Προς το περιεχόμενο

Κατάσταση Έκτακτης Ανάγκης - Ο φασισμός εξαπλώνεται επικίνδυνα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτά τα λόγια είναι ύβρεις στους προγόνους μας….Σε όλους αυτούς που πέθαναν για να ζούμε εμείς ελευθέρα.

Για να μπορείς εσύ να γραφείς ότι χαζομάρα θες & να μιλάς ελληνικά….Εύχομαι γρήγορα να ξυπνήσεις από τον όνειρο που ζεις & να προσγειωθείς στην πραγματικότητα….

Και εγώ το παθαίνω αυτό όταν το χόρτο είναι μπαγιάτικο….Δεν κατεβαίνει καλά η τζούρα…….

Όταν λοιπόν βρεις αυτή την τέλια κοικωνία πες μου & εμένα να έρθω να ζήσω εκεί.....

Μεχρι τοτε αστο σε πειράζει

 

Όσο για τους υπολοίπους δεν διαφέρετε σε τίποτα μα σε τίποτα από

τους φασιστές που κατηγορείτε…..

Είστε τόσο απόλυτοι & ακραίοι ,δεν δέχεστε τίποτα διαφορετικό από αυτό που σας έχουν σερβίρει μέσα από την προπαγάνδα & την πλύση

εγκεφάλου που τόσα χρόνια έχετε φάει..

Ευτυχώς δεν πλέχτηκα ούτε στα δίχτυα της φασιστικής Χ/Α, αλλά ούτε & στα δίχτυα του σταλινικού σας ΚΚΕ.

Είστε εσείς που πετάτε την μπάλα στη κερκίδα & δεν έχετε κάτι να αντιπροτείνετε

στο πρόβλημα της ανόδου των ακρών……γιατί σας το ξαναείπα είστε το άλλο άκρο….

Δεν μπορείτε να πείσετε έναν  νέο ψηφοφόρο με αυτήν την επιχειρηματολογία να μην ψηφίσει Χ/Α γιατί πολύ απλά στα ματιά του είστε μια από τα ιδία απλά με κόκκινο φόντο…

Τα περί λαθρομεταναστών να έρθετε να πείτε εδώ σε εμάς που καταντήσαμε μειονότητα μέσα στη ίδια μας την πόλη…..Δεν έχω τίποτα με τον νόμιμο μετανάστη οικογενειάρχη ,που παλεύει & αυτός, όπως εγώ ,νόμιμα να ζήσει την οικογένεια του….

Αλλά είμαι κάθετα αντίθετος με τον κλέφτη & τον παιδεραστή & τον κάθε απατεώνα που ήρθε στην χώρα μου σαν αυτόν που προσπάθησε να παρασύρει την ανήλικη βαφτισιμιά  μου περιμένοντας την έξω από το σχολείο ….Αλλά για κακή του τύχη είχαν γνώση οι φυλακές….& δεν νομίζω καν,  να ξαναπεράσει από το μυαλό του να κάνει κάτι παρόμοιο ……όχι δεν είναι φυλακή…δεν χρειαζόταν άλλωστε …….εκεί θα πάμε εμείς που χρωστάμε την εφορία να μας ποτίζουν & να μας ταΐζουν τσάμπα……και μην με πείτε ρατσιστή….γιατί για κάποιον  σαν εκείνον ναι είμαι & εάν δεν είμαι θα γίνω…….

 

 

για τους δικους σου προγονους δεν ξερω......οι δικοι μου θα ηταν περηφανοι αν με ακουγαν...

 

διωχτηκαν δυο φορες και ηρθαν με τα ποδια απο τις πατριδες τους εδω και οχι μονο δεν ακουσα λεξη, αλλα δεν ενιωσα και ποτε το παραμικρο μισος μεσα τους.

Ουτε γι αυτους που τους εδιωξαν, ουτε γι αυτους που τους υποδεχτηκαν εδω.

 

Αμα δεν μπορεις να δεις πιο περα απο τη μυτη σου, για το ποιος σε εφτασε εδω, παντα θα βλεπεις τον ευκολο στοχο.

Ξεστραβωσου κι ασε τις εξυπναδες .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρύσα (αν δε το έχεις κάνει ήδη) θα σου έλεγα να ξεκινήσεις με τα εξής ντοκιμαντέρ  Δες τη θεωρία των πάντων. Δες για τη κβαντική επιστήμη. Επίσης δες για την αποστολή στον κοντινό μας πλανήτη Άρη που μέσα στα επόμενα 20-30 χρόνια θα έχουμε στείλει επανδρωμένη αποστολή επιστημόνων. Και γενικά στείλε μου prvt msg να σου δώσω ένα λινκ με ντοκιμαντέρ με ελληνικούς υπότιτλους για τα παραπάνω και για πάρα πάρα πολλά άλλα!!!

 

Και ύστερα θα έχεις μια ποιο ολοκληρωμένη εικόνα για το τι γίνεται σήμερα,χτες και αύριο για το μέλλον της ανθρωπότητας σε σχέση με τη παγκοσμιοποίηση και το υπάρχον χρηματοπιστωτικό σύστημα.

 

Το καλύτερο κόσμο πάντως ξέχασε τον. Η τελευταία πρόταση σου θα ίσχυε ίσως & εφόσον έχουμε απομείνει μερικά εκατομμύρια άνθρωποι ανά τον πλανήτη. Δηλαδή φαντάσου τι θα έχει γίνει ωστόσο......

 

Υ.Γ.

