Προς το περιεχόμενο

Κατάσταση Έκτακτης Ανάγκης - Ο φασισμός εξαπλώνεται επικίνδυνα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορώ να μνημονεύσω μια -μια τις δημοσιεύσεις που έχουν "ξεφύγει" από τους όρους χρήσης. Απλώς υπενθυμίζω ότι πρέπει να σεβόμαστε όλοι τους όρους χρήσης,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να μνημονεύσω μια -μια τις δημοσιεύσεις που έχουν "ξεφύγει" από τους όρους χρήσης. Απλώς υπενθυμίζω ότι πρέπει να σεβόμαστε όλοι τους όρους χρήσης,

Επαναλαμβάνω οτι μπορεί να διαγράψεις την δημοσίευση,

αν κρίνεις οτι εκφεύγει των ορίων

 

Ομως , ειλικρινά ,  δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς σε ενόχλησε ?

 

Η λέξη "μ......α" ?     Θα την συναντήσεις σε άπειρες δημοσιέυσεις

 

Η λέξη "μπουρδολογούντες"

Αν και σαφώς προκύπτει απο την δημοσίευση , αναφέρεται σέ διάφορους αρθρογραφούντες κονδυλοφόρους , επαϊοντες επι παντός του επιστητού, οι οποίοι πράγματτι (κατά την γνώμη μου) μπουρδολογούν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβάνω οτι μπορεί να διαγράψεις την δημοσίευση,

αν κρίνεις οτι εκφεύγει των ορίων

 

Ομως , ειλικρινά ,  δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς σε ενόχλησε ?

 

Η λέξη "μ......α" ?     Θα την συναντήσεις σε άπειρες δημοσιέυσεις

 

Η λέξη "μπουρδολογούντες"

Αν και σαφώς προκύπτει απο την δημοσίευση , αναφέρεται σέ διάφορους αρθρογραφούντες κονδυλοφόρους , επαϊοντες επι παντός του επιστητού, οι οποίοι πράγματτι (κατά την γνώμη μου) μπουρδολογούν .

 

Αναφέρθηκα προσωπικά σε σένα ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρθηκα προσωπικά σε σένα ;;;

Ρώτησα

Kωνσταντίνε αν αναφέρεσαι σε μένα

διέγραψε ότι θέλεις

Πάντως πολλοί συνάδελφοι έχουν δημοσιεύσει (μή εξαιρομένου εμού) πολύ χειρότερες εκφράσεις .

Απάντησες

Δεν μπορώ να μνημονεύσω μια -μια τις δημοσιεύσεις που έχουν "ξεφύγει" από τους όρους χρήσης. Απλώς υπενθυμίζω ότι πρέπει να σεβόμαστε όλοι τους όρους χρήσης,

 

Απο τα παραπάνω αυτό αντελήφθην

Αν αντελήφθην λάθος  ............... τότε ........ ακυρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα δείγμα γραφής από αυτούς που διαβάζουν αυτό το "άρθρο".... :blink:  :wacko:

Θά πρότεινα να εγγράφονται ως μέλη και ψυχοθεραπευτές, μάλλον υπάρχουν πολλοί που τους έχουν άμεση ανάγκη...

 

Ο/Η Stelios Fellas λέει:

Η βια όποιας αποχρώσεως Δεξια η αριστερή, Φασιστική η αναρχική, προέρχεται από τον ΔΙΑΒΟΛΟ και είναι ΔΑΙΜΟΝΙΚΗ, γιατί σκοπό έχει να σπείρει φόβο, μίσος και Θάνατο. Ο Χριστός είπε<>(Ιωάννης 10:9)

Κάθε άσκησης βίας δεν είναι μόνο αντιχριστιανική αλλά είναι και ΑΝΤΙ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ, γιατί πληγώνει την ενότητα και ομόνοια που είναι το Θεμέλιο Ευημερίας και Ειρηνικής Ζωής κάθε λαού.

Ο ηθικός στραγγαλισμός είναι η θηλειά που βάζουν στον λαιμό τους, όσοι την πατρίδα τους ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΝ. Γιατί αυτοί που βιαιοπραγούν, Φασίστες η αναρχικοί τον ηθικό κανόνα Ζωής τον έχουν στραγγαλίσει και την Πατρίδα τους ΔΕΝ την ΑΓΑΠΟΥΝ γιατί την ανατροπή της δημοκρατίας επιχειρούν.

Όσοι την Πατρίδα τους ΔΕΝ την Αγαπούν, την ηθική και τον ανθρωπισμό τον στραγγαλίζουν, και βιαιοπραγούν, ο καθένας όμως που τον Χριστό ασπαστεί και την Πατρίδα του Αγαπήσει θα ευημερίσει, αν όχι θα χαθεί !

http://www.paratiritis.net/2013/09/7025/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά διαβάζω με μεγάλη προσοχή τις δημοσιεύσεις σας.

