Προς το περιεχόμενο

Πως απαντάμε στο πελάτη στο παρακατω θεμα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...και εγώ διαβάζω όλα αυτά και σε σχέση με προηγούμενο post  ( http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php/topic/90160-%CE%B8%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CE%B8%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%89%CF%83-%CE%B8%CE%B5%CE%BB%CF%89-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CE%BF%CE%B2%CE%B1%CF%81%CF%8E%CE%BD%CF%83%CF%85/ )αναρωτιέμαι... 

αναρωτιέμαι... 

Πώς μερικοί συνάδελφοι αναλαμβάνουν επιχειρήσεις με 20,00 ?? (οπως πολυδιαφημίζουνε..)

'Εχει "βρωμίσει" το διαδίκτυο από δαύτες...

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλημέρα,

 

Ρώτησα πελάτισσα που πριν 2 χρόναι μου είπε είχε πει οτι εβγαλέ λεφτα στη Κυπρο και της είχα πει σε κάθε λήξη της προθεσμιακής της πρέπει να αποδίδει το φορο τοκών στη ΔΟΥ ,μια φορά μου το είπε και της εφτιαξα τη δήλωση , εκτοτε δεν μου ξαναείπε τιποτα , σήμερα τυχαια τη ρωτησα και μου λέει ναι έχω και άλλες λήξεις από τότε και οτι είναι δικη μου ευθύνη να την κυνηγαώ για την υποχρεωση τησ αυτη αφου ήξερα λεει οτι έχει λεφτα στη Κυπρο.

Της λεω και που ξερω εγω τι προθεσμιακές πας και κανεις 3μηνες 6μηνες 12μηνες κλπ, σημειωτεον οτι απο 14/04/2011 της εχω στειλει και ενημερωτικό email με τις υποχρεωσεις της.

Το πρόστιμο της είναι 22 ευρω για το εκπροθεσμο .

τι κανω τωρα

1.της πληρωνω το εκπροθεσμο ?

2.της λεω σιγα σιγα να τα μαζευει και σε αλλο λογιστη.

3...

4...

Προσθεσθεστε ότι σκεφτεστε.

 

ευχαριστώ

Να ρωτήσω και γώ κάτι άσχετο και σχετικό ,πόσα λεφτά της παίρνεις το μήνα? ίσως εκεί θάνε το κλειδί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν νομίζω οτι έχει σημασία τις παιρνω ελαχιστα, για την συνταξη του φπα της δηλωσης των συγκεντρωτικών και λοιπα.το παω με τη δήλωση γιατι ουτως η αλλως δεν εχει και ογκο.Ισως βεβαι να ισχύει εδω το ρητό the minute you settle for less , you get less than you deserve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν νομίζω οτι έχει σημασία τις παιρνω ελαχιστα, για την συνταξη του φπα της δηλωσης των συγκεντρωτικών και λοιπα.το παω με τη δήλωση γιατι ουτως η αλλως δεν εχει και ογκο.Ισως βεβαι να ισχύει εδω το ρητό the minute you settle for less , you get less than you deserve.

Ίσως γιαυτό σε τρέχει,αν θέλεις σεβασμό και αναγνώριση ,να αμείβεσαι σωστά,συγνώμη που σου παριστάνω

τον δάσκαλο,αλλά γιαυτό σου έκανα την ερώτηση,που ήταν προφανής η απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστο πες της ή μάλλον τραγούδησέ της "...άντε και αντίο, θα σε δω στο πλοίο στις 32 του άλλου του μηνός!!!"

 

Υπάρχουν ορισμένοι που νομίζουν ότι με την Χ αμοιβή που σου δίνουν (την οποία θεωρούν ότι σου πέφτει πολύ και ότι σου κάνουν και χάρη όταν θυμηθούν να στη δώσουν) θα τους "κάτσεις" κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...