Βλέπω με δυσκολία κρατήθηκε το επίπεδο του θέματος. Εμείς δώσαμε το παράδειγμα ενότητας στους κύπριους!!!!  :lol:

 

Και δηλαδή εσύ τώρα θεωρείς ότι κρατάς το επίδεδο στη συζήτηση...Και θεωρείς και εαυτόν ανώτερο ούτως ώστε να κρίνεις και να δίνεις κατευθύνσεις το τι θα κάνει και το τι θα πιστεύει ο καθένας... Οι δε παρωπίδες σου είναι τεράστιες αν κρίνω από το συνειρμό για τη κβαντική θεωρία, που τόση είναι η άγνοια σου ώστε να την  ονομάζεις επιστήμη!!! :blink: 

 

Όσο για τον έτερο ευγενή με τα χόρτα...μάλλον αυτός καπνίζει μπαγιάτικα, γιατί τα ελληνικά του σκοτώνουν... :wacko:

 

Λοιπόν το βρήκα το συμπέρασμα της συζήτησης.

Όποιος έχει όνειρα, πιστεύει σε ένα καλύτερο κόσμο αδελφωμένο, δεν διαχωρίζει τους ανθρώπους σύμφωνα με το χρώμα τους και την εθνικότητα τους, χαραχτηρίζεται ως εξής:

 

Κουμουνιστής, αναρχικός, τρομοκράτης, χασικλής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο φασισμός δεν έρχεται από το μέλλον
καινούριο τάχα κάτι να μας φέρει.
Τι κρύβει μέσ' στα δόντια του το ξέρω,
καθώς μου δίνει γελαστός το χέρι.

Οι ρίζες του το σύστημα αγκαλιάζουν
και χάνονται βαθιά στα περασμένα.
Οι μάσκες του με τον καιρό αλλάζουν,
μα όχι και το μίσος του για μένα.

Το φασισμό βαθιά καταλαβέ τον.
Δεν θα πεθάνει μόνος, τσάκισέ τον.

Ο φασισμός δεν έρχεται από μέρος
που λούζεται στον ήλιο και στ' αγέρι,
το κουρασμένο βήμα του το ξέρω
και την περίσσεια νιότη μας την ξέρει.

Μα πάλι θέ ν' απλώσει σα χολέρα
πατώντας πάνω στην ανεμελιά σου,
και δίπλα σου θα φτάσει κάποια μέρα
αν χάσεις τα ταξικά γυαλιά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους δικους σου προγονους δεν ξερω......οι δικοι μου θα ηταν περηφανοι αν με ακουγαν...

 

διωχτηκαν δυο φορες και ηρθαν με τα ποδια απο τις πατριδες τους εδω και οχι μονο δεν ακουσα λεξη, αλλα δεν ενιωσα και ποτε το παραμικρο μισος μεσα τους.

Ουτε γι αυτους που τους εδιωξαν, ουτε γι αυτους που τους υποδεχτηκαν εδω.

 

Αμα δεν μπορεις να δεις πιο περα απο τη μυτη σου, για το ποιος σε εφτασε εδω, παντα θα βλεπεις τον ευκολο στοχο.

Ξεστραβωσου κι ασε τις εξυπναδες .....

 

αφού είσε όπως λες παιδι προσφύγων, 'οπως εγώ, θα σου πρότεινα αυτό το τραγούδι.......

καληνχτα & όνειρα γλυκά.

 

Πάντα ξένος

Αυτές οι πέτρες είναι δικές μας

Δε σου τις δίνουμε

Αυτή η ιστορία είναι δικιά μας

Δε στην αφήνουμε

Αυτό το χρώμα είναι το δικό μας, το γαλανό

Δε θα αφήσουμε να λερώσεις τον ουρανό

Κι αν θαρρείς πως ξεγελάς με τα μύρια ψέμματα

Πάντα ξένος θα μετράς, στα δικά μας βλέμματα

Αυτές οι πέτρες είναι δικές μας

Δε στις χαρίζουμε

Αυτές οι ελπίδες είναι δικές μας

Δε στις δωρίζουμε

Αυτό το αύριο είν' το δικό μας, το φωτεινό

Θα το φτάσουμε και θα βρούμε το λυτρωμό

 

http://www.youtube.com/watch?v=1eeHfXznT8I&list=PLA11F1D86B212AA7D&index=2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Κερμεν ,
 
