ποιό πρόγραμμα μισθοδοσίας χρησιμοποιείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της eps.net αλλά έχει να ενημερωθεί από το 2009!!!!Περικοπές..(είπαμε θα τις καρπωθώ εγώ από βδομάδα) και όλα τα αλλάζω χεράτα. Δεν άλλαξε τίποτα στα ποσά σε σχέση με την τελευταία απδ. Πόσο δύσκολο είναι να υπολογίσω 13,5%+24,46% και 80% επί αυτών.Άρα κάτι άλλο παίζει.Θα το σκεφτώ το τριήμερο όταν θα πίνω τις γράπες μου (που χω και καιρό).Προσοχή στους δρόμους όσοι την κάνουν.Και βάλτε μια τελεία όσοι συνεχίζετε να το παλεύετε.Δεν τελειώνει και το ξέρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση κι από μένα.Επιδοτούμενοι οαέδ, διετές,υπολογισμός όπως και στο 4ο τρίμηνο του 2012(80% εργοδότη και 80% ασφαλισμένου) με φόρμα, και μου βγάζει μνμ λάθους 158,απαγορευτικό, η εγγραφή επιδοτούμενου οαέδ έχει και άλλη επιδότηση.....????Τι άλλη επιδήτηση το .....μου μέσα :angry:

Έχω κολλήσει και δεν ξέρω τι παίζει.Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Δε πρεπει να συμπληρωνεις το πεδιο του ασφ/νου, ολο το ποσο στο πεδιο του εργοδοτη

Το 4ο τριμηνο του 2012 προφανως ειναι ηδη στα λαθη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΣΥΜΦΩΝΙΑΣ ΑΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ (ΛΟΓΙΚΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΔΙΟΤΙ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΠΔ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙ ΤΟΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ) ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ: μπειτε στο ικα για να στειλετε την απδ με φορμα και οχι με αρχειο. πατηστε Δημιουργια Περιοδου Υποβολης,  βαλτε περιοδο 01/2013, μετα ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ, στο κωδικο 19 αριθμος μητρωου ασφ/νου "        " ΒΑΛΤΕ ΤΟΝ ΑΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΑ ΣΤΟ ΙΚΑ. Γραψτετα σε ενα χαρτι. Επειδη τωρα εχει δημιουργηθει περιοδος υποβολης ΑΠΔ πρεπει να κανετε ακυρωση περιοδου υποβολης. Αλλαξτε τα στοιχεια του εργαζομενου στο προγραμμα σας (εγω στο προγραμμα της data εκανα κ επαναυπολογισμο της κινησης) και ΤΣΟΥΠ Η ΔΗΛΩΣΗ ΕΣΤΑΛΕΙ!!!

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ .... ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.... ΜΑ Σ ΕΣΩΣΕΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πρεπει να συμπληρωνεις το πεδιο του ασφ/νου, ολο το ποσο στο πεδιο του εργοδοτη

Το 4ο τριμηνο του 2012 προφανως ειναι ηδη στα λαθη

Σ ευχαριστώ πολύ άρα στο 43:0, στο 44:80% και στον 45 το σύνολο της επιδότησης?Πότε θα φανεί το λάθος της απδ του 4ου 2012?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ πολύ άρα στο 43:0, στο 44:80% και στον 45 το σύνολο της επιδότησης?Πότε θα φανεί το λάθος της απδ του 4ου 2012?

Μαλλον νεα αποστολη λαθων κατα το 5/2013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τον φακό  (αναζήτηση) πάνω δεξιά μπαίνεις στον εργαζόμενο και κάνεις μεταβολή.

 

Γειά σου Δημήτρη.