Είμαι τρομοκρατημένη με την άποψη του KREMEN διότι αντιλαμβάνομαι πόσα άτομα μπορεί να αντιπροσωπεύει στη κοινωνία σήμερα....  Απορώ!!! Μια ερώτηση θέλω να του κάνω: Θέλεις να μας πεις ότι ο Χίτλερ ήταν ήρωας; Αυτό θέλεις για εσένα; για τα παιδιά σου;;; (αν έχεις) για τους γονεις σου;;; Θέλεις να έρθει η Χρυσή Αυγή να δώσει χρήμα αλλά να ΣΚΟΤΩΣΕΙ ό,τι είναι ΑΝΤΙΘΕΤΟ από την ιδεολογία της;;; Πιστεύεις αλήθεια ότι αυτοί οι άνθρωποι (που αν είσαι λίγο ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΙΚΟΣ όχι ΕΞΥΠΝΟΣ απαραίτητα... αντιλαμβάνεσαι ότι τα άτομα που ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ τουλάχιστον ΧΡΗΖΟΥΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ και δεν το λέω για πλάκα.)  Ένα άτομο σαν τον Κασιδιάρη φανταζόσουν μικρός;;ότι σε ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΥΕ;; Τι να πω;;για αυτό τρομάζω περισσότερο.  Και για να συνεχίσω, θέλεις να έρθει ένας Χίτλερ να διώξει τους ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΟΥΣ να αλλάξει τα οικονομικά δεδομένα και να ΣΦΑΞΕΙ τόσο κόσμο;; Έχεις ιδέα πόσα ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ άνθρωποι έχουν πεθάνει γιατί ο Χίτλερ είχε απλά ΜΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ και κάποιοι σαν εσάς τότε τον υποστήριξαν;  Πώς μπορείς να ανέχεσαι το γεγονός ότι μπορεί κάποτε να ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ    Σ Κ Ο Τ Ω Σ Ε Ι   όποιον δεν συμφωνέι με την ιδεολογία του;

 

Τρομάζω πραγματικά....

 

Όσων αφορά τους υπόλοιπους συναδέλφους (πολλούς απ' τους οποίους εκτιμώ τις γνώσεις τους και την παιδεία που δείχνουν ότι έχουν) αλλά προβληματίζομαι πώς γίνεται να υπάρχουν ακόμα κάποιοι που θαυμάζοντας τις πραγματικά αξιοθαύμαστες θυσίες των προγόνων μας, μπορούν να αφήσουν το μυαλό τους εκεί.  Τα πράγματα έχουν αλλάξει...Δυστυχώς και οι αριστεροί δεν στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων πάντα... ο συνδικαλισμός πλήγηκε και απογοητευσε, ο "κολλημένος" αρνητισμός και ο λάθος χειρισμός τους δεν βοήθησε σε τίποτα ως τώρα, η διαφθορά και το ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ μπήκε σε αρκετούς από τους εκπροσώπους του.... Άλλαξε κι αυτός σε μια κοινωνία που αλλάζει και ΑΠΟΧΑΥΝΩΝΕΤΑΙ (ακομα κι εμείς οι ίδιοι σε ένα forum απλά σε μια καρέκλα λέμε τη γνώμη μας...εδώ προβληματιζόμαστε... εδώ τ' αφήνουμε όλα και γυρίζουμε στον "πόνο" μας!)

Αυτό που έπρεπε να μας προβληματίζει είναι γιατί ακόμα δεν κατάφερε να ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ μια ομάδα ανθρώπων που ενώ πλήγηκε, έχασε τη δουλειά της, αυτοκτόνησε κάποιος συγγενής της, είδε την ανασφάλεια στα μάτια των παιδιών της, ατομα που δεν ανήκουν πλέον πουθενά, που αντιλήφθηκαν την "λάθος συνταγή", κι όμως βρήκαν το θάρρος να αντισταθούν και παίνοντας σβάρνα ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΩΠΟΣ, να επηρεάσουν αυτοί οι ίδιοι την "θολωμένη" κοινωνία.  Δεν θα φοβόμουν μια τέτοιου είδους αντίσταση... ό,τι κι αν συνέβαινε.!  Αλλά τρέμω τη στιγμή που μπορεί η "αντίσταση" να γίνει από άτομα που θα σκοτώσουν την έννοια της δημοκρατίας στο όνομα του "πορωμένου τους μυαλού" και της διαφθοράς τους! 

Λυπάμαι που ο ελληνικός λαός δεν έχει την παιδεία να κατανοήσει τι ακριβώς συμβαίνει... καθοδηγείται ακόμα ... και δεν κατάφερε να ΜΑΘΕΙ από τα πάθη της και αφήνει έτσι να επαναλαμβανεται μια τρελή ιστορία....... Αν είχαμε διανοηθεί πόση δύναμη μπορεί να έχουμε εμείς ενωμένοι απέναντι σε όλα αυτά τα "ανθρωπάκια" που κλεισμένοι στα γραφεία τους το μόνο που δεν συζητούν είναι οι περικοπές μισθών... αυτά είναι για τους μικρούς υπαλληλίσκους βουλευτές.... αλλά συζητούν για όλα αυτά τα παιχνίδια τους με πιόνια εμάς....  μας φοβούνται ...αλλά έχουν βρει καλή "ΣΥΝΤΑΓΗ" και μας "κοιμίζουν" με το ίδιο "φαγητό"...

Εύχομαι να ξυπνήσουμε σύντομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να μνημονεύσω μια -μια τις δημοσιεύσεις που έχουν "ξεφύγει" από τους όρους χρήσης. Απλώς υπενθυμίζω ότι πρέπει να σεβόμαστε όλοι τους όρους χρήσης,

 

Εγώ πάντως ζητώ συγνώμη που πάνω στον θυμό μου χρησιμοποίησα απρεπείς εκφράσεις. Διέγραψα τη χθεσινή μου δημοσίευση και καλό είναι οι διαχειριστές να τη σβήσουν και από τις μετέπειτα παραθέσεις της εντός των απαντήσεων που δόθηκαν επ'αυτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ζητώ συγνώμη που πάνω στον θυμό μου χρησιμοποίησα απρεπείς εκφράσεις. Διέγραψα τη χθεσινή μου δημοσίευση και καλό είναι οι διαχειριστές να τη σβήσουν και από τις μετέπειτα παραθέσεις της εντός των απαντήσεων που δόθηκαν επ'αυτής.

