Προς το περιεχόμενο

Κατάσταση Έκτακτης Ανάγκης - Ο φασισμός εξαπλώνεται επικίνδυνα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

KATAΔΙΚΑΣΤΕΕΣ ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΒΙΑΣ......

ΑΛΛΑ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΦΑΣΙΣΜΟ & ΤΗΝ Χ/Α ????

ΜΕ ΤΟΝ ΡΑΤΣΙΣΜΟ ΝΑΙ ΑΛΛΑ & ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΣΤΡΑΒΟ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ

Η Χ/Α ΦΤΑΙΕΙ....Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ & ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ.....

 

ΟΙ ΑΠΛΗΡΩΤΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΗΤΑΝ ΧΩΡΙΣ ΝΟΜΙΜΑ ΧΑΡΤΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ....

ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΗΝ ΒΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ...(δεν το ηξεραν οταν τους επερναν στην δουλεια???)

απ αυτό βγαίνει ότι οι εργοδότες ήξεραν ή δεν ήξεραν κάτι??

 το γεγονός είναι πολύ σοβαρό και οι δικαιολογίες τους που έχουν απλώσει σε όλο το ίντερνετ πολύ αστείες γι αυτό και ο θυμός μου, 

στην προκειμένη περίπτωση εφόσον δεν αναφέρεστε στα θύματα αλλά στους εργοδότες συγνώμη!! αλλά επιμένω,  η διατύπωση δεν είναι και τόσο ξεκάθαρη, για την δική μου αντίληψη τουλάχιστον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KATAΔΙΚΑΣΤΕΕΣ ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΒΙΑΣ......

ΑΛΛΑ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΦΑΣΙΣΜΟ & ΤΗΝ Χ/Α ????

ΜΕ ΤΟΝ ΡΑΤΣΙΣΜΟ ΝΑΙ ΑΛΛΑ & ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΣΤΡΑΒΟ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ

Η Χ/Α ΦΤΑΙΕΙ....Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ & ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ.....

 

ΟΙ ΑΠΛΗΡΩΤΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΗΤΑΝ ΧΩΡΙΣ ΝΟΜΙΜΑ ΧΑΡΤΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ....

ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΗΝ ΒΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ...(δεν το ηξεραν οταν τους επερναν στην δουλεια???)

Εγώ βάζω στοίχημα ότι άμα ο Μιχαλολιάκος μάθει ποιός το παιζει εντολοδόχος του θα κάνει μύνηση στην ΚΑΡΜΕΝ di corfu .

Αν θέλει η τόνια να κάνει κακό στο ΚΚΕ μπορεί να το παίζει πρεσβευτής της, αυτό θα ήταν το ιδανικό , και για πρώτη φορά το ΚΚΕ θα χασει ψήφους και δεν θα μπεί βουλή και ο Μιχαλολιάκος θα δεί καμμια ψήφο παραπάνω. Τώρα τελευταία εμαθα βλέπει στασιμότητα στις δημοσκοπήσεις στο 15% και δεν ξέρει γιατί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαβαζεις μαλλον τι εγραψα????????

 

"ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΗΝ ΒΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ...(δεν το ηξεραν οταν τους επερναν στην δουλεια???)

 

Με αλλα λογια φταινε τα αφεντικα οταν τους επερναν στην δουλεια & οχι οι απληρωτοι λαθρο οταν ζητουσαν

τα δεδουλευμενα....

 

ΕΛΕΟΣ ΩΡΕ ΕΛΛΗΝΕΣ.....

τοσος ρατσισμος απεναντι σε καποιον που ειναι (κατ΄εσας) χαζος,ανοητος,ψηχοπαθεις,λοβοτομημενος,ανιστοριτος,αγραμματος,ανορθογραφος κτλ ,κτλ, κτλ.,

η ποιο απλα, πουδεν συμφωνει μαζι σας......

για μένα είναι ξεκάθαρο το θέμα, μπορεί να είναι κάποιος χαζός,ανόητος,ανορθόγραφος ανιστόρητος αγράμματος,ψυχοπαθής  κλπ κλπ και να έχει τον σεβασμό μου όταν σέβεται τους ανθρώπους και τον πλανήτη που τον φιλοξενεί, ο ρατσιστής, φασίστας, φανατικός κλπ κλπ σε καμία περίπτωση δεν θα έχει τον σεβασμό μου αλλά θα του φωνάζω κιόλας την απαξίωση μου.

τι δεν καταλαβαίνετε;;

 

υγ. με την μανία σας να υπερασπίζεστε την ΧΑ σκεφτήκατε πως ίσως δεν τολμούσαν τα ¨ηρωικά παλικάρια¨ να σηκώσουν τα όπλα αν δεν σκεφτόταν ότι μπορεί να έχουν την στήριξη της ΧΑ;; (εγώ σας λέω ότι δεν είχαν μιλήσει μαζί τους όμως η διαγωγή της ΧΑ σε προηγούμενες διαφωνίες Ελλήνων μεταναστών τους έδωσε το θράσος, τόχαν για σιγουράκι να το πούμε απλά) θα γινόταν στο παρελθόν εδώ στον τόπο που γέννησε την δημοκρατία τέτοια κίνηση;; ούτε σκέψη σας πληροφορώ, γιαυτό καλό είναι να έχουμε τα μάτια και τ αυτιά μας ανοιχτά προς όλες τις κατευθύνσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα είναι ξεκάθαρο το θέμα, μπορεί να είναι κάποιος χαζός,ανόητος,ανορθόγραφος ανιστόρητος αγράμματος,ψυχοπαθής  κλπ κλπ και να έχει τον σεβασμό μου όταν σέβεται τους ανθρώπους και τον πλανήτη που τον φιλοξενεί, ο ρατσιστής, φασίστας, φανατικός κλπ κλπ σε καμία περίπτωση δεν θα έχει τον σεβασμό μου αλλά θα του φωνάζω κιόλας την απαξίωση μου.