αυτο το εκανα 50 φορες αλλα δεν μου αλλαζει τιποτα , εχει καρφωμενα τα στοιχεια που περασα πρωτη φορα λανθασμενα και τα αποθηκευσα , δεν μπορω να κανω μεταβολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ISIDORA,οι εγγραφές που κάνω είναι ,36-01/37-25/39-867,25/40-143,10/41-238,15/42-381,25/44-50%/45-165,16/46-216,09 και πηγαίνοντας να αποθηκεύσω μου βγάζει μήνυμα ότι η επιδότηση του εργαζομένου είναι κενή. και δεν προχωράει.Τι μπορεί να κάνω λάθος μέχρι πρότεινος έτσι καταχωρούσα τις απδ και δεν είχα πρόβλημα.Μου έχει μείνει μόνο αυτή η απδ και έχω αγχωθεί μην γίνει κανένα λάθος και θα έχω πρόβλημα με τον οαεδ όταν καταθέσω το τρίμηνο.Σε ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σου.

Εκανα αποστολη την πεμπτη 14/3 με αρχειο εγραφη απδ με το ιδιο ειδος επιδοτησης 4ετους ΟΑΕΔ (μισθος 850,18 με ποσο επιδοτησης 50% δηλ 165,16) και την παρελαβε κανονικα το συστημα χωρις να συμπληρωσω ποσο στον κωδικο 43.

Τωρα που κοιταω στην αναλυση της ΑΠΔ οπως την εχει παραλαβει το ΙΚΑ εχει ως ποσό το 0,00 στον κωδικο 43.

Οπότε, οπως αναφερεται και παραπανω, βαλε το 0,00 στον κωδικο 43 (δηλαδη να μην ειναι κενο το πεδιο) και μαλλον θα την παραλαβει το συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το εκανα 50 φορες αλλα δεν μου αλλαζει τιποτα , εχει καρφωμενα τα στοιχεια που περασα πρωτη φορα λανθασμενα και τα αποθηκευσα , δεν μπορω να κανω μεταβολη

Πρεπει να μπεις απο την επιλογη ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΑΠΔ και να επιλεξεις την εγγραφη που θες να μεταβαλεις απο το πεδιο του Α/Α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξε και το αποδεικτικο υποβολης ΑΠΔ, έγινε και καλα πιο επισημο...Στις συνολικές εισφορές στις επιχειρησεις με προγράμματα στο αποδεικτκό δεν τις έχει μειωμενες με το ποσο της επιδοτησής αυτό είναι σωστό, η' θα το αλλάξουν και αυτό στη πορεία!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το εκανα 50 φορες αλλα δεν μου αλλαζει τιποτα , εχει καρφωμενα τα στοιχεια που περασα πρωτη φορα λανθασμενα και τα αποθηκευσα , δεν μπορω να κανω μεταβολη

τελικα με εσωσε ο adel (forum) ειχε απαντησει με μια προταση σε καποιον και αυτο με βοηθησε , εχασα τζαμπα 2 ωρες τελικα οι οδηγιες του ικα 36 σελιδων

ειναι αχρηστες την περιπτωση μεταβολης την εχουν κανει βουνο - και οδηγιες που δινουν πως πρεπει να γινει μεταβολη ειναι εντελως λανθασμενες ετσι πως το λενε

δεν θα κανεις μεταβολη στοιχειων που εχεις καταχωρησει λαθος ουτε σε 5 χρονια.

Και ειναι λυπηρο οτι εμας μας ειπαν οτι πρεπει μεχρι τις 19/3/2013 να καταχωρησουμε τον Ιανουαριο, και η εξουσια (ικα) ακομα δεν διορθωσε στο ικα - οσυκ τα ποσοστα ασφαλιστρων

που μειωθηκαν κατα 1,1% απο τις 1.11.2013 τοσα ατομα διαβαζουν το site και αυτοι κοιμουνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το σύστημα εξελίσσεται ακαριαία..

Αυτή την στιγμή ενσωματώθηκε νέο πεδίο .. "εκτύπωση αναλυτικών εγγραφών"..

με την οποία μπορούμε να πάρουμε σε pdf την ΑΠΔ που έχουμε αποστείλει..

 

Αυτό τουλάχιστον σε υποβολή με φόρμα.. για υποβολή με αρχείο δεν κατέω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...