Προς το περιεχόμενο

Ποιο αχρηστος Κλαδος απο Λ/Φ δεν νομιζω να υπαρχει...!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλοι και Φιλες μηπως ηλθε η ωρα περα απο τα συνδικαλιστικα οργανα να παρουμε απο μονοι μας πρωτοβουλιες.. ?

πχ Δεν μπορουμε με ενδικα μεσα να αναστειλουμε τις υπευθυνες δηλωσεις ..κτλ..κτλ..διεκδικωντας τα αυτονοητα.....?

 

Υ/Γ Να δηλωσουμε συμμετοχη και να βρουμε εναν δικηγορο.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ.ΒΟΥΛΗΣΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ...!

      Εν αναμονη ...

      Σας ευχαριστω εκ των προτερων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 25 ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΛΑΔΟΣ ΑΞΙΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΟΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΥΡΟΣ, ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΤΟΥ ΣΥΝΟΛΟΥ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 25 ΧΡΟΝΙΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΔΟΥΛΟΣ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΖΩΗ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΤΟ ΥΠ. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ.Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΟΥΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ.ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ  ΝΤΡΟΠΗ............!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας στείλουμε και κάνα μαιλ στην ΠΟΦΕΕ και στις ενώσεις μας, είναι και αυτός ένας τρόπος

πίεσης ,να τους λέμε τις ανησυχίες μας για να κάνουν τα αυτονόητα.Για φανταστείτε να έχουν 

κάποιες χιλιάδες κάθε μέρα ,τι διάολο κάτι θα κάνουν ,θα έχουν και ένα όπλο πίεσης στο ΟΕ.

Επίσης συμφωνώ με τον Θεμιστοκλή,αλλά πως θα γίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοι και Φιλες μηπως ηλθε η ωρα περα απο τα συνδικαλιστικα οργανα να παρουμε απο μονοι μας πρωτοβουλιες.. ?

πχ Δεν μπορουμε με ενδικα μεσα να αναστειλουμε τις υπευθυνες δηλωσεις ..κτλ..κτλ..διεκδικωντας τα αυτονοητα.....?

 

Υ/Γ Να δηλωσουμε συμμετοχη και να βρουμε εναν δικηγορο.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ.ΒΟΥΛΗΣΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ...!

      Εν αναμονη ...

      Σας ευχαριστω εκ των προτερων 

 

Ας στείλουμε και κάνα μαιλ στην ΠΟΦΕΕ και στις ενώσεις μας, είναι και αυτός ένας τρόπος

πίεσης ,να τους λέμε τις ανησυχίες μας για να κάνουν τα αυτονόητα.Για φανταστείτε να έχουν 

κάποιες χιλιάδες κάθε μέρα ,τι διάολο κάτι θα κάνουν ,θα έχουν και ένα όπλο πίεσης στο ΟΕ.

Επίσης συμφωνώ με τον Θεμιστοκλή,αλλά πως θα γίνει?

Δυστυχώς Θεμιστικλή, ένδικα μέσα δεν υπάρχουν , αλλά και να υπήρχαν θα πρέπει να γίνει μαζική υποβολή αγωγής σε ανωτεροβάθμιο δικαστήριο. Αλλά, όπως σωστά γράφεις, να παρακάμψουμε τα συνδικαλιστικά όργανα, τότε όμωςθα αποδυναμωθούμε τελείως. Ομως ο Γιάννης  λέει να στείλουμε, να "βομβαρδίσουμε" με mails την ΠΟΦΕΕ, τις Ενώσεις (και το ΟΕΕ προσθέτω εγώ), και τι θα γίνει; Θα μας γράψουν, ή θα εμφανισθούν οικειοποιόντας τα αιτήματά μας, σαν σωτήρες, αλλά σε πλήρη εναρμόνιση με το ΥΠ.ΟΙΚ και την Τρόϊκα , που κινεί τα νήματα .

Η λύση; Επανάσταση; Ναι , από ποιούς; Το έχω ξαναθέσει. Πως; Πότε;

 Η μήπως να αλλάξουμε τους θεσμούς, γιατί έτσι εμφανίζονται οι παραπάνω οργανώσεις;

Ευκαιρία να μιλήσουμε και όχι να θαφτεί το θέμα, όπως συνήθως γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς Θεμιστικλή, ένδικα μέσα δεν υπάρχουν , αλλά και να υπήρχαν θα πρέπει να γίνει μαζική υποβολή αγωγής σε ανωτεροβάθμιο δικαστήριο. Αλλά, όπως σωστά γράφεις, να παρακάμψουμε τα συνδικαλιστικά όργανα, τότε όμωςθα αποδυναμωθούμε τελείως. Ομως ο Γιάννης  λέει να στείλουμε, να "βομβαρδίσουμε" με mails την ΠΟΦΕΕ, τις Ενώσεις (και το ΟΕΕ προσθέτω εγώ), και τι θα γίνει; Θα μας γράψουν, ή θα εμφανισθούν οικειοποιόντας τα αιτήματά μας, σαν σωτήρες, αλλά σε πλήρη εναρμόνιση με το ΥΠ.ΟΙΚ και την Τρόϊκα , που κινεί τα νήματα .