τι δεν καταλαβαίνετε;;

 

υγ. με την μανία σας να υπερασπίζεστε την ΧΑ σκεφτήκατε πως ίσως δεν τολμούσαν τα ¨ηρωικά παλικάρια¨ να σηκώσουν τα όπλα αν δεν σκεφτόταν ότι μπορεί να έχουν την στήριξη της ΧΑ;; (εγώ σας λέω ότι δεν είχαν μιλήσει μαζί τους όμως η διαγωγή της ΧΑ σε προηγούμενες διαφωνίες Ελλήνων μεταναστών τους έδωσε το θράσος, τόχαν για σιγουράκι να το πούμε απλά) θα γινόταν στο παρελθόν εδώ στον τόπο που γέννησε την δημοκρατία τέτοια κίνηση;; ούτε σκέψη σας πληροφορώ, γιαυτό καλό είναι να έχουμε τα μάτια και τ αυτιά μας ανοιχτά προς όλες τις κατευθύνσεις.

Για να καταλάβω…

Εννοείτε ότι η Χ/Α λόγω της επιμονής της στην εφαρμογή του νόμου (απέλαση των λάθυρο) ή ακόμα εάν θέλετε λόγω της βίας που ασκεί στους λαθρο όπλισε & οπλίζει του κάθε μανιακού ή μ@λ@κ@ να σηκώνει όπλο απέναντι σε συνάνθρωπο( ασχέτου χρώματος) με δολοφονικές τάσεις μάλιστα…

Αυτό θέλετε να πείτε….

Γιατί εάν είναι έτσι θα πηδηχτώ από το παράθυρο….

Γιατί να μην οπλίζει το χέρι του η αντίδραση του ΠΑΜΕ που ξηλοκοπεί τους αστυνόμους με καδρόνια & καίει την Αθήνα….?????

Συγνώμη αλλά είμαι και χαζός (λοβοτομημεμένος,ανιστόριτος,ανορθόγραφος,κτλ κτλ κτλ) και δεν καταλαβαίνω που το πάτε ??????

Μήπως & για την κατάσταση του κράτους φταίει η Χ/Α ???

Μήπως & για τον αποχαυδισμο μας φταίει η Χ/Α????

Μήπως & για την άνοδο της εγκληματικότητας φταίει η Χ/Α???

Μήπως & για τις αυτοκτονίες 2400 από το 2009 φταίει η Χ/Α ????

Μήπως & για τα μνημόνια φταίει η Χ/Α ??????

 

Μήπως όλα τα παραπάνω φταίξει που έγινε έτσι η Χ/Α ???? από 0,3 % έφθασε στο 11% με ανοδικές τάσεις μάλιστα???

 

Ένα είναι σίγουρο πως φταίει η Χ/Α …που έφυγε η Παπαρήγα….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω…

Εννοείτε ότι η Χ/Α λόγω της επιμονής της στην εφαρμογή του νόμου (απέλαση των λάθυρο) ή ακόμα εάν θέλετε λόγω της βίας που ασκεί στους λαθρο (ναι,το θράσος γίνεται ανεξέλεγκτο όταν ξέρουν ότι κάπου υπάρχει συμπαράσταση, είδατε που είναι απλό;  )όπλισε & οπλίζει του κάθε μανιακού ή μ@λ@κ@ να σηκώνει όπλο απέναντι σε συνάνθρωπο( ασχέτου χρώματος) με δολοφονικές τάσεις μάλιστα…

Αυτό θέλετε να πείτε….

Γιατί εάν είναι έτσι θα πηδηχτώ από το παράθυρο….

Γιατί να μην οπλίζει το χέρι του η αντίδραση του ΠΑΜΕ που ξηλοκοπεί τους αστυνόμους με καδρόνια & καίει την Αθήνα….?????

Συγνώμη αλλά είμαι και χαζός (λοβοτομημεμένος,ανιστόριτος,ανορθόγραφος,κτλ κτλ κτλ) και δεν καταλαβαίνω που το πάτε ?????? {είδατε που δεν καταλαβαινόμαστε;; τον σεβασμό μου είπα δεν έχουν απ όλες τις κατηγορίες των ανθρώπων (δεν αναφέρομαι σε εσάς προσωπικά πουθενά) μόνο εκείνοι που υπερασπίζονται τον φασισμό, ρατσισμό, φανατισμό και δεν σέβονται τον πλανήτη και όλους τους κατοίκους του}

Μήπως & για την κατάσταση του κράτους φταίει η Χ/Α ???

Μήπως & για τον αποχαυδισμο μας φταίει η Χ/Α????

Μήπως & για την άνοδο της εγκληματικότητας φταίει η Χ/Α???

Μήπως & για τις αυτοκτονίες 2400 από το 2009 φταίει η Χ/Α ????

Μήπως & για τα μνημόνια φταίει η Χ/Α ??????

 

Μήπως όλα τα παραπάνω φταίξει που έγινε έτσι η Χ/Α ???? από 0,3 % έφθασε στο 11% με ανοδικές τάσεις μάλιστα???

 

Ένα είναι σίγουρο πως φταίει η Χ/Α …που έφυγε η Παπαρήγα….

σε όλα τα μήπως δεν απαντάω γιατί δεν είναι μέσα στο θέμα μας από την μια κι από την άλλη έχουν με σαφήνεια απαντηθεί από συναδέλφους περισσότερο κατηρτισμένους από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε όλα τα μήπως δεν απαντάω γιατί δεν είναι μέσα στο θέμα μας από την μια κι από την άλλη έχουν με σαφήνεια απαντηθεί από συναδέλφους περισσότερο κατηρτισμένους από μένα.

Δεν έχετε άποψη δηλαδή γι αυτά τα μήπως…

Τι θα πει τα έχουν απαντήσει άλλοι ποιο καταρτισμένοι….ποιο κοκκινοβαμενοι μήπως ???

Οσο αφορα «Είδατε που δεν καταλαβαινόμαστε;; τον σεβασμό μου είπα δεν έχουν απ όλες τις κατηγορίες των ανθρώπων (δεν αναφέρομαι σε εσάς προσωπικά πουθενά) μόνο εκείνοι που υπερασπίζονται τον φασισμό, ρατσισμό, φανατισμό και δεν σέβονται τον πλανήτη και όλους τους κατοίκους του}

 

Αυτοί που υπερασπίζονται, τον σταλινισμό, οι πρόεδροι της κουμμουνιστικής Κορέας & Κίνας , τυγχάνουν του σεβασμού σας????

Τον σεβασμό προς τον πλανήτη πως τον νοείται?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχετε άποψη δηλαδή γι αυτά τα μήπως…

Τι θα πει τα έχουν απαντήσει άλλοι ποιο καταρτισμένοι….ποιο κοκκινοβαμενοι μήπως ???

