Προς το περιεχόμενο

Εντυπώσεις από τη νέα εφαρμογή Ηλεκτρονικής Υποβολής Α.Π.Δ.


Lucky_Luke

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως λέει και η φίλη Cristin εμείς όλοι οι πολίτες έχουμε πληρώσει πολλάκις για αυτές τις εφαρμογές και τελικά εφαρμογές δεν έχουμε!

 

Γενικά ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΙΠΟΤΑ! Πλήρης απραξία και ανευθυνότητα από το Υ.Ο.!

 

Μόνο τα λεφτά ξέρουν να τρώνε....ΝΑ ΞΕΚΟΥΜΠΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ.

 

Ελεος πια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να στείλω μέσω αρχείου ΑΠΔ και στον έλεγχο για τις καταβληθείσες εισφορές δεν μου αφαιρεί την επιδότηση απο τον ΟΑΕΔ, ξέρει κανένας να μου πει τι κάνω λάθος;;;

 

Καλό είναι να διαβάζεις όλο το θέμα πριν ρωτήσεις κάτι... Έχει αναφερθεί 2-3 φορές ήδη πιο πάνω.

Σωστό είναι, άλλο το σύνολο, άλλο η μείωση. Δε θα έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να διαβάζεις όλο το θέμα πριν ρωτήσεις κάτι... Έχει αναφερθεί 2-3 φορές ήδη πιο πάνω.

Σωστό είναι, άλλο το σύνολο, άλλο η μείωση. Δε θα έχεις πρόβλημα.

 

Aν δεν το δώ επίσημα δεν στέλνω δύο που έχω με πρόγραμμα ΟΑΕΔ(εψαξα στο site του ΙΚΑ αλλά δεν βρήκα τίποτα).

Σαν εφαρμογή :καλύτερη κ γρηγορότερη ήταν η προηγούμενη.

Mήπως κάποιος συνάδελφος που χρησιμοποιεί Singularlogic για το ΙΚΑ αν ξέρει αν φτίαξουν κανένα update ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία , 

έστειλα μια ΑΠΔ με αρχείο 

 

εκτύπωσα αποδεικτικό υποβολής 

 

να δω τι έστειλα μπορώ ? (εννοώ την αναλυτική περιοδική δήλωση) 

Πως κατάφερες να στείλεις με αρχείο , γιατί εγώ μόνο την επιλογή για συπλήρωση βλέπω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως κατάφερες να στείλεις με αρχείο , γιατί εγώ μόνο την επιλογή για συπλήρωση βλέπω .

 εκει που δημιουργεις περιοδο για την δήλωση  εχει τις εξης επιλογές : κανονικη κτλ , απο κάτω με συμπληρωση φόρμας και επιλογής αρχείου κάτω απο αυτο ειναι η περιοδος 1/2013 κτλ που την συμπληρωνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΕΛΕΓΚΤΗ -ΠΡΟΥΣΤΑΜΕΝΟ ΤΟΥ ΙΚΑ. ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑΣ .

Θ ΑΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΛΕΙ ΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΙΚΑ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΘΕΙ? ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ. ΑΠΛΑ ΕΙΠΕ

ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΟΥΣ. ΕΝ ΚΑΙΡΩ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΟΛΑ.

ΔΕ ΞΕΡΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ.

 

ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΕΙΠΑΝΕ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΕΜΑΣ (ΤΟΥΣ ΚΟΙΝΟΥΣ ΘΝΗΤΟΥΣ) ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΙΚΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ.

 

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΕΤΕΣ Η ΤΙΣ ΛΟΓΧΕΙΕΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ  ΔΕ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΙ ΑΥΤΑ ΕΠΙΣΗΣ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΗ ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΤΕ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ .

 

ΤΙ ΝΑ ΠΩ??? 

 

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΒΓΟΥΝΕ ΛΑΘΟΣ? ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΕΙΛΩΤΕΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΝΟΥΜΕ

 

 

 

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΜΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα 11/03/2013 από της 13:00 και μετά έστειλα ΑΠΔ του Ιανουαρίου 2013. Εδώ και μία ώρα κλασικά το σύστημα είναι εκτός.........Ελλαδάρα μου εσύ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΕΛΕΓΚΤΗ -ΠΡΟΥΣΤΑΜΕΝΟ ΤΟΥ ΙΚΑ. ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑΣ .

Θ ΑΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΛΕΙ ΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΙΚΑ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΘΕΙ? ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ. ΑΠΛΑ ΕΙΠΕ

ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΟΥΣ. ΕΝ ΚΑΙΡΩ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΟΛΑ.