Σε προηγούμενο ποστ μου ανέφερες και κάπου την συνθήκη του ΔΟΥΒΛΙΝΟΥ .
Με Λύπη μου αντιλαμβάνομαι ότι απλά διάβασες τι λέει και δεν το έψαξε λίγο πιο βαθιά.
Οπότε πάμε λίγο να το ψάξουμε..........
Ας ξεκινήσουμε λίγο πιο χαμηλά από την Αθήνα αστό πιάσουμε από το κέντρο Αλλοδαπών στην Πειραιώς.
Φτάνουν εκεί οι Μετανάστες που έχουν φύγει από την Χώρα τους είτε για οικονομικούς λόγου είτε για πολιτικούς και είναι αιτούντες ασύλου .
Με βάσει την Συνθήκη του Δουβλίνου ΑΙΤΗΣΗ ΑΣΥΛΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΕΚΕΙ .
Όπως αντιλαμβάνεσαι για το 70% των μεταναστών η πρώτη χώρα εισόδου είναι η Ελλάδα αρα ΤΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΜΙΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ .ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΕΔΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
Και ξεκινά το μαρτύριο τους μένουν με τις μέρες να περιμένουν και αν αποφασίσουν οι αρμόδιοι να τους κάνουν την χαρηνα τους δεχθούν να κάνουν την αίτηση έχει καλώς τους δίνουν μια Κάρτα ημινομιμη μέχρι να αποφασίσουν αν θα πάρουν ασυλία η θα γυρίσουν στην χώρα τους. οι Υπόλοιποι περιμένουν ,αν έχουν κάποια χρήματα μπορεί να φάνε, να κοιμηθούν κάπου ,όσοι τα έχουν δώσει στους Έλληνες να τους βοηθήσουν (καταλαβαίνεις φαντάζομαι τι εννοώ ) κοιμούνται στους δρόμους ζητιανεύουν ,κλέβουν γιατί το μαρτύριο τους μπορεί να κρατά μήνες ,δηλαδή ΝΑ ΣΤΉΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ .Εκεί έρχεται η απελπισία. Αυτοί λοιπόν οι ΆΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΖΗΤΗΤΑ .
Άκου τώρα λοιπόν πολύ προσεχτικά,
Για όλα τα παραπάνω το ΚΡΑΤΟΣ ΕΧΕΙ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ κονδύλια για να προσφέρει σε αυτούς τους ΑΝΘΡΏΠΟΥΣ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΝ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΑΣΥΛΙΑ Η ΟΧΙ.
1)ΔΙΕΡΜΗΝΕΑ...................(ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΕΡΜΗΝΕΑΣ ΑΠΛΑ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ)
2)ΣΤΕΓΗ...............................(ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ ΜΕ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΤΕΓΗ ΕΙΝΑΙ Ε?)
2)ΤΡΟΦΗ...............................(ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΚΑΤΙ ΕΧΟΥΝ Ε?)
 
Η ΕΡΩΤΗΣΗ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ..........................................ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΙΟΣ.ΦΤΑΙΕΙ? ΟΙ ΙΔΙΟΙ?..........................ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΙΑΣΤΗ ΤΗΣ ΞΑΝΘΗΣ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ?
 
Τέλος δεν θα σου πω εγώ τι θα Ψηφίσεις γιατί και εμένα κανένας δεν μου είπε τι να Ψηφίσω .Το μόνο που θα σου πω σαν γνώμη είναι ότι ΨΆΞΤΕ ΨΆΞΤΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΒΡΩΜΑΕΙ και αν θεωρείς ότι οι πρώην ψηφοφόροι φταίμε για την λάθος επιλογή οπότε θα υποστούμε όλοι την λάθος επιλογή την δική σου βάλε μια ζυγαριά και μέτρα την επίπτωση που θα έχει πρώτα σε εσένα και μετά σε όλους τους υπόλοιπους.
 
ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ 1000 ΛΕΞΕΙΣ
 
 
 
Ευχαριστώ,
Ελένη

 

 

Αυτά τα λόγια είναι ύβρεις στους προγόνους μας….Σε όλους αυτούς που πέθαναν για να ζούμε εμείς ελευθέρα.

Για να μπορείς εσύ να γραφείς ότι χαζομάρα θες & να μιλάς ελληνικά….Εύχομαι γρήγορα να ξυπνήσεις από τον όνειρο που ζεις & να προσγειωθείς στην πραγματικότητα….

Και εγώ το παθαίνω αυτό όταν το χόρτο είναι μπαγιάτικο….Δεν κατεβαίνει καλά η τζούρα…….

Όταν λοιπόν βρεις αυτή την τέλια κοικωνία πες μου & εμένα να έρθω να ζήσω εκεί.....

Μεχρι τοτε αστο σε πειράζει

 

Όσο για τους υπολοίπους δεν διαφέρετε σε τίποτα μα σε τίποτα από

τους φασιστές που κατηγορείτε…..

Είστε τόσο απόλυτοι & ακραίοι ,δεν δέχεστε τίποτα διαφορετικό από αυτό που σας έχουν σερβίρει μέσα από την προπαγάνδα & την πλύση

εγκεφάλου που τόσα χρόνια έχετε φάει..

Ευτυχώς δεν πλέχτηκα ούτε στα δίχτυα της φασιστικής Χ/Α, αλλά ούτε & στα δίχτυα του σταλινικού σας ΚΚΕ.

Είστε εσείς που πετάτε την μπάλα στη κερκίδα & δεν έχετε κάτι να αντιπροτείνετε

στο πρόβλημα της ανόδου των ακρών……γιατί σας το ξαναείπα είστε το άλλο άκρο….

Δεν μπορείτε να πείσετε έναν  νέο ψηφοφόρο με αυτήν την επιχειρηματολογία να μην ψηφίσει Χ/Α γιατί πολύ απλά στα ματιά του είστε μια από τα ιδία απλά με κόκκινο φόντο…

Τα περί λαθρομεταναστών να έρθετε να πείτε εδώ σε εμάς που καταντήσαμε μειονότητα μέσα στη ίδια μας την πόλη…..Δεν έχω τίποτα με τον νόμιμο μετανάστη οικογενειάρχη ,που παλεύει & αυτός, όπως εγώ ,νόμιμα να ζήσει την οικογένεια του….

Αλλά είμαι κάθετα αντίθετος με τον κλέφτη & τον παιδεραστή & τον κάθε απατεώνα που ήρθε στην χώρα μου σαν αυτόν που προσπάθησε να παρασύρει την ανήλικη βαφτισιμιά  μου περιμένοντας την έξω από το σχολείο ….Αλλά για κακή του τύχη είχαν γνώση οι φυλακές….& δεν νομίζω καν,  να ξαναπεράσει από το μυαλό του να κάνει κάτι παρόμοιο ……όχι δεν είναι φυλακή…δεν χρειαζόταν άλλωστε …….εκεί θα πάμε εμείς που χρωστάμε την εφορία να μας ποτίζουν & να μας ταΐζουν τσάμπα……και μην με πείτε ρατσιστή….γιατί για κάποιον  σαν εκείνον ναι είμαι & εάν δεν είμαι θα γίνω…….