Οσο αφορα «Είδατε που δεν καταλαβαινόμαστε;; τον σεβασμό μου είπα δεν έχουν απ όλες τις κατηγορίες των ανθρώπων (δεν αναφέρομαι σε εσάς προσωπικά πουθενά) μόνο εκείνοι που υπερασπίζονται τον φασισμό, ρατσισμό, φανατισμό και δεν σέβονται τον πλανήτη και όλους τους κατοίκους του}

 

Αυτοί που υπερασπίζονται, τον σταλινισμό, οι πρόεδροι της κουμμουνιστικής Κορέας & Κίνας , τυγχάνουν του σεβασμού σας????

Τον σεβασμό προς τον πλανήτη πως τον νοείται?????

όταν μιλάμε για σεβασμό προς τον πλανήτη και τον συνάνθρωπο και πρέπει να δώσω μισή μέρα εξηγήσεις μάλλον δεν θέλετε να συνεννοηθούμε. Είναι πολύ απλό το λεξιλόγιό μου και δεν εννοώ τίποτα περισσότερο απ ότι έγραψα, εκτός από τον σεβασμό για τον πλανήτη και τον άνθρωπο. 

είπα α)ότι εκείνοι που πυροβολούσαν άμαχους  είχαν οπλίσει το θράσος τους στην συγκεκριμένη ΜΟΝΟ περίπτωση ( που κι εσείς κάπου το αναγνωρίσατε) με τις πλάτες κάποιων (ας μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια) που πίστευαν ότι θα τους υπερασπιστούν.  Τα υπόλοιπα περί διαφόρων κομμάτων δεν βλέπω τον λόγο να τα βάλω εδώ σας αντιπαράθεση γιατί το 1945 ή 1960 κλπ κλπ τι θα γινόταν και αν γινόταν με τον ίδιο τρόπο τι νόημα έχουν;;

στο εδώ και τώρα αναφέρομαι και δεν θα πάω πουθενά αλλού την συζήτηση γιατί το γεγονός είναι σημαντικό για να πελαγοδρομίσω και να το απαξιώσω

και β)αν εσείς βάζετε χρώμα στις ιδέες γιατί εγώ είμαι υποχρεωμένη να απαντήσω;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν μιλάμε για σεβασμό προς τον πλανήτη και τον συνάνθρωπο και πρέπει να δώσω μισή μέρα εξηγήσεις μάλλον δεν θέλετε να συνεννοηθούμε. Είναι πολύ απλό το λεξιλόγιό μου και δεν εννοώ τίποτα περισσότερο απ ότι έγραψα, εκτός από τον σεβασμό για τον πλανήτη και τον άνθρωπο. 

είπα α)ότι εκείνοι που πυροβολούσαν άμαχους  είχαν οπλίσει το θράσος τους στην συγκεκριμένη ΜΟΝΟ περίπτωση ( που κι εσείς κάπου το αναγνωρίσατε) με τις πλάτες κάποιων (ας μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια) που πίστευαν ότι θα τους υπερασπιστούν.  Τα υπόλοιπα περί διαφόρων κομμάτων δεν βλέπω τον λόγο να τα βάλω εδώ σας αντιπαράθεση γιατί το 1945 ή 1960 κλπ κλπ τι θα γινόταν και αν γινόταν με τον ίδιο τρόπο τι νόημα έχουν;;

στο εδώ και τώρα αναφέρομαι και δεν θα πάω πουθενά αλλού την συζήτηση γιατί το γεγονός είναι σημαντικό για να πελαγοδρομίσω και να το απαξιώσω

και β)αν εσείς βάζετε χρώμα στις ιδέες γιατί εγώ είμαι υποχρεωμένη να απαντήσω;; 

 

Χάνεις τον χρόνο σου. Ο Κερκυραίος σας δουλεύει όλους και είναι αήττητος... Μην τσιμπάτε... don't feed the trolls...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18/4/13 Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΜΟΥΣ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΣΤΗΝ ΜΑΝΩΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...!   Καταδικάζει το κόμμα της Χρυσής Αυγής τα γεγονότα στη Νέα Μανωλάδα και τους πυροβολισμούς κατά αλλοδαπών. «Καταδικάζει επίσης όσους εντελώς παράνομα δίνουν δουλειά σε λαθρομετανάστες, στερώντας το ψωμί από χιλιάδες ελληνικές οικογένειες», τονίζεται σε ανακοίνωση.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η Χρυσή Αυγή καταδικάζει τα γεγονότα της Μανωλάδας και τους πυροβολισμούς κατά αλλοδαπών. Καταδικάζει επίσης όσους εντελώς παράνομα δίνουν δουλειά σε λαθρομετανάστες, στερώντας το ψωμί από χιλιάδες ελληνικές οικογένειες.

Το πολιτικό κατεστημένο που μας οδήγησε στη σημερινή οικτρή κατάσταση, με εκατομμύρια λαθρομετανάστες να πλημμυρίζουν τη χώρα, είναι απολύτως υπεύθυνο για τα γεγονότα της Μανωλάδας. Ας μην παριστάνουν τους ευαίσθητους όλοι αυτοί που έφεραν τους ξένους παράνομα στη χώρα και ανέχονται μέχρι σήμερα τη μαύρη εργασία και την εκμετάλλευσή τους.

Αριστεροί και δεξιοί πολιτικάντηδες, δήθεν ανθρωπιστές, είναι συνυπεύθυνοι και για το δουλεμπόριο των αλλοδαπών και για τα τεράστια προβλήματα που προξενούν οι λαθρομετανάστες στον ελληνικό λαό. Μόνο η Χρυσή Αυγή έχει ξεκάθαρη θέση για το ζήτημα: Άμεση απέλαση όλων των λαθρομεταναστών! Οριστικό τέλος στην παράνομη εργασία των αλλοδαπών!».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18/4/13 Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΜΟΥΣ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΣΤΗΝ ΜΑΝΩΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...!   Καταδικάζει το κόμμα της Χρυσής Αυγής τα γεγονότα στη Νέα Μανωλάδα και τους πυροβολισμούς κατά αλλοδαπών. «Καταδικάζει επίσης όσους εντελώς παράνομα δίνουν δουλειά σε λαθρομετανάστες, στερώντας το ψωμί από χιλιάδες ελληνικές οικογένειες», τονίζεται σε ανακοίνωση.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η Χρυσή Αυγή καταδικάζει τα γεγονότα της Μανωλάδας και τους πυροβολισμούς κατά αλλοδαπών. Καταδικάζει επίσης όσους εντελώς παράνομα δίνουν δουλειά σε λαθρομετανάστες, στερώντας το ψωμί από χιλιάδες ελληνικές οικογένειες.