ΔΕ ΞΕΡΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ.

 

ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΕΙΠΑΝΕ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΕΜΑΣ (ΤΟΥΣ ΚΟΙΝΟΥΣ ΘΝΗΤΟΥΣ) ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΙΚΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ.

 

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΕΤΕΣ Η ΤΙΣ ΛΟΓΧΕΙΕΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ  ΔΕ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΙ ΑΥΤΑ ΕΠΙΣΗΣ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΗ ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΤΕ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ .

 

ΤΙ ΝΑ ΠΩ??? 

 

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΒΓΟΥΝΕ ΛΑΘΟΣ? ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΕΙΛΩΤΕΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΝΟΥΜΕ

 

 

 

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΜΟΥ

καθολου δεν μπαινει ουτε καν στο site tου  ika

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως κατάφερες να στείλεις με αρχείο , γιατί εγώ μόνο την επιλογή για συπλήρωση βλέπω .

κάνε ένα κλικ στο βελάκι και θα σου βγάλει από κάτω και για το αρχείο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να διαβάζεις όλο το θέμα πριν ρωτήσεις κάτι... Έχει αναφερθεί 2-3 φορές ήδη πιο πάνω.

Σωστό είναι, άλλο το σύνολο, άλλο η μείωση. Δε θα έχεις πρόβλημα.

Αν είδα σωστά προηγούμενη απάντηση που αναφερόταν σε συνομιλία με το ΙΚΑ έλεγε πως είναι λάθος του συστήματος και όχι οτι είναι το ίδιο(αν δεν κάνω λάθος),το ίδιο μου είπαν και απο την υποστηριξη του προγράμματος οτι είναι λάθος του συστήματος του ΙΚΑ.

Δηλαδή αν κάνεις συμπλήρωσ ΑΠΔ έναν έναν που σου λέει να βάλεις και το ποσοστό επιδότησης στο σύνολο των καταβληθείσων εισφορών τι θα σου βγάλει κανονικέσ ή μειωμένες;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είδα σωστά προηγούμενη απάντηση που αναφερόταν σε συνομιλία με το ΙΚΑ έλεγε πως είναι λάθος του συστήματος και όχι οτι είναι το ίδιο(αν δεν κάνω λάθος),το ίδιο μου είπαν και απο την υποστηριξη του προγράμματος οτι είναι λάθος του συστήματος του ΙΚΑ.

Δηλαδή αν κάνεις συμπλήρωσ ΑΠΔ έναν έναν που σου λέει να βάλεις και το ποσοστό επιδότησης στο σύνολο των καταβληθείσων εισφορών τι θα σου βγάλει κανονικέσ ή μειωμένες;;

Δεν θα εκτυπωνονται οι καταβαλλομενες εισφορες παρα μονο οι συνολικες

Οι επιδοτησεις ειναι πιστωσεις και αφαιρουνται απο τις συνολικες χρεωσεις του εργοδοτη μετα την παραλαβη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω και εγώ είμαι απο το πρωί και παλεύω να στείλω μια απδ και ακόμα δεν μπορώ να την στείλω.Σέρνεται σαν το φίδι απο το πρωί.Δηλαδή τι πρέπει να στέλνουμε τις απδ  3 η ώρα το πρωί.Τι ανεγκέφαλοι αυτοί που το έφτιαξαν.Μπόρεσε να στείλει κανείς σήμερα? Θεέ μου βοήθησέ μας πιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΕΛΕΓΚΤΗ -ΠΡΟΥΣΤΑΜΕΝΟ ΤΟΥ ΙΚΑ. ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑΣ .

Θ ΑΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΛΕΙ ΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΙΚΑ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΘΕΙ? ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ. ΑΠΛΑ ΕΙΠΕ

ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΟΥΣ. ΕΝ ΚΑΙΡΩ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΟΛΑ.

ΔΕ ΞΕΡΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ.

Η απεικονιση των μελων οικογενειας δεν εχει καμμια σχεση με τη μηχανογραφηση να πεις του προισταμενου, γιατι ακουγονται απο τους υπαλληλους ενα καρο π@π@ριες

Ας διαβασει την καθυστερημενη εγκυκλιο και μετα ας μιλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΟΒΕΡΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΣΑΙ? ΕΓΩ  ΟΧΙ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΠΔ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΧΑΘΕΙΤΕ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΑΛΑΝΕ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΕΤΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα εκτυπωνονται οι καταβαλλομενες εισφορες παρα μονο οι συνολικες

Οι επιδοτησεις ειναι πιστωσεις και αφαιρουνται απο τις συνολικες χρεωσεις του εργοδοτη μετα την παραλαβη

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου καταφερα να στειλω μια απδ μετα κοπων και βασανων κανω εκτυπωση στην βεβαιωση υποβολης

πραγματικα εμεινα αφωνος, σαν εισητηριο εισοδου σε μπαρ 

μονο που εδω δεν υπαρχει καν ο τιτλος του φορεα που το εκδιδει.