 

Δημήτρη, ζήτησα να σεβόμαστε όλοι τους όρους χρήσης όχι με σκοπό να βγείς εσύ ή κάποιος άλλος να ζητήσει συγγνώμη. Άλλωστε πολλοί από μας (κι εγώ) έχουμε  ξεφύγει κατά διαστήματα  σε διάφορα θέματα στο φόρουμ. Ο λόγος που το ζήτησα είναι προφανής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα δυο συνοδοιπόροι εδώ μέσα, που ακόμη κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν τι έχει γίνει, σε λίγο καιρό με τις αποκαλύψεις που έρχονται (πιστέψτε με, δεν έχουμε δει τίποτα ακόμα), θα ντρέπονται που υποστήριζαν ή ψήφιζαν αυτά τα αποβράσματα της Χρυσής Αυγής.

 

****

Στα χέρια της Δικαιοσύνης Τι αποκαλύπτουν οι «κοριοί» για τη δράση των μελών της Χρυσής Αυγής

Εντολές του βουλευτή της Χρυσής Αυγής Γιάννη Λαγού προς μέλη των «ταγμάτων εφόδου» να εξαφανισθούν από προσώπου γης για να μη λογοδοτήσουν στη Δικαιοσύνη αποκαλύπτονται από τους διαλόγους που έχει καταγράψει η Αντιτρομοκρατική Υπηρεσία μετά τη δολοφονία του 34χρονου Παύλου Φύσσα στην Αμφιάλη.

Σύμφωνα με τα ντοκουμέντα που παρουσιάζει «Το Βήμα», στέλεχος της Χρυσής Αυγής στην περιοχή του Πειραιά ακούγεται σε συνομιλίες να μιλά για συμμετοχή του σε κυκλώματα εκβιαστών που επιχειρούν να ελέγξουν νυχτερινά κέντρα στη λεωφόρο Συγγρού.

Ακόμη στα έγγραφα της ΕΛ.ΑΣ. περιέχεται συνομιλία του Γιώργου Ρουπακιά, δράστη της δολοφονίας του Παύλου Φύσσα, να επιρρίπτει ευθύνες στη σύζυγό του για την επιβαρυντική κατάθεσή της αλλά και για όλες τις ενέργειές της μετά τη δολοφονική επίθεση.

Μάλιστα σε δεύτερη φάση ο Γ.Ρουπακιάς φέρεται να εκφράζει την ανησυχία του για την κράτησή του στις φυλακές Μαλανδρίνου επισημαίνοντας ότι «είναι εδώ και ο Άλκετ Ριζάι».

Εντυπωσιακός είναι ακόμη ο διάλογος μεταξύ ατόμων του οικογενειακού περιβάλλοντος του Γ.Ρουπακιά οι οποίοι επιρρίπτουν ευθύνες στον βουλευτή Ηλία Κασιδιάρη όπου ανάμεσα στα άλλα λένε:

«Ήθελα να τον πιάσω από τον λαιμό (τον Κασιδιάρη) και να του πω ρε κερατά μου, ποιος τους εκπαίδευσε γι' αυτό το θέμα, ποιος τους είπε να γίνονται δολοφόνοι. Εσύ τους έκανες και εσύ ο ίδιος αυτή την στιγμή τους απαρνείσαι. Εγώ αν ήμουν στην θέση του Γιώργου θα είχα ανοίξει το στόμα μου και θα τους είχα κάψει κι ας πέθαινα. Θα άνοιγα το στόμα μου και θα τα έλεγα με το νι και με το σίγμα κι ας με σκοτώνανε. Αλλά θα τους ξεφτίλιζα, θα τους έβγαζα, θα τους ξεμπρόστιαζα.»

Σύμφωνα με τους απομαγνητοφωνημένους διαλόγους ένα υψηλόβαθμο μέλος της Χρυσής Αυγής που ήταν υπεύθυνος ασφαλείας της οργάνωσης σε όλο τον Πειραιά και κατηγορείται για εγκληματικές επιθέσεις επικοινώνησε με τον βουλευτή Γιάννη Λαγό.

Όπως αναφέρει ο ίδιος σε καταγεγραμμένη συζήτηση στις 21 Σεπτεμβρίου 2013, «ο Λαγός μού είπε μην ανέβεις μου λέει. Γιατί κάποιος μου λέει, μιλάνε μέσα από τα γραφεία και θα σε κάψουνε μου λέει σίγουρα. Έχεις δώσει και πολλά OK. Έχεις φανεί και πολύ. Και θέλουν να σου κάνουν ζημιά μου λέει. Να το ξέρεις.»

Στέλεχος της Χρυσής Αυγής ακούγεται να μιλά πώς ο ίδιος και η οργάνωση της Νίκαιας στόχευαν μέλη του ΣΥΡΙΖΑ.

Όπως αναφέρει σε απομαγνητοφωνημένο διάλογο, «είχα βάλει στο μάτι αυτόν τον χοντρό, τον κοντό και τον είδα ξαφνικά σε συγκέντρωση στη Νίκαια του ΣΥΡΙΖΑ. Μετά πάω στη Νίκαια και μου δείχνουν φωτογραφίες του. Λέω αυτός θα είναι στάνταρ και λέω αφήστε τον, θα τον γ... εγώ.».