Η λύση; Επανάσταση; Ναι , από ποιούς; Το έχω ξαναθέσει. Πως; Πότε;

 Η μήπως να αλλάξουμε τους θεσμούς, γιατί έτσι εμφανίζονται οι παραπάνω οργανώσεις;

Ευκαιρία να μιλήσουμε και όχι να θαφτεί το θέμα, όπως συνήθως γίνεται...

Γιάννη έγω λέω ,όπως λέω πάντα,να κουνηθούμε ,να κάνουμε κάτι,η απάθεια είναι αυτή που 

σκοτώνει,η εκάστοτε κριτική είναι ωραία ,αλλά ας κάνει και ο καθένας μας μιά κίνηση.

Επίσης αν έχουν αυτόν τον βομβαρδισμό ,δεν είναι εύκολο να μείνουν απαθείς και στο τέλος

ας οικειοποιηθούν  τα αιτηματά μας αρκεί να γίνουν πράξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

488059_489439684452230_1852693638_n.jpg

 

Καληνύχτα συνάδελφοι ... :(

Κυριε συνάδελφε Μπάμπη γειά σου,συμφωνώ με τα παραπάνω.

Αλλά αν μου πείς,άμεσα, τι περιμένουν οι πόντιοι αστυνομικοί όταν κόβουν βόλτες στην παραλία,ισως 

γίνουν και αλλαγές στον κλάδο μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παντός μίλησα( 2105202257)  με το Οικονομικό Επιμελητήριο και μου είπαν ότι δεν χρειάζεται καμία υπεύθυνη δήλωση , και θα ενημερωθούμε τη σελίδα Διαδικτύου του ΟΕΕ ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω της μη ολοκλήρωσης των νέων διαδικασιών της διασύνδεσης του μητρώου των λογιστών φοροτεχνικών με τα αρχεία των λογιστών που μπορούν να υποβάλουν ηλεκτρονικά δηλώσεις στα συστήματα του Υπουργείου Οικονομικών, σας γνωρίζουμε ότι οι επαγγελματικές ταυτότητες που έχουν ανανεωθεί μέχρι 31/3/2013 ισχύουν κανονικά και σχετικά με  τον  χρόνο  έναρξης  της υποβολής της  ΥΔ θα ενημερωθείτε με ανακοίνωσή μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς Θεμιστικλή, ένδικα μέσα δεν υπάρχουν , αλλά και να υπήρχαν θα πρέπει να γίνει μαζική υποβολή αγωγής σε ανωτεροβάθμιο δικαστήριο. Αλλά, όπως σωστά γράφεις, να παρακάμψουμε τα συνδικαλιστικά όργανα, τότε όμωςθα αποδυναμωθούμε τελείως. Ομως ο Γιάννης  λέει να στείλουμε, να "βομβαρδίσουμε" με mails την ΠΟΦΕΕ, τις Ενώσεις (και το ΟΕΕ προσθέτω εγώ), και τι θα γίνει; Θα μας γράψουν, ή θα εμφανισθούν οικειοποιόντας τα αιτήματά μας, σαν σωτήρες, αλλά σε πλήρη εναρμόνιση με το ΥΠ.ΟΙΚ και την Τρόϊκα , που κινεί τα νήματα .

Η λύση; Επανάσταση; Ναι , από ποιούς; Το έχω ξαναθέσει. Πως; Πότε;

 Η μήπως να αλλάξουμε τους θεσμούς, γιατί έτσι εμφανίζονται οι παραπάνω οργανώσεις;

Ευκαιρία να μιλήσουμε και όχι να θαφτεί το θέμα, όπως συνήθως γίνεται...

Φιλε Γιαννη και φυσικα υπαρχουν ενδικα μεσα  μια ακομη  υπογραφη φτανει για την υποβολη αγωγης με μαρτυρες τα Δ.Σ της ΠΟΦΕΕ της ΕΦΕΕΑ .κτλ και ολων φυσικα  των Συλλογων.Τοτε θα δουμε ποσα απιδια πιανει ο σακος....  διοτι η πλειονοτητα των συναδελφων που ασχολουνται  ενεργα με τα κοινα του κλαδου βαρανε προσοχη στα οργανα......ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ.  

Υ/Γ Οσο για τα θεματα του περιεχομενου της αγωγης ειναι τοσα πολλα που χρηζουν αξιολογησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το θεμα της υπευθυνης δηλωσης , θα μπορουσαμε, κατα την αποψη μου, να κανουμε κατι πολυ ευκολο ...