 

Αγαπητέ Κερμεν ,

 

Από τις 06/03/2013 έχω υποβάλλει ερώτηση αλλά δεν μου έχεις απαντήσει ακόμα για τον παράνομο μετανάστη.
 
Επίσης Πολλές Ελληνικές Οικογένειες ΟΦΕΙΛΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΤΑΠΟΛΕΜΙΚΉ ΤΟΥΣ ΖΩΗΣ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ .Και αυτά δεν θα τα βρεις στο διαδίκτυο μην τα ψάξεις .
Και τέλος αν πρέπει να ντρέπεται η Χρύσα που θεωρεί τον εαυτό της Πολίτη του Κόσμου, εσύ που έστω σκέφτηκες να στηρίξεις αυτούς που όπως εσύ ο ίδιος είπες ότι στέρησαν την Ελευθερία τι πρέπει να κάνεις????
 
 
Ελενη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα λόγια είναι ύβρεις Ύβρις στους προγόνους μας….

 

 Συγνώμη αδερφέ αλλά αυτό έβγαλε μάτι.

 

Κατά τα άλλα ζήσε ελευθέρα τον όνειρο και την ...τέλια κοινωνία. 

 

 

Η λατρεία του μίσους  

Του Παντελη Μπουκαλα      

 

Ο φασισμός είναι μίσος. Είναι η λατρεία του μίσους. Μίσος για όποιον διαφέρει από σένα στο φρόνημα, στο χρώμα του δέρματος, στη σύσταση του αίματος, στο θρήσκευμα – σε οτιδήποτε. Οποιος δεν ανήκει στη συμμορία σου και δεν μοιράζεται τη μωρία σου είναι εχθρός. Θανάσιμος εχθρός, ακόμα κι αν στα ληξιαρχεία έχει καταγραφεί σαν αδερφός σου. Φασισμός είναι να μισείς προπάντων τους αδύναμους, όσους είσαι σίγουρος ότι θα τους λιώσεις σαν σκουλήκια, θα τους πετάξεις στη χωματερή σαν σκουπίδια. Αυτές είναι, άλλωστε, οι αγαπημένες μεταφορές του φασίστα, που ενεργοποιούν το ένστικτό του: οι άνθρωποι-σκουλήκια, κατσαρίδες ή ποντίκια και οι άνθρωποι-σκουπίδια. Σαν λάτρης, λοιπόν, της υγείας και της δύναμης, μισεί τους ανάπηρους, τους άρρωστους κι όσους ανήκουν σε μειονότητες χωρίς ισχύ, δηλαδή τους κάθε λογής «Εβραίους» ή «Γύφτους», που έχουν άλλο όνομα κατά περίοδο και περιοχή, αλλά στο βάθος είναι ίδιοι: σκουπίδια, το είπαμε.

 

Ο φασισμός είναι ψέμα. Χοντρό. Κραυγαλέο. Ο φασίστας παριστάνει ότι αγαπάει τους αναξιοπαθούντες, αλλά για να τους βοηθήσει απαιτεί πιστοποιητικό γεννήσεως, εξέταση αίματος και επιπλέον το εκλογικό του βιβλιάριο, για να μπορούν να τον ελέγχουν και να τον εκβιάζουν. Ετσι εξηγούνται οι μιχαλολιάκειοι «Γιατροί με σύνορα» και οι «Δουλειές μόνο για Ελληνες»: ένας χωριστικός λαϊκισμός που μασκαρεύει την εχθρότητα σε φιλαλληλία.

 

Ο φασίστας παριστάνει τον θρήσκο, ανακατεύοντας την Αθηνά με την Παναγία, αλλά μόνος του θεός είναι ο Αδόλφος και προφήτης αυτού ο Μπενίτο. Παριστάνει ότι λατρεύει την πατρίδα του, αλλά την κόβει και τη ράβει στα μέτρα της στενομυαλιάς και της μικροψυχίας του, της ανοησίας του και της λαγνείας του για το μίσος. Ποια Ελλάδα διασώζεται τάχα μέσα στη χρυσαυγίτικη ελληνοκαπηλία, στο πατριδοεμπόριο των χιτλερόφιλων; Μια Ελλάδα του μίσους κι αυτή, όπως οι κοπτορράφτες της. Μια Ελλάδα που πρέπει τώρα, αφού έτσι κελεύουν με τα «εγέρθητό» τους οι «καθαροί Ελληνες», να μεταστρέψει σε λατρεία το μόνο μίσος που υποχρεούται να αισθάνεται εσαεί: το μίσος για τους δηωτές της, το μίσος για τον φασισμό και τον ναζισμό που την κατέκτησαν για λίγα χρόνια και την καταμάτωσαν. Αλλά λατρεύει κανείς τους σφαγείς του;

 

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathpolitics_1_08/12/2012_473545

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου γιατρέ!!!

 

Για την ...τσιμουδιά που ρώταγες και ξαναρώταγες, ...τσιμουδιά έτσι; Δεν είναι κακό να παραδεχόμαστε τις αστοχίες μας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Κερμεν ,

 

Από τις 06/03/2013 έχω υποβάλλει ερώτηση αλλά δεν μου έχεις απαντήσει ακόμα για τον παράνομο μετανάστη.
 