 

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231267265

 

Δείτε εδώ το πόρισμα του εισαγγελέα να φρίξετε με τους δολοφόνους της Χρυσής Αυγής: http://www.tovima.gr/files/1/2013/09/29/porisma.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι του Παππά βρέθηκαν απλά αντικείμενα, όπως αυτά που συνηθίζονται σε ένα ελληνικό επαρχιακό σπίτι, όπως "ένα πιστόλι των 9 χιλιοστών «Λούγκερ» και ένα 6σφαιρο περίστροφο «κολτ», 38 σπέσιαλ, τα οποία κατείχε παράνομα, ξιφολόγχη συνολικού μήκους 53 εκατοστών, με μήκος λάμας 42 εκατοστών, σιδερογροθιά, 75 δισκέτες ηλεκτρονικού υπολογιστή, ψηφιακός δίσκος CD, τέσσερα Ευαγγέλια παλαιού τύπου, για τα οποία ερευνάται η πιθανότητα να εμπίπτουν στον νόμο περί αρχαιοτήτων, δύο κράνη, εκ των οποίων το ένα με διακριτικά « SS » και το άλλο με αγκυλωτό σταυρό (σβάστικα), μπουκάλια κρασιού κενού περιεχομένου, με ετικέτα όπου απεικονίζεται ο Μπενίτο Μουσολίνι και συγκεκριμένα πορτρέτο του ιταλού δικτάτορα, και φωτογραφία όπου χαιρετά ναζιστικά, πολλά βιβλία που αναφέρονται στους ναζί, δύο μικρές πάνινες σημαίες με αγκυλωτό σταυρό και κοντάρι, δύο μεγάλες πάνινες σημαίες με αγκυλωτό σταυρό, χωρίς κοντάρι,πάνινη σημαία με δικέφαλο αετό και τα διακριτικά « SS », δύο τριγωνικά σημαιάκια μεσαίου μεγέθους με αγκυλωτό σταυρό,φωτογραφία του Αδόλφου Χίτλερ, στο πάνω μέρος της οποίας αναγράφεται «ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ».

 

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=532540

 

Ναι ξέρω, δεν είναι ο Χίτλερ, είναι ένας θείος του Παππά, ναι ναι ξέρω, τα κράνη και τα λάβαρα των SS τα είχε γιατί έπαιζε θεατρικό με Γερμανούς και το κρασί το είχε πιει Ιταλός στρατιώτης έξω από το σπίτι του στην Κατοχή και το μάζεψε ο παππούς του Παππά.

 

Άντε να δω για πόσες ώρες ακόμα θα παραμυθιάζονται οι ανόητοι που πίστεψαν σε αυτό το τσίρκο....

Όσο για την ...λαοθάλασσα της Χ.Α. τη βλέπετε στους δρόμους που έχει κατακλύσει την Αθήνα με διαδηλώσεις συμπαράστασης. Μία φούσκα τεράστια ήταν και έσκασε....

Μια φούσκα που έπρεπε να σκάσει πολλά χρόνια πριν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν βάζεις μυαλό βλέπω- δεν ξέρω αν κατάλαβες στο κείμενο που παρέθεσες ότι ο συγγραφέας εξισώνει τη μνημονιακή κυβέρνηση με τη συμμορία της Χρυσής Αυγής- τι να κάνεις, έχεις σαστίσει κι εσύ και σε λίγο θα σταματήσει να ποστάρει και το defencenet αφού η στρόφιγκα έκλεισε. Οι αποκαλύψεις έρχονται και είναι συγκλονιστικές. Δεν έχεις δει τίποτα ακόμα. Σε λίγο καιρό θα τους φτύσεις...

Α και μιας και είχες κουβαλήσει εδώ την προπαγάνδα τους, ότι δήθεν ο Ρουπακιάς ήταν μέλος του ΚΚΕ (δεν σε είδα να ανακαλείς αν και μικρή σημασία έχει), δες εδώ:

 

 

"Μάλιστα μέσα στην απελπισία τους κάποια μέλη προσπαθούν να βρουν έναν τρόπο να χρεώσουν το Γ. Ρουπακιά στο... ΚΚΕ, ακόμη και να ειπωθεί ότι είναι ξένος πράκτορας λένε.

Α:Τίποτα, θα το πω στον Τσιακανίκα, να πούμε στον Τσιακανίκα να ψάξει μήπως μιλούσε με το ΚΚΕ, μήπως ήταν ξένος πράκτορας και το ρίξουμε εκεί πέρα ρε παιδάκι μου

Β: Δεν ξέρω Μάκη, θα δούμε..."

 
 