 

πολυ απλα, να μην καναμε τιποτα, να μην κανει κανεις καμμια υπευθυνη δηλωση.

Τι θα κανανε αν δεν ειχαν ουτε μια υπευθυνη δηλωση δικια μας στα χερια τους ?

 

Αλλα εκει ειναι το μεγα μυστηριο με μας....

οταν πρεπει να κανουμε κατι , δεν κουναμε ουτε δακτυλακι

οταν δεν πρεπει, τρεχουμε σαν κουρδισμενα  σκυλακια ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το θεμα της υπευθυνης δηλωσης , θα μπορουσαμε, κατα την αποψη μου, να κανουμε κατι πολυ ευκολο ...

 

πολυ απλα, να μην καναμε τιποτα, να μην κανει κανεις καμμια υπευθυνη δηλωση.

Τι θα κανανε αν δεν ειχαν ουτε μια υπευθυνη δηλωση δικια μας στα χερια τους ?

 

Αλλα εκει ειναι το μεγα μυστηριο με μας....

οταν πρεπει να κανουμε κατι , δεν κουναμε ουτε δακτυλακι

οταν δεν πρεπει, τρεχουμε σαν κουρδισμενα  σκυλακια ....

Υποκρισια με Φασιστικη νοοτροπια

 

Υ/Γ.....Δεν μπερδεψα το Θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το θεμα της υπευθυνης δηλωσης , θα μπορουσαμε, κατα την αποψη μου, να κανουμε κατι πολυ ευκολο ...

 

πολυ απλα, να μην καναμε τιποτα, να μην κανει κανεις καμμια υπευθυνη δηλωση.

Τι θα κανανε αν δεν ειχαν ουτε μια υπευθυνη δηλωση δικια μας στα χερια τους ?

 

Αλλα εκει ειναι το μεγα μυστηριο με μας....

οταν πρεπει να κανουμε κατι , δεν κουναμε ουτε δακτυλακι

οταν δεν πρεπει, τρεχουμε σαν κουρδισμενα  σκυλακια ....

 

Χρύσα, πολύ σωστά τοποθετείς το θέμα της δήλωσης, αλλά δεν είναι όλοι οι συνάδελφοι κουρδισμένα σκυλάκια, θέλουν μονάχα κάποια στήριξη, κάτι για πάρουν κουράγιο. Ομολογώ ότι δεν μπορώ να προτείνω τίποτα άλλο από αυτό που φωνάζω δυο χρόνια τώρα : Να πάρουμε την διοίκηση του κλαδου μας στα χέρια μας. Ολοι μαζί, όμως, χωρίς προκαταλήψεις, χωρίς χρωματιστά γυαλιά...

Και κυρίως χωρίς να μένουμε εξω από τα συλλογικά όργανα, από τα τοπικά μέχρι την κορυφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 months later...

Το ποιο σωστό ερώτημα είναι "μήπως ήρθε η ώρα να αλλάξουν τα συνδικαλιστικά όργανα απο την βάση τους και να ξαναδημιουργηθουν απο την αρχή;"

Εδώ επρόκειτο για ξεκάθαρη περίπτωση ανθρώπων που αισθάνονται πως έχουν παγιώσει την θέση τους και πως δεν τους αγγίζει κανείς πέρα απο την τσέπη τους,η οποία φορτώνεται απο το κράτος. Αφού όλοι το σκεφτόμαστε, τι το πάτε όλοι "πλαγίως" και γλυκά;

 

Αλλά τι να λέμε τώρα, η θέση τους ΕΧΕΙ παγιωθεί..ούτε ο θεός δεν τους κουνάει, οπότε τα κεφάλια μέσα και οι σκέψεις σβηστές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 months later...

Συνάδελφοι,χθές πήγα στο οε και έκανα την ΥΔ πλήρωσα 15,00 γιατί μου κλείδωσαν το ταχις και δεν μπορούσα να στείλω δηλώσεις. Γιαυτό μην επαναπαύεστε τρέξτε γιατί κάτι τέτοιες περιόδους περιμένουν να γεμίσουν τα ταμεία τους πάλι με όλο αυτό τον χαμό που έχει γίνει για το αν θα πληρώνουμε τα επιμελητήρια η όχι. ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπληρώνω, για το αν πρέπει να κάνουμε την ΥΔ , που αναφέρει η συνάδελφος ΧΡΥΣΑ, αυτοί έχουν τον τρόπο τους. Απλώς πατάνε το κουμπί και μας κλειδώνουν απ' έξω από τα συστήματά τους. Και τότε τι κάνουμε . ΤΡΕΧΟΥ...............ΜΕ.ΒΑΣΤΑΤΕ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...