Επίσης Πολλές Ελληνικές Οικογένειες ΟΦΕΙΛΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΤΑΠΟΛΕΜΙΚΉ ΤΟΥΣ ΖΩΗΣ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ .Και αυτά δεν θα τα βρεις στο διαδίκτυο μην τα ψάξεις .
Και τέλος αν πρέπει να ντρέπεται η Χρύσα που θεωρεί τον εαυτό της Πολίτη του Κόσμου, εσύ που έστω σκέφτηκες να στηρίξεις αυτούς που όπως εσύ ο ίδιος είπες ότι στέρησαν την Ελευθερία τι πρέπει να κάνεις????
 
 
Ελενη

 

αγαπητή Ελένη

 

το θέμα μας δεν είναι οι μετανάστες

δεν γνωρίζω τι λέει το Δουβλίνο ιι ,προφανώς όμως  & δεν αναφέρετε σε λαθρομετανάστες ,αλλά σε  μετανάστες….…

όπως & προφανές είναι πως οι ελληνικές κυβερνήσεις έχουν πάρει λεφτά πολλά από την εοκ για τους μετανάστες.

Ομως η δική μου απλοϊκή άποψη γι αυτούς είναι η εξής.

έρχεται κάποιος στο σπίτι σου & σου χτυπάει την πόρτα …σου ζητά ευγενικά φαγητό & χρήματα γιατί δεν έχει να φάει. ίναι μαύρος, κίτρινος, κόκκινος, άσπρος, ξανθός….δεν έχει σημασία …σου χτυπάει το κουδούνι & σου ζητάει φαγητό  & λεφτά γιατί δεν έχει ,δεν θα τον βοηθήσεις???…Φυσικά ναι είναι η απάντηση…..αλλιώς δεν αξίζει να λέγεσαι άνθρωπος…..

Τώρα έρχεται ένας & μπαίνει στο σπίτι σου από το παράθυρο την ώρα που εσύ κοιμάσαι ,όχι από την πόρτα,προσπαθεί να σε αποφύγει & ψάχνει για λεφτά & φαγητό στο σπίτι σου και αυτός πεινάει & είναι φτωχός σαν τον άλλον …..όμως υπάρχει μια διαφορά……πιστεύω να την καταλαβαίνεις….

Όσο αφορά για την αρχαία Ελλάδα & για την φιλοξενία στους ξένους έχω να σου  πω ,πως ναι σεβόταν οι αρχαίοι Έλληνες κάθε ξένο που έμπαινε στην πόλη…αρκεί αυτός να στεφόταν στην πόρτα του ναού να πήγαινε & να προσκυνούσε τον βωμό του θεού & να έθετε εαυτό του στην προστασία του ναού η των υπευθύνων για τους ξένους…..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Συγνώμη αδερφέ αλλά αυτό έβγαλε μάτι.

 

Κατά τα άλλα ζήσε ελευθέρα τον όνειρο και την ...τέλια κοινωνία. 

 

 

Η λατρεία του μίσους  

Του Παντελη Μπουκαλα      

 

Ο φασισμός είναι μίσος. Είναι η λατρεία του μίσους. Μίσος για όποιον διαφέρει από σένα στο φρόνημα, στο χρώμα του δέρματος, στη σύσταση του αίματος, στο θρήσκευμα – σε οτιδήποτε. Οποιος δεν ανήκει στη συμμορία σου και δεν μοιράζεται τη μωρία σου είναι εχθρός. Θανάσιμος εχθρός, ακόμα κι αν στα ληξιαρχεία έχει καταγραφεί σαν αδερφός σου. Φασισμός είναι να μισείς προπάντων τους αδύναμους, όσους είσαι σίγουρος ότι θα τους λιώσεις σαν σκουλήκια, θα τους πετάξεις στη χωματερή σαν σκουπίδια. Αυτές είναι, άλλωστε, οι αγαπημένες μεταφορές του φασίστα, που ενεργοποιούν το ένστικτό του: οι άνθρωποι-σκουλήκια, κατσαρίδες ή ποντίκια και οι άνθρωποι-σκουπίδια. Σαν λάτρης, λοιπόν, της υγείας και της δύναμης, μισεί τους ανάπηρους, τους άρρωστους κι όσους ανήκουν σε μειονότητες χωρίς ισχύ, δηλαδή τους κάθε λογής «Εβραίους» ή «Γύφτους», που έχουν άλλο όνομα κατά περίοδο και περιοχή, αλλά στο βάθος είναι ίδιοι: σκουπίδια, το είπαμε.

 

Ο φασισμός είναι ψέμα. Χοντρό. Κραυγαλέο. Ο φασίστας παριστάνει ότι αγαπάει τους αναξιοπαθούντες, αλλά για να τους βοηθήσει απαιτεί πιστοποιητικό γεννήσεως, εξέταση αίματος και επιπλέον το εκλογικό του βιβλιάριο, για να μπορούν να τον ελέγχουν και να τον εκβιάζουν. Ετσι εξηγούνται οι μιχαλολιάκειοι «Γιατροί με σύνορα» και οι «Δουλειές μόνο για Ελληνες»: ένας χωριστικός λαϊκισμός που μασκαρεύει την εχθρότητα σε φιλαλληλία.