Το πολιτικό κατεστημένο που μας οδήγησε στη σημερινή οικτρή κατάσταση, με εκατομμύρια λαθρομετανάστες να πλημμυρίζουν τη χώρα, είναι απολύτως υπεύθυνο για τα γεγονότα της Μανωλάδας. Ας μην παριστάνουν τους ευαίσθητους όλοι αυτοί που έφεραν τους ξένους παράνομα στη χώρα και ανέχονται μέχρι σήμερα τη μαύρη εργασία και την εκμετάλλευσή τους.

Αριστεροί και δεξιοί πολιτικάντηδες, δήθεν ανθρωπιστές, είναι συνυπεύθυνοι και για το δουλεμπόριο των αλλοδαπών και για τα τεράστια προβλήματα που προξενούν οι λαθρομετανάστες στον ελληνικό λαό. Μόνο η Χρυσή Αυγή έχει ξεκάθαρη θέση για το ζήτημα: Άμεση απέλαση όλων των λαθρομεταναστών! Οριστικό τέλος στην παράνομη εργασία των αλλοδαπών!».

 

πονάει κεφάλι 

κόβει κεφάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18/4/13 Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΜΟΥΣ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΣΤΗΝ ΜΑΝΩΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...!   Καταδικάζει το κόμμα της Χρυσής Αυγής τα γεγονότα στη Νέα Μανωλάδα και τους πυροβολισμούς κατά αλλοδαπών. «Καταδικάζει επίσης όσους εντελώς παράνομα δίνουν δουλειά σε λαθρομετανάστες, στερώντας το ψωμί από χιλιάδες ελληνικές οικογένειες», τονίζεται σε ανακοίνωση.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η Χρυσή Αυγή καταδικάζει τα γεγονότα της Μανωλάδας και τους πυροβολισμούς κατά αλλοδαπών. Καταδικάζει επίσης όσους εντελώς παράνομα δίνουν δουλειά σε λαθρομετανάστες, στερώντας το ψωμί από χιλιάδες ελληνικές οικογένειες.

Το πολιτικό κατεστημένο που μας οδήγησε στη σημερινή οικτρή κατάσταση, με εκατομμύρια λαθρομετανάστες να πλημμυρίζουν τη χώρα, είναι απολύτως υπεύθυνο για τα γεγονότα της Μανωλάδας. Ας μην παριστάνουν τους ευαίσθητους όλοι αυτοί που έφεραν τους ξένους παράνομα στη χώρα και ανέχονται μέχρι σήμερα τη μαύρη εργασία και την εκμετάλλευσή τους.

Αριστεροί και δεξιοί πολιτικάντηδες, δήθεν ανθρωπιστές, είναι συνυπεύθυνοι και για το δουλεμπόριο των αλλοδαπών και για τα τεράστια προβλήματα που προξενούν οι λαθρομετανάστες στον ελληνικό λαό. Μόνο η Χρυσή Αυγή έχει ξεκάθαρη θέση για το ζήτημα: Άμεση απέλαση όλων των λαθρομεταναστών! Οριστικό τέλος στην παράνομη εργασία των αλλοδαπών!».

 

 

Αυτός ακριβώς είναι ο φασιστικός λόγος. Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαβαζεις μαλλον τι εγραψα????????

 

ΕΛΕΟΣ ΩΡΕ ΕΛΛΗΝΕΣ.....

τοσος ρατσισμος απεναντι σε καποιον που ειναι (κατ΄εσας) χαζος,ανοητος,ψηχοπαθεις,λοβοτομημενος,ανιστοριτος,αγραμματος,ανορθογραφος κτλ ,κτλ, κτλ.,

η ποιο απλα, πουδεν συμφωνει μαζι σας......

Αγαπητέ ΚΕΡΜΕΝ-ΤΟΝΙΑ-ΑΜΑΡΤΩΛΕ ή όπως αλλιώς ονομάζεις τον εαυτό σου, απαντώ από εδώ στο Π.Μ. που μου έστειλες, για να σε συγχαρώ για το "γνώθι σ' αυτόν" που έχεις, όπως με ειλικρίνεια γράφεις παραπάνω!  Και σε πληροφορώ ότι δεν πρόκειται να "μασήσω" όσα ανενδοίαστα γράφεις εδώ μέσα και σε μένα προσωπικά και ότι δεν είμαι εγώ αυτός που ξέθαψε την ιστορία της "αμαρτωλής ΤΟΝΙΑΣ". Πάντως - και τελειώνω εδώ - αν πάσχεις από διχασμό προσωπικότητας ή καλύτερα, από έλλειψη προσωπικότητας, καλό θα ήταν για σένα και για όλους μας να πας  σε κάποιον ειδικό , μήπως λύσεις το πρόβλημά σου...Και όπως είπε ο Αρνι Σβαρτσ..  Hasta la vista baby!

Υ.Γ. Συναδέλφισες-συνάδελφοι, αφήστε τον άνθρωπο στην ησυχία του, γιατί το σύνδρομο που τον διακατέχει μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι χειρότερο και όπως γράφει και ο ίδιος :ΕΛΕΟΣ ΩΡΕ ΕΛΛΗΝΕΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ ΚΕΡΜΕΝ-ΤΟΝΙΑ-ΑΜΑΡΤΩΛΕ ή όπως αλλιώς ονομάζεις τον εαυτό σου, απαντώ από εδώ στο Π.Μ. που μου έστειλες, για να σε συγχαρώ για το "γνώθι σ' αυτόν" που έχεις, όπως με ειλικρίνεια γράφεις παραπάνω!  Και σε πληροφορώ ότι δεν πρόκειται να "μασήσω" όσα ανενδοίαστα γράφεις εδώ μέσα και σε μένα προσωπικά και ότι δεν είμαι εγώ αυτός που ξέθαψε την ιστορία της "αμαρτωλής ΤΟΝΙΑΣ". Πάντως - και τελειώνω εδώ - αν πάσχεις από διχασμό προσωπικότητας ή καλύτερα, από έλλειψη προσωπικότητας, καλό θα ήταν για σένα και για όλους μας να πας  σε κάποιον ειδικό , μήπως λύσεις το πρόβλημά σου...Και όπως είπε ο Αρνι Σβαρτσ..  Hasta la vista baby!