Αλβανίδα η γυναίκα του Λαγού (κατά τα άλλα έξω οι ξένοι), μιλάνε για βουλευτή αλβανικής καταγωγής, στο παζάρι του Σχιστού διοχέτευαν όσα ρούχα πήγαιναν οι αφελείς νεοέλληνες-θύματα στα γραφεία της Χ.Α. για να δοθούν -υποτίθεται- σε Έλληνες. Εκεί τα έδιναν στους Πακιστανούς να τα πουλάνε και αυτοί έπαιρναν τα μισά λεφτά.
Προστασία σε νυχτερινά κέντρα, εκτέλεση συμβολαίων και τόσα άλλα.
Και εσύ κάθεσαι κακομοίρη μου και ψάχνεις στο διαδίκτυο σανίδες για να σωθείς...
Στο ξαναλέω: σε λίγες μέρες (αν δεν είσαι τελείως αφελής) θα καταλάβεις που βρίσκεσαι και ποιους υποστήριζες τόσο καιρό. Κάνε υπομονή. Δεν φαντάζεσαι τι έρχεται...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αγαπητέ συνάδελφε. Παρακολουθώ από καιρό τις δημοσιεύσεις σου. Ομολογώ πως διαφωνώ σε όλα όσα γράφεις. Όμως παρόλα αυτά θέλω να σου πω κάτι! Προσπάθησε να σχηματίσεις την άποψή σου για κάτι με τα δικά σου κριτήρια και μην επηρεάζεσαι από άλλα μέσα. Διάβασε, ψάξε τις πηγές (απ΄όλες τις πλευρές και όχι μονόπλευρα) και έτσι θα οδηγηθείς σε ασφαλές συμπέρασμα. Μη βλέπεις τους συνομιλητές σου σαν αντιπάλους ή εχθρούς. Σκέψου ότι ίσως κάνεις εσύ λάθος και όχι αυτοί. Βάλε την κριτική σου σκέψη σε εγρήγορση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ συνάδελφε. Παρακολουθώ από καιρό τις δημοσιεύσεις σου. Ομολογώ πως διαφωνώ σε όλα όσα γράφεις. Όμως παρόλα αυτά θέλω να σου πω κάτι; Προσπάθησε να σχηματίσεις την άποψή σου για κάτι με τα δικά σου κριτήρια και μην επηρεάζεσαι από άλλα μέσα. Διάβασε, ψάξε τις πηγές (απ΄όλες τις πλευρές και όχι μονόπλευρα) και έτσι θα οδηγηθείς σε ασφαλές συμπέρασμα. Μη βλέπεις τους συνομιλητές σου σαν αντιπάλους ή εχθρούς. Σκέψου ότι ίσως κάνεις εσύ λάθος και όχι αυτοί. Βάλε την κριτική σου σκέψη σε εγρήγορση.

 

ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΑ...

ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ....

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Χ/Α........ΑΠΛΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΦΑΣΗ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΨΗΦΙΣΕΙ...ΕΓΩ ΟΠΩΣ & ΑΛΛΟΙ 500,000 ΕΛΛΗΝΕΣ

Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΠΟΥ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΗΤΑΝ ΑΝΕΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ..

ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΑΡΙΣΤΕΡΩΝ ΦΡΟΝΙΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΑΥΤΑ ΕΤΣΙ & ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΟΥ

ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΖΑΝ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ.......

ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ...

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑ.....ΠΩΣ... & ΓΙΑΤΙ .....ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ...

ΕΑΝ ΟΙ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΟΙ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΧΘΕΣ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΣΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΙΚΑΣΤΟΥΝ & ΝΑ ΠΑΝΕ ΦΥΛΑΚΗ....

Η ΟΡΓΗ ΟΜΩΣ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΟΠΩΣ & ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ & ΒΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΦΟΡΕΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ.....

ΑΥΤΟ ΨΑΧΝΩ ...ΓΙΑΥΤΟ ΨΑΧΝΩΜΕ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πάνως φυλάω πισινή ....... Πέρα από τις όποιες απόψεις μας για τη ΧΑ το όλο τσίρκο που έχει στηθεί με προβληματιζει ...... Και εκεί που η ΧΑ αποδυκνύεται ότι είναι ένα εργαλείο του συστήματος (αναλώσιμο όπως πολλά άλλα) σε λίγο καιρό ΙΣΩΣ προβάλλεται ως το μόνο αντισυστημικό ......

 

Επίσης με την ίδια ευκολία που μπήκαν μέσα και όλοι το επαίνουμε κλπ σε μελλοντική περίπτωση ίσως το ίδιο εύκολο καταδικάζονται μορφές λαίκης πάλης αλλά και άλλες διαμαρτυρίας και μάλιστα με πρόσχημα του ότι η Δικαιοσύνη και η Δημοκρατία λάμπει στο τόπο ..... Αναφέρομαι βεβαίως στη θεωρία των 2 άκρων .

 

Από την άλλη για μία ακόμη φορά θα γράψω ότι η πλειοψηφία των καινούργιων ψηφοφόρων της ΧΑ δεν είναι ούτε νεοναζί , ούτε φασίστες αλλά παντελώς απογοητευμένοι που αν θέλετε τυφλωμένοι από οργή , απογοήτευση και μίσος προσπάθησαν να ανταπαντήσουν με το μόνο κόμμα που υποσχόνταν βία ......... Κακώς κάκιστα άλλο θέμα το πρόβλημα για μένα είναι ότι το σύστημα είναι πανούργο δύστυχώς δεν πρόκειτια να ξεμπλέξουμε ευκολα ....

 

 

Ας πούμε ο προβληματισμός μου είναι έντονος όταν κανάλια φουλ προπαγανδιστικά παίζουν όλη μέρα το τσίρκο (ενώ μέχρι πριν τους έλεγαν πχ μέχρι και συνεργάσια με τη ΝΔ) και αφιερώνουν λίγα λεπτά στα νέα μέτρα που αχνοφαίνονται στον ορίζοντα ...... Ταμάμ δηλαδή στον Αντώνη Βενιζέλο .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αναρωτιεμαι , με ποιο δικαιωμα παρακολουθουνται τα τηλεφωνα ΟΛΟΥ του κοσμου ? σημερα ειναι η χρυση αυγη γιατι μαλλον τελειωνει η '' υπηρεσια '' της. αυριο ποιος?