 

Ο φασίστας παριστάνει τον θρήσκο, ανακατεύοντας την Αθηνά με την Παναγία, αλλά μόνος του θεός είναι ο Αδόλφος και προφήτης αυτού ο Μπενίτο. Παριστάνει ότι λατρεύει την πατρίδα του, αλλά την κόβει και τη ράβει στα μέτρα της στενομυαλιάς και της μικροψυχίας του, της ανοησίας του και της λαγνείας του για το μίσος. Ποια Ελλάδα διασώζεται τάχα μέσα στη χρυσαυγίτικη ελληνοκαπηλία, στο πατριδοεμπόριο των χιτλερόφιλων; Μια Ελλάδα του μίσους κι αυτή, όπως οι κοπτορράφτες της. Μια Ελλάδα που πρέπει τώρα, αφού έτσι κελεύουν με τα «εγέρθητό» τους οι «καθαροί Ελληνες», να μεταστρέψει σε λατρεία το μόνο μίσος που υποχρεούται να αισθάνεται εσαεί: το μίσος για τους δηωτές της, το μίσος για τον φασισμό και τον ναζισμό που την κατέκτησαν για λίγα χρόνια και την καταμάτωσαν. Αλλά λατρεύει κανείς τους σφαγείς του;

 

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathpolitics_1_08/12/2012_473545

 

γιατρέ δεν ήξερα ότι δίνω εξετάσεις στην ορθογραφία…

αν ναι ,άφησε με στην ιδια  τάξη….

κατά τα άλλα μου άρεσε ο άρθρο που ανέβασες.

Και εάν μιλούσαμε ήρεμα & πολιτισμένα χωρίς  αριστεροβαμενες αναφορές στο παρελθόν, θα μπορούσα να βάλω πολύ νερό στο κρασί μου.

Δυστυχώς η στείρα αντιπαράθεση & η άρνηση να δείτε την ρίζα του προβλήματος δεν βοηθά….

 

Και δυστυχώς οποίος διαφωνεί μαζί σας δεν έχει πάντα  άδικο ούτε είναι φασίστας.

 

Το να υπάρχουν διάφορες απόψεις είναι βασικό στοιχείο και αποτέλεσμα της δημοκρατίας

 

Τέλος για τους Πολιτες του Κόσμου: ρατσισμός είναι να αποκαλείς τον άλλον ρατσιστή και φασίστα επειδή δεν μπόρεσες ποτέ να βρεις μια λέξη που να περιγράφει την αγάπη για την πατρίδα που ποτέ ΔΕΝ ένιωσες εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γνωρίζω τι λέει το Δουβλίνο ιι ,προφανώς όμως  & δεν αναφέρετε  αναφέρεται σε λαθρομετανάστες ,αλλά σε  μετανάστες….…

 

:lol:

 

Δεν υπάρχεις ρε φίλε, δεν παλεύεσαι με τίποτα. Τα γράφεις τόσο χαριτωμένα, τόσο γραφικά. Σε πάω σου λέω...

 

Έλα, δικό σου:

 

Κανονισμός (ΕΚ) αριθ. 343/2003 του Συμβουλίου της 18ης Φεβρουαρίου 2003 για τα κριτήρια και τους μηχανισμούς προσδιορισμού του κράτους μέλους το οποίο είναι υπεύθυνο για την εξέταση αίτησης ασύλου που έχει υποβληθεί σε κράτος μέλος από υπήκοο τρίτης χώρας.

 

  • Παράνομη είσοδος ή διαμονή σε κράτος μέλος

Εάν ο αιτών διέβη παράνομα τα σύνορα ενός κράτους μέλους, αυτό το κράτος μέλος θα είναι υπεύθυνο να εξετάσει την αίτηση ασύλου. Η ευθύνη αυτή παύει να υφίσταται δώδεκα μήνες μετά την ημερομηνία κατά την οποία έλαβε χώρα η παράνομη διάβαση των συνόρων.

Όταν ο αιτών άσυλο διέμεινε σε κράτος μέλος για μία συνεχή περίοδο τουλάχιστον πέντε μηνών πριν υποβάλει την αίτησή του, το κράτος μέλος αυτό είναι υπεύθυνο για την εξέταση της αίτησης. Εάν ο αιτών άσυλο διέμεινε για διάστημα τουλάχιστον πέντε μηνών σε πλείονα κράτη μέλη, υπεύθυνο για την εξέταση της αίτησης ασύλου είναι το κράτος μέλος της τελευταίας διαμονής.

 

http://europa.eu/legislation_summaries/justice_freedom_security/free_movement_of_persons_asylum_immigration/l33153_el.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιος σου ειπε οτι δεν εχω διαβασει και δεν εχω δει και οτι δεν καταλαβαινω περα απο τα ελληνικα ? Lefteris7, on 19 Mar 2013 - 19:48, said:  Χρύσα (αν δε το έχεις κάνει ήδη)

 

τι καταλαβαινω ομως εγω απο ολα αυτα και τι εσυ μαλλον απεχει ετη φωτος ....Άμα έχεις ταξιδέψει τόσο πολύ μακριά με το μυαλό σου τότε δώσε μας τα φώτα σου! 

 

και το τι θα ονειρευομαι εγω για τον κοσμο και το μελλον δεν θα μου το υπαγορευσει κανεις .Αν στο έκανε κάποιος άλλος...μη με μαλώσεις και γι' αυτό. 

κι αν δεν μπορω να αλλαξω τον κοσμο εξω, μπορω τουλαχιστον να αλλαξω τον κοσμο μεσα μου και γυρω μου και αυτος ειναι καλυτερος και ομορφοτερος για μενα οταν εχει ποικιλια , ασπρους , μαυρους και ολους ντυμενους και χορτασμενους.  Δε σου απαντάω γιατί μπορεί να νομίσεις ότι σου υπαγορεύω τι να κάνεις.

 

Ένα γενικό σχόλιο στην απάντηση σου: Κοπέλα μου αν θέλεις να βγάλεις τα νεύρα σου στο ίντερνετ τότε πήγαινε αλλού ή σε άλλον να το κάνεις. Αν πάλι θέλεις να σου παίξω εγώ τα νεύρα, πολύ ευχαρίστως, έλα να ανταλλάξουμε προσωπικά μηνύματα! 