Υ.Γ. Συναδέλφισες-συνάδελφοι, αφήστε τον άνθρωπο στην ησυχία του, γιατί το σύνδρομο που τον διακατέχει μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι χειρότερο και όπως γράφει και ο ίδιος :ΕΛΕΟΣ ΩΡΕ ΕΛΛΗΝΕΣ.....

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΝ ΑDMIN ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΣ IP MOY KAI NA ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΕΑΝ ΕΧΩ KAMIA ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ....

ΟΙ IP μΟΥ ΣΑΝ KERMEN EINAI 3 ΑΠΟ ΤΑ 3PC TOY ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΜΟΥ....ΕΑΝ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ PC

ME AΛΛΟ NICKNAME EΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ...

ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΦΟΡΑΩ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ & ΕΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΕΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΝ ΚΕRMEN ...ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΓΡΑΦΗ....

ΟΥΤΕ ΤΟΝΙΑ ,ΟΥΤΕ ΨΩΝΙΑ ,ΟΥΤΕ ΑΛΛΕΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

ΔΙΠΛΟΕΝΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΙΝΙΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ & ΔΕΝ ΚΑΝΩ.....

ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΑΝΙΦΕΣΤΟ ΣΑΣ & ΣΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

ΕΝΩ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΣΑΝ ΦΙΛΟΙ ΣΑΣ  ΧΤΥΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ...

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ 2500 ΜΕΛΩΝ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΕ ΕΣΑς...

ΑΠΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ & ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ (οι φιλοι) ΝΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΠΟΥΝ ΣΤΑ ΙΣΙΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΝ ΑDMIN ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΣ IP MOY KAI NA ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΕΑΝ ΕΧΩ KAMIA ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ....

ΟΙ IP μΟΥ ΣΑΝ KERMEN EINAI 3 ΑΠΟ ΤΑ 3PC TOY ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΜΟΥ....ΕΑΝ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ PC

ME AΛΛΟ NICKNAME EΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ...

ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΦΟΡΑΩ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ & ΕΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΕΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΝ ΚΕRMEN ...ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΓΡΑΦΗ....

ΟΥΤΕ ΤΟΝΙΑ ,ΟΥΤΕ ΨΩΝΙΑ ,ΟΥΤΕ ΑΛΛΕΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

ΔΙΠΛΟΕΝΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΙΝΙΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ & ΔΕΝ ΚΑΝΩ.....

ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΑΝΙΦΕΣΤΟ ΣΑΣ & ΣΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

ΕΝΩ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΣΑΝ ΦΙΛΟΙ ΣΑΣ  ΧΤΥΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ...

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ 2500 ΜΕΛΩΝ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΕ ΕΣΑς...

ΑΠΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ & ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ (οι φιλοι) ΝΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΠΟΥΝ ΣΤΑ ΙΣΙΑ...

 

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας. Γελάστε γιατί χανόμαστε........
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΝ ΑDMIN ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΣ IP MOY KAI NA ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΕΑΝ ΕΧΩ KAMIA ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ....

ΟΙ IP μΟΥ ΣΑΝ KERMEN EINAI 3 ΑΠΟ ΤΑ 3PC TOY ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΜΟΥ....ΕΑΝ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ PC

ME AΛΛΟ NICKNAME EΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ...

ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΦΟΡΑΩ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ & ΕΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΕΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΝ ΚΕRMEN ...ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΓΡΑΦΗ....

ΟΥΤΕ ΤΟΝΙΑ ,ΟΥΤΕ ΨΩΝΙΑ ,ΟΥΤΕ ΑΛΛΕΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

ΔΙΠΛΟΕΝΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΙΝΙΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ & ΔΕΝ ΚΑΝΩ.....

ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΑΝΙΦΕΣΤΟ ΣΑΣ & ΣΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

ΕΝΩ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΣΑΝ ΦΙΛΟΙ ΣΑΣ  ΧΤΥΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ...

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ 2500 ΜΕΛΩΝ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΕ ΕΣΑς...

ΑΠΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ & ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ (οι φιλοι) ΝΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΠΟΥΝ ΣΤΑ ΙΣΙΑ...

Αγαπητέ Κερμεν εμένα δεν με ενδιαφέρει αν μπαινοβγαίνεις με πολλά ονόματα, αυτό είναι πρόβλημα δικό σου και όχι δικό μου .

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι, η Διαφωνία σου να είναι ώριμη και με λογική και να αναλογιστείς τις ευθύνες σου ....

 
Γιατί αυτό που παραθέτω παρακάτω εμένα με πονάει λόγο καταγωγής και λόγο ότι το 2008 όταν πρωτοεμφανίστηκαν αυτοί οι ΆΝΘΡΩΠΟΙ στην ΗΛΕΙΑ εξαθλιωμένοι νηστικοί, το δικό μου το χωριό παραχώρησε σε κάποιους μέρος για να μείνουν, ρούχα, φαγητό ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΉΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΤΟΥΣ.
Για να βρεθούν λίγα χιλιόμετρα παρακάτω σε συνθήκες διαβίωσης χειρότερες και από ζώα.
Με ενοχλεί πάρα πολύ πρωί πρωί να μου λένε "ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΠΑΛΙ ΡΕ ΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ"
και λίγες ώρες αργότερα να βλέπω κι αυτό ........
 
ΓΙΑΤΙ ΚΕΡΜΕΝ "ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΓΡΟΤΕΣ".
Και είναι ακόμη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΝ ΑDMIN ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΣ IP MOY KAI NA ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΕΑΝ ΕΧΩ KAMIA ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ....

ΟΙ IP μΟΥ ΣΑΝ KERMEN EINAI 3 ΑΠΟ ΤΑ 3PC TOY ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΜΟΥ....ΕΑΝ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ PC

ME AΛΛΟ NICKNAME EΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ...

ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΦΟΡΑΩ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ & ΕΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΕΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΝ ΚΕRMEN ...ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΓΡΑΦΗ....

ΟΥΤΕ ΤΟΝΙΑ ,ΟΥΤΕ ΨΩΝΙΑ ,ΟΥΤΕ ΑΛΛΕΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

ΔΙΠΛΟΕΝΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΙΝΙΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ & ΔΕΝ ΚΑΝΩ.....

ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΑΝΙΦΕΣΤΟ ΣΑΣ & ΣΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

ΕΝΩ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΣΑΝ ΦΙΛΟΙ ΣΑΣ  ΧΤΥΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ...

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ 2500 ΜΕΛΩΝ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΕ ΕΣΑς...

ΑΠΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ & ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ (οι φιλοι) ΝΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΠΟΥΝ ΣΤΑ ΙΣΙΑ...

Αγαπητέ Κερμεν εμένα δεν με ενδιαφέρει αν μπαινοβγαίνεις με πολλά ονόματα, αυτό είναι πρόβλημα δικό σου και όχι δικό μου .

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι, η Διαφωνία σου να είναι ώριμη και με λογική και να αναλογιστείς τις ευθύνες σου .... πριν σχολιασεις

ΚERMEN, on 18 Apr 2013 - 18:27, said:snapback.png

18/4/13 Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΜΟΥΣ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΣΤΗΝ ΜΑΝΩΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...!   Καταδικάζει το κόμμα της Χρυσής Αυγής τα γεγονότα στη Νέα Μανωλάδα και τους πυροβολισμούς κατά αλλοδαπών. «Καταδικάζει επίσης όσους εντελώς παράνομα δίνουν δουλειά σε λαθρομετανάστες, στερώντας το ψωμί από χιλιάδες ελληνικές οικογένειες», τονίζεται σε ανακοίνωση.

 
Γιατί αυτό που παραθέτω παρακάτω εμένα με πονάει λόγο καταγωγής και λόγο ότι το 2008 όταν πρωτοεμφανίστηκαν αυτοί οι ΆΝΘΡΩΠΟΙ στην ΗΛΕΙΑ εξαθλιωμένοι νηστικοί, το δικό μου το χωριό παραχώρησε σε κάποιους μέρος για να μείνουν, ρούχα, φαγητό ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΉΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΤΟΥΣ.
Για να βρεθούν λίγα χιλιόμετρα παρακάτω σε συνθήκες διαβίωσης χειρότερες και από ζώα.
Με ενοχλεί πάρα πολύ πρωί πρωί να μου λένε "ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΠΑΛΙ ΡΕ ΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ"
και λίγες ώρες αργότερα να βλέπω κι αυτό ........
 
ΓΙΑΤΙ ΚΕΡΜΕΝ "ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΓΡΟΤΕΣ".
Και είναι ακόμη.
 
126059-534828_509074925795155_41599015_n
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Κερμεν εμένα δεν με ενδιαφέρει αν μπαινοβγαίνεις με πολλά ονόματα, αυτό είναι πρόβλημα δικό σου και όχι δικό μου .

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι, η Διαφωνία σου να είναι ώριμη και με λογική και να αναλογιστείς τις ευθύνες σου .... πριν σχολιασεις

ΚERMEN, on 18 Apr 2013 - 18:27, said:snapback.png

18/4/13 Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΜΟΥΣ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΣΤΗΝ ΜΑΝΩΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...!   Καταδικάζει το κόμμα της Χρυσής Αυγής τα γεγονότα στη Νέα Μανωλάδα και τους πυροβολισμούς κατά αλλοδαπών. «Καταδικάζει επίσης όσους εντελώς παράνομα δίνουν δουλειά σε λαθρομετανάστες, στερώντας το ψωμί από χιλιάδες ελληνικές οικογένειες», τονίζεται σε ανακοίνωση.

 
Γιατί αυτό που παραθέτω παρακάτω εμένα με πονάει λόγο καταγωγής και λόγο ότι το 2008 όταν πρωτοεμφανίστηκαν αυτοί οι ΆΝΘΡΩΠΟΙ στην ΗΛΕΙΑ εξαθλιωμένοι νηστικοί, το δικό μου το χωριό παραχώρησε σε κάποιους μέρος για να μείνουν, ρούχα, φαγητό ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΉΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΤΟΥΣ.
Για να βρεθούν λίγα χιλιόμετρα παρακάτω σε συνθήκες διαβίωσης χειρότερες και από ζώα.
Με ενοχλεί πάρα πολύ πρωί πρωί να μου λένε "ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΠΑΛΙ ΡΕ ΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ"
και λίγες ώρες αργότερα να βλέπω κι αυτό ........
 
ΓΙΑΤΙ ΚΕΡΜΕΝ "ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΓΡΟΤΕΣ".
Και είναι ακόμη.
 
126059-534828_509074925795155_41599015_n

Aγαπητη μου…

Εγώ έβαλα την ανακοίνωση της Χ/Α για να σας δείξω τι είπε…

Ούτε την σημερίζομαι ούτε & συμφωνώ...ανέφερα παραπάνω την δική μου θέση…

Για μένα όποιος σηκώνει όπλο απέναντι σε συνάνθρωπο (ασχέτου φυλής ή χρώματος)με σκοπό να του αφαίρεση ζωή δεν λέγετε άνθρωπος.

Ούτε όμως πιστεύω ότι η Χ/Α προκάλεσε η προκαλεί τον κόσμο να κάνει αυτά τα αποτρόπαια εγκλήματα..

Με την ιδία λογική το Παμε & ο  Σύριζα είναι πίσω από τα γεγονότα στις Σκουριές και το έγκλημα της Μαρφιν κτλ???

Το έγκλημα δεν έχει χρώμα & ιδεολογία είναι έγκλημα…..

Και εγώ να ήμουν στην θέση σου θα αγανακτούσα με αυτήν την αφίσα & το boykottaz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ακριβώς είναι ο φασιστικός λόγος. Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο.

 

Φλωρεύουν σιγά σιγά, όπως είχαν όλοι προβλέψει. Ξέρεις, η επαγγελματική αποκατάσταση μέσα από την πολιτική καριέρα είναι ό,τι πρέπει σε αυτή τη δύσκολη εποχή και αφού υπάρχουν ηλίθιοι που τους πιστεύουν, έχουν δηλαδή έτοιμη πελατεία από κάφρους και αφελείς καφενόβιους αγράμματους, σιγά μη χάσουν την ευκαιρία.