το τυρι το ειδαμε , φοβαμαι οτι τη φακα δε βλεπουμε. με προσχημα την εξοντωση των '' ακραιων '' αντιληψεων και πραξεων θα ποινικοποιηθει η συλλογικη παλη και οι αγωνες του λαου που δε θα αρεσουν στην εκαστοτε ηγεσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΑ...

ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ....

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Χ/Α........ΑΠΛΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΦΑΣΗ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΨΗΦΙΣΕΙ...ΕΓΩ ΟΠΩΣ & ΑΛΛΟΙ 500,000 ΕΛΛΗΝΕΣ

Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΠΟΥ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΗΤΑΝ ΑΝΕΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ..

ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΑΡΙΣΤΕΡΩΝ ΦΡΟΝΙΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΑΥΤΑ ΕΤΣΙ & ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΟΥ

ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΖΑΝ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ.......

ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ...

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑ.....ΠΩΣ... & ΓΙΑΤΙ .....ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ...

ΕΑΝ ΟΙ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΟΙ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΧΘΕΣ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΣΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΙΚΑΣΤΟΥΝ & ΝΑ ΠΑΝΕ ΦΥΛΑΚΗ....

Η ΟΡΓΗ ΟΜΩΣ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΟΠΩΣ & ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ & ΒΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΦΟΡΕΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ.....

ΑΥΤΟ ΨΑΧΝΩ ...ΓΙΑΥΤΟ ΨΑΧΝΩΜΕ....

ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ - ΣΥΝΕΡΓΟΙ ΤΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ

3.Η συνέργεια σε έγκλημα για λόγους «αγανάκτησης» είναι δηλωτικό προσωπικής δειλίας: Απεχθάνομαι τους διαχειριστές των μνημονίων, αλλά επειδή δειλιάζω να συγκρουστώ εγώ ο ίδιος απευθείας μαζί τους, εξουσιοδοτώ (με την ψήφο μου) κάποιους μαχαιροβγάλτες για να γελοιοποιούν διαρκώς τους υπαίτιους για τα αδιέξοδά μου, και εγώ (διαστροφικώ δικαίω) να απολαμβάνω από θέση ασφάλειας την αιματοβαμμένη θεατρική παράσταση που στήθηκε με τη βοήθειά μου.

 

Κλεάνθης Γρίβας

http://revealedtheninthwave.blogspot.gr/2013/09/blog-post_1552.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+blogspot%2FQsuuL+%28%CE%91%CF%80%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%85%CF%88%CE%B7+%CE%A4%CE%BF+%CE%95%CE%BD%CE%B1%CF%84%CE%BF+%CE%9A%CF%85%CE%BC%CE%B1%29&m=1

 

Επιτέλους, πρέπει να γίνει αντιληπτό ότι δεν υπάρχει τίποτα που θα μπορούσε να δικαιολογήσει την ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ του Απόλυτου Λάθους που επέτρεψε σε ένα ψυχικά διαταραγμένο, αποτυχημένο, κοινωνικό παράσιτο (που δεν εργάστηκε ποτέ στη ζωή του και ζούσε στη Βιέννη σε άσυλο αστέγων) να οργανώσει το Απόλυτο Έγκλημα με πάνω από 65 εκατομμύρια νεκρούς.
Ας έχουμε πάντα κατά νου, την αγωνιώδη προειδοποίηση του φιλόσοφου Karl Jaspers: «Ήταν δυνατό να γίνουν όλα αυτά και πάντα θα είναι δυνατό».
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Χ/Α........ΑΠΛΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΦΑΣΗ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΨΗΦΙΣΕΙ...ΕΓΩ ΟΠΩΣ & ΑΛΛΟΙ 500,000  426.025 ΕΛΛΗΝΕΣ

 

Τελικά τους ψήφισες ρε μεγάλε ή όχι; Εκατό διαφορετικές απαντήσεις μας έχεις δώσει.

Τόσο καιρό τους υποστήριζες και γέμισες με χρυσαυγίτικα σαβουροκείμενα του defencenet το φόρουμ.

Ακόμη και την πρόσφατη προπαγάνδα τους ότι δήθεν ο δολοφόνος χρυσαυγίτης Ρουπακιάς ήταν μέλος του ΚΚΕ διακίνησες εδώ μέσα (ακόμη να παραδεχτείς ότι σε έπιασαν κορόιδο).

Επιτέθηκες σε όλους εδώ μέσα χρησιμοποιώντας του κόσμου τα ψευδώνυμα, μόνος σου, τραγική φιγούρα εναντίον όλων των συναδέλφων, αριστερών και μη και έγινες -και δυστυχώς συνεχίζεις να γίνεσαι περίγελως με αυτά τα ακατάληπτα που γράφεις.

Δεν έχεις σκεφτεί ποτέ ότι  πιάστηκες στα δίχτυα  τους επειδή δεν έχεις ψαχτεί ποτέ σου; Δεν έχεις διαβάσει ένα βιβλίο ιστορίας; Δεν έχεις κάτσει να ασχοληθείς σοβαρά με την παρούσα κατάσταση;

Πως μπορείς να πιάνεσαι κορόιδο; Δεν έχεις λίγη αξιοπρέπεια; Κάθεσαι και σε κοροϊδεύουν αυτοί οι αληταράδες μαχαιροβγάλτες λες και είσαι δεκατετράχρονο μαθητούδι.

Δεν βλέπεις τι σαπίλα, τι βόθρος βγαίνει από κει μέσα;

Δεν είναι αργά να καταλάβεις ότι έκανες λάθος. Ήδη το εκλογικό σώμα εγκατέλειψε την Χρυσή Αυγή. Το ναζιστικό αυτό μόρφωμα τελείωσε, διαλύθηκε, πέθανε.