 

 Οποιαδήποτε άλλη απάντηση μου γράψεις, εφόσον κρίνω ότι δεν έχει εχθρικές διαθέσεις θα σου απαντήσω. Διαφορετικά δε σου απαντάω δημόσια για λόγους ευγένειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 
Επίσης Πολλές Ελληνικές Οικογένειες ΟΦΕΙΛΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΤΑΠΟΛΕΜΙΚΉ ΤΟΥΣ ΖΩΗΣ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ .Και αυτά δεν θα τα βρεις στο διαδίκτυο μην τα ψάξεις .
Και τέλος αν πρέπει να ντρέπεται η Χρύσα που θεωρεί τον εαυτό της Πολίτη του Κόσμου, εσύ που έστω σκέφτηκες να στηρίξεις αυτούς που όπως εσύ ο ίδιος είπες ότι στέρησαν την Ελευθερία τι πρέπει να κάνεις????
 
 
Ελενη

 

Ελενη, αν απο αυτα που εγραψα βγαινει το συμπερασμα οτι θεωρω τον εαυτο μου Πολιτη του Κοσμου, χαιρομαι, γιατι αν μη τι αλλο και ο Σωκρατης αυτο ελεγε για τον εαυτο του, αν δεν κανω λαθος: δεν ειμαι ουτε Ελληνας ουτε Αθηναιος , ειμαι πολιτης του κοσμου.  :)  

 

Στην πραγματικοτητα δεν ειμαι τοσο προχωρημενη.......

αλλα δεν θα μπω στην διαδικασια να λεω τι αγαπω , σημασια εχει πως δεν μισω ουτε αλλες πατριδες ουτε αλλους ανθρωπους.....

 

τελος εδω, γιατι μεχρι τωρα ημουν πολυ ηρεμη και δεν θελω να συγχιστω και να σπρωχνω τον κοσμο στην αγενεια ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δηλαδή εσύ τώρα θεωρείς ότι κρατάς το επίπεδο στη συζήτηση...Και θεωρείς και εαυτόν ανώτερο ούτως ώστε να κρίνεις και να δίνεις κατευθύνσεις το τι θα κάνει και το τι θα πιστεύει ο καθένας... Τι να σου πω και σένα τώρα? Άστο καλύτερα ..βρες μόνη σου τη λύση. 

 

Οι δε παρωπίδες σου είναι τεράστιες αν κρίνω από το συνειρμό για τη κβαντική θεωρία, που τόση είναι η άγνοια σου ώστε να την  ονομάζεις επιστήμη!!! :blink:  Εντάξει. Έπαιξες με τις λέξεις και κέρδισες τις εντυπώσεις. Είσαι η καλύτερη!! Ναι κβαντομηχανική θεωρία είναι. 

 

Όσο για τον έτερο ευγενή με τα χόρτα...μάλλον αυτός καπνίζει μπαγιάτικα, γιατί τα ελληνικά του σκοτώνουν... :wacko: Παρακαλώ? Ναι? Ποιος είναι??

 

Λοιπόν το βρήκα το συμπέρασμα της συζήτησης. Κράτα το καλά μη σου φύγει!!

Όποιος έχει όνειρα, πιστεύει σε ένα καλύτερο κόσμο αδελφωμένο, δεν διαχωρίζει τους ανθρώπους σύμφωνα με το χρώμα τους και την εθνικότητα τους, χαραχτηρίζεται ως εξής:

 

Κουμουνιστής, αναρχικός, τρομοκράτης, χασικλής... Μπορεί να είναι όλα αυτά μαζί ένας άνθρωπός? Πσσσ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη λύση της καταγγελίας του Δουβλίνο 2 την έχετε σκεφτεί; Ταξιδιωτικά έγγραφα σε όλους τους μετανάστες. ΕΕ δεν θέλουν; ΕΕ θα έχουν... και όχι να κάνουν τον ευρωπαϊκό νότο χωματερή ψυχών και αποικία των βορείων....

 

Γιατρέ τώρα το είδα.. Όλα ξεκινάνε από αυτή τη συμφωνία. Κι από όσο έχω παρατηρήσει, μόνο από τη Χ.Α. έχω δει να μιλάει για το ΔΟΥΒΛΙΝΟ 2. Αν Θυμάμαι καλά και το ΛΑΟΣ ήθελε τη κατάργηση/τροποποίηση της....τότε που φώναζε και για ποσόστωση με τους μετανάστες. Δε γνωρίζω αν το έχουν ζητήσει κι άλλα κόμματα. Πάντως κάτι πρέπει να γίνει προς σε αυτή τη κατεύθυνση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρέ τώρα το είδα.. Όλα ξεκινάνε από αυτή τη συμφωνία. Κι από όσο έχω παρατηρήσει, μόνο από τη Χ.Α. έχω δει να μιλάει για το ΔΟΥΒΛΙΝΟ 2. Αν Θυμάμαι καλά και το ΛΑΟΣ ήθελε τη κατάργηση/τροποποίηση της....τότε που φώναζε και για ποσόστωση με τους μετανάστες. Δε γνωρίζω αν το έχουν ζητήσει κι άλλα κόμματα. Πάντως κάτι πρέπει να γίνει προς σε αυτή τη κατεύθυνση...