 

αναφορικα με το νεο προγραμμα υποβολης για εμενα αξιζουν συγχαρητηρια

καταφεραν να μας στειλουν ολους αδιαβαστους

η ελληνικη γραφειοκρατια απολυτα εκφρασμενη μεσα απο την εφαρμογη αυτη

οτι καναμε πριν με τρια βηματα τωρα το κανουμε με τριαντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εταιρειες λογισμικου,εχουν ενσωματωμενη τη δυνατοτητα αποστολης μονο με internet explorer.ΔΕν γινεται να εχουν 2-3 φυλλομετρητές.Το ΙΚΑ ομως δεν ξερει οτι τις ΑΠΔ τις στελνουν λογιστές και δεν ειναι δυνατόν να τις στελνουμε "απέξω"?.Και γιατι δεν συμβουλευτηκε αυτες τις εταιρείες για να δωσουν απο κοινου τη λύση?Ακουγεται συνομοσιολογία αν πώ οτι κάνουν τα χατήρια της Microsoft? Αλλωστε και το taxis στο Ε9 δεν ανοιγει σωστα τους χάρτες αν δεν εχεις ie9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία , 

έστειλα μια ΑΠΔ με αρχείο 

 

εκτύπωσα αποδεικτικό υποβολής 

 

να δω τι έστειλα μπορώ ? (εννοώ την αναλυτική περιοδική δήλωση) 

Καλησπέρα σας!

Όταν έχω υποβάλει την ΑΠΔ στον πίνακα που φαίνεται ο αριθμός-τύπος δήλωσης-περ. υποβολής-κατάσταση-ενέργειες , κάνω κλικ στο τρέχουσα κατάσταση (στη στήλη ενέργεις). Εμφανίζεται ένας νέος πίνακας και βάζω για παράδειγμα Α/Α 1 (2,3 ανάλογα με το πόσους εργαζόμενους έχει η ΑΠΔ που έστειλα) και πατάω enter . Εμφανίζεται ένας πίνακας με το όνομα του εργαζόμενου και κάνω κλικ πάνω στον αριθμό Α/Α 1 (2,3 ανάλογα τι είχα βάλει στον Α/Α στον προηγούμενο πίνακα) και εμφανίζεται τι δηλώσαμε για αυτόν τον εργαζόμενο.

 

Με εκτίμηση  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας!

Όταν έχω υποβάλει την ΑΠΔ στον πίνακα που φαίνεται ο αριθμός-τύπος δήλωσης-περ. υποβολής-κατάσταση-ενέργειες , κάνω κλικ στο τρέχουσα κατάσταση (στη στήλη ενέργεις). Εμφανίζεται ένας νέος πίνακας και βάζω για παράδειγμα Α/Α 1 (2,3 ανάλογα με το πόσους εργαζόμενους έχει η ΑΠΔ που έστειλα) και πατάω enter . Εμφανίζεται ένας πίνακας με το όνομα του εργαζόμενου και κάνω κλικ πάνω στον αριθμό Α/Α 1 (2,3 ανάλογα τι είχα βάλει στον Α/Α στον προηγούμενο πίνακα) και εμφανίζεται τι δηλώσαμε για αυτόν τον εργαζόμενο.

 

Με εκτίμηση  

Αν δεν βαλεις κανενα αριθμο και κανεις enter ή αναζητηση απο τη γραμμη εργαλειων φερνει ολες τις εγγραφες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα εκτυπωνονται οι καταβαλλομενες εισφορες παρα μονο οι συνολικες

Οι επιδοτησεις ειναι πιστωσεις και αφαιρουνται απο τις συνολικες χρεωσεις του εργοδοτη μετα την παραλαβη

Αυτό από που προκύπτει, γιατί έστειλα μία με αρχείο και είδα τις συνολικές και φρίκαρα!!!!!! και μάλιστα αναφέρει Σύνολο Εισφαρών.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να στείλω ΑΠΔ αλλά δεν μου κάνει αποθήκευση με αποτέλεσμα να μην μπορώ ούτε να οριστικοποιήσω αλλά ούτε και να διαγράψω την περίοδο υποβολής γιατί υπάρχει δήλωση εκκρεμότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...