Δεν θα αργήσει η στιγμή που αυτοί στη φυλακή θα αλληλοκαρφώνονται. Έτσι κι αλλιώς χαφιέδες και πληροφοριοδότες ήταν τόσα χρόνια. Στην ασφάλεια και στην ΕΥΠ μπαινόβγαιναν.

Τέλος πάντων.... εύχομαι να καταλάβεις τι γίνεται γιατί πραγματικά είναι κρίμα να βλέπει κανείς ανθρώπους πεπλανημένους από τους επιτήδειους.

Σαν επαρχιώτης στην Ομόνοια είσαι που μόλις σου φαγε το πενηντάευρo ο ο παπατζής και χάθηκε στο πλήθος με τους συνεργούς του...

 

φιλικά,

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1377037_555569267831585_2089053852_n.jpg

 

Τι κι αν αιματοκύλησε την πατρίδα μας; Τι κι αν σκλάβωσε τον λαό μας; Το πορτρέτο του Μουσολίνι και τα Waffen SS καμάρωνε στο σπίτι του ο Χρήστος Παππάς.

Ο.. Έλληνας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kermit, αν θες ΜΗΝ ξαναγράψεις με κεφαλαία. Και με το συμπάθειο, αλλά φαίνεται ότι δεν τραβάς στην "ανηφόρα" ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά της ΕΥΠ που μπήκε στο συρτάρι Εκβιασμούς και μαστροπεία περιλάμβανε ο «φάκελος» του Γ.Λαγού

 

 

22E566E2AF8B77933AA7B19649BF3790.jpg

Εκβιασμούς, προστασία σε μαγαζιά της νύχτας, διακίνηση γυναικών με σκοπό την πορνεία, «σπάσιμο» επιταγών και παράνομη οπλοφορία περιλαμβάνει ο «φάκελος» του κρατούμενου βουλευτή της Χρυσής Αυγής Γιάννη Λαγού. 

Η ΕΥΠ είχε κάνει αναφορές για να προειδοποιήσει για το βίο και την πολιτεία του χρυσαυγίτη βουλευτή από τις αρχές του 2012, ωστόσο είχαν μπει στο συρτάρι.

Σύμφωνα με την απόρρητη έκθεση της ΕΥΠ που φέρνει στο φως της δημοσιότητας η εφημερίδα Τα Νέα, στον «φάκελο» αναφέρονται ακόμη αναρίθμητες προσαγωγές σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη για συμμετοχή σε επεισόδια με πρωταγωνιστές μέλη της Χρυσής Αυγής.

Το γεγονός ότι τα πρωτοπαλίκαρα της Χρυσής Αυγής βρίσκονταν στο «μικροσκόπιο» της ΕΥΠ και των υπηρεσιών κρατικής ασφάλειας καθ' όλο το διάστημα της δράσης τους από ιδρύσεως της Χρυσής Αυγής έως την είσοδό τους στη Βουλή ήταν κοινό μυστικό, καθώς θεωρούνταν επιβεβλημένες για λόγους ασφαλειας.

Από το απόρρητο σημείωμα, με ημερομηνία Φεβρουάριος του 2012, το υπουργείο Δημόσιας Τάξης είχε διαμορφώσει εικόνα για τη δράση και το δίκτυο της Χρυσής Αυγής, ωστόσο οι αναφορές μπήκαν στο συρτάρι μετά την είσοδο του κόμματος στη Βουλή.

Αιτία, ο προβληματισμός αν μπορεί να χρησιμοποιείται ο μηχανισμός αυτός για την παρακολούθηση ενός κόμματος που μπήκε στη Βουλή.

* Διαβάστε περισσότερα στα Νέα

 

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231267337

 

Y.Γ. Πέφτω από τα σύννεφα. Και δεν του φαινόταν γμτ. Ένα αγγελούδι ήταν, ένα συνεσταλμένο παιδί... Ιδού οι ..σωτήρες του Έθνους κατά 426.000 κορόιδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι του Παππά βρέθηκαν απλά αντικείμενα, όπως αυτά που συνηθίζονται σε ένα ελληνικό επαρχιακό σπίτι, όπως "ένα πιστόλι των 9 χιλιοστών «Λούγκερ» και ένα 6σφαιρο περίστροφο «κολτ», 38 σπέσιαλ, τα οποία κατείχε παράνομα, ξιφολόγχη συνολικού μήκους 53 εκατοστών, με μήκος λάμας 42 εκατοστών, σιδερογροθιά, 75 δισκέτες ηλεκτρονικού υπολογιστή, ψηφιακός δίσκος CD, τέσσερα Ευαγγέλια παλαιού τύπου, για τα οποία ερευνάται η πιθανότητα να εμπίπτουν στον νόμο περί αρχαιοτήτων, δύο κράνη, εκ των οποίων το ένα με διακριτικά « SS » και το άλλο με αγκυλωτό σταυρό (σβάστικα), μπουκάλια κρασιού κενού περιεχομένου, με ετικέτα όπου απεικονίζεται ο Μπενίτο Μουσολίνι και συγκεκριμένα πορτρέτο του ιταλού δικτάτορα, και φωτογραφία όπου χαιρετά ναζιστικά, πολλά βιβλία που αναφέρονται στους ναζί, δύο μικρές πάνινες σημαίες με αγκυλωτό σταυρό και κοντάρι, δύο μεγάλες πάνινες σημαίες με αγκυλωτό σταυρό, χωρίς κοντάρι,πάνινη σημαία με δικέφαλο αετό και τα διακριτικά « SS », δύο τριγωνικά σημαιάκια μεσαίου μεγέθους με αγκυλωτό σταυρό,φωτογραφία του Αδόλφου Χίτλερ, στο πάνω μέρος της οποίας αναγράφεται «ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ».

 

 

Να ελαφρύνω λίγο την ατμόσφαιρα (αν μου επιτρέπεις Δημήτρη). Ρε γμτ αυτός έπαιρνε όλες τις δισκέτες και δεν υπάρχουν στην αγορά; Τι διάολο συγκεντρωτικές έκανε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Στο σπίτι του Παππά βρέθηκαν απλά αντικείμενα, όπως αυτά που συνηθίζονται σε ένα ελληνικό επαρχιακό σπίτι, όπως "ένα πιστόλι των 9 χιλιοστών «Λούγκερ» και ένα 6σφαιρο περίστροφο «κολτ», 38 σπέσιαλ, τα οποία κατείχε παράνομα, ξιφολόγχη συνολικού μήκους 53 εκατοστών, με μήκος λάμας 42 εκατοστών, σιδερογροθιά, 75 δισκέτες ηλεκτρονικού υπολογιστή, ψηφιακός δίσκος CD, τέσσερα Ευαγγέλια παλαιού τύπου, για τα οποία ερευνάται η πιθανότητα να εμπίπτουν στον νόμο περί αρχαιοτήτων, δύο κράνη, εκ των οποίων το ένα με διακριτικά « SS » και το άλλο με αγκυλωτό σταυρό (σβάστικα), μπουκάλια κρασιού κενού περιεχομένου, με ετικέτα όπου απεικονίζεται ο Μπενίτο Μουσολίνι και συγκεκριμένα πορτρέτο του ιταλού δικτάτορα, και φωτογραφία όπου χαιρετά ναζιστικά, πολλά βιβλία που αναφέρονται στους ναζί, δύο μικρές πάνινες σημαίες με αγκυλωτό σταυρό και κοντάρι, δύο μεγάλες πάνινες σημαίες με αγκυλωτό σταυρό, χωρίς κοντάρι,πάνινη σημαία με δικέφαλο αετό και τα διακριτικά « SS », δύο τριγωνικά σημαιάκια μεσαίου μεγέθους με αγκυλωτό σταυρό,φωτογραφία του Αδόλφου Χίτλερ, στο πάνω μέρος της οποίας αναγράφεται «ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ».

 

 

Να ελαφρύνω λίγο την ατμόσφαιρα (αν μου επιτρέπεις Δημήτρη). Ρε γμτ αυτός έπαιρνε όλες τις δισκέτες και δεν υπάρχουν στην αγορά; Τι διάολο συγκεντρωτικές έκανε;;

 

 

Συλλέκτης ήταν ο άνθρωπος Κώστα και τον παρεξηγήσαμε. Γι αυτό είχε και τα ευαγγέλια των οποίων η κατοχή ίσως να εμπίπτει στον νόμο περί αρχαιοτήτων καθώς και  τα κράνη των SS. (ήδη 70+ ετών σήμερα)

Βέβαια τα ευαγγέλια ίσως τα κατείχε ως παππάς...........

 

Όπως λέει στο βιογραφικό του..

Ο Χρήστος Παππάς γεννήθηκε στην Αθήνα το 1962. Κατάγεται από τη Λάκκα Σουλίου. Προέρχεται από οικογένειες που έδωσαν στην Ελλάδα ιερείς και στρατιωτικούς. Πατέρας του είναι ο μαχητής αντιστράτηγος Π/Β Ηλίας Χ. Παππάς, στενός συνεργάτης του Γεωργίου Παπαδοπούλου.

 

 

Τελικά οι καπιταλιστές είναι επιτυχημένοι γιατί δεν έχουν ενδοιασμούς.

Όσο σε χρειάζονται σε ταϊζουν και μόλις τους γίνεις βάρος σε πετάνε.

Ο παρακρατικός είναι πάντα χρήσιμος είτε ως 17Ν είτε ως ΧΑ. Κάθε φορά με άλλο πρόσωπο για να μη φαίνεται η μούρη του καπιταλιστή.

 

Επανέρχομαι λοιπόν στον Max Horkheimer

 

...όποιος δεν θέλει να μιλήσει για τον καπιταλισμό δεν πρέπει επίσης να μιλάει και για τον φασισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πανελλήνια κρυπτοναζιστικοεθνικιστική φιλοχρυσαυγίτικη προπαγάνδα έχει δώσει τα ρέστα της παίζοντας το αντιμνημονιακό χαρτί.  Για να δούμε τι θα καταφέρει,,, :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πανελλήνια κρυπτοναζιστικοεθνικιστική φιλοχρυσαυγίτικη προπαγάνδα έχει δώσει τα ρέστα της παίζοντας το αντιμνημονιακό χαρτί.  Για να δούμε τι θα καταφέρει,,, :lol:

 

E,ναι, έχουμε τώρα το δόγμα ότι γιατί πιάνεις εμένα που είμαι εγκληματίας και δεν πιάνεις και τον κλέφτη και τον απατεώνα της νδ και του πασόκ που 40 χρόνια μιζάρουν και μιζάρονται;

Μου θυμίζει σχολική αίθουσα του δημοτικού σχολείου αυτή η ιδεολογική αφέλεια πάντως... κάπου ψάχνουν για να πιαστούν αλλά δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...