 

 

Τελικά μάλλον διαβάζεις αυτά που θέλεις

 

Για Δουβλίνο 2

 

ΚΚΕ

 

http://kke.gr/anakoinoseis_grafeioy_typoy/ektimhseis_kai_protaseis_toy_kke_gia_to_metanasteytiko_

 

http://www.rizospastis.gr/story.do?id=6999493

 

ΣΥΡΙΖΑ

 

http://stokokkino.gr/otan-miloysame-tote-gia-to-lathos-toy-doyblino-2-mas-koitoysan-san-na-irthame-apo-ton-ari/view

 

http://aienaristeyein.com/2011/02/02/%CF%85%CF%80%CE%B5%CF%8D%CE%B8%CF%85%CE%BD%CE%BF%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%B4%CE%BF%CF%85%CE%B2%CE%BB%CE%AF%CE%BD%CE%BF-%CE%B9%CE%B9-%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%AD/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μάλλον διαβάζεις αυτά που θέλεις

 

.................

 

 

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php/topic/90276-κατάσταση-έκτακτης-ανάγκης-ο-φασισμός-εξαπλών/?p=538309

 

Προφανές Γιάννη.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο αλλά ο Χατζηνικολάου κάνει μισές δουλειές 

 

δεν μας λέει ρε γαμώτο αν είναι Αλβανός ή  Πακιστανός ο δράστης 

 

Σοκ: 74χρονος ασέλγησε σε βάρος 9χρονης

 

http://www.enikos.gr/society/130020,Sok:_74xronos_aselghse_se_varos_9xronhs.html

 

και μεις τώρα θα πρέπει να μαντεύουμε 

 

εκτός και αν το παίξουμε στοίχημα , τι λέτε ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και θάθελα νάξερα αυτό πως θα το αντιμετώπιζε ο ΚΕΡΜΕΝ ?

 

Αλλά είμαι κάθετα αντίθετος με τον κλέφτη & τον παιδεραστή & τον κάθε απατεώνα που ήρθε στην χώρα μου σαν αυτόν που προσπάθησε να παρασύρει την ανήλικη βαφτισιμιά  μου περιμένοντας την έξω από το σχολείο ….Αλλά για κακή του τύχη είχαν γνώση οι φυλακές….& δεν νομίζω καν,  να ξαναπεράσει από το μυαλό του να κάνει κάτι παρόμοιο ……όχι δεν είναι φυλακή…δεν χρειαζόταν άλλωστε …….εκεί θα πάμε εμείς που χρωστάμε την εφορία να μας ποτίζουν & να μας ταΐζουν τσάμπα……και μην με πείτε ρατσιστή….γιατί για κάποιον  σαν εκείνον ναι είμαι & εάν δεν είμαι θα γίνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και θάθελα νάξερα αυτό πως θα το αντιμετώπιζε ο ΚΕΡΜΕΝ ?

 

 

Δεν νομίζω να υπάρξει ποτέ άνθρωπος οποιασδήποτε ιδεολογίας που δεν θα το κατέκρινε. Το ίδιο πιστεύω και για τον ΚΕΡΜΕΝ

Το θέμα είναι να αποσυνδέσουμε το χρώμα ή την εθνικότητα ή τη θρησκευτική συνείδηση του εγκληματία από το έγκλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά άσχετο

 

Εξακολουθεί να μας μπερδεύει ο Χατζηνικόλάου

 

Συνελήφθη απόστρατος αστυνομικός με 12 κιλά ηρωίνη 

 

http://www.enikos.gr/society/130000,Apostratos_astynomikos_me_12_kila_hrwinh.html

 

πάλι δεν μας λέει από πού ήταν ο απόστρατος

αν κρίνω από το ότι το περιστατικό έγινε στην Ηγουμενίτσα,  

μάλλον Αλβανός θα ήταν

 

γιατί δεν μπορεί Έλληνας και μάλιστα αστυνομικός, γαλουχημένος στα ελληνοχριστιανικά ιδεώδη να είναι έμπορος ναρκωτικών

 

όχι τίποτα άλλο αλλά θα βγουν αληθινοί οι αναρχοαλήτες των Εξαρχείων που γράφανε στους τοίχους

¨οι μπάτσοι πουλάνε την ηρωίνη ΄ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να υπάρξει ποτέ άνθρωπος οποιασδήποτε ιδεολογίας που δεν θα το κατέκρινε. Το ίδιο πιστεύω και για τον ΚΕΡΜΕΝ

Το θέμα είναι να αποσυνδέσουμε το χρώμα ή την εθνικότητα ή τη θρησκευτική συνείδηση του εγκληματία από το έγκλημα.

 

ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ????

ΚΟΨΙΜΟ ΤΑ @ΡΧΙΔΙ@ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΥΖΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΙΑ  ΘΕΛΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΑΣΧΕΤΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ…..& ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να υπάρξει ποτέ άνθρωπος οποιασδήποτε ιδεολογίας που δεν θα το κατέκρινε. Το ίδιο πιστεύω και για τον ΚΕΡΜΕΝ

Το θέμα είναι να αποσυνδέσουμε το χρώμα ή την εθνικότητα ή τη θρησκευτική συνείδηση του εγκληματία από το έγκλημα.

 

Αχ Γιάννη

 

Είμαι σίγουρος ότι ο ΚΕΡΜΕΝ θα το καταδίκαζε και αυτό και το πάρα κάτω.

 

Απλά πρέπει να δει , να δούμε όλοι , ότι το έγκλημα δεν έχει χρώμα και ότι δικοί μας, Έλληνες ,  διαπράττουν το ίδιο στυγερά  εγκλήματα με του Αλβανούς, τους Πακιστανούς τους …. τους  ……..

 

Εκτός αν δεχτούμε την λογική που λέει

 

Εδώ είναι το χωριό μου και κάνω ότι θέλω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...