Έτσι, οι ξυρισμένοι γλόμποι, αργά αλλά σταθερά θα συγκλίνουν προς το κέντρο και θα γίνουν ΛΑΟΣ στη θέση του ΛΑΟΣ. Και να σκεφτείς ότι ο θίασος του Καρατζαφέρη έβαλε στο μυαλό του μέσου ανεγκέφαλου Έλληνα  την ακροδεξιά και χουντική σκέψη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα καταπληκτικό τραγούδι του Θάνου Μικρούτσικο , γραμμένο το 1978 και δυστυχώς επίκαιρο και το 2013......

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=R_8RrEVJWro            

 

 

 Ο φασισμός δεν έρχεται από το μέλλον 

καινούριο τάχα κάτι να μας φέρει.
Τι κρύβει μέσ’ στα δόντια του το ξέρω, 
καθώς μου δίνει γελαστός το χέρι.

Οι ρίζες του το σύστημα αγκαλιάζουν 
και χάνονται βαθιά στα περασμένα.
Οι μάσκες του με τον καιρό αλλάζουν, 
μα όχι και το μίσος του για μένα.

Το φασισμό βαθιά καταλαβέ τον. 
Δε θα πεθάνει μόνος, ΤΣΑΚΙΣΕ ΤΟΝ!!!.

Ο φασισμός δεν έρχεται από μέρος 
που λούζεται στον ήλιο και στ’ αγέρι, 
το κουρασμένο βήμα του το ξέρω 
και την περίσσεια νιότη μας την ξέρει.

Μα πάλι θέ ν’ απλώσει σαν χολέρα 
πατώντας πάνω στην ανεμελιά σου, 
και δίπλα σου θα φτάσει κάποια μέρα 
αν χάσεις τα ταξικά γυαλιά σου.

Το φασισμό βαθιά καταλαβέ τον. 

Δε θα πεθάνει μόνος, ΤΣΑΚΙΣΕ ΤΟΝ!!!.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να σκεφτείς ότι ο θίασος του Καρατζαφέρη έβαλε στο μυαλό του μέσου ανεγκέφαλου Έλληνα  την ακροδεξιά και χουντική σκέψη. 

 

Εδώ, φίλε μου, θα διαφωνήσω.

 

Αυτή η σκέψη υπήρχε πάντοτε. Και στον Εμφύλιο, και μεταπολεμικά, και στη Χούντα, και μεταδικτατορικά.

 

Το ΛΑΟΣ απλά τη νομιμοποίησε συνειδησιακά, αλλά, και πάλι δεν ευθύνεται αυτό.

 

Κάποτε θα έσκαγε, έτυχε να βρεθεί το ΛΑΟΣ την κατάλληλη ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΛΑΟΣ απλά τη νομιμοποίησε συνειδησιακά

 

Αυτό εννοούσα. Μέσα και από το πέρασμα του χρόνου, άρχισε σιγά σιγά να αποκτά βήμα ο φιλοχουντικός λόγος και σήμερα να τον αποδέχονται πολλοί Έλληνες οι οποίοι δεν ξέρουν τι έκανε η χούντα στην Ελλάδα και κυρίως στην Κύπρο. Εκτός κι αν ξέρουν, οπότε είναι δύο φορές προδότες της πατρίδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζεται η σφαγή των Ελλήνων από αλλοδαπούς – Οι δολοφονίες μέχρι τον Απρίλιο του 2013

04/18/2013 - 19:29

132

Συνεχίζεται χωρίς την παραμικρή τάση μείωσης το κύμα δολοφονιών εναντίον των Ελλήνων από αλλοδαπούς «οικονομικούς μετανάστες» χωρίς κανένας από το ανύπαρκτο κράτος αλλά και το λοιπό συνένοχο πολιτικό φάσμα «συνταγματικό τόξο» όπως αρέσκονται κάποιοι να αποκαλούν- να νιώθει την ανάγκη ζητήσει μια συγγνώμη από τους συγγενείς των θυμάτων.

Ένα από τα τελευταία εγκλήματα που εξιχνίασε η Αστυνομία η δολοφονία 67χρονης Ελληνίδας η οποία βρέθηκε άγρια δολοφονημένη στο διαμέρισμά της στις 3 Απριλίου στην οδό Λέσβου στην Κυψέλη την ίδια μέρα που έκανε ανάληψη χρημάτων από την τράπεζα για τη σύνταξη της.

Δράστες της δολοφονίας δεν ήταν αλβανοί αυτή τη φορά, αλλά η άλλη εθνικότητα που διακρίνεται για τα άγρια εγκλήματα εναντίον των Ελλήνων αυτή των γεωργιανών.

Οι δύο γεωργιανοί, ηλικίας 30 και 36 ετών, συνελήφθησαν τη Δευτέρα στην Ομόνοια και στην Κυψέλη αντίστοιχα, ενώ κίνητρο της ανθρωποκτονίας ήταν η ληστεία.

Η 67χρονη αποτελεί ένα ακόμη από τα εκατοντάδες άγνωστα θύματα θυσία στο βωμό μιας φασίζουσας «πολυπολιτισμικότητας» που ντόπιοι και ξένοι πράκτορες προπαγανδίζουν αλλά και εφαρμοζουν τόσο ξεδιάντροπα.

Στις 10 Ιανουαρίου στα Κομνηνά της Ξάνθης δύο ηλικιωμένες γυναίκες βρίσκονται άγρια δολοφονημένες Οι δολοφόνοι μπήκαν από το παράθυρο της διώροφης μονοκατοικίας των δύο γυναικών. Η μια εκ των ηλικιωμένων βρέθηκε δεμένη στο κρεβάτι της ενώ η άλλη κάτω στο πάτωμα μέσα σε μια λίμνη αίματος.

Για το έγκλημα συνελήφθηκαν τρεις γεωργιανοί, - της γνωστής συνομοταξίας των καυκάσιων δολοφόνων- 24, 27 και 30 ετών.

Στις 18 Ιανουαρίου 56χρονος βρίσκεται δολοφονημένος μέσα στο διαμέρισμα του, στον δεύτερο όροφο πολυκατοικίας επί της οδού Μιχαήλ Βόδα 26, στην Αθήνα. Η πόρτα του σπιτιού ήταν παραβιασμένη και ο άνδρας δεμένος. Για τον λόγο αυτόν από την αστυνομία θεωρείται πιθανότερο κίνητρο του εγκλήματος η ληστεία.

Στις 30 Ιανουαρίου ηλικιωμένη γυναίκα βρίσκεται δολοφονημένη δεμένη και με περασμένη θηλιά στο λαιμό της στην Κάρυστο. Κίνητρο της δολοφονίας η ληστεία.

Στις 13 Φεβρουαρίου δολοφονείται ηλικιωμένη γυναίκα στην κατοικία της στην Ιστιαία. Η άτυχη γριούλα βρέθηκε νεκρή μέσα σε μια λίμνη αίματος. Δύο ημέρες αργότερα η Αστυνομία θα συλλάβει ένα 23χρονο αλβανό υπεύθυνο για τη δολοφονία.

Στις 24 Φεβρουαρίου 75χρονη γυναίκα στην Τραγάνα της Λαμίας ληστεύθηκε καιν αφέθηκε από τους κακοποιούς να πεθάνει από πείνα και δίψα, δεμένη χειροπόδαρα. Συγγενείς της την βρήκαν νεκρή, δεμένη χειροπόδαρα με καλώδια, πεσμένη στο πάτωμα, και σκεπασμένη με στρώμα. Το σπίτι της ήταν άνω κάτω κάτι που οδηγεί στο συμπέρασμα ότι πρόκειται για δολοφονική ενέργεια με στόχο τη ληστεία, ενώ η Αστυνομία συνεχίζει τις έρευνες.

Στις 26 Φεβρουαρίου ηλικιωμένη γυναίκα στην περιοχή Φανερωμένη Θεσσαλονίκης δολοφονείται από «άγνωστους» δράστες. Τη βρίσκει ο γιός της ενώ ήταν φιμωμένη με πετσέτα στο πρόσωπο.

Όπως έχουμε γράψει πολλές φορές αυτοί που σκεπάζουν τα θύματά τους με πετσέτες ή ότι άλλο βρουν είναι οι αλβανοί καθώς θεωρούν κακοτυχία να κοιτούν τα πρόσωπα των νεκρών θυμάτων τους. Κίνητρο της δολοφονίας η ληστεία.

Την 1η Μαρτίου ηλικιωμένη γυναίκα 78 ετών βρίσκεται δολοφονημένη στην κατοικία της στο Μώλο Φθιώτιδας. Η γυναίκα βρέθηκε δεμένη πισθάγκωνα, φιμωμένη και σκεπασμένη σε ένα κρεβάτι του σπιτιού της.

Στις 30 Μαρτίου δολοφονείται από σφαίρες αλβανών η 25χρονη Κατερίνα στα Ίσμθια. Οι δολοφόνοι –δραπέτες των φυλακών Τρικάλων- εξακολουθούν να κυκλοφορούν ελεύθεροι.

Στις 6 Απριλίου 85χρονος Έλληνας, βρέθηκε νεκρός στο διαμέρισμα στο οποίο διέμενε στην Καλλιθέα στην οδό Αριστείδου 77. Ο άνδρας έφερε τραύμα στο κεφάλι και ως κίνητρο της δολοφονίας η Αστυνομία αποδίδει τη ληστεία.

Στις 13 Απριλίου βρίσκεται δολοφονημένος 30χρονος, μέσα στο διαμέρισμά του, στην οδό Φαίδωνος στη Δάφνη. Ο 30χρονος ήταν δεμένος και φιμωμένος, δεν έφερε χτυπήματα, ενώ ένα χρηματοκιβώτιο που είχε στο διαμέρισμα ήταν παραβιασμένο.

Στις 15 Απριλίου 82χρονη βρίσκεται νεκρή στην κατοικία της στα Βίλλια Αττικής. Σύμφωνα με την αστυνομία η ηλικιωμένη γυναίκα έφερε τραύμα στο κεφάλι, πιθανότατα από μαχαίρι. Οι αστυνομικοί αποδίδουν το έγκλημα σε ληστεία.

Υπενθυμίζεται η εξιχνίαση της δολοφονίας του 45χρονου πρατηριούχου που διαπράχθηκε στον Δομοκό Φθιώτιδας στις 30 Δεκεμβρίου 2012.

Για την υπόθεση σχηματίσθηκε δικογραφία σε βάρος τεσσάρων υπηκόων Αλβανίας, τριών 28χρονων και ενός 24χρονου, για ανθρωποκτονία από πρόθεση, ληστεία, σύσταση εγκληματικής οργάνωσης και για παράνομη οπλοχρησία.

Τέλος υπενθυμίζεται πως το 2012 τουλάχιστον 41 Έλληνες δολοφονήθηκαν από αλλοδαπούς.

Οι παραπάνω δολοφονίες έχουν προκύψει από συλλογή στοιχείων από τον καθημερινό Τύπο, καθώς η ΕΛΑΣ δεν παρέχει συγκεντρωτικά στοιχεία δολοφονημένων Ελλήνων από αλλοδαπούς.

Www.defencenet.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oh, my dear Kermen, you miss the point.

 

Κανείς δεν αρνήθηκε ότι υπάρχουν και αλλοδαποί εγκληματίες,

 

Αυτοί όμως πρέπει να αντιμετωπίζονται από τη θεσμικά συντεταγμένη πολιτεία, και όχι από φασιστικές οργανώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oh, my dear Kermen, you miss the point.

 

Κανείς δεν αρνήθηκε ότι υπάρχουν και αλλοδαποί εγκληματίες,

 

Αυτοί όμως πρέπει να αντιμετωπίζονται από τη θεσμικά συντεταγμένη πολιτεία, και όχι από φασιστικές οργανώσεις.

 

Dear Lucky, don't feed the troll! :ph34r:

 

Υ.Γ. Για την ιστορία:    

 

Ελληνική Αστυνομία

Στατιστικά Στοιχεία Εγκληματικότητας - Επικράτεια για το έτος 2012:

 

http://www.astynomia.gr/images/stories/2013/statistics13/epikrateia1.xls

 

Πηγή: http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=18342&Itemid=52&lang=&